Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ivana 7
vidim da posprdno izgivarate moje ime i rugate se mojoj investiciji u brodare i jdpl.
E pa hvala vam.
Od kada ste mi se poceli rugat prinos je narastao na skoro 20%..
Hvala od srca.


ljudi koji imaju milijune ne vise na forumu
prije da se vozaju okolo u novim autekima
portfelji od milijun kuna s više od 4 dionice su smijeh
to je moje razmišljanje ne morate se složit

Smijem li pitati zašto? I koje bi to 4 dionice bile?
Usput i koji autek bi vozili?

Čovjek mora biti dovoljno velik da prizna svoje pogreške, dovoljno pametan da od njih ima koristi i dovoljno jak da ih ispravi.


ljudi koji imaju milijune ne vise na forumu
prije da se vozaju okolo u novim autekima
portfelji od milijun kuna s više od 4 dionice su smijeh
to je moje razmišljanje ne morate se složit

Apsolutno se slazem.
Odabrati sektor,prepoznati trend i uci sa 40-50%.
Ostatak na sigurno ,ali disperzija 1mil vise od 4-5 dionica je totalni smijeh

Tipa imam milion kun i staviti cu npr u atpl max 10 tisuca kn,je smijeh od portfelja


ljudi koji imaju milijune ne vise na forumu
prije da se vozaju okolo u novim autekima

– ljudi koji imaju milijune, puno milijuna ne vise na forumu, oni imaju svoj forum i samo oni mogu drukati na takvom tipu foruma.

– I love this game.
Pozdrav !



ljudi koji imaju milijune ne vise na forumu
prije da se vozaju okolo u novim autekima

– ljudi koji imaju milijune, puno milijuna ne vise na forumu, oni imaju svoj forum i samo oni mogu drukati na takvom tipu foruma.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Znaci ti nemas milione kada non stop visis na forumu.Sama sebi u usta skaces.


portfelji od milijun kuna s više od 4 dionice su smijeh
to je moje razmišljanje ne morate se složit

– probajte zamisliti portfelj od milijun kuna sastavljen od 4 dionice: THNK, VDKT, LEDO, BLJE.
– ali da ste ih kupili prije cca godinu dana.
– cijeli forum se je obogatio na tim biserima, što mislite bi li i vi s milijun kuna bili bogatiji.
– znam, vi niste i nećete investirati u ta smeća.
– vi ste pametni, vi ste investirali u IGH, PTKM, DDJH, JDPL.
– dobra disperzija i po sektorima.

– teško je doći bar do prvoga milijuna.
– ali tako rasipati novce, pa to ne bi napravili np. vlada ili uhljebi.

– ali vaši novci, vaš odabir.
– ako s tom tehnikom radite dobar prinos ne odustajte od toga,
– ja bih vam preporučila još luđu varijantu, sve u jednu dionicu koja bi mogla donijeti najveći prinos.

– I love this game.
Pozdrav !

Diverzificirani portfelj bi trebao biti ključ uspjeha ali ne i nužna garancija istog, pogotovo na hrvatskom tržištu. Ne tvrdim da se ne isplati ulagati jer sam i sam počeo ulagati ali je teško biti pametan pa odvagati što vrijedi kupiti a što ne.

Nešto što ja smatram vrijednim mojih novaca, netko drugi može protumačiti kao najveći promašaj i obrnuto.

Zanimljivo mi je svakako sastavljanje portfelja za milju ali mislim da prije svega moramo biti realni i koliko toliko objektivni pa se pozabaviti budget portfeljima i sastavljanjem istih.

Pratim grafove i vidim da se istresaju velike sume, polazim od svojih 23 godina, znam da takve ogromne novce vjerojatno neću imati priliku istresati na dionicama ali idem malo po malo i gradim neki realni hrvatski portfelj u kojega imam mrvičak nade da će mi osvijetliti daljnju budućnost. Ja se vodim onom mrvica po mrvica, pogača pa samo laganini, danas si gore sutra si dole ali neka igra krene 😉


Evo jedan sokolić konzervativo prijedlog za 1 mio kn. Lrh 100 tis, lrhc 100, rivp 100, Arnt 100, adris p 100, atln 100, plag 100, koei 100, jnaf 100, ddjh 10, jdpl 10, ptkm 10, ingr 10, dlkv 10., vlen 50. Ovo će za godinu dana donijeti do 30% a za 3 g do 100%. Što još da vam obećam?

