Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Neki tvrde da to sto dervil predlaže i radi nije ispravno i efikasno.

A to koliko njegovo nije ispravno i efikasno se jasno moze izracunati, za razliku od tvog kockanja. Mislim da rekonstrukcijom njegovog pisanja moglo bi se procjeniti u par postotaka koliko je u plusu. Al zato za tvoje kockanje…. 😉 Al, to valjda ni ti ne znas kad se jos drzis toga… Mama mia, sto bi to bilo da zbrojis sve koliko si dobio i izgibio… S naknadama, naravno… Uf… Al naravno, niko ti ne smeta da pises. Dok ne obmanjujes i navlacis! 😉
[/quote]

Svašta.

Vi kressom ste bili mirni 2 mjeseca, valjda jer vas je Ledo i Todex izbacio iz sedla, a sad opet krećete na juriš na vjetrenjače kad ste malo zaboravili na šok koji vam je Market pripremio.

I sta ