Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Best buy – Pevec – do skupštine , a onda sve normalno u skladu sa očekivanjima

@kreso
Slazem se da je dalnja rasprava bespotrebna i da ne treba deuge lagati.
Es je naravno vidio 2050 poslije 3 mjeseca 2016. I to debelo ispod, ako me pamcenje dobro sluzi intra low nakon brexita je bio 1960, a to je bilo 5 mjesec 2016 Sve podaci koje se provjere u 2 min.



Evo, What je SVE reko:


Doduše, to je problem za njih jer će pogubiti novac. Za burzu je dobro jer pružaju likvidnost, a za racionalnije investitore je dobro jer se taj novac prelijeva njima u džep.

[/quote]

Upravo zato tehnička analiza i egzistira na tržištu kapitala, kako među brokerima tako i na recimo nekim tv postajama. Tehnička analiza je upravo tako – sponzorirana od strane banaka i brokerskih kuća, jer tko trguje na temelju nje često mijenja pozicije plačajući naknade od čega banke i borkeri žive. mislim, to je sve dokazano empirijski ali diletantizma nikada dovoljno.
Stalno se rađaju novi naivci.

lp
[/quote]

Nisam bio jedno kraće vrijeme na forumu. Čitam malo unatrag i vidjeh kolegu plavog da se javio.
Dobro je. Živ je. Bogu hvala.



Tocno. Jer je es poslije mog ulaza vidio 1950.

Nije lijepo kad se laze. Iso si all in s&p short 17.3.2016. na 2021 bod (i na nižim cijenama sto znaci da si jos vise izgubio). Od onda niti jednom s&p nije pao ispod 2050 bodova do danas nego samo raste… Al naravno, kockari dobivaju uvijek… 😉

Necemo vise o tome, samo nije lijepo kad ljudi lazu… Ni sebe ni druge..
[/quote]

Nije lijepo ne znati ništa a praviti se pametan.
Jedna mala edukacija: ES mini futures ima vremenski određeni rok do kada se mogu trgovati. Onda se prelazi na novi ugovor.
Vaši podaci koje gledate su netočni.
Uvijek je lijepo vidjeti u 2 rečenice kako netko pokaže da ne zna ništa, ali mora se praviti pametan.

U slučaju da je kupovan 17.3.2016 to je mogao biti samo ESM16 ugovor.
Koji je nekoliko puta pao ispod 2031.

Ovdje je za vrijeme Brexita ES ugovor koji je tada trgovan.

I zaista, adio svima na par godina.
Nisam namjeravao ali na ovakve očite neistine morao sam reagirati.

Ja cu samo reci ovo mislim da sve te i tehnicke, fundamentalne i softverske analize funkcioniraju, ali ako mislite da to funkcionira na nacin da procitate knjigu naucite crtanje linija, prepoznavanje svjeca i ostalih stvari i da ste spremni na zaradu duboko se varate, na koji god princip se bazirate ceka vas mukotrpan rad da bi dosli do zarade i to je jedino sta morate da bi uspili je raditi i uciti i rezultat nece izostat samo problem je sta je daleki put do uspjeha, a treba prije toga se dobro pomuciti, a niti jedna od tih stvari ne funkcionira bez kvalitetnog money menagmenta i psihologije samog trejdera.

Isto tako su mi smjesni ovi citati o nekima koji su zaradili 10 000%, ne zato sta ne mislim da to nije moguce i da je to varka nego iz razloga da bi mogli komentirati na koji nacin je to uspio, jer vjerujte da takvi postoci gotovo sigurno dolaze na temelju primjene riskantnih strategija koje su najcesce sretno primjenjene u pravo vrijeme, a najcesce se radi o marthingale i grid sistemima.

Ignore : renči



@kreso

Slazem se da je dalnja rasprava bespotrebna i da ne treba deuge lagati.
Es je naravno vidio 2050 poslije 3 mjeseca 2016. I to debelo ispod, ako me pamcenje dobro sluzi intra low nakon brexita je bio 1960, a to je bilo 5 mjesec 2016 Sve podaci koje se provjere u 2 min.


Ja ne znam nista, priznajem. Al naucit cu. Al opet kazem, nije lijepo lagati.

Prije glasanja za brexit s&p je bio 2113 i kasnije je pao do 2000 na sekundu, ali se odmah dva dana kasnije vratio iznad 2100 bodova. To se moze sve provjeriti. Al naravno, ja niti ne sumnjam da si tiuspio prodati bas taj sekund. I to su svi kockari prodali taj sekund. Jer vi ne gubite.

