Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospon papreni,

Vi ne razumijete da postoji pravilo da se ne hvataju padajući noževi.

Doduše, ja ne tvrdim da se na padajućem nožu ne moze zaraditi, ali je visok rizik.

Npr, ako cijena padne sa 5000 na 500, to je pad od 90%, a ako padne sa 5000 na 250, to je pad od 95%.

90 ili 95 %, sve je to tu negdje.
Ogroman pad u svakom slučaju.

Ali vama kao investitoru sa svježim novcem za dionicu, nije svejedno jel 500 ili 250.
Duplo veću količinu mozete kupiti na 250, a ako slucajno prerano kupite na npr 500, vi ste pola novca izgubili do 250.

Znaci, zaključak – morate imati vrašku sreću da pogodite dno pri padajućem nožu.
A meni se ne da takvu igru na sreću igrati kad mi dobro ide sa mojim standardnim shemama.
Čemu to?
Nema potrebe zbilja…

Gledam malo te grafove, pa mislim svi nesto hvale ADRS , a dionica uopće nema lijep Graf.
Zašto bi to Netko kupio?
Nikad mi se nije sviđala
Nek se okrene trend u rastući ili da neku naznaku da bi mogao rasti.
Ovo je smiješno kak loše izgleda Graf, a dionica kakti super.


Gledam malo te grafove, pa mislim svi nesto hvale ADRS , a dionica uopće nema lijep Graf.
Zašto bi to Netko kupio?
Nikad mi se nije sviđala
Nek se okrene trend u rastući ili da neku naznaku da bi mogao rasti.
Ovo je smiješno kak loše izgleda Graf, a dionica kakti super.

– gledam malo te grafove, pa mislim svi nešto hvale VDKT, a dionica uopće nema lijep Graf.
– zašto bi to Netko kupio ???
– nikad mi se nije sviđala.
– nek se okrene trend u rastući ili da neku naznaku da bi mogao rasti.
– ovo je smiješno kak loše izgleda Graf, a dionica kakti super.

– I love this game.
Pozdrav !

jdpl

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


jdpl

Majke ti po čemu Jadroplov? Firma godinama zaduženija od Agrokora i ne nazire se kraj. Ako i bude prodaje od strane države to će ići za bagatelu



jdpl

Majke ti po čemu Jadroplov? Firma godinama zaduženija od Agrokora i ne nazire se kraj. Ako i bude prodaje od strane države to će ići za bagatelu
[/quote]
Ispricavam se na pitanju,ali zaista moram pitati.
Dali se vi ovo salite da je jadroplov duzan kao agrokor ili to mislite ozbiljno ili bi kupili jos dionica jadroplova pa pisete ovakve neistine.
Kao zaposlenik jadroplova i dionicar mogu sa sigurnoscu potvrditi da je ovo gore izneseno notorna neistina da ne kazem laz.
Jadroplov je s obzirom kroz sto je proslo svjetsko brodastvo te koje su sve kompanije bankrotirale u najmanju ruku avion.
To mogu potvrditi iz prve ruke jer znam kako je bilo prije 15 godina,kako je bilo prije 5,a kako je danas.
Stoga je ovo zaista bezveze sto ste napisali.
Imam nesto dionica jadroplova i ovo nije nikakav nagovor na kupnju istih nego samo odgovor na neistine koje je iznio doticni gospodin,a sto se vrlo lako moze provjeriti u financijskim izvjestajima ili na portalu mojedionice.com



jdpl

Majke ti po čemu Jadroplov? Firma godinama zaduženija od Agrokora i ne nazire se kraj. Ako i bude prodaje od strane države to će ići za bagatelu
[/quote]
Na osnovu cega temeljite tvrdnju da ce netko tko je duzan kao agrokor netko kupiti za bagatelu.
Bili vi recimo kupili za bagatelu nesto sto je duzno kao agrokor?
Naravno da nebi jer dug agrokora visestruko premasuje imovinu.
Trenutna trzisna kapitalizacija jadroplova po cijeni od 30 kuna na burzi je 7 miliona eura, sto je vrijednos pola jednog polovnog broda koji imaju/mo u floti a brodova hvala bogu ima a i svakim danom im je cijena sve veca.
Neznam koliko pratite ovo trziste ,brodarstvo opcenito ali ovo sto pistete je zaista lupetanje bez iti jednog argumenta.
Vrijednost brodova i nekretnina jadroplova te ugovorene vozarine i poslovi visestruko premasuju dug.
Pa svaka normalna i zdravo poslozena firma raste uz pomoc novca tj. kredita koji su ulozeni u posao i core business.
Gospodine moj dragi,uz duzno postovanje,potpuno ste neupuceni u materiju o kojoj pisete.
Meni bi osobno bilo neugodno pisati neistine na temama i o temama i stvarima o kojima pojma nemam.
Ugodan vikend svima.

I kada smo se vec uhvatili jadroplova kao temu rasprave na ovom jako dobrom i kvalitetnom topicu posebno mi je gust citati gospodju ili gospodjici Ivanu7 , moram dodati samo ispravak koji sam napisao u gornjem postu sto je potkrijepljeno screenshotom sa portala mojedionice.com
Dakle trzisna kapitalizacija jadroplova nije 7 miliona eura nego 6,5 miliona eura sto je zaista smijesna brojka s obzirom na imovinu.
Kao sto sam napisao po ovom ispada da cijeli jadroplov je vrednovan na burzi kao pola jednog polovnog starog broda iz flote.
Knjigovodstvena vrijednost je 166 kuna a znamo da je kod brodara puno bitniji NAV koji ke preko 110 kuna.
Evo i prilog sa mojedionice.com
Ugodan vikend svim sa poslovnog.hr foruma.

