Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…Ernt je jedino sto valja na nasoj burzi..da je konstanta i da ima buducnost…


A što je s tvojim brodarima, zar oni ne valjaju? 😁😁😁



…Ernt je jedino sto valja na nasoj burzi..da je konstanta i da ima buducnost…


A što je s tvojim brodarima, zar oni ne valjaju? 😁😁😁
[/quote]
I tekako da valjaju…
Strpljenje ce biti visestotina postotno nagradjeno🤸🏋️

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Jutarnje kupanje je gotovo i sada pakal dugog popodneva, prije jedino punjene vješalice, šopska i hladna piva u najboljem grill restoranu u gradu. Držim fige da ce prognoza pogoditi i kiša pasti od oko 18h dalje.

BB od 60 kojih pratim prema mojoj garp magičnoj formuli nakon fih1 2017. bio bi od 1. Do 20.: KODT-P-A, MDKA-R-A, VIRO-R-A, AUHR-R-A, PLAG-R-A, ADPL-R-A, HUPZ-R-A, ILRA-R-A, JNAF-R-A, VLEN-R-B, CKML-R-A, IPKK-R-A, TUHO-R-A, KOEI-R-A, MAIS-R-A, RIVP-R-A, ATLN-R-A, PBZ-R-A, ERNT-R-A, THNK-R-A. Imam prvu, MDKA-R-A prodao, imam 3.-5., ADPL-R-A ću kupiti, imam 7.-16., osim VLEN-R-B i IPKK-R-A o kojima još nisam još razmišljao i KOEI-R-A koji sam prodao. Nemam zadnje tri.

Ja ovu bb listu ne bih slijedio jer 1) ne slijedim je ni ja doslovno (ne trčim prodati one koje su kvartalno ispale i kupiti koje su ušle i ulažem u neke koje nisu unutra), 2) sami odgovarate za svoje novce pa sami i razmislite, 3) prigovor sa strane ljudi koji fundamentalno ulažu je da mehanički pristup bez razumijevanja i dubljeg pogleda u poduzeće nije dobar, 4) tehničari će imati svoje primjedbe, 5) zašto nema brodara, 6) zašto skoro uopće nema građevinara, 7) ja sam u ovoj godini još u minusu prema početku godine oko 1% iz dividende i rasta(pada) dionica, 8) magična formula je potpuno nemoćna pred stvarima koje se ne vide u fi, kao agrokor afera. S druge strane lista daje komparativni uvod preko velikog broja dionica koji nasumično spominjanje dionica bez argumetata ili s jednim dva selektivna argumenta kao ovdje na bb ili duboko rašlanjivanje jednog poduzeća nemaju. Da me se krivo ne shvati, ja sam duboko zahvalan znalcima koji se upuste u duboko rašlanjivanje jednog poduzeća kao VW na ARNT, to su skoro jedini sadržajni doprinosi/korisne činjenice ovdje na forumu.

Korigirao sam izraz koji sada glasi redni broj iz suma rankova trendkapitala+trenddobiti+trendprihoda+trendEBITDA+trend operativnog novčanog tijeka+trendroe+trendroa+trend EBIT marže+ dugoročni trend dobiti+dugoročni trend EBITDA + dugoročni trend prihoda kao growth komponenta plus EV/EBITDA+P/E/2 kao value komponenta.

Faq:
Adris? 29.
Dlkv? 33.
Ledo i jmnc? Nemaju izvješće pa nemaju ni plasman.

Od ovoga sta si naveo…moju paznju imaju jedino adpl i ernt…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Drvil,

I to je vaša formula ?

Napravili ste “kapelicu” od analize, i godinama drvite o tom, a sve ste mogli svesti na par točaka:

1. Bacit oko na trend prihoda
2. Pronjuskat trend rashoda
3. Škicnut trend profitnih marži

A koliko vidim ne spominjete strateški Status firme – npr – jel skoro pa monopolist ?
Porter 5 ništa ?

Sta se onda Netko čudi da ja ne spominjem FA uopće. Pa to umreš od dosade , a mozes u roku od 30 min sve shvatit sto se događa. Jednom se napravi i vrijedi cijelu godinu ( uz mini popravke) ako ne i duže….