Kupovao si do 17.3 i ne govorim o ugovorima koje si kupovao nego o visini s&p-a, a na koji je ugovor vezan. Moguce da je do onda i ugovor istekao što znaci da bi jos vise izgubio, jer se ni na nulu ne bi uspio dogurati da si prodao na najnize kod brexita.

Zbilja… Ja se ne razumjem u to vaše kockanje. Ne znam valjda ni što sam sada napisao. Niti me zanima! Znam samo da kockari uvik dobivaju. Al nije lijepo kad lažeš. Prvenstveno sebe, a onda i druge…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]




@kreso

Slazem se da je dalnja rasprava bespotrebna i da ne treba deuge lagati.
Es je naravno vidio 2050 poslije 3 mjeseca 2016. I to debelo ispod, ako me pamcenje dobro sluzi intra low nakon brexita je bio 1960, a to je bilo 5 mjesec 2016 Sve podaci koje se provjere u 2 min.


Ja ne znam nista, priznajem. Al naucit cu. Al opet kazem, nije lijepo lagati.

Prije glasanja za brexit s&p je bio 2113 i kasnije je pao do 2000 na sekundu, ali se odmah dva dana kasnije vratio iznad 2100 bodova. To se moze sve provjeriti. Al naravno, ja niti ne sumnjam da si tiuspio prodati bas taj sekund. I to su svi kockari prodali taj sekund. Jer vi ne gubite.

Kupovao si do 17.3 i ne govorim o ugovorima koje si kupovao nego o visini s&p-a, a na koji je ugovor vezan. Moguce da je do onda i ugovor istekao što znaci da bi jos vise izgubio, jer se ni na nulu ne bi uspio dogurati da si prodao na najnize kod brexita.

Zbilja… Ja se ne razumjem u to vaše kockanje. Ne znam valjda ni što sam sada napisao. Niti me zanima! Znam samo da kockari uvik dobivaju. Al nije lijepo kad lažeš. Prvenstveno sebe, a onda i druge…
[/quote]

Ovo je valjda jedina tocna cinjenica sto je izasla iz tvojih postova zadnjih par dana.
Opcenito tvoj stil pisanja se temelji na filozofiji spusti ga na svoj nivo, pa ga dokarjči iskustvom.
Znaci, osim sto si izrekao notornu laz da es nije vidio 2050 poslije 3 mjeseca 2016 godine, pa sad to presucujes, nastavljas u istom stilu, pa tvrdis da bi netko izgubio ako je isao short na 2030 i prodao poslije brexita (1980).
Osim toga, evo i ja cu ti kao malloy, dati malu besplatnu edukaciju, futures ugovori ( kao sto im i ime govori) mogu se trgovati za buduće razdoblje, znaci danas mozes ici short ugovora es-a 2019 godine, tu ima jos par zgodnih stvari kao sto je contago, roll-over futures ugovora. Google je cudo, svasta se moze naci tamo.
Opcenito, jedini poriv zasto se javljam ovdje s vremena na vrijeme, su upravo ovakvi postovi ljudi koji misle da mogu drugima davati savjete, a sami nemaju elementarnog znanja, pa time neke nove ulagace, koliko god oni rijetki bili, mogu dovesti u zabludu.
Sjedi, uci, ne dijeli savjete, bit ce bolje po tebe i po kvalitetu pisanja na ovom forumu.

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=marginnew&p=fut

Pa kolega, računaj koliko treba za otvoriti 1 ili 2 ES ugovora.

Ugodan dan želim.


Ja cu samo reci ovo mislim da sve te i tehnicke, fundamentalne i softverske analize funkcioniraju, ali ako mislite da to funkcionira na nacin da procitate knjigu naucite crtanje linija, prepoznavanje svjeca i ostalih stvari i da ste spremni na zaradu duboko se varate, na koji god princip se bazirate ceka vas mukotrpan rad da bi dosli do zarade i to je jedino sta morate da bi uspili je raditi i uciti i rezultat nece izostat samo problem je sta je daleki put do uspjeha, a treba prije toga se dobro pomuciti, a niti jedna od tih stvari ne funkcionira bez kvalitetnog money menagmenta i psihologije samog trejdera.

Potpisujem, ovo dvoje je zapravo najvaznija stvar, ako pricamo o ozbiljnom ulaganju,
U jednom od rijetko iskrenih psotova nekad uvazenog clana ove zajednice i moderatora foruma mojnovac, mozete vidjeti koliko je money managment i psihologija bitna stvar, te koliko isto igra bitnu ulogu kod promjene strukture portfolia od 200-300 k dolara, do par mil dolara, te sta znaci potcjeniti kvalitetan money managmet, kao i samu psiholosku pripremu.