Isprike.
Zaboravljeni privitci su u prilogu.
lp

jako puno turista je na ovim cijenama bagatelno sve ispod 10 EV/ebitda jeftino i cini mi se da bi Kras mogao biti hot sljedece godine




jdpl

Majke ti po čemu Jadroplov? Firma godinama zaduženija od Agrokora i ne nazire se kraj. Ako i bude prodaje od strane države to će ići za bagatelu
[/quote]
Ispricavam se na pitanju,ali zaista moram pitati.
Dali se vi ovo salite da je jadroplov duzan kao agrokor ili to mislite ozbiljno ili bi kupili jos dionica jadroplova pa pisete ovakve neistine.
Kao zaposlenik jadroplova i dionicar mogu sa sigurnoscu potvrditi da je ovo gore izneseno notorna neistina da ne kazem laz.
Jadroplov je s obzirom kroz sto je proslo svjetsko brodastvo te koje su sve kompanije bankrotirale u najmanju ruku avion.
To mogu potvrditi iz prve ruke jer znam kako je bilo prije 15 godina,kako je bilo prije 5,a kako je danas.
Stoga je ovo zaista bezveze sto ste napisali.
Imam nesto dionica jadroplova i ovo nije nikakav nagovor na kupnju istih nego samo odgovor na neistine koje je iznio doticni gospodin,a sto se vrlo lako moze provjeriti u financijskim izvjestajima ili na portalu mojedionice.com
[/quote]

Mislim meni je ovo smiješno.

Pa uz agrokor je svaka firma avion.

Ali jadroplov je vrlo sličan Agrokoru.
Radi se naime o socijalističkom reliktu koji ne posluje na tržišnim principima, a s druge strane također imamo uhlebljivanje od podobnih.

Sada bi ja mogao napisati da je ATPL (u koju sam totalno razočaran) u odnosu JDPL svemirski avion.

I zbog čega bi kupovao JDPL kad sigurno neće rasti kao ATPL?

Mislim može se dignuti s nekoliko milja kjuna, ali čemu?

Lp





jdpl

Majke ti po čemu Jadroplov? Firma godinama zaduženija od Agrokora i ne nazire se kraj. Ako i bude prodaje od strane države to će ići za bagatelu
[/quote]
Ispricavam se na pitanju,ali zaista moram pitati.
Dali se vi ovo salite da je jadroplov duzan kao agrokor ili to mislite ozbiljno ili bi kupili jos dionica jadroplova pa pisete ovakve neistine.
Kao zaposlenik jadroplova i dionicar mogu sa sigurnoscu potvrditi da je ovo gore izneseno notorna neistina da ne kazem laz.
Jadroplov je s obzirom kroz sto je proslo svjetsko brodastvo te koje su sve kompanije bankrotirale u najmanju ruku avion.
To mogu potvrditi iz prve ruke jer znam kako je bilo prije 15 godina,kako je bilo prije 5,a kako je danas.
Stoga je ovo zaista bezveze sto ste napisali.
Imam nesto dionica jadroplova i ovo nije nikakav nagovor na kupnju istih nego samo odgovor na neistine koje je iznio doticni gospodin,a sto se vrlo lako moze provjeriti u financijskim izvjestajima ili na portalu mojedionice.com
[/quote]

Mislim meni je ovo smiješno.

Pa uz agrokor je svaka firma avion.

Ali jadroplov je vrlo sličan Agrokoru.
Radi se naime o socijalističkom reliktu koji ne posluje na tržišnim principima, a s druge strane također imamo uhlebljivanje od podobnih.

Sada bi ja mogao napisati da je ATPL (u koju sam totalno razočaran) u odnosu JDPL svemirski avion.

I zbog čega bi kupovao JDPL kad sigurno neće rasti kao ATPL?

Mislim može se dignuti s nekoliko milja kjuna, ali čemu?

Lp
[/quote]

Ja koliko sam do sada uspio vidjeti iz vaseg pisanja.
Vama je sve ili smijesno,ili glupo ili nista nevalja.
Jos nisam od kada citam ovaj forum a citam ga jako dugo vidio vas post koji govori pozitivno o bilo cemu,nego samo neargumentirano lupetanje i baljezganje kako bas nista nevalja.
Evo koji god toipc otvorim za procitati naletim na vas i vase”strucno” misljenje kako nista nevalja,a misljenje je kao i s……ak,svatko ga ima.
Nije mi jasno od kud crpite samo energiju i slobodno vrijeme kojeg ocito imate na bacanje(a zna se tko ima visak vremena) za piskaranje i pljucanje svih ali doslovno svih dionica na zse,onih koje to zasluzuju i onih koji to ne zasluzuju.
Pri tom sve pausalno bez iti jednog argumenta i cinjenice.
Sjecam se vasih i slicnih postova na atpl na 100 kuna.
I dalje sipate zuc.
Vidjet cemo vase strucno misljenje kada bude preko tri znamenke, a vi to naravno sve gledate sa strane i pametujete ponavljam bez iti jedne cinjenice ili valjanog argumenta.
Ja polazim od sebe.
Gledam sebe i bavim se sa sobom ,svojim zivotom i ulaganjem.
U dionicama i investicijskim fondovima imam manje od 10% cijelokupne imovine.
Gledam i trazim,proucavam,ulazem u znanje.
Bavim se sa sobom a ne drugima.

New Report

Close