Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– bi li kupili MDKA…
– tu ne želim nešto puno prognozirati, ali je očito i vidljivo iz aviona kako tu cijena ide na 15.000 kn i preko toga ali neću špekulirati.

Zanimljivosti.

– napišem vam ovaj post prije par dana, danas na toj MDKA prođe 5 dionica po cijeni 14.900kn a to je to što sam ja napisala.
– vaša ocijena posta 12% , zaokružimo to na cca10%, a to je stvarno zanimljiv broj jer 10% vas će zaraditi na ovoj igrici a velika većina vas 90% će pogubiti nofce u ovoj i više nego jednostavnoj igrici.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
ja napišem neki dan da izlazim iz RIVP i da ima još turista s većim potencijalom i danas PLAG potegne do 7000, a neki dan još bilo po 6500, nisam pratio ocjene, ali su me nagrdili na pasja kola, jer je PU utukao preko 800 000 u svoju tvrtku, nema ovdje više onih koji žele poslušati, sve se to odmetnulo




Sta se onda Netko čudi da ja ne spominjem FA uopće. Pa to umreš od dosade , a mozes u roku od 30 min sve shvatit sto se događa.

Jednom se napravi i vrijedi cijelu godinu ( uz mini popravke) ako ne i duže….

I ja bih volio da mi je ovako sve jasno i da sve razumijem, nazalost nije, sve vise vidim koliko ne znam koliko god znao vise nego prije ili bas zato.
[/quote]

drevil

Vi ste bas onako s obe noge na Zemlji, umjesto da vas krila euforije ponesu visoko, Vas je prikovalo korijenje strpljenja
[/quote]

Jednu stvar sam primijetio – ovdje se smatra da je analiza financijskih izvještaja ustvari Fundamentalna analiza.

Ali sama analiza financijskih izvještaja je samo jedan dio fundamentalne analize.




– bi li kupili MDKA…
– tu ne želim nešto puno prognozirati, ali je očito i vidljivo iz aviona kako tu cijena ide na 15.000 kn i preko toga ali neću špekulirati.

Zanimljivosti.

– napišem vam ovaj post prije par dana, danas na toj MDKA prođe 5 dionica po cijeni 14.900kn a to je to što sam ja napisala.
– vaša ocijena posta 12% , zaokružimo to na cca10%, a to je stvarno zanimljiv broj jer 10% vas će zaraditi na ovoj igrici a velika većina vas 90% će pogubiti nofce u ovoj i više nego jednostavnoj igrici.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
ja napišem neki dan da izlazim iz RIVP i da ima još turista s većim potencijalom i danas PLAG potegne do 7000, a neki dan još bilo po 6500, nisam pratio ocjene, ali su me nagrdili na pasja kola, jer je PU utukao preko 800 000 u svoju tvrtku, nema ovdje više onih koji žele poslušati, sve se to odmetnulo
[/quote]

Naravno

Moras pratiti Makro Ekonomske leading indikatore
I moras procijeniti stanje u Sektoru dionice koju analiziras, ako dionica ima underlying commodity tada moras pratiti i taj commodity (supply/demand)




Jutarnje kupanje je gotovo i sada pakal dugog popodneva, prije jedino punjene vješalice, šopska i hladna piva u najboljem grill restoranu u gradu. Držim fige da ce prognoza pogoditi i kiša pasti od oko 18h dalje.

BB od 60 kojih pratim prema mojoj garp magičnoj formuli nakon fih1 2017. bio bi od 1. Do 20.: KODT-P-A, MDKA-R-A, VIRO-R-A, AUHR-R-A, PLAG-R-A, ADPL-R-A, HUPZ-R-A, ILRA-R-A, JNAF-R-A, VLEN-R-B, CKML-R-A, IPKK-R-A, TUHO-R-A, KOEI-R-A, MAIS-R-A, RIVP-R-A, ATLN-R-A, PBZ-R-A, ERNT-R-A, THNK-R-A. Imam prvu, MDKA-R-A prodao, imam 3.-5., ADPL-R-A ću kupiti, imam 7.-16., osim VLEN-R-B i IPKK-R-A o kojima još nisam još razmišljao i KOEI-R-A koji sam prodao. Nemam zadnje tri.

