Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


1 000 000 kn i cijeli moras bit unutra?

po ovim cijenama u 5 po 200 000

ckml
auhr
kodt-r-a
aci
cros
neke imam od navedenih

evo ga i 4. portfelj.

– treba svakako ostaviti nešto keša za trejdanje ili koju novu investiciju.
– CKLM, sasvim o.k. firma, cijena mi je nekakmo previše velika, a dividenda mala na cijenu.
– AUHR, ovu dionicu zbog uprave i njihovog dilanja s dionicama ne bih preporučila.
– KODT-r-a, nemate više r-a ni p-a, sada je KODT i KODT2, prva ima pravo glasa druga nema, pa bih preporučila jeftiniju KODT2, ali ponekad je cijena ista na obje serije tada kupite KODT, baš mi je drago da se netko sjetio i ove dionice, ako ju kupite ne možete pogriješiti, ali je dosadna da ne može biti dosadnija, i nećete se obogatiti na ovoj dionici.
– ACI, to je o.k. firma koja desetljećima ništa ne zarađuje zbog uhljeba koji ju vode, preporuka zaobići u što većem luku dok su tamo uhljebi.
– CROS, nemojte to kupiti, ako mislite kupiti CROS kupite ADRIS pa ste se disperzirali na turizam, osiguranje i prehrana, ADRS je većinski vlasnik CROS.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana7 kad ste se tako lijepo zalaufali, da li može neka preporuka budget portfelja za nas mlade, da kapne koja kuna do 30-tih hehe

Ulaganje nekih 2000-4000kn godišnje, period 2-5 godina


– probajte zamisliti portfelj od milijun kuna sastavljen od 4 dionice: THNK, VDKT, LEDO, BLJE.
– ali da ste ih kupili prije cca godinu dana.
– cijeli forum se je obogatio na tim biserima, što mislite bi li i vi s milijun kuna bili bogatiji.
– znam, vi niste i nećete investirati u ta smeća.
– vi ste pametni, vi ste investirali u IGH, PTKM, DDJH, JDPL.
– dobra disperzija i po sektorima.

– teško je doći bar do prvoga milijuna.
– ali tako rasipati novce, pa to ne bi napravili np. vlada ili uhljebi.

– ali vaši novci, vaš odabir.
– ako s tom tehnikom radite dobar prinos ne odustajte od toga,
– ja bih vam preporučila još luđu varijantu, sve u jednu dionicu koja bi mogla donijeti najveći prinos.

– I love this game.
Pozdrav !

Hm, tesko je tu dat neki odgovor
neznam sto je sve od navedenih dionica smece jer ih ne pratim sve, a investirati ozbiljnije novce u nesto o cemu nemam pojma nije najpametnije, naucio sam na tezi nacin
isto tako sumnjam da se cijeli forum obogatio, osim mozda znanjem
nisam ni pametan niti sam to ranije tvrdio, naime dosad sam ispusio na mnogim dionicama evo samo nekih npr dlkv, igh, vlds, ptkm, bpba, evo čini se da cu i na jos nekima bez obzira na disperziju i sektore
dakle samo dajem svoje nestrucno misljenje i dojam, a to je da je tesko zaraditi na portfelju s hrpom dionica, to nije portfelj za zaradu nego za virtualnu sigurnost od znacajnog gubitka, prava zarada je na svega nekoliko pomno odabranih dionica, kojih to pitajte profesionalne investicijske savjetnike hehe, a ako niste investitor nego više špekulant onda da, sve na jednu dionicu definitivno samo nemojte pogrijesiti u odabiru

a koji autek, ha nista ne fali ni bmw-u a ni mercedes-benzu

slijedi nam precesija

Adrs2-300.000
Lkpc-300.000
Rizo-200.000
Ernt-100.000
Zvcv-koliko uspijete kupiti do 50.000
Vart-koliko uspijete kupiti do 50.000

Zaboravljene dionice u ijek ugodno iznenade.Sjetite se Lenca na 5 kuna.

1.000.000 CRVN r-a

Bez disperziranja….

Ocito malo forumasa ima ozbiljne novce kad se tako olako razbacuje, tj. guraju ih u rizicne dionice. Za tako velike novce samo sigurne i dividendne; Adrs, adpl, ernt, rivp svaka po 1/4 milje

Milju na JMNC i to je to 😉

Milja kuna, pa za potrošiti?
Ja bih ostavio 20 % cash za početak.

Od dionica bih kupio redom po udjelu u portfelju:
ADRS ili ADRS2 kombinacija ili jednu, ovisno koju se može kupiti na nižem rasponu.
ADPL
JDGT
TPNG
TUHO

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Milja kuna, pa za potrošiti?
Ja bih ostavio 20 % cash za početak.

Od dionica bih kupio redom po udjelu u portfelju:
ADRS ili ADRS2 kombinacija ili jednu, ovisno koju se može kupiti na nižem rasponu.
ADPL
JDGT
TPNG
TUHO

lp

bio bih ja i 50% barem, al kolega je napisao kada bi bili cijeli unutra

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Milja kuna, pa za potrošiti?
Ja bih ostavio 20 % cash za početak.

