Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Plavi,

Vas dvojica ste imali diskusiju koja je dionica bolja i mene zanima tko je pobijedio…

Ma tebe to ne zanima nego nemaš pametnijeg posla pa zahebavaš..
Mi smo imali diskusiju i zadali smo si rok na koji ćemo gledati kako stoji dionica VDKT, a kako dionica DLKV od tadašnje naše rasprave, jer je kolega na sva usta hvalio DLKV, a ja sam mu rekao ako želi građevinara neka pogleda VDKT, otprilike ..
Na dogovoreni rok, dioničari VDKT su imali prinos preko 20 %, a diiničari DLKV su imali minus, ako se dobro sjećam. Znaći bio je potučen do jaja, što se u narodu kolokvijalno kaže …

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Plavi,

Vas dvojica ste imali diskusiju koja je dionica bolja i mene zanima tko je pobijedio…

Ma tebe to ne zanima nego nemaš pametnijeg posla pa zahebavaš…

lp
[/quote]

Plavi – ovo iznad je ispravna analiza

Ivana7 – povećanje prihoda od +160% skoro pa garantira žestok rast. To sto nema dobit, pa nije niti bitno. Vjerojatno su se ovi dalekovodu natrpali nekih mašina ili zaliha, pa kao nema dobiti.
Nemoguce je imati toliko ogroman promet bez zarade. To jednostavno nije normalno.

za mene su bb rivp, plag, hupz, kodt, ilra, mais, arnt, adpl:
-nazalost skoro sve turisti,
-za sada jos nemam adpl, nadam se da cu ga moci znacajnije kupiti dok cijena ne ode,
-ostale navedene ne da imam vec mi cine 2/3 portfelja.

nazalost, ono sto je kilavo naraslo nakon niza godina u portfelju (kao sto je koei koji sam konacno prodao) i ono sto je naraslo pa palo, bilo da sam imao srece i prodao na vrijeme kao agrokor dobavljace ili je u portfelju docekalo pad (kao mdka koji sam prodao kasno ili ledo koji mi je deep frozen) u zbiru bi mi donijelo slab prirast na cijeli portfelj.

zato su temelj mojeg visegodisnjeg povecanja portfelja turisti, ili oni koje imam vise godina pa su narasli cetverostruko kao plag ili oni koji sam uzeo lani kao hbrl pa su narasli dvaput. da li mi je to drago? nikako nije. da li vidim nesto drugo na vidiku? ne bas.

u ovoj godini ocekujem da ce mi se sadasnjih 1,5% ovogodisnjeg minusa pretvoriti u umjereni plus do kraja godine, ali puno vaznije mi je kako ce izgledati poslovanje poduzeca koje imam kroz cijelu 2017. i koliko ce to opravdati cijene dionica na kraju godine i ocekivanja za dalje.

hrdh

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Za mene osobno dosta pozitivnih iznenadenja u izvjestajima mozda jer nepratim dovoljno pa je iznenadenje. Sto se tice mojih dionica apsolutni pobjednik je KODT, uistinu nisam ocekivao ovako brutalno izvjesce. Jedini minus je manje ugovorenih poslova, ali i da budu prihodi iducih kvartala manji nimalo me ne brine. Strasno sam zadovoljan. Adrs mozda malo zakazao ocekivao sam vise, ipak je za mene jos vise nego fer cijena. Rivp nemam rijeci, bravo bravo! Slrs sam iskreno ocekivao vise ali pricekajmo 3Q. LRHC (preko GAMA) isto odlican.
Od negativnih iznenadenja meni osobno broj jedan je ACI – jednostavno zalosno (naravno da ga nemam).
Jako mi je zao sto mi je ARNT promaknula i grizem se jer sam je gledao ali ocito nisam skuzio nista. Naucena lekcija ako nista drugo.
Sto se tice ciklicnih dionica kao brodari i secerane, volio bih sudjelovati ali jednostavno nemam znanja. Ako tko ima volje podijelit kako i na temelju cega radi forecast bio bih zahvalan.
Gradevinare ne diram. Mislim da su Strabag i Kamgrad trenutno mozda i najkonkurentniji na trzistu, ali opet nemam znanja za to.
I dalje sam zadovoljan sa portfeljem i nemam ga namjeru dirati do 3Q. Zanimljivi su mi SAPN, HUPZ, HZLA… pa mozda tu bude malo prebacivanja krajem godine. Bez turista bi bilo jako tesko. Trebat ce vidit koliko ce jos predstecaja biti od agrokora tako da nije presa.
Trenutno sam na mrvicu preko 15% i ocekujem da ce godina zavrsiti na 25% (bez lazne skromnosti).

Nekako mi se čini da je turizam ove godine ušao u fazu totalne manije. Gdje god se okrenem niču novi objekti. Svi govore samo o podizanju kredita i gradnji kuća za odmor. Opreza nema nigdje. Ništa više nikom nije “rizično”. Ovo je jedina tema gdje god se okrenem. Uz to svi troše, zabavljaju se, kupuju sve živo… poludio narod. Koliko god su svi bili poplašeni do 2014-15, toliko sada nema nikakvih kočnica. Krdo ide graditi kuće…na kredite. Meni dobro, zaradit ću i ja na tome…Isto kao 2006-07. Sami festivali, brudetijade, maškarade, kičeraj svih vrsta…dok je toga bilo u normalnim količinama bilo je interesantno. Meni pomalo ti tzv “sadržaji” i “kvazi običaji” postaju dosadni i izfurani, kad tad će i turistima.