Ja ovu bb listu ne bih slijedio jer 1) ne slijedim je ni ja doslovno (ne trčim prodati one koje su kvartalno ispale i kupiti koje su ušle i ulažem u neke koje nisu unutra), 2) sami odgovarate za svoje novce pa sami i razmislite, 3) prigovor sa strane ljudi koji fundamentalno ulažu je da mehanički pristup bez razumijevanja i dubljeg pogleda u poduzeće nije dobar, 4) tehničari će imati svoje primjedbe, 5) zašto nema brodara, 6) zašto skoro uopće nema građevinara, 7) ja sam u ovoj godini još u minusu prema početku godine oko 1% iz dividende i rasta(pada) dionica, 8) magična formula je potpuno nemoćna pred stvarima koje se ne vide u fi, kao agrokor afera. S druge strane lista daje komparativni uvod preko velikog broja dionica koji nasumično spominjanje dionica bez argumetata ili s jednim dva selektivna argumenta kao ovdje na bb ili duboko rašlanjivanje jednog poduzeća nemaju. Da me se krivo ne shvati, ja sam duboko zahvalan znalcima koji se upuste u duboko rašlanjivanje jednog poduzeća kao VW na ARNT, to su skoro jedini sadržajni doprinosi/korisne činjenice ovdje na forumu.

Korigirao sam izraz koji sada glasi redni broj iz suma rankova trendkapitala+trenddobiti+trendprihoda+trendEBITDA+trend operativnog novčanog tijeka+trendroe+trendroa+trend EBIT marže+ dugoročni trend dobiti+dugoročni trend EBITDA + dugoročni trend prihoda kao growth komponenta plus EV/EBITDA+P/E/2 kao value komponenta.

Faq:
Adris? 29.
Dlkv? 33.
Ledo i jmnc? Nemaju izvješće pa nemaju ni plasman.

mdka ide gore a vi je prodali?
[/quote]

pitaj me za pola godine jesam li pogrijesio, za sada se ne zna.
[/quote]

Nego doktore…kako to da vam pored mdke i vlen prolazi kroz prste..
Ima sve ono sto vi trazite od dionice

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Nego doktore…kako to da vam pored mdke i vlen prolazi kroz prste..
Ima sve ono sto vi trazite od dionice

ne valja kad ti je firma preblizu, a ja je vidim kad se kupam na zurkovu, planinarim na prvim brdima iza ili lovim ribu ispred, cesto srecem i razgovaram s ljudima koji rade ili su radili tamo, od radnika do managmenta, sve osim samog vrha. onda trazis dlake u jajetu. pa pomislis ovo blagostanje iskoci kad im masnije ulete amerikanci. ili kakvo im je unutarnje misljenje o upravi rezultat im se dogodio slucajno. ili ovo je sada a ne mora tako biti dogodine, itd. svako sam odlucuje o ulaganju, a ja bih pricekao jos malo da vidim da oni mogu kontinuirano dobro poslovati, a ne sporadicno, slucajno.



Nego doktore…kako to da vam pored mdke i vlen prolazi kroz prste..
Ima sve ono sto vi trazite od dionice

