Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko prognozuraš rast turističkih dionica do kraja godine, a koliko dogodine? Ako nije tajna kako Ti se zove hotel ?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Turisti su odradili što su imali. Sad su već u statusu balona, bez obzira na broj turista na obali. Super mi je škvadra koja ima tunelski vid i vidi samo turiste, po mogućnosti samo RIVP. Zato nam burza i je to što je.


Nema druge već povisiti cijene na hranu još cc.20% jer ne stignemo proizvoditi koliko su stranci "žderači" spremni potrošiti i prazniti se….:-)

Na HRT-u su neki dan izjavili da je 80% hrane koja se plasira u turizmu iz uvoza.

Pa naravno da gledam u turiste kad brutalno zarađujem na njima zadnjih godina. Ma šta ko mislio turisti skaču petnaestak posto do kraja godine a dogodine još dvadesetak posto. Bar jja tako mislim i tome se nadam. I to sve bez plime na burzi koja će doći kad tad

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Zarađivao si. Osvijesti to. 45 kuna je bio plafon. Za duuugooo vremena. Ne vidiš što se na RIVP događa na ask bid relaciji? Bez obzira na 100 milijuna noćenja? I još više noćenja.

Mala digresija – Što će biti kad turisti otkriju Albaniju?

http://www.glas-slavonije.hr/339566/1/Crna-Gora-jeftinija-u-Albaniji-bagatela?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bprometa


– u ovom FI je vidljiv rast od 20%,
– ako nastave raditi kako su radili tih 143M i nije tako puno,
– bi li kupili MDKA kad bi znali kako će za 3g. tu ići div. 15-20% godišnje,
– rizik, rizik svugdje postoji, pitanje je samo je li taj rizik podnošljiv.
– a bez rizika nema ni dobroga profita.
– tu ne želim nešto puno prognozirati, ali je očito i vidljivo iz aviona kako tu cijena ide na 15.000 kn i preko toga ali neću špekulirati.
– MDKA mi spada u drugu ligu dionica, prva liga su ADRS, ERNT, KODT, ADPL…
– samo je problem što će te dionice iz druge lige zaraditi puno više nego ove iz prve.
– druga liga np. ZABA, PBZ, OPTE, KOTR, PVCM, SLPF…
– posjedujem sve navedene dionice, trenutno ih imam preko 23, nečega previše np. ADRS2 ili ATGR 1 dionica ili TPNG 15 dionica.
– I love this game.
Pozdrav !

ovako odokativno, uzeo bih mdka, tj. ne bih nikad ni izasao kad bih znao da ne mogu izgubiti vise od jednogodisnje dobiti u raspletu, dakle to je moj podnosljivi rizik.

Odnosno da se ispravim – 44,47 kuna.



Idealan primjer funkcioniranja mozga nekoga tko se bavi tehničkom analizom

– gospon Plavi, stvarno nemam ništa protiv vas a ni protiv gospon Tigrusa.
– ali nije u redu ovako pisati na ovoj temi, dajete loš primjer ovima novima.
– na burzi je važno zaraditi, tu prirodna selekcija radi svoje.
– a sada kako će se doći do te zarade je sasvim nebitno, evo np. ja sam jučer na $ zaradila lijepe nofce to vam je isključivo tehnička analiza.
– za veliki financijski uspjeh vam je potrebno puno toga znati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Da Gospon Plavi…. nije u redu.
Eto vam jucer je Apple dao izvještaj , dionica skupa ko vrag, a EPS je mini mi za tu cijenu dionice.
A o Tesli da ne govorim.




Idealan primjer funkcioniranja mozga nekoga tko se bavi tehničkom analizom

– gospon Plavi, stvarno nemam ništa protiv vas a ni protiv gospon Tigrusa.
– ali nije u redu ovako pisati na ovoj temi, dajete loš primjer ovima novima.
– na burzi je važno zaraditi, tu prirodna selekcija radi svoje.
– a sada kako će se doći do te zarade je sasvim nebitno, evo np. ja sam jučer na $ zaradila lijepe nofce to vam je isključivo tehnička analiza.
– za veliki financijski uspjeh vam je potrebno puno toga znati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Da Gospon Plavi…. nije u redu.
Eto vam jucer je Apple dao izvještaj , dionica skupa ko vrag, a EPS je mini mi za tu cijenu dionice.
A o Tesli da ne govorim.

[/quote]

Apple sa 300 mlrd USD casha (istina, izvan SAD-a) i 100 mlrd USD duga, sa rastom prihoda od 7% i EPS-a dvoznamenkastom stopom je na P/E 17 “skup kao vrag”, a ti kupujes firmu jer joj rastu prihodi i to MORA dovesti do rasta dobiti???

E moj Tigrus, drzi se tehnicke analize.




Idealan primjer funkcioniranja mozga nekoga tko se bavi tehničkom analizom

– gospon Plavi, stvarno nemam ništa protiv vas a ni protiv gospon Tigrusa.
– ali nije u redu ovako pisati na ovoj temi, dajete loš primjer ovima novima.
– na burzi je važno zaraditi, tu prirodna selekcija radi svoje.
– a sada kako će se doći do te zarade je sasvim nebitno, evo np. ja sam jučer na $ zaradila lijepe nofce to vam je isključivo tehnička analiza.
– za veliki financijski uspjeh vam je potrebno puno toga znati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Da Gospon Plavi…. nije u redu.
Eto vam jucer je Apple dao izvještaj , dionica skupa ko vrag, a EPS je mini mi za tu cijenu dionice.
A o Tesli da ne govorim.

[/quote]

po cemu je to appl toliko skup? pogotovo ako ga usporedimo s naprimjer ernt sa zse? ili s vecinom s zse? ne razumijem.

Ajd dobro, aapl nije skup. PE 18 nije tako puno.
Ali Tesla ? Gospon plavi bi sigurno prije kupio teslu nego dalekovod


Ajd dobro, aapl nije skup. PE 18 nije tako puno.
Ali Tesla ? Gospon plavi bi sigurno prije kupio teslu nego dalekovod

Da appl daje dividendu kao ernt bio bi na 10 booka….
Ernt je jedino sto valja na nasoj burzi..da je konstanta i da ima buducnost…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

New Report

Close