Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ serislav

Ne mogu se s Vama složiti. Hrvati su imali kvalitetnu gradnju.
INGRA, Tehnika, VIADUKT, Hidroelektraniskogradnja ne samo da su radili po cijeloj bivšoj Jugoslaviji nego i po cijelom svijetu.
Rusija, Sirija, Iran, Irak…..za to je INA dobivala naftu, a građevinari su od INE dobivali dolare.

Ali slažem se. To je sve prošlo vrijeme.

Meni je žalosno da se naši građevinari 20 godina nakon procvata koji su imali gradnjom autocesti i raznih dvorana nisu sposobni se udružiti i zajednički se prijaviti za projekt u Hrvatskoj.

I čemu služi HBOR, osim što daje novac propalom Agrokoru?

Zbog čega bi ja, ili bili tko ulagao u naše građevinarske firme kada nisu konkurentne ni u Hrvatskoj?

Prvo se ne slozite samnom, a onda se ipak slozite:-). Da je to past tense.
Gradjevinari su konkurentni u onome u cemu jesu, svaki u svom segmentu. Peljeski most je izvan tih kategorija.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Radili su naši ljudi hidrocentrale koji je puno teže izgraditi nego nekakav most.
Običaj je da domaći građevinari rade takve projekte.
Pa Kinezi su izgradili najduži most……tako… nije to tako velika nauka.

Statika i dinamika.

Mislim pa Jure Radić je izgradio Maslinicu, pa se ipak nije srušio.

Radili, tocno, naglasak na proslom vremenu.
A danas je situacija takva da nisu nasli modus da se skupe i jave na natjecaj.
Nista, neka zidjaju shopping centre i to je to.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

pelješki most?
ne vidim da je to katastrofa ako bi bila tada bi bila i za puno drugih pa i većih država jer se nisu javili na natječaj.
imamo znanja i iskustva da izgradimo most ali nemamo financiranje.
da ga imamo hr građevinari bi se udružili i svatko bi odradio svoj dio kolača.
nitko nije mislio što će se dogoditi kada banke prodamo strancima.
da će im cilj biti uništavati domaću industriju kako bi onoj iz matičnih zemalja napravili prostor za zarađivanje.
klasični trojanski konj
nije sve tako crno jer će biti i na mostu posla za domaće građevinare kao podizvođače.
nitko ih ne može natjerati da rade badava jer imaju dovoljno drugog posla pa….
ako se primjerice tehnici više isplati raditi u švedskoj zašto bi radili na mostu?
ako se dalekovodu više isplati raditi u norveškoj radit će tamo.
vrijedi i za sve ostale.
projekt je financijski vrlo zahtjevan pa je možda i bolje tako.
treba znati gdje ti je mjesto,to je dobro za zdravlje i budućnost
rekli bi naši stari “kada konj uđe u kovačnicu i digne nogu bez da ga itko išta pita nije problem ali kad žaba uđe pa sama digne nogu….”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Mislim da se razumijemo, HR gradjevina moze zidjati zgrade, dalekovode i mrljati asfalt po malim cestama, ali ozbiljne objekte poput velikih mostova, brana i autocesta ne moze. Ne samo financijski nego ni tehnicki. Da nije bilo Bechtela A1 bi se odavno raspala. Cuo sam od nekog, molim potvrdu ili opovrgnuce, da su neki nasi krenuli raditi stupove na vijaduktu Jezerane, i da je dosao tip ispitati beton i poslao ih u vrazju mater. Toliko o tome.

Pa to je opcenito poznata stvar ne znam za viadukt ali takve stvari se dogadjaju konkretno u dalekovodu da se zbog nize cijene na natjecaju ugradjuju stvari koje nisu u potpunosti po pravilu natjecaja ili struke i u principu sve se svodi na to tko ti je nadzor na projektu tj. koliko mozes muljat da bi takve stvari radio i onda eventualno zavrsio taj projekt s nekim plusom.

Ignore : renči

Vaš link …


Invest
Potpuno se slažem s tim što pišeš, radili su se fantastični projekti, Sadamovi bunkeri npr., ali ja se niti nisam referirao na prošlost nego na sadašnjost. A sadašnjost pokazuje da su firme bitno manje i slabije nego prije. Samo jedna Industrogradnja je vrijedila kao skoro svi danas skupa.
Stoga se bave s onim čim realno mogu, a to je stanogradnja, sitna cestogradnja i komunalni radovi.
Snage za ono što se radilo krajem komunizma pa i kasnije naprosto više nema.

Ocito pricamk o razlicitim vremenima sa drugacijih pogleda.
Ja govorim o kvakjteti hrvatskih ljudi i kadra, ali da, firme su dotaknule dno s kojega se nece lako odlijepiti. Sada ima posla napretek ali nema radne snage..
Definitivnoprostor za stasanje novih mladih firmi gdje gazde nisu megalomani..

Vaš link …

Pobjednik dana.

– baš mi je zanimljivo gledati ovo takmičenje VDKT, THNK, IGH, INGRA.
– ja tipujem da će VDKT biti pobjednik dana, ali ne mogu to odrediti sa sigurnošću jer ništa lošiji nisu THNK, IGH i INGRA.

– I love this game.
Pozdrav !


Pobjednik dana.
– ja tipujem da će VDKT biti pobjednik dana, ali ne mogu to odrediti sa sigurnošću jer ništa lošiji nisu THNK, IGH i INGRA.

– pogodila sam za VDKT, ali mogao je on i puno bolje jer se jedno vrijeme tržio i za 6 kn,
– e sada koliko je bilo regularno nisam sigurna jer je čekić spriječio bolji rezultat THNK u samoj završnici.

– moje iskrene čestitke na pobjedniku dana svim ljubiteljima građevine, bauštelcima i kapitalistima koji posjeduju njihove dionice.

– I love this game.
Pozdrav !



Invest
Potpuno se slažem s tim što pišeš, radili su se fantastični projekti, Sadamovi bunkeri npr., ali ja se niti nisam referirao na prošlost nego na sadašnjost. A sadašnjost pokazuje da su firme bitno manje i slabije nego prije. Samo jedna Industrogradnja je vrijedila kao skoro svi danas skupa.
Stoga se bave s onim čim realno mogu, a to je stanogradnja, sitna cestogradnja i komunalni radovi.
Snage za ono što se radilo krajem komunizma pa i kasnije naprosto više nema.

Ocito pricamk o razlicitim vremenima sa drugacijih pogleda.
Ja govorim o kvakjteti hrvatskih ljudi i kadra, ali da, firme su dotaknule dno s kojega se nece lako odlijepiti. Sada ima posla napretek ali nema radne snage..
Definitivnoprostor za stasanje novih mladih firmi gdje gazde nisu megalomani..
[/quote]

Steta sto Kamgrad nije na burzi. Ima ih jos par, koprcaju se, ali ne divljaju i paze na svoj posao.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close