– tu je malo previše turista 60%, to ne mora biti ništa loše, moje mišljenje.
– ADRS, na 1M sasvim o.k. 10% .
– KOEI i JNAF svaki po 10%, za mene previše.
– KOEI bih nadopunila s KODT i KOTR.
– a JANF nekada sam na ovoj temi drukala za tu dionicu pisala kako to ide na 4.000kn, većinu sam kupila ispod 2.000kn pa potom prodavala oko 3.000kn, 3x sam uspjela preprodati pa kupiti dionice dok me nisu očistili fondovi prodala im na cca 3.000kn a oni ju podigli na 3.500 i to je bila gotova igrica, ali dosta sam zaradila na toj dionici.
– danas kada taj JNAF mora investirati u PTKM, na ovim cijenama, ne bih savjetovala imati u portfelju taj JNAF.
– DDJH, JDPL, PTKM, INGR, DLKV, u svaku po 1% ukupno 5%, znam nije puno, dobra disperzija, neka jedna ostvari pravi rast vi ste ostvarili veliki plus.
– ali jednostavno to nije moj stil, jako rijetko investiram u taj tip dionica, pouzdano znam kako su upravo na tim dionicama velika večina investitora uključujući i tipa kojega nazivam gospon XY zaradili puste milijune, to su bile dionice za bogaćenje stvorene.
– ali ja bih rađe investirale tih 5% u OPTE, nije dividendna, spada u smeće isto kao i ovih 5 nabrojenih ali nekako vjerujem u rast te dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

1 000 000 kn i cijeli moras bit unutra?

po ovim cijenama u 5 po 200 000

ckml
auhr
kodt-r-a
aci
cros

neke imam od navedenih

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

sve je stvar tajminga, može biti odlična dionica i firma, ali ako uđeš na vrhu rasta cijene, nastradat ćeš jer će drugi kapitalizirati dobit na tebi i cijena će ići dolje…pa još neka i trend na burzi okrene u crveno, na ovakvom plitkom tržištu ode glava jer kupnja jednostavno nestane
isto i ako uđeš u “šrot” dionicu u pravo vrijeme pa izađeš u pravo vrijeme, možeš odlično zaraditi

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

za veliki kapital prinos od 15 – 20% je fenomenalno veliki prinos.

Pozdrav gđi. Ivani
U potpunosti se slažem sa navedenim.
Moj prijedlog neke imam neke nemam.
150.000 adpl
150.000 rivp
100.000 ernt
100.000 pvcm
100.000 arnt
100.000 lrhc
50.000 gama
50.000 atpl
50.000 dlkv
50.000 opte
50.000 vlen
50.000 proizvoljno -sapn,mais,plag,atln, hmst
Naravno ovo je ugrubo, finese se rade sa vremenom.

– evo i 3. portfelj.
– ne gledajući dionice najbolje posložen, ima 2 favorita po 15%, to mi se sviđa, a i ADPL i RIVP su o.k dionice, iako bi barem kunu više stavila na ADPL.
– i u ovome portfelju malo previše turista cca 40% .
– na tećem mjestu ERNT s 10%, to mi se sviđa, klasika.
– PVCM 10%, hrabro, ali i to mi se sviđa ako vjerujete u potencijal te dionice, ovo je tema B.B. izreklamirajte ju, ali ne napisati preporuka PVCM i točka, probajte napisati jedan tekst s kojim će te nas uvjeriti kako tu dionicu moramo imati u portfelju.
– ARNT i LRHC svaka po 10%, mislim kako su te dionice već dosta narasle, zašto mislite da će još rasti ?
– GAMA to nemam pojma ni što je pa neću ni komentirati.
– ATPL i DLKV o tome sam pisala u prethodnim postovima.
– OPTE 5%, napokon jedna reklama i za ovu dionicu, moram napomenuti malo je rizičnija.
– VLEN već sam pisala za to, o.k.
– SAPN, MAIS, PLAG, ATLN, HMST, ovo je isto o.k. u malim količinama, od ovih 5 dionica 3 imam u portfelju, manje od 1%.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close