Od dionica bih kupio redom po udjelu u portfelju:
ADRS ili ADRS2
ADPL
JDGT
TPNG
TUHO

– u svemu ovome se slažem s gospon Plavim.
– godinama imamo dosta slićan stil investiranja.
– od ovih 5 dionica jedino jednu nemam a i ta je stvarno o.k. ali ju nemam u portfelju.
– ADRS, kupite jeftiniju, o.k. dionica, na tome se sigurno nećete obogatiti ali ni pogubiti lovu, razočarali su me s onih milijardu kuna prema Agrokoru, mislila sam da je uprava mrvicu pametnija ali nije, ja imam dosta tih dionica ADRS, nadam se kako će bolje poslovati.
– ADPL, TPNG i TUHO nemam ništa za reći, možda ona u sredini ima lošu upravu.
– JDGT, o.k. dionica, to je kao da ste lovu oročili u banci, dosadna dionica, garantiram vam kako se na njoj nećete obogatiti ali nećete ni izgubiti kune.

– keš, sasvim o.k. je imati 10 – 20% slobodnog keša.

– I love this game.
Pozdrav !



1 000 000 kn i cijeli moras bit unutra?

po ovim cijenama u 5 po 200 000

ckml
auhr
kodt-r-a
aci
cros
neke imam od navedenih

evo ga i 4. portfelj.

– treba svakako ostaviti nešto keša za trejdanje ili koju novu investiciju.
– CKLM, sasvim o.k. firma, cijena mi je nekakmo previše velika, a dividenda mala na cijenu.
– AUHR, ovu dionicu zbog uprave i njihovog dilanja s dionicama ne bih preporučila.
– KODT-r-a, nemate više r-a ni p-a, sada je KODT i KODT2, prva ima pravo glasa druga nema, pa bih preporučila jeftiniju KODT2, ali ponekad je cijena ista na obje serije tada kupite KODT, baš mi je drago da se netko sjetio i ove dionice, ako ju kupite ne možete pogriješiti, ali je dosadna da ne može biti dosadnija, i nećete se obogatiti na ovoj dionici.
– ACI, to je o.k. firma koja desetljećima ništa ne zarađuje zbog uhljeba koji ju vode, preporuka zaobići u što većem luku dok su tamo uhljebi.
– CROS, nemojte to kupiti, ako mislite kupiti CROS kupite ADRIS pa ste se disperzirali na turizam, osiguranje i prehrana, ADRS je većinski vlasnik CROS.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

kako vas smatram za jednu od narelervantnijih osoba na ovom forumu zanima me sljedece ako bi se mogli osvrnuti

ckml je firma koja ima jedne od najnižih multipli na zse, ( ev/ebitdacca 5), transparentnu upravu i izvješća, dugogodišnje poboljšavanje poslovanja i izuzetno stabilnu bilancu, nisku zaduženost uz veliku cash poziciju. ne znam stoga zasto mislite da je cijena velika ? ili ako sam mozda dobro shvatio smeta vas jedinično velika cijena od cca 6000 hrk a ne fundamentalno

auhr slicno kao i kod ckml s time da je uprava manje transparentna

kodt se slazem s vama oko svega, ali 10 ak % prinosa godišnje je meni i više nego ok.

aci …zato sto su uhljebi tamo zato i je trenutno na niskim multiplama, iako ne posluju stabilno, ali su opet fantasticno stabilne bilance ( u pravim rukama bi poslovanje vjerojatno bilo x5 , a i cijena bi onda bila x3)

cros–adris se rjesava viška ljudi, optim izira polako poslovanje, životno pomalo raste u skladu s evropskim standardima, a drzava ce svoj paket vjerojatno rijesavatai, a u toj prodaji ne vidim da ce cijena ici ispod onih 7300 koliko je adris platio u prvom krugu privatizacije

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Hvala, shvatit ću ovo kao like za izbor. Treba mi vremena( par dana jer ću pisat na rate) da napišem kvalitetan odgovor, neću stić sve odjednom. Moram napravit domaću zadaću za više dionica.
Znači krećemo od hrabrog Peveca na ovoj listi . Radio sam više puta izračune za ovu dionicu , samo nisam zapisivao nego direktno računao iz konsolidiranog.
Kako nemamo ni p od podataka za 2017 i nećemo ih imati do 01.02.2018, trebam proć konsolidirana za 2016,2015,2014, pa ću iznijeti nešto. Mogu usput provjeravat i podatke sa MD da li su ažurirani : Bilancu ,Rdig,Novčani tok.

Iako moram napomenuti da više manje svi podaci su na dotičnoj temi di samo Snowlepovi komentari kako se sjećam manje više sve pokrivaju te svak je sa nečim pridonijeo. Ima i mučkih provokatora.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close