Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



BB od 60 kojih pratim prema mojoj garp magičnoj formuli nakon fih1 2017. bio bi od 1. Do 20.: KODT2, MDKA….. VLEN,

VLEN.

– u magičnoj formuli gospon Drevila dionica VLEN se nalazi u TOP10 naj dionica.
– kod gospona SeaBeara i njegovoj poznatoj naučno dokazanoj metodi bacanja kokoših kostiju dionica VLEN ulazi u TOP5 naj prilika.
– e sada bih zamolila gospona Plavog da tu napiše svoje mišljenje o dionici VLEN s pogledom na TA analizu.
– a zanimljivo bi bilo kada bi i gospon Tigrus napisao svoje mišljenje za VLEN vezano za FA analizu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Uptrend na svim grafovima.

Dnevni, tjedni, mjesečni


Da ne pricam na prazno u attachu graf, dodao sam na brzinu i ocf. Drazi bi mi bili napadi nego pitanja, nemam kad odgovoriti, idem van na rani rucak i onda uzivam u vikendu, konacno se normalno dise i izvan klimatiziranog. I da, desno prema lijevom vec ste se naucili.

Ovo nije kako su se kretale zarade dionica u mom portfelju kroz godine koje sam imao u svakom momentu, graf bi bio puno strmiji, nemam ni pohranjen sastav dionica u svakom casu od 2008. pa to ni ne bih mogao izracunati. Ovo je kako su se kretale zarade sadasnjeg sastava dionica do danas.

Nevjerojatno je da vi ne shvacate da EBITDa i netto profit imaju iste oblike i nagibe krivlja.
Isto vrijedi za ofc i fcf.

Potpuno nepotrebno ponavljanje istih pokazatelja.

Na to mislim kad vam kažem da ste od analize napravili “kapelicu”.
To je Vidljivo bilo već iz onog vašeg ranijeg tj prethodnog posta gdje ste opisali svoju wanna be magičnu formulu.


Nevjerojatno je da vi ne shvacate da EBITDa i netto profit imaju iste oblike i nagibe krivlja.
Isto vrijedi za ofc i fcf.
Potpuno nepotrebno ponavljanje istih pokazatelja.
Na to mislim kad vam kažem da ste od analize napravili "kapelicu".
To je Vidljivo bilo već iz onog vašeg ranijeg tj prethodnog posta gdje ste opisali svoju wanna be magičnu formulu.

dakle EBITDA i neto dobit su iste varijable?
ofc i fcf su iste varijable?
nema teorije da se ovdje uvlacim u raspravu.


Kako ovo računaš,?

vec napisao gore: “suma za sve dionice broja dionica puta neto dobit po dionici svakog poduzeća.” za neto dobit.
Dakle varijabla (neto dobit, EBITDA, ocf, fcf) ukupno za cijelo poduzece podjeljeno s brojem dionica daje varijabla po dionici, pomnozeno s koliko ja imam dionica daje koliko ja mastim brkove u jednom poduzecu, pa kad zbrojim te brojeve svih poduzeca koja imam daje koliko vrhnja ukupno za mene u portfelju.


mr. tabličar ,imas li izlaznu strategiju na jesen ? ili ostajes all in ? hvala

ja sam kao panj odsjedio u dionicama zadnju korekciju koja je pocela 23. veljace, jedino sam preslagivao uz vremenski razmak dok je padalo, tj. nesto prodao ranije a drugo kupovao kasnije, ali niti prodao sve na vrhu niti kupio sve na dnu. jedino da shvatim da je Veliki pad pokusao bih odsjediti vani u cashu. zato ne znam zasto mene pitas, pitaj ove zivcane. dakle, kako sada mislim jesen full u dionicama kao i svih zadnjih devet godina. kad bi se dogodio kratki rally na vecini ili dijelu turista prodao bih sto se preljeva jer mi treba cash za druge kupnje i dokupe i to je sve.



mr. tabličar ,imas li izlaznu strategiju na jesen ? ili ostajes all in ? hvala

ja sam kao panj odsjedio u dionicama zadnju korekciju koja je pocela 23. veljace, jedino sam preslagivao uz vremenski razmak dok je padalo, tj. nesto prodao ranije a drugo kupovao kasnije, ali niti prodao sve na vrhu niti kupio sve na dnu. jedino da shvatim da je Veliki pad pokusao bih odsjediti vani u cashu. zato ne znam zasto mene pitas, pitaj ove zivcane. dakle, kako sada mislim jesen full u dionicama kao i svih zadnjih devet godina. kad bi se dogodio kratki rally na vecini ili dijelu turista prodao bih sto se preljeva jer mi treba cash za druge kupnje i dokupe i to je sve.
[/quote] zivcani su jedino ovi u brodarima ,bjesomucno navlace ali bez uspjeha,,svi su nutra koji su to planirali..a novi ne dolaze. jesen ce bit burna,,za cijelo TK ,od agorokor perjanica pa nadalje…zivio

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial



Nevjerojatno je da vi ne shvacate da EBITDa i netto profit imaju iste oblike i nagibe krivlja.
Isto vrijedi za ofc i fcf.
Potpuno nepotrebno ponavljanje istih pokazatelja.
Na to mislim kad vam kažem da ste od analize napravili "kapelicu".
To je Vidljivo bilo već iz onog vašeg ranijeg tj prethodnog posta gdje ste opisali svoju wanna be magičnu formulu.

dakle EBITDA i neto dobit su iste varijable?
ofc i fcf su iste varijable?
nema teorije da se ovdje uvlacim u raspravu.
[/quote]

Ok, zanemarimo ofc i fcf.

