Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

JDPL-visoke vozarine, transparentnost uprave, odlični pokazatelji (svi), realna privatizacija/većinski vlasnik.a nemaju ni ovi šta prodaju( Hypo, PBZ) vječno dionica
ERNT-odlična firma,niska cijena (malo je van fokusa), mislim da će u studenom uprihodovat nekih 250 mio. mislam da će cijena bit oko 5000 u svibnju
KODT- među najboljim Svjetskim transformatorima = najbolji Hrv proizvod..Projecirana svijetla budućnost u EU..mali problem = nedovoljni kapaciteti..već im otpao jedan posao sa Kinezima zbog manjka kapaciteta

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.

..
LVCV i Hdel–pa gradi nam se zemlja, moraš malo odabrat i građevinara..LVCV-podcijenjen, Dalmaciju čeka puno poslova i infrastrukture, a oni su dole “doma”
HDEL-malo skuplji, ali ovi će sudjelovat u najvećim kapitalnim projektima
LEDO-relativno nizak P/E, Todine zlatne ruke će odtrgnut dobar dio kolača na EU i tržištu regije za ovu firmu..a i sve se više jede one smznute hrane..i tak

++Ivana mislim da je i tvoja Ina jako dobra kupnja na 2600

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


ELKL – vrlo dobri pokazatelji, jednostavna i prosperitetna djelatnost, cijena fino pala u zadnje vrijeme, zlatna kuna 2006.
SLRS – ispod BV, vlasnici s vizijom, puno ulaganja u kvalitetu ponude

SLRS BV dobar ,ali kad pogledaš sve pokazatelje mam se druga slika kaže
Pokazatelji vrednovanja društva

Cijena / Zarade (za 12 mj.) – P/E
-331,43

Cijena / Prodaja (za 12 mj.) – P/S
5,97

Cijena / Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – P/BV
0,7

Uspješnost managementa (%)

Povrat na kapital (za 12 mj.) – ROE
-0,88

Povrat na imovinu (za 12 mj.) – ROA
-0,73

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Kod Solarisa su neke druge stvari bitne, uz FI.

No respect


Kod Solarisa su neke druge stvari bitne, uz FI.

Kao što??

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

bitmislim da je kod Solarisa bitna lokacija i ono šta je bratac napisao..vlasnici s vizijom..a sve će ostalo sjest na svoje..pitanje je vremena..(dugoročno)..a opet ima ih interesanata za kupit taj mali poluotok

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


++Ivana mislim da je i tvoja Ina jako dobra kupnja na 2600

– moja INA, ja se ne zaljubljujem u dionice, s njima trgujem.
– imam dosta INE od IPA, kupovala sam ju dosta i poslje IPA po niskim cijenama, ali malo sam kupovala i preko 3.000kn.
– ove kupljene na IPU imaju i po ovoj cijeni zaradu od 35%, a ne prodajem ih jednostavno jer čekam onih nagradnih 10%.
– cijena može i dalje padati, kad investitori dobiju nagradne dionice cijena dolje, pa radnici….
– ali vidimo kako ima i onih koji i brane ovu dionicu, za razliku od onih na forumu koji će vam preporučiti dionicu koju će vama i uvaliti, normalno uz lijepu zaradu za sebe.
– ali dugoročno je sasvim u redu investicija, i po mom mišljenju bi morala biti u svakom malo ozbiljnijem portfelju,
– iso ću sada napraviti i kod IPA HT, jedan dio ću sigurno zadržati dugoročno, a dio s kojim ću se igrati to će biti kupnja HT nakn IPA.
Pozdrav !

Eh


gablec: ” ++Ivana mislim da je i tvoja Ina jako dobra kupnja na 2600 ” – moja INA, ja se ne zaljubljujem u dionice, s njima trgujem. – imam dosta INE od IPA, kupovala sam ju dosta i poslje IPA po niskim cijenama, ali malo sam kupovala i preko 3.000kn. – ove kupljene na IPU imaju i po ovoj cijeni zaradu od 35%, a ne prodajem ih jednostavno jer čekam onih nagradnih 10%. – cijena može i dalje padati, kad investitori dobiju nagradne dionice cijena dolje, pa radnici…. – ali vidimo kako ima i onih koji i brane ovu dionicu, za razliku od onih na forumu koji će vam preporučiti dionicu koju će vama i uvaliti, normalno uz lijepu zaradu za sebe. – ali dugoročno je sasvim u redu investicija, i po mom mišljenju bi morala biti u svakom malo ozbiljnijem portfelju, – iso ću sada napraviti i kod IPA HT, jedan dio ću sigurno zadržati dugoročno, a dio s kojim ću se igrati to će biti kupnja HT nakn IPA. Pozdrav !

Eh kad bi bilo vise ovakvih posteva na ovom forumu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Poduzetnička inicijativa.
– ipak je sad u fokusu HT.
– u jednoj srednjoj firmi po veličini javio se je jedan poduzetni investitor.
– radnici su slabo plaćeni te većina njih može samo maštati o dionicama HT.
– nude im se novci za upis IPA HT, dionice će biti prodane prvi dan na burzi, a dobit se dijeli 75 – 25.
– nije loše za one bez novca 25%, a rizika nemaju nikakvog.

– ja isto imam puno upita za dionice HT.
– teško je sad tu biti pametan, jer ljudima reći kupi, a dionica kao u Njemačkoj -40%, tko bi te ljude mogao više pogledati u oči.
– a ako dionica ode gore +40%, nitko od tih vam neće reći niti hvala.
– zato imam sljedeći odgovor na tu temu.
– ja ću kupiti desetak paketa, na INI sam bila sigurna, ali sada ???? ipak puno ljudi to planira prodati prvi dan.
– država daje novce pa šteta to ne uzeti.
– samo, hoće li “Sanader” imati toliko novaca za kupiti takvu količinu uz nagradu od 30%.
– e ja ću zato i kupiti dosta dionica na IPU HT kako bih testirala “Sanadera”, ipak je ovo njemu jako važan projekt koji je ostavio pred izbore, kad bi u njega sumnjao sigurno bi ga mogao napraviti i poslje izbora, a svaka reklama košta.
– a kad bi i izgubila na ovim dionicama nebi me bilo ni briga, pa na puno toga sam puno zaradila.
Pozdrav !


bitmislim da je kod Solarisa bitna lokacija i ono šta je bratac napisao..vlasnici s vizijom..a sve će ostalo sjest na svoje..pitanje je vremena..(dugoročno)..a opet ima ih interesanata za kupit taj mali poluotok

Nije to, većinski vlasnik je dobio ponudu od Rusa, navodno, koju je, navodno odbio.
Inaće ponuda je bitno viša od sadašnje cijene na burzi.
Navodno.A što to sada vrijedi kada kako stvari stoje ništa od svega.

Neki dan na Dolcu kupovao krumpira i luka, pa naćuo na jedno uho.
Ovo nije navodno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Što misle kolege o slijedećem pitanju:

Je li isplativije ući u IPO HT-a, ili sudjelovati u dokapitalizaciji ULPL ( po 400 kuna ).
Eto to me danas pitao jedan poznanik, zbilja.

[smiley7]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Što misle kolege o slijedećem pitanju:

Je li isplativije ući u IPO HT-a, ili sudjelovati u dokapitalizaciji ULPL ( po 400 kuna ).
Eto to me danas pitao jedan poznanik, zbilja.

[smiley7]

Prodat sad ULPL, uzet HT, pa natrag u ULPL kad prodje dan za dokapitalizaciju?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close