Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Preporuka za kupnju dionica 1. lige .

– trenutno imate sezonsko sniženje na dosta dionica.
– stvarno je šteta ne iskoristiti ove acijske prodaje s diskontom.
– ja bih preporučila:

– ADRS2 trenutno ga možete kupiti po 449-450 kn, kupnjom samo te dionice dobro ste disperzirani jer postajete vlasnici 3 biznisa: hotela, osiguranja i hrane.
– dobro posluju i redovna dividenda.

– ERNT mislim da je o.k. cijena od 1.200 kn.

– ADPL imate ga dosta ispod 170 kn i to je prilika.

– ove tri dionice su i više nego o.k. prilike.
– spadaju u dosta sigurne investicije.
– sve su dividendne, isplaćuju relativno o.k. dividendu.
– tu postoji i jedan nedostatak, kod ovih dionica očekujem neki rast, ali to neće biti veliki rast.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana7: u potpunosti se slažem u svezi ADRS ERNT I ADPL..al zanima me šta misliš o OPTIMA?

VLEN.

– ovu dionicu bih svakako preporučila za kupnju.
– u ovom tjednu cijena je dosta porasla.
– a i sama dionica je bila cijeli tjedan i više nego zanimljiva za trgovanje.

– VLEN je dionica koja je do sada bila dionica 3.lige totalno nezanimljiva velikoj većini investitora.
– ovu dionicu nikako ne možemo uspoređivati s dionicama 1.lige tipa ADRS, ERNT, ADPL…
– ali na ovoj dionici možemo očekivati veliki rast,
– rizik postoji, ali po meni su puno veće šanse da dionica ode na 20kn nego na 10kn, odnosno mišljenja sam kako ovu dionicu teško da će te više vidjeti na 10kn.

– je li skupa ova dionica na cijeni 12,xx kn , mislim da nije, jer na trenutno cijeni P/E je 7.16 , tako da i duplo poraste još uvijek će biti jeftina.

– ovaj rast je krenuo zahvaljujući fenomenalno dobrom izvješću firme za 2Q, tako dok god budu stizala o.k. izvješća nema straha za ovu dionicu.

– kupite ovu dionicu da se zajedno veselimo rastu cijene i igrici na ovoj dionici.
– tu bi već ove jeseni mogla cijena doći do 20kn ,
– garancije za tih 20kn nema, većina toga ovisi o ludosti tržišta.
– a za cijenu 25kn ipak ćemo trebati pričekati godišnje izvješće za 2017.g. a ako bude dobra dividenda cijena bi mogla ići i na 30kn.

– preporuka: nemojte pretjerati kod kupnje ove dionice jer ovdje se radi o dionici 3. lige .
– kada uđe u Crobex, redovita div….. tada će biti dionica 1. lige, ali tada nećemo imati veliki porast cijene.

– a što da vam napišem, znate i sami, bez rizika nema ni profita.

– I love this game.
Pozdrav !

Velika se buka digla oko Vlena, kronične nelikviduše, cijena napumpana na povjesni maksimum zbog jednog boljeg kvartala piskaranjem na forumu. Ne kažem da poslovanje ne ide u dobrom smjeru ali ovakvo drukanje nakon što je cijena otišla u nebo nakon objave jednog dobrog kvartala treba pozivati na oprez. Netko se izgleda poželio bureka nakon dugotrajnog posta.


VLEN.

– ovu dionicu bih svakako preporučila za kupnju.
– u ovom tjednu cijena je dosta porasla.
– a i sama dionica je bila cijeli tjedan i više nego zanimljiva za trgovanje.

– VLEN je dionica koja je do sada bila dionica 3.lige totalno nezanimljiva velikoj većini investitora.
– ovu dionicu nikako ne možemo uspoređivati s dionicama 1.lige tipa ADRS, ERNT, ADPL…
– ali na ovoj dionici možemo očekivati veliki rast,
– rizik postoji, ali po meni su puno veće šanse da dionica ode na 20kn nego na 10kn, odnosno mišljenja sam kako ovu dionicu teško da će te više vidjeti na 10kn.

– je li skupa ova dionica na cijeni 12,xx kn , mislim da nije, jer na trenutno cijeni P/E je 7.16 , tako da i duplo poraste još uvijek će biti jeftina.

