Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja još uvijek vjerujem u vdkt

Da, navodno je kolega migra bas tvrdio da je vrlo atraktivan na 300……a kako je tek sada na 30-tak……:)


ja još uvijek vjerujem u vdkt

ja vjerujem jedino u lažne brokere, jer oni su sigurno stvarni

Lažni brokeri obećanjima o milijunima vabe naše ulagače

ja vjerujem da su moji stvarni, jer su mi slali čestitke za Božić :-). Prošle godine nisu, pa sam se naljutio na njih

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


18.5.
… Sto se tice "poreznog rasterecenja" cekam izvjestaje i dosta sam skeptican da li se uopce radi o rasterecenju (vidit cemo negdje u studenom). Sto se tice politicke situacije opcenito, mislim da nece dugo trajati tako da ne ocekujem privatizacije u ovoj godini ni slicnih pozitivnih stvari za burzu…

Znaci vec sad je jasno da nema govora o nekom “poreznom rasterecenju”. O privatizaciji ne treba trosit puno rijeci, cak treba bit sretan ako ne “kupimo” inu. Dok je turizma lagana hladovina. Kako sam procitao u nekom stranom mediju, jako zanimljiv izraz, problem je ako Hrvatska “tax itself out of the industry”.

I dalje podbačaj u privatizaciji i upravljanju nekretninama


https://www.hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/u-2018-prihodi-drzavnog-proracuna-127-9-a-rashodi-132-9-milijardi-kuna-47977

Best buy je sve osim brodara i građevine. Tu se samo gomilaju minusi, svako malo neko novi ide u stečaj ili PSN

Izašla većina izvješća i što reči?
Lošijim i srednjima se neću baviti iz poznatog razloga – ne imanje vremena za polemiku sa dioinčarima koji će stanje htjeti predstaviti subjektivno. Istaknuti ću samo 2 izvješća tj. 3.
Dva izvrsna izvješća jesu svakako ono ADPL i ADRS. Obje isplačuju solidne dividende, posebice ADPL gdje je po ovim cijenama dividendni prinos preko 5 % ( porastom dobiti ove godine, iduće možemo očekivati i veću dividendu ), a po najavama kod obje tvrtke je za očekivati i dalje izvrsna izvješća. Fundamenti ADPL vrlo jeftini:
P/E 12
div.yield 5,15 %
ROE 8,2 %
EV/EBITDA 5,2
Dug/Ebitda 2,7
P/B 1

Adris ima velika ulaganja i to vlastitim novcem, za razliku od RIVP, pa tako već od ove sezone ćemo imati utjecaj novog hotela Amarin 8 otvoren krajem kolovoza prošle godine ), a iduće godine je otvorenje i hotela Park, što će opet utjecati na porast dobiti. Treba spomenuti i opetovane bezuspješne pokušaje trezora da kupi veći broj dionica ADRS i ADRS2 i to iznad sadašnjih trenutnih cijena.
Istaknuo bih i HT sa dobrim izvješćem ( rast EBITDA i općenito jeftini fundamenti ), no ono što ovdje zaokružuje priču je konstantna kupnja trezora u idućih nekoliko godina do travnja 2021. godine što će stvoriti pritisak na potražnji. Za kupnju trezora je rezervirano 500 milijuna kuna, a kako je namjera steći maksimalno 2.500 000 dionica, jednostavnom matematičkom operacijom možete izračunati da je neki prosjek kupnje na koji računaju 200 kuna. Naravno da će cijena biti i ispod toga, kao sada ali i iznad toga u tom razdoblju.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

IPKK

Vlen, igh


Best buy je sve osim brodara i građevine. Tu se samo gomilaju minusi, svako malo neko novi ide u stečaj ili PSN

na njima su u zadnjih godinu dana i najveći prinosi,značajno veći od prosjeka.
zašto se ne mogu oteti dojmu da to ne možete prežaliti?
🙂
p.s.

najbolji dio vrlo izgledno tek dolazi pa bi umjesto plakanja nad prolivenim mlijekom nešto drugo bilo mudrije.
tako to izgleda kroz moje meglovite naočale 🙂
imamo i neke javno izrečene prognoze pa bumo rezimirali kaj ne?
živi bili…
a do tada uživajmo u vlastitom izboru
investiranje ili NEinvestiranje
građevina i brodari ili nešto drugo

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


najbolji dio vrlo izgledno tek dolazi

…i to vrlo brzo, svakako prije potvrde ovih rezultata za Q3
Ja bih u 1. razred također svrstao ADPL i ADRS (što je spomenuo kolega Plavi)
zatim sve turiste (imam HUPZ i ILRA)
a ako netko voli igrati na potencijalno veći prinos JDOS i MDKA su u ovom momentu cjenovno vrlo atraktivne.
Ako netko preferira stabilnost mislim da su KODT i ZABA idealni
čekam izvješće ATPL…..

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Izašla većina izvješća i što reči?
Lošijim i srednjima se neću baviti iz poznatog razloga – ne imanje vremena za polemiku sa dioinčarima koji će stanje htjeti predstaviti subjektivno. Istaknuti ću samo 2 izvješća tj. 3.
Dva izvrsna izvješća jesu svakako ono ADPL i ADRS. Obje isplačuju solidne dividende, posebice ADPL gdje je po ovim cijenama dividendni prinos preko 5 % ( porastom dobiti ove godine, iduće možemo očekivati i veću dividendu ), a po najavama kod obje tvrtke je za očekivati i dalje izvrsna izvješća. Fundamenti ADPL vrlo jeftini:
P/E 12
div.yield 5,15 %
ROE 8,2 %
EV/EBITDA 5,2
Dug/Ebitda 2,7
P/B 1

Adris ima velika ulaganja i to vlastitim novcem, za razliku od RIVP, pa tako već od ove sezone ćemo imati utjecaj novog hotela Amarin 8 otvoren krajem kolovoza prošle godine ), a iduće godine je otvorenje i hotela Park, što će opet utjecati na porast dobiti. Treba spomenuti i opetovane bezuspješne pokušaje trezora da kupi veći broj dionica ADRS i ADRS2 i to iznad sadašnjih trenutnih cijena.
Istaknuo bih i HT sa dobrim izvješćem ( rast EBITDA i općenito jeftini fundamenti ), no ono što ovdje zaokružuje priču je konstantna kupnja trezora u idućih nekoliko godina do travnja 2021. godine što će stvoriti pritisak na potražnji. Za kupnju trezora je rezervirano 500 milijuna kuna, a kako je namjera steći maksimalno 2.500 000 dionica, jednostavnom matematičkom operacijom možete izračunati da je neki prosjek kupnje na koji računaju 200 kuna. Naravno da će cijena biti i ispod toga, kao sada ali i iznad toga u tom razdoblju.

lp

Imaš neki komentar za izvješće Dalekovoda ili, još uvijek, ne zaslužuje biti na gledalici.
Izvješće Viadukta pretpostavljam da sigurno nećeš….

Pozdrav objektivnom od subjektivnog!

evo i rezultata koji su mnoge iznenadili http://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/najnoviji-podaci-iznenadili-i-najupucenije-ekonomske-strucnjake-kako-kriza-u-agrokoru-uistinu-utjece-na-nas-ovo-je-nezabiljezeno-u-deset-godina/6413765/

dakle očekujem i nezabilježenu eksploziju na burzi

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close