Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bitcoin si trebao kupovati kad mu je cijena bila u centima….sad si se sjetio….smiješno…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Ja sam na bitconu več zaradio više od 100% tako da mi je sad svejedno koliko je

za tvoju info bitcoin se moze i shortat..

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

LKRI





mr. tabličar ,imas li izlaznu strategiju na jesen ? ili ostajes all in ? hvala

ja sam kao panj odsjedio u dionicama zadnju korekciju koja je pocela 23. veljace, jedino sam preslagivao uz vremenski razmak dok je padalo, tj. nesto prodao ranije a drugo kupovao kasnije, ali niti prodao sve na vrhu niti kupio sve na dnu. jedino da shvatim da je Veliki pad pokusao bih odsjediti vani u cashu. zato ne znam zasto mene pitas, pitaj ove zivcane. dakle, kako sada mislim jesen full u dionicama kao i svih zadnjih devet godina. kad bi se dogodio kratki rally na vecini ili dijelu turista prodao bih sto se preljeva jer mi treba cash za druge kupnje i dokupe i to je sve.
[/quote] zivcani su jedino ovi u brodarima ,bjesomucno navlace ali bez uspjeha,,svi su nutra koji su to planirali..a novi ne dolaze. jesen ce bit burna,,za cijelo TK ,od agorokor perjanica pa nadalje…zivio
[/quote]

Je evo baš su živčani ovi u brodarima, možeš mislit. Malo ih je i ostalo unutra, većinu dionica na atpl je počistio jedan kupac prije nego su vozarine se počele dizati, a on će i pobrati vrhnje,, ostali kojima bude prodavao možda mrvice skupe za koju godinu :). Tu i tamo se netko parkirao i u ULPL jer je skužio da je zaboravljena bila, pa sad trlja ruke 🙂
[/quote]

Da, slazem se s ulpl haha

Vlen je zaista crni konj na zse
http://www.seebiz.eu/dionice-viktora-lenca-sve-zanimljivije-investitorima/ar-161077/

TRŽIŠTE KAPITALA Dionice Viktora Lenca sve zanimljivije investitorima Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 18.08.2017. – 13:42:01
ANALIZA – U kolovoškoj letargiji na Zagrebačkoj burzi jedno je izdanje iskočilo iz sivila.
Riječ je o Viktoru Lencu (ZSE:VLEN-R-B) čije su dionice od početka kolovoza povećale tržišnu kapitalizaciju 37,6 posto, na 13,07 kuna, koliko je iznosila zaključna cijena u četvrtak, 17. kolovoza. To valja prisnažiti podatkom kako je od početka mjeseca zabilježeno pet dnevnih trgovina s volumenom većim od 100 tisuća kuna.
Možda biste pomislili kako to i nije neki fascinantan podatak, no jest kako pogledamo samo dionice Lenca. Naime, prije kolovoza zadnji je put dnevni promet iznad 100 tisuća kuna zabilježen 28. travnja.
Okidač za rast u kolovozu bili su poslovni rezultati koji su pokazali da su prihodi Lenca više nego udvostručeni i iznosili su 285,1 milijun kuna dok je realizirana neto dobit iznosila 19,9 milijuna kuna.
Uspješno odrađeni poslovi i bolje upravljanje troškovima, donijeli su i odlične financijske rezultate. U prvoj polovici godine ostvareno je 285,1 milijun kuna prihoda što je čak 2,2 puta više nego u istom razdoblju lani. Višestruko je porasla i dobit koja je prije oporezivanja iznosila 24,4 milijuna kuna, a kada se podvuče crta u Lenčevoj blagajni ostaje 19,9 milijuna kuna neto dobiti. Nastavak pozitivnog trenda predviđa se i u drugoj polovici godine.
“Vjerujem da ćemo ovu godinu mirno privesti kraju, tržište nam je ponudilo dobre prilike i mi smo ih iskoristili. Uz već dogovorene projekte trebamo dobiti još par kvalitetnih poslova i odraditi ih rutinski tako da sačuvamo radnike od prenaprezanja i ozljeda. Polako se pripremamo za 2018. godinu, pojačavamo direktnu prodaju, posebice prema novim klijentima, a otvaraju nam se i neke nove prilike koje ćemo morati iskoristiti.” – izjavio je čelni čovjek kompanije Aljoša Pavelin.
Val projekata ugradnje uređaja za pročišćavanje balastnih voda (Ballast Water Treatment Systems) još nije počeo i pravi uzlet BWTS tržišta se očekuje u razdoblju od 2019. do 2022. godine. U rujnu ove godine na snagu stupa Konvencija o nadzoru i upravljanju brodskim balastnim vodama zbog koje će svi trgovački brodovi koji plove u međunarodnim vodama morati imati sustav za pročišćavanje balastnih voda. Riječki će škver u drugoj polovici godine odraditi dva ili tri takva projekta, a neke je projekte u prvoj polovici godine morao i odbiti zbog zauzetosti dokova.

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

ethereum 🙂


ethereum 🙂

Malo si zakasnil 😉



ethereum 🙂

Malo si zakasnil 😉
[/quote]

za neku masnu zaradu od 10-20 puta da, ali za 100% do 200% prinosa ne 🙂

Čini se da bi brodari mogli biti bomba.

Na ZSE , Atpl je cisti zicer, ostali slabiji.
Potencijal Atpl je +80%

Jos su jači svjetski brodari. Tu bi mogla ići explozija od +200-300% u kratkom periodu.

Zanima me korelacija brodari-građevinari.
Ajmo dervis , puno je korisnije naci ovu korelaciju nego gledati i uspoređivati nagibe krivulja netto dobit vs EBITDA




ethereum 🙂

Malo si zakasnil 😉
[/quote]

za neku masnu zaradu od 10-20 puta da, ali za 100% do 200% prinosa ne 🙂
[/quote]
Ja sam uvjeren da preko 90% vas koji sanjate “masne zarade” gubi novce na burzi,a na “Todexu” ce gubitci biti “ogromni”!

@tigre
Ja o tome pišem mjesecima…i umjesto da barem nailazim na kulturno ponašanje i uvažavanje….omalovažavan sam konstantno..
Ali to mi daje još veću energiju i volju a i sama moja dobt će bit puno slađa..
Evo mojih top 4 favorita iako u portfelju ima još dionica..Eevo i to redom kako izgleda iz mog kuta
JDPL
ULPL
VLEN
MDKA
Na ove 4 dionice sam siguran da ću( :::XXXXXXXXXXX:::::::::::)
Slobodno pratite…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

New Report

Close