ne valja kad ti je firma preblizu, a ja je vidim kad se kupam na zurkovu, planinarim na prvim brdima iza ili lovim ribu ispred, cesto srecem i razgovaram s ljudima koji rade ili su radili tamo, od radnika do managmenta, sve osim samog vrha. onda trazis dlake u jajetu. pa pomislis ovo blagostanje iskoci kad im masnije ulete amerikanci. ili kakvo im je unutarnje misljenje o upravi rezultat im se dogodio slucajno. ili ovo je sada a ne mora tako biti dogodine, itd. svako sam odlucuje o ulaganju, a ja bih pricekao jos malo da vidim da oni mogu kontinuirano dobro poslovati, a ne sporadicno, slucajno.
[/quote]
Slazem se doktore…ali ovaj put mislim da trazis dlaku u jaju..
Sada kad povjesno ima.najnize novogradnji…stariji ili polovni brodovi su prisiljeni raditi remonte cesce nego da su ispod cekica…novi..
A uz druge poslove koje dobivaju i koje imaju u najaci…smatram da je vrijeme ciklusa konjukture pocelo za ovu ciklicnu djelatnost iako ako se.kvalitetno radi te popunjava rupe kao trentno vlen mogu veliki posao imati uvjek…a trenutno su puni ko brod u svakom smislu…
A.tu je.i dividenda koja ce slijedece godine biti…sve samo ne.mala…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Po meni definitivno uz adpl trenutno spada u top 5 dionica tj. kupnji na zse

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE




Nego doktore…kako to da vam pored mdke i vlen prolazi kroz prste..
Ima sve ono sto vi trazite od dionice

ne valja kad ti je firma preblizu, a ja je vidim kad se kupam na zurkovu, planinarim na prvim brdima iza ili lovim ribu ispred, cesto srecem i razgovaram s ljudima koji rade ili su radili tamo, od radnika do managmenta, sve osim samog vrha. onda trazis dlake u jajetu. pa pomislis ovo blagostanje iskoci kad im masnije ulete amerikanci. ili kakvo im je unutarnje misljenje o upravi rezultat im se dogodio slucajno. ili ovo je sada a ne mora tako biti dogodine, itd. svako sam odlucuje o ulaganju, a ja bih pricekao jos malo da vidim da oni mogu kontinuirano dobro poslovati, a ne sporadicno, slucajno.
[/quote]
Slazem se doktore…ali ovaj put mislim da trazis dlaku u jaju..
Sada kad povjesno ima.najnize novogradnji…stariji ili polovni brodovi su prisiljeni raditi remonte cesce nego da su ispod cekica…novi..
A uz druge poslove koje dobivaju i koje imaju u najaci…smatram da je vrijeme ciklusa konjukture pocelo za ovu ciklicnu djelatnost iako ako se.kvalitetno radi te popunjava rupe kao trentno vlen mogu veliki posao imati uvjek…a trenutno su puni ko brod u svakom smislu…
A.tu je.i dividenda koja ce slijedece godine biti…sve samo ne.mala…
[/quote]
ja cu ili pricekati ili gricnuti nasitno

Brodari i građevina teški minus, ostalo prihvatljivo za best buy.

Pa kako zelis…ovo istina s obzirom na slijedeca izcjesca i sadasnje stanje ce biti okej i na 20…ali zasto da toliko cekate..
Ja sam malim djelom unutra ….svakako necu cekati 20-25 da zaokruzim kupljenu kolicinu…
Vlen je crni konj na zse

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

vlen ce bar udvostruciti tk a i nadam se dat dividendu bar kunu iduce godine. Ja sam od 8 kn unutra i s njim i atpl gdje sam ispod 300 racunam bar utrostruciti vrijednost. Jedan dio iz todexa ce se preliti tu sigurno a sve je manje slobodnih dionica. Win win kako bi rekli


vlen ce bar udvostruciti tk a i nadam se dat dividendu bar kunu iduce godine. Ja sam od 8 kn unutra i s njim i atpl gdje sam ispod 300 racunam bar utrostruciti vrijednost. Jedan dio iz todexa ce se preliti tu sigurno a sve je manje slobodnih dionica. Win win kako bi rekli

Iz todexa će se sigurno jedan dio preliti..
Pa koliko ih je ostalo zarobljeno mjesecima u todexu..
Pa samo naš ronaldinjo je cijeli portfelj imao u belju na 25 kuna….
Rekao je da će prodati stan i uložiti u belje ako padne na 20…
Danas je 7 kuna i njom se ne trguje…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

New Report

Close