Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zanimljiva je reaktivacija nekih nickova, koje rijetko vidimo na Forumu. Valjda njuše svježu krv kroz mjesec dana.

– ne znam što si ovime htio reći.
– valjda dolazi sveži novac i novi investitori.
– a to je za sve nas super, znaš i sam kako je novim ulagačima sve jeftino.
Pozdrav !


sutra bi mogli vidjeti malo veću likvidnost od ove na koju smo navikli u zadnjih par tjedana, jedini problem je u kojem će smjer crobex[smiley16] imam lagani feeling da će sutra fondovi (napokon) popustiti na nekim branjenim dionicama[smiley1]

– investitori prodaju dionice, one koje imaju, ne gledaju puno na cijenu koju dobijaju, važna im je samo lova za IPO HT.
– mene je danas iznenadila SNBA, već dva puta sam na njoj lijepo zaradila, jeftino je ne prodajem, jednostavno čekam, izgleda će se čekanje opet isplatiti.
– nadam se kako je većina investitora došla prodajom dionica do love za HT, ali to može potrajati još cijeli ovaj tjedan, ali se nadam puno manjem broju jeftinih prodaja.
– a sad kad ovo prođe, mislim uplati se lova za HT i čeka kraj IPA, mogli bi fondovi krenuti u jeftinu kupnju.
– teško mogu vjerovati u scenarij, prodati prvi dan skupo HT i uskočiti u vlak jeftinih dionica, ko će ga znati možda većini to i uspije.
– samo još nisam na čistu tko će upucati milijarde kako bi mi mogli zaraditi 30% na HT, ali u ovoj maloj zemlji je izgleda sve moguće.
Pozdrav !

ELKL – vrlo dobri pokazatelji, jednostavna i prosperitetna djelatnost, cijena fino pala u zadnje vrijeme, zlatna kuna 2006.
SLRS – ispod BV, vlasnici s vizijom, puno ulaganja u kvalitetu ponude

He, svatko ima svoje uzdanice.
Prodaj sve kao ivek pa čekaj u prikrajku i onda samo hop kada se završi sa THT-om (a i prije će biti nekih skokića i prilike za uletiti) – eto recept za min. 50 % do kraja godine.
Pa onda razni IPO-i i moglo bi se od 70-80 % podići portfelj.

Evo i mene nazad; nije me bilo neko vrijeme (rasprodao cijeli portfelj i uzivao cijelo ljeto).
Imam dobroga i iskusnog savjetodavca iz inozemstva, koji je rekao krajem 4.mjeseca da je vrijeme za izaci sa burze i vratiti se u 10-11 mjesecu.
Ja se vracam malo ranije, jer nam dolazi T-HT.
Prvi prijedlog: T-HT, drugi: TNPL (dok ne pocnu skakati vozarine za tankere), treci: turizam (uskoro ce poceti izlaziti rezultati od ipak dobre sezone), te cetvrti prijedlog: veliki i jaki gradjevinci (u ovoj zemlji je jos uvijek ova grana u zamahu).[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

– dionice firmi koje rade s dobiti, po mogucnosti koje isplacuju dividendu, a pale su 10-20% zbog T-HTa. Pocnite ih skupljati sada, a ne kad bude kasno… realno je ocekivati da odrade povratak na staru cijenu + jos kojih 10-tak % do sijecnja, dakle ukupna zarada od kojih 30%… necu navesti nijednu, svatko dobro zna koje su to dionice

– KOEI – deseci milijuna su prolazili iznad 1.200kn, posao s tramvajima nije niti imao prilike biti ukljucen u cijenu, a tek slijede novi potencijalni veliki poslovi (vjetrenjace, finci…)… jedna od najsigurnijih dionica na trzistu

– sto se tice turista, nisam bas siguran u “dobru sezonu”, ali svakako trenutno vidim par smjesno niskih cijena, opet zbog T-HTa… budem napisao nakon sto kupim[smiley1]

“Please, God, Just One More Bubble.”

mislim da je najisplativije sada ući u hoteljere,koje svi navode kao još jedan veliki a još neiscrpljeni potencijal u Hrvatskoj.Stoga predlažem VLHO;MAIS i SUNH.Uz njih mislim da su najpotentnije do kraja godine TNPL i KABA.

SNBA
Trenutno jako zanimljiva dionica u ovom crvenom pred HT ovskom razdoblju.

Počeo je proces preuzimanja od strane VABA. Išao je veliki paket po cijeni od 500 kn, s tim da većina nebi smjela biti plaćena manje od 600 kn. Što je lijep prinos na sadašnju cijenu u kratkom roku….

Više imate na temi SNBA, i na drugom forumu.

Kakva su vaša razmišljanja oko ovoga?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

SNBA,po mome mišljenju perspektivno na krači i duži rok.Prije korekcije stabilna sa dobrim prinosima pa ne vidim razloga da tako ne bude i u budućnosti.

TISK će biti hit iduće godine…

gablec:
“/> mislim da su ove dionice dobre za kupit i držat godinu dana : jdpl, ernt, kodt, lvcv, hdel, ledo
Ivana:
– za razliku od ostalih nabrajanja tu vidim par dobrih prilika.
– ali općenito sam protiv nabrajanja dionica gdje se upiše cijeli svoj portfelj, za to postoji tema portfelj.

imaš pravo Ivana, trebao sam napisat bar nešto zašto ! Napisao sam ono u najboljoj namjeri, nije baš da sam aktivan na forumu, više mi služi kao servis za k/p, pročitam tuđa mišljenja, a sigurno ne navijam za ono malo dionica u svom portfelju, ako se uopće može tako nazvati..uglavnom sam imao pojedinačno neke od ovih dionica ili sad imam..adok npr HDEL ili ERNT nikad nisam ni imao niti sudjelovao u raspravi o tim dionicama–ako hoćeš to znaš da možeš provjerit..

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


TISK će biti hit iduće godine…

A Jamnica idućeg desetljeća, ako nam razrjeđivače budu puštali u pipe.

No respect

New Report

Close