Nezapamćeni turistički rezultati u lipnju
Autor/izvor: SEEbiz / Slobodna Dalmacija
Datum objave: 22.06.2017. – 08:43:33
SPLIT – Hoteli na Jadranu bilježe najbolju zauzetost u lipnju u ovom desetljeću, financijski promet na računima turističkih tvrtki veći je i do 15 posto nego lani u ovo vrijeme, obiteljski smještaj jučer je imao registriranih gotovo 120 tisuća turista, a u kampovima ih je stotinu tisuća.

Podaci iz velikih hotelsko-turističkih sustava, koji već sad planiraju od 10 do 15 posto bolju zaradu od lanjske, utoliko su fascinantniji podsjetimo li da su se njihovi planovi prihoda još ovog proljeća svodili na najviše pet posto.

Prevedeno na svima razumljiv jezik, to znači da će se u blagajnama svih koji se bave turizmom u Hrvatskoj naći oko milijardu eura prihoda više nego lani. Hrvatskoj se tako smiješi dosezanje dugo sanjane brojke od 10,5 milijardi eura turističkih prihoda u 2017. godini.

Iako se znalo i očekivalo kako će lipanj zbog rasporeda blagdana u Hrvatskoj i Europi donijeti prve prave turističke gužve, malo tko se je usuđivao prognozirati turistički rast od čak 40 posto u dolascima i 46 posto u noćenjima, koliko se bilježi ovaj mjesec.

Takvu posjećenost u lipnju ne pamte ni najiskusniji turistički radnici na Jadranu. A među onima koji su baš najviše rasli u dolascima prvih šest mjeseci su nacije koje su najbrojniji gosti u nas: Nijemci, Talijani, Austrijanci, Slovenci, Korejci, Poljaci…

Ono što je značajno obilježilo ovogodišnji turistički lipanj jest i činjenica da se u njemu izjednačio broj gostiju u hotelima i u obiteljskom smještaju, pa ih je na jučerašnji dan bilo oko 116 tisuća u privatnim apartmanima i još toliko u hotelima.

I dok su hoteli s tim brojkama dosegnuli svoju punu zauzetost već u lipnju, a koja neće više padati sve do kraja listopada, u privatnom smještaju popunjen je tek svaki peti krevet jer njihova “špica” tek slijedi.

– Od početka lipnja smo zauzeti 98 posto u svim hotelima, a tako je na cijeloj Makarskoj rivijeri gdje je već sada nemoguće naći slobodnu sobu. Prodalo se sve to još ovog proljeća, a potražnja i rezervacije su takve u svim hotelima sve do jeseni. Hotelskih kreveta nedostaje i svi su na vrijeme požurili osigurati sebi mjesto – govori Slobodnoj Dalmaciji zadovoljno hotelijer iz Brela.

I upravo te rane rezervacije donose turističkim tvrtkama i obrtnicima najveću zaradu, jer se zbog odlične prodaje ove godine nije moralo ići ni u kakve akcije, sniženja i popuste kako bi se napunili hoteli, a to je onda značilo da su hotelske sobe prodane po najboljim mogućim cijenama.

Štoviše, u strahu da im se ne objavi prerano zaustavljanje prodaje (stop booking), turoperatori su ove godine na Jadranu uzimali u fiksni zakup hotelske krevete za po tri do pet godina unaprijed. Tako su najveći među njima poput TUI-ja, Thomasa Cooka, Thomsona, ITS-a i drugih najnovijim ugovorima osigurali sebi kapacitete u jadranskim hotelima sve do 2020. godine, pa i duže.

– Osim želje da imaju sigurne kapacitete u Hrvatskoj, takvim njihovim dugoročnim rezervacijama i ugovorima se strani organizatori putovanja bore protiv globalne internetske konkurencije koja im sve više uzima dio poslovanja. Cijene koje smo postigli za dugoročni zakup s turoperatorima su vrhunske – tumači zadarski hotelijer koji zbog poslovne tajne ne smije javno govoriti o iznosima i postocima.

U turističkom bumu kojemu svjedočimo ovoga lipnja, ali i cijele prve polovice godine u kojoj nam je stiglo 22 posto više gostiju, unatoč dojmu kako smo sve više destinacija za mlade turiste, najveći porast dolazaka je među onima u dobi od 31 do 50 godina, pa bi turistički domaćini morali povesti više računa o ponudi i zabavi za tu generaciju.

Nakon objave FI-a za Q2 gotovo svi turisti idu gore barem 10%. A onda jos 10% nakon Q3. Stavio bih i okladu na ovo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close