Jutarnje kupanje je gotovo i sada pakal dugog popodneva, prije jedino punjene vješalice, šopska i hladna piva u najboljem grill restoranu u gradu. Držim fige da ce prognoza pogoditi i kiša pasti od oko 18h dalje.

BB od 60 kojih pratim prema mojoj garp magičnoj formuli nakon fih1 2017. bio bi od 1. Do 20.: KODT-P-A, MDKA-R-A, VIRO-R-A, AUHR-R-A, PLAG-R-A, ADPL-R-A, HUPZ-R-A, ILRA-R-A, JNAF-R-A, VLEN-R-B, CKML-R-A, IPKK-R-A, TUHO-R-A, KOEI-R-A, MAIS-R-A, RIVP-R-A, ATLN-R-A, PBZ-R-A, ERNT-R-A, THNK-R-A. Imam prvu, MDKA-R-A prodao, imam 3.-5., ADPL-R-A ću kupiti, imam 7.-16., osim VLEN-R-B i IPKK-R-A o kojima još nisam još razmišljao i KOEI-R-A koji sam prodao. Nemam zadnje tri.

Ja ovu bb listu ne bih slijedio jer 1) ne slijedim je ni ja doslovno (ne trčim prodati one koje su kvartalno ispale i kupiti koje su ušle i ulažem u neke koje nisu unutra), 2) sami odgovarate za svoje novce pa sami i razmislite, 3) prigovor sa strane ljudi koji fundamentalno ulažu je da mehanički pristup bez razumijevanja i dubljeg pogleda u poduzeće nije dobar, 4) tehničari će imati svoje primjedbe, 5) zašto nema brodara, 6) zašto skoro uopće nema građevinara, 7) ja sam u ovoj godini još u minusu prema početku godine oko 1% iz dividende i rasta(pada) dionica, 8) magična formula je potpuno nemoćna pred stvarima koje se ne vide u fi, kao agrokor afera. S druge strane lista daje komparativni uvod preko velikog broja dionica koji nasumično spominjanje dionica bez argumetata ili s jednim dva selektivna argumenta kao ovdje na bb ili duboko rašlanjivanje jednog poduzeća nemaju. Da me se krivo ne shvati, ja sam duboko zahvalan znalcima koji se upuste u duboko rašlanjivanje jednog poduzeća kao VW na ARNT, to su skoro jedini sadržajni doprinosi/korisne činjenice ovdje na forumu.

Korigirao sam izraz koji sada glasi redni broj iz suma rankova trendkapitala+trenddobiti+trendprihoda+trendEBITDA+trend operativnog novčanog tijeka+trendroe+trendroa+trend EBIT marže+ dugoročni trend dobiti+dugoročni trend EBITDA + dugoročni trend prihoda kao growth komponenta plus EV/EBITDA+P/E/2 kao value komponenta.

Faq:
Adris? 29.
Dlkv? 33.
Ledo i jmnc? Nemaju izvješće pa nemaju ni plasman.

mdka ide gore a vi je prodali?

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Sta se onda Netko čudi da ja ne spominjem FA uopće. Pa to umreš od dosade , a mozes u roku od 30 min sve shvatit sto se događa.

Jednom se napravi i vrijedi cijelu godinu ( uz mini popravke) ako ne i duže….

I ja bih volio da mi je ovako sve jasno i da sve razumijem, nazalost nije, sve vise vidim koliko ne znam koliko god znao vise nego prije ili bas zato.



Jutarnje kupanje je gotovo i sada pakal dugog popodneva, prije jedino punjene vješalice, šopska i hladna piva u najboljem grill restoranu u gradu. Držim fige da ce prognoza pogoditi i kiša pasti od oko 18h dalje.

BB od 60 kojih pratim prema mojoj garp magičnoj formuli nakon fih1 2017. bio bi od 1. Do 20.: KODT-P-A, MDKA-R-A, VIRO-R-A, AUHR-R-A, PLAG-R-A, ADPL-R-A, HUPZ-R-A, ILRA-R-A, JNAF-R-A, VLEN-R-B, CKML-R-A, IPKK-R-A, TUHO-R-A, KOEI-R-A, MAIS-R-A, RIVP-R-A, ATLN-R-A, PBZ-R-A, ERNT-R-A, THNK-R-A. Imam prvu, MDKA-R-A prodao, imam 3.-5., ADPL-R-A ću kupiti, imam 7.-16., osim VLEN-R-B i IPKK-R-A o kojima još nisam još razmišljao i KOEI-R-A koji sam prodao. Nemam zadnje tri.