Graf EBITDA vs Graf netto dobit je važan – posebno je iritantno drvljenje o usporedbi ovih pokazatelja.
Isti nagib krivulje i oblik.
Nepotrebno ponavljanje.
Dakle,kao zaključak – U velikoj vecini slučajeva ce biti isti Graf .
Bolje da ste naučili obrazce tehničke analize nego da crtate pokazatelje koji rade iste krivulje.

To je ta suma od koje se ne vidi drvo.




mr. tabličar ,imas li izlaznu strategiju na jesen ? ili ostajes all in ? hvala

ja sam kao panj odsjedio u dionicama zadnju korekciju koja je pocela 23. veljace, jedino sam preslagivao uz vremenski razmak dok je padalo, tj. nesto prodao ranije a drugo kupovao kasnije, ali niti prodao sve na vrhu niti kupio sve na dnu. jedino da shvatim da je Veliki pad pokusao bih odsjediti vani u cashu. zato ne znam zasto mene pitas, pitaj ove zivcane. dakle, kako sada mislim jesen full u dionicama kao i svih zadnjih devet godina. kad bi se dogodio kratki rally na vecini ili dijelu turista prodao bih sto se preljeva jer mi treba cash za druge kupnje i dokupe i to je sve.
[/quote] zivcani su jedino ovi u brodarima ,bjesomucno navlace ali bez uspjeha,,svi su nutra koji su to planirali..a novi ne dolaze. jesen ce bit burna,,za cijelo TK ,od agorokor perjanica pa nadalje…zivio
[/quote]
Meni nekako vise baca da su zivcani ovi sta su ostali zarobljeni u agrokoru mjesecima te ni sami neznaju kada se otvori trgovanje hoce li ostati bez svega..
Kao ti npr na belju…
Koliko sam uspio pratiti ti nisi neurozan…glumis cool tipa….i predvdjas belje.na otvaranje na 40 kuna…bravo smireni….kakva klasa optimist….pozdrav od super smirenog …..

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Kad se otvori trgovanje Todexom bit ce definitivno zivahno, s puno oscilacija.
Moje predvidjanje je stabilizacija cijene na nesto nizoj razini nego sad. Nesto niza znaci 30-40%. To ovdje nije veliki % jer je to zapravo junk. Ali ovo navodim kao bottom line. Ocekujem kupovinu od strane fondova. Financijska industrija sigurno ima bolji uvid u stanje i namjere te i u moguci rasplet nego mi malecki.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Hahhahahah fondovi, pa oni su kupovali i po puno većim cijenama, toliko o tome šta imaju bolje pregled 🙂 nego ne rade sa svojom lovom pa im je svejedno i tako nikome ne odgovaraju




mr. tabličar ,imas li izlaznu strategiju na jesen ? ili ostajes all in ? hvala

ja sam kao panj odsjedio u dionicama zadnju korekciju koja je pocela 23. veljace, jedino sam preslagivao uz vremenski razmak dok je padalo, tj. nesto prodao ranije a drugo kupovao kasnije, ali niti prodao sve na vrhu niti kupio sve na dnu. jedino da shvatim da je Veliki pad pokusao bih odsjediti vani u cashu. zato ne znam zasto mene pitas, pitaj ove zivcane. dakle, kako sada mislim jesen full u dionicama kao i svih zadnjih devet godina. kad bi se dogodio kratki rally na vecini ili dijelu turista prodao bih sto se preljeva jer mi treba cash za druge kupnje i dokupe i to je sve.
[/quote] zivcani su jedino ovi u brodarima ,bjesomucno navlace ali bez uspjeha,,svi su nutra koji su to planirali..a novi ne dolaze. jesen ce bit burna,,za cijelo TK ,od agorokor perjanica pa nadalje…zivio
[/quote]

Je evo baš su živčani ovi u brodarima, možeš mislit. Malo ih je i ostalo unutra, većinu dionica na atpl je počistio jedan kupac prije nego su vozarine se počele dizati, a on će i pobrati vrhnje,, ostali kojima bude prodavao možda mrvice skupe za koju godinu :). Tu i tamo se netko parkirao i u ULPL jer je skužio da je zaboravljena bila, pa sad trlja ruke 🙂

Best bay sigurno nije na našoj burzi,jedna kripto valuta (bitcoin)je u 6 mjeseci od 1700 $ narasla do 4500$ do danas.A nas je todex pokopao.Za godinu -dvije dok se potpuno rasčisti todex možemo se razgovarat o best bay na našoj burzi a dotad nofce morate (možete) zaraditi negdje drugje.

New Report

Close