Za mene osobno dosta pozitivnih iznenadenja u izvjestajima mozda jer nepratim dovoljno pa je iznenadenje. Sto se tice mojih dionica apsolutni pobjednik je KODT, uistinu nisam ocekivao ovako brutalno izvjesce. Jedini minus je manje ugovorenih poslova, ali i da budu prihodi iducih kvartala manji nimalo me ne brine. Strasno sam zadovoljan. Adrs mozda malo zakazao ocekivao sam vise, ipak je za mene jos vise nego fer cijena. Rivp nemam rijeci, bravo bravo! Slrs sam iskreno ocekivao vise ali pricekajmo 3Q. LRHC (preko GAMA) isto odlican.
Od negativnih iznenadenja meni osobno broj jedan je ACI – jednostavno zalosno (naravno da ga nemam).
Jako mi je zao sto mi je ARNT promaknula i grizem se jer sam je gledao ali ocito nisam skuzio nista. Naucena lekcija ako nista drugo.
Sto se tice ciklicnih dionica kao brodari i secerane, volio bih sudjelovati ali jednostavno nemam znanja. Ako tko ima volje podijelit kako i na temelju cega radi forecast bio bih zahvalan.
Gradevinare ne diram. Mislim da su Strabag i Kamgrad trenutno mozda i najkonkurentniji na trzistu, ali opet nemam znanja za to.
I dalje sam zadovoljan sa portfeljem i nemam ga namjeru dirati do 3Q. Zanimljivi su mi SAPN, HUPZ, HZLA… pa mozda tu bude malo prebacivanja krajem godine. Bez turista bi bilo jako tesko. Trebat ce vidit koliko ce jos predstecaja biti od agrokora tako da nije presa.
Trenutno sam na mrvicu preko 15% i ocekujem da ce godina zavrsiti na 25% (bez lazne skromnosti).

Kakva drama kod vas!

Ako sam dobro shvatio, vi ste jako iznenađeni skoro pa sa svime sto se događa na burzi….


ledo koji mi je deep frozen

– nije mi jasno zašto ste s tim Ledom ronili do kraja.
– a opcija “stop loss” ???

– I love this game.
Pozdrav !


hrdh

– vi kao dugogodišnji investitor bi morali znati kako je tukaj prepovedano kaditi.
– a to pušenje vam šteti zdravlju.

– I love this game.
Pozdrav !



ledo koji mi je deep frozen

– nije mi jasno zašto ste s tim Ledom ronili do kraja.
– a opcija "stop loss" ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

inace nemam problema s rezi i bjezi kad mi nesto zasmrdi. kod 6 i nesto kad je trebalo stop loss (loss ne bi bio jer bih izasao s malim plusom s obzirom na ulaz) ja sam dokupljivao. nisam vjerovao da bi se jamstva mogla aktivirati (za sad i nisu dok traje privremeno upravljanje), ali to nije tema jer u toj fazi to vise uopce nije bio moj stil investiranja, biti ce zasljepio me neki bihejvioralni defekt. na ponasanje je utjecalo i to da mi je uvjerenje “problemi poduzeca u vlasnickom lancu prenose se prema gore a ne prema dole, rasap u gornjem poduzecu dovede do promjene vlasnika u tom poduzecu i idemo dalje” bilo preduboko usadjeno, dok u ovom nasem crony kapitalizmu voda moze teci i uzvodno. smrzotina iznosi neka 4% portfelja.




ledo koji mi je deep frozen

– nije mi jasno zašto ste s tim Ledom ronili do kraja.
– a opcija "stop loss" ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

inace nemam problema s rezi i bjezi kad mi nesto zasmrdi. kod 6 i nesto kad je trebalo stop loss (loss ne bi bio jer bih izasao s malim plusom s obzirom na ulaz) ja sam dokupljivao. nisam vjerovao da bi se jamstva mogla aktivirati (za sad i nisu dok traje privremeno upravljanje), ali to nije tema jer u toj fazi to vise uopce nije bio moj stil investiranja, biti ce zasljepio me neki bihejvioralni defekt. na ponasanje je utjecalo i to da mi je uvjerenje "problemi poduzeca u vlasnickom lancu prenose se prema gore a ne prema dole, rasap u gornjem poduzecu dovede do promjene vlasnika u tom poduzecu i idemo dalje" bilo preduboko usadjeno, dok u ovom nasem crony kapitalizmu voda moze teci i uzvodno. smrzotina iznosi neka 4% portfelja.
[/quote]

Meni se čini da je Vama LEDO na 6000 i nesto bio jeftin, pa ste kupovali.

Tu kupnju ste nazvali – “kupnja po donjem obolu.”

Nitko nikada nije cuo za termin “kupnja po donjem obolu”, a ja mislim da bi to trebalo biti Dno.

Meni se čini da je Vama LEDO na 6000 i nesto bio jeftin, pa ste kupovali.

Tu kupnju ste nazvali – "kupnja po donjem obolu."

Nitko nikada nije cuo za termin "kupnja po donjem obolu", a ja mislim da bi to trebalo biti Dno.

sad bi ja trebao napisati “ne sjecam se pojma, ali mislim da pojam koji bi ja mogao upotrijebiti je kupnja po donjem rubu ili po donjem obodu u smislu donjeg dijela krivulje ili geometrijskog tijela, jer znam, za razliku od tehnicara, da nisam u stanju pogoditi dno i nisam ga pogodio. za obol sam morao ici u rjecnik da vidim sto je.”, ali ne da mi se uvlaciti u raspravu s tehnicarima, toliko puta vidjeno ovdje, dosadno, nepotrebno.

New Report

Close