Ja ovu bb listu ne bih slijedio jer 1) ne slijedim je ni ja doslovno (ne trčim prodati one koje su kvartalno ispale i kupiti koje su ušle i ulažem u neke koje nisu unutra), 2) sami odgovarate za svoje novce pa sami i razmislite, 3) prigovor sa strane ljudi koji fundamentalno ulažu je da mehanički pristup bez razumijevanja i dubljeg pogleda u poduzeće nije dobar, 4) tehničari će imati svoje primjedbe, 5) zašto nema brodara, 6) zašto skoro uopće nema građevinara, 7) ja sam u ovoj godini još u minusu prema početku godine oko 1% iz dividende i rasta(pada) dionica, 8) magična formula je potpuno nemoćna pred stvarima koje se ne vide u fi, kao agrokor afera. S druge strane lista daje komparativni uvod preko velikog broja dionica koji nasumično spominjanje dionica bez argumetata ili s jednim dva selektivna argumenta kao ovdje na bb ili duboko rašlanjivanje jednog poduzeća nemaju. Da me se krivo ne shvati, ja sam duboko zahvalan znalcima koji se upuste u duboko rašlanjivanje jednog poduzeća kao VW na ARNT, to su skoro jedini sadržajni doprinosi/korisne činjenice ovdje na forumu.

Korigirao sam izraz koji sada glasi redni broj iz suma rankova trendkapitala+trenddobiti+trendprihoda+trendEBITDA+trend operativnog novčanog tijeka+trendroe+trendroa+trend EBIT marže+ dugoročni trend dobiti+dugoročni trend EBITDA + dugoročni trend prihoda kao growth komponenta plus EV/EBITDA+P/E/2 kao value komponenta.

Faq:
Adris? 29.
Dlkv? 33.
Ledo i jmnc? Nemaju izvješće pa nemaju ni plasman.

mdka ide gore a vi je prodali?
[/quote]

pitaj me za pola godine jesam li pogrijesio, za sada se ne zna.



Sta se onda Netko čudi da ja ne spominjem FA uopće. Pa to umreš od dosade , a mozes u roku od 30 min sve shvatit sto se događa.

Jednom se napravi i vrijedi cijelu godinu ( uz mini popravke) ako ne i duže….

I ja bih volio da mi je ovako sve jasno i da sve razumijem, nazalost nije, sve vise vidim koliko ne znam koliko god znao vise nego prije ili bas zato.
[/quote]

drevil

Vi ste bas onako s obe noge na Zemlji, umjesto da vas krila euforije ponesu visoko, Vas je prikovalo korijenje strpljenja


– bi li kupili MDKA…
– tu ne želim nešto puno prognozirati, ali je očito i vidljivo iz aviona kako tu cijena ide na 15.000 kn i preko toga ali neću špekulirati.

Zanimljivosti.

– napišem vam ovaj post prije par dana, danas na toj MDKA prođe 5 dionica po cijeni 14.900kn a to je to što sam ja napisala.
– vaša ocijena posta 12% , zaokružimo to na cca10%, a to je stvarno zanimljiv broj jer 10% vas će zaraditi na ovoj igrici a velika većina vas 90% će pogubiti nofce u ovoj i više nego jednostavnoj igrici.

– I love this game.
Pozdrav !


Od ovoga sta si naveo…moju paznju imaju jedino adpl i ernt…

– i gospona SeaBeara za ovo gore napisano ste isto ocijenili s 12%,
– njegov rodjak GearBear je bankrotirao na burzi što na žalost očekuje i većinu vas.

– ja bih tu nadodala, hebeš portfelj u kojem nisu zastupljeni ADPL i ERNT s 10-15% (oba).
– a ne bi bio loš ni portfelj koji ima samo te dvije dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


Sta se onda Netko čudi da ja ne spominjem FA uopće. Pa to umreš od dosade , a mozes u roku od 30 min sve shvatit sto se događa.

– sve je to točno, ali se najbolje da zaraditi na toj dosadi.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close