– ovaj rast je krenuo zahvaljujući fenomenalno dobrom izvješću firme za 2Q, tako dok god budu stizala o.k. izvješća nema straha za ovu dionicu.

– kupite ovu dionicu da se zajedno veselimo rastu cijene i igrici na ovoj dionici.
– tu bi već ove jeseni mogla cijena doći do 20kn ,
– garancije za tih 20kn nema, većina toga ovisi o ludosti tržišta.
– a za cijenu 25kn ipak ćemo trebati pričekati godišnje izvješće za 2017.g. a ako bude dobra dividenda cijena bi mogla ići i na 30kn.

– preporuka: nemojte pretjerati kod kupnje ove dionice jer ovdje se radi o dionici 3. lige .
– kada uđe u Crobex, redovita div….. tada će biti dionica 1. lige, ali tada nećemo imati veliki porast cijene.

– a što da vam napišem, znate i sami, bez rizika nema ni profita.

– I love this game.
Pozdrav !


Ajde da smo se ti i ja nakon 10 godina konacno slozili iko jedne stvari…
..tj oko VLEN a..
A jos malopodrobnije i svoje vidjenje..sam i napisao koju stranicu otraga…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE



BB od 60 kojih pratim prema mojoj garp magičnoj formuli nakon fih1 2017. bio bi od 1. Do 20.: KODT2, MDKA….. VLEN,

VLEN.
– u magičnoj formuli gospon Drevila dionica VLEN se nalazi u TOP10 naj dionica.
– kod gospona SeaBeara i njegovoj poznatoj naučno dokazanoj metodi bacanja kokoših kostiju dionica VLEN ulazi u TOP5 naj prilika.
– e sada bih zamolila gospona Plavog da tu napiše svoje mišljenje o dionici VLEN s pogledom na TA analizu.
– a zanimljivo bi bilo kada bi i gospon Tigrus napisao svoje mišljenje za VLEN vezano za FA analizu.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Nazalost, nakon magicne formule ovdje mi se dogodila, skoro pa protiv moje volje, Fischerova scuttlebutt metoda. Ovo je valjda jedina dionica na zse gdje sam mogao prikupiti takve i toliko informacija, ili bolje reci dosle su mi same, na plazi, u pivnici, uz rostilj. Zato sam rezerviran.

VLEN FUNDAMENTI
Pigledajte povecanje dobiti i prihoda s obzirom na proslu godinu…
Plus dividenda koja ce biti

Prihodi od prodaje
431,25 M – 2/17 god
262,14 M – 2016 god.
Poslovni prihodi
462,40 M 2/17 303,26 M/16
EBIT
42,25 M 2/17
6,75 M/2016
Neto dobit
30,36 M 2/17
1,47 M/2016
Neto dobit sveob.
30,50 M 2/17
1,61 M/ 2016
Kapital i rezerve
231,98 M 2/17
212,12 M /2016
Zadrž. dobit i rez.
63,85 M 2/17
43,99 M / 2016
Aktiva 444,01 M 2/17

Osnovni fundamentalni pokazatelji
P/S 0,50 2/17
P/E 7,16 2/17
P/B 0,94 2/17
BVPS 13,80 2/17
EPS 1,81
Pokazatelji profitabilnosti
ROE 13,09% 2/17
ROA 6,84% 2/17
EBIT marža 9,14% 2/17
EBITDA marža 14,48% 2/17
NPM 6,49% 2/17

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

20 kn minimalno do kraja god i dividenda 1 kn za 2017. I mozda jos malo pojacam poziciju trenutno mi je 16% portfelja do 20 % planiram jos nadokupiti.


Zanimljivosti.
– napišem vam ovaj post prije par dana, danas na toj MDKA prođe 5 dionica po cijeni 14.900kn a to je to što sam ja napisala.
– vaša ocijena posta 12% , zaokružimo to na cca10%, a to je stvarno zanimljiv broj jer 10% vas će zaraditi na ovoj igrici a velika većina vas 90% će pogubiti nofce u ovoj i više nego jednostavnoj igrici.
– I love this game.
Pozdrav !

