Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Best buy pevec valamar i adris


U sto Apple ulozi 10 Mlrd? Pa mobiteli im imaju sadrzaje kao i Android od prije dvije godine… koliko onda ulozi Samsung?

Mislim da vise ulozi Foxconn nego Apple…

Krivo mislis. Razvijaju mnoge stvari, a ako ulazu 10 mlrd USD svake godine mozes pretpostaviti o kolikim ulaganjima je rijec i koliko proizvoda/usluga razvijaju. Ako te slucajno zanima potrazi malo, vecina podataka je javno dostupna.

Best buy Atpl.
Samo pratite FI-e i BPI indeks.
Shvatit cete zasto.
Referiram se na kratkorocna do max srednjerocna ulaganja, ona po ukusu ZSE trgovaca. Dugorocno smo svi mrtvi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

best buy perjanice jmnc.ledo.belje..ah da sad se sjetio…ko je jamio jamio je u panici rasprodaje ..ostali ce platit skuplje 🙂

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


Best buy pevec valamar i adris

Propustio sam rivp 2014 kada sam radio preslagivanje portfelja.

Ne želim da mi se ponovi ista stvar sa Pevecom. Ovo mi je 2013 za Pevec.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


best buy perjanice jmnc.ledo.belje..ah da sad se sjetio…ko je jamio jamio je u panici rasprodaje ..ostali ce platit skuplje 🙂

Ma ti mora da se salis…
Pola sata ti ide sve do nule jer nema likvidnosti..
Pola sata je ko je jamio jamio..
Kad raste BDI obavezno se javis da su brodari ionako osudjeni na propast..
Pola sata opet ide igra nema.likvidnisti niti za papar…
I inda se javis da ce se kupci potuci na otvaranju todexa za belje i druge”perijanice” od kojih je svaka duzna i zalozena min pet pura vise nego vrijedi…Pretpostavljam jer si ti ostao zarobljen u belju kao day trejder jer moralo se i tebi jednom desit da popusis cijeli ulog a ne samo 10 ak posto…
Daj se vise odluci di cemo…di ce burza…jeli pada…jeli ce rast…ima li ili nem likvidnosti…i zasto bas pored.kronicne nelikvidnosti sanjati da cemo mi svi na otvaranju trgovanja todexa pohrlit kupovat belje zato jer si ti unutra….

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Neznam kako sad odjednom kada nema za kupnju i vec sada opet jeftinih blue chipova i sveg drugog sto im potencijal rasta…
Kada su svi kupci kako ti kazes pobjegli sa zse….ce se potuci n otvaranju firmi pred stecajem….
Sad ce se ljudi poceti i tuci za dionice u kojima si po sili zakona ostao zarobljen jer da ti je netko ponudio da izvuces 50% uloga prije nekoliko mjeseci gotovo sam siguran da bi bio prihvatio….jer ti si ioak dej trejder…
Koliki?
Neka procijene kolege korisnici…
Jedno si doduse sa cijelim portfeljem usao u top 10 tj na deseto mjesto u top 10 INGRE…
Za sto je tada trebalo 100 njak tisuca kuna…
Iz kojeg si naravni izasao nakon skoka id 10-20%…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Mene zanima komentar kolega koji preporučuju hrvatsku građevinsku industriju.
Za najskuplji projekt izgradnja Pelješkog mosta nije se nitko javio.

Meni je jasno da se radi o EU fondovima pa će morati dati opravdanje za svaki Euro…

Da li se nisu javili jer im se ne isplati, jer nema muljanja na cijeni ili u čemu je problem.

Tu su neki spominjali i Ruse na HIDRICI i IGH (da znam da oni samo nadziru izgradnju mosta).

Kaj je s njima?

Molim lijepo argumentirani odgovor.

A ne neki tipa da naši građevinari imaju toliko posla da nemaju vremena za izgradnju mosta.

Hvala.

Kolega hasenfefer
Upucujem vas na moj komentar od nekidan.
Premali su i preslabi.
Svi skupa nemaju trzisnu kapitalizaciju koliko kosta pijesak za beton.
A treba dati garancije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mislim da se razumijemo, HR gradjevina moze zidjati zgrade, dalekovode i mrljati asfalt po malim cestama, ali ozbiljne objekte poput velikih mostova, brana i autocesta ne moze. Ne samo financijski nego ni tehnicki. Da nije bilo Bechtela A1 bi se odavno raspala. Cuo sam od nekog, molim potvrdu ili opovrgnuce, da su neki nasi krenuli raditi stupove na vijaduktu Jezerane, i da je dosao tip ispitati beton i poslao ih u vrazju mater. Toliko o tome.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislav

nisi u pravu sa zadnjim postom.
kcaliteta infrastrukturnih projekaa koje su radile hr kompanije je iznadprosjecna. Radili smo kvalitetno i tu nema spora.
No razlig zasto su firme mahom propale je puno dublji i srz mu ide do drzave i njene nefunkcionalnosti, i pritom niti ma ne branim menadzere koji sh te firme vodili ravno u propast.

Invest
Potpuno se slažem s tim što pišeš, radili su se fantastični projekti, Sadamovi bunkeri npr., ali ja se niti nisam referirao na prošlost nego na sadašnjost. A sadašnjost pokazuje da su firme bitno manje i slabije nego prije. Samo jedna Industrogradnja je vrijedila kao skoro svi danas skupa.
Stoga se bave s onim čim realno mogu, a to je stanogradnja, sitna cestogradnja i komunalni radovi.
Snage za ono što se radilo krajem komunizma pa i kasnije naprosto više nema.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close