Slažem se s Ivanom da je bitno na burzi zaraditi novce a nije važno kako, nitko nas ne ocjenjuje za umjetnički dojam ili ljepotu pameti u potezima, ne igramo šah. Važno je normalno, što je i ona puno puta naglašavala, ne osvariti zgubitak, bankrot i ostale slične pojmove.
Mislim da sam već pisao što ja želim od dionica, želim zarađivanje poduzeća. To je moj put kojim želim zaraditi novce na burzi. Prvenstveno me zanima koliko su novca zaradile moje dionice godišnje koji mogu reinvestirati u biznis ili povući u potrošnju bez posljedica na postojeću razinu biznisa. Kod prvog želim da, ako sam reinvestirao u biznis, čudo složenog kamatnog računa poput valjka pegla moj put u fym. A kod drugog, kad jednom odlučim trošiti tu zaradu, želim da je izvlačim iz dionica bez narušavanja glavnice. I ovo sam već pisao: za mene poželjna sudbina te zarade unutar poduzeća su poništavanje dionica ili plodonosno reinvestiranje u biznis ili ako baš mora isplata kroz dividende. Svjestan sam da na vremenskoj traci hir tržišta dionica – zbog velike oscilacije na trenutnoj vrijednosti dionice, i ekonomski ciklusi -zbog oscilacije sposobnosti zarađivanja, oboje narušavaju ovaj idealizirani model potencijskog rasta.

Tražim pravu varijablu mjere zarađenog kojeg mogu uprosječeno na više godina reinvestirati u biznis ili povući u potrošnju. Sada koristim neto dobit i računam koliku neto dobit zaradjuje moj Kapitalko za mene i moju obitelj kroz suma za sve dionice broja dionica puta neto dobit po dionici svakog poduzeća. Usput računam i EBITDA i FCF na isti način zbog usporedbe ali oni ne govore o novcu koji smiješ godišnje izvući bez posljedica. Neto dobit mog portfelja godišnje je, ovako izračunata, sada oko 50.000 kn, ja bih htio da je 100.000 kn, a 200.000 kn bi za mene vec bio fym s marginom sigurnosti. Lani mi je portfelj od porasta vrijednosti dionica i dividende narastao nešto preko 130.000 kn, očito neodrživo na više godina, dobit poduzeća je puno manja, a dionice nisu više ni potcjenjene. Ako ove godine ostanem u nuli, prosjek dviju godina porasta vrijednosti dionica biti će blizu prosječnoj neto dobiti. EBITDA je nešto ispod 100.000 kn, FCF graf je histerični EKG uglavnom ispod čiste dobiti, nadam se zbog velikog i oscilirajućeg growth capexa.

Buffetova zarada vlasnika čini mi se dobar izbor, trebao bih je pokušati izračunati. Je li ju netko racunao iz ZSE fi i kako ju je računao? Ima li netko neku drugu varijablu kao mjeru čiste zarade vlasnika?

Da ne pricam na prazno u attachu graf, dodao sam na brzinu i ocf. Drazi bi mi bili napadi nego pitanja, nemam kad odgovoriti, idem van na rani rucak i onda uzivam u vikendu, konacno se normalno dise i izvan klimatiziranog. I da, desno prema lijevom vec ste se naucili.

Ovo nije kako su se kretale zarade dionica u mom portfelju kroz godine koje sam imao u svakom momentu, graf bi bio puno strmiji, nemam ni pohranjen sastav dionica u svakom casu od 2008. pa to ni ne bih mogao izracunati. Ovo je kako su se kretale zarade sadasnjeg sastava dionica do danas.

mr. tabličar ,imas li izlaznu strategiju na jesen ? ili ostajes all in ? hvala

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


Da ne pricam na prazno u attachu graf, dodao sam na brzinu i ocf. Drazi bi mi bili napadi nego pitanja, nemam kad odgovoriti, idem van na rani rucak i onda uzivam u vikendu, konacno se normalno dise i izvan klimatiziranog. I da, desno prema lijevom vec ste se naucili.

Ovo nije kako su se kretale zarade dionica u mom portfelju kroz godine koje sam imao u svakom momentu, graf bi bio puno strmiji, nemam ni pohranjen sastav dionica u svakom casu od 2008. pa to ni ne bih mogao izracunati. Ovo je kako su se kretale zarade sadasnjeg sastava dionica do danas.

Kako ovo računaš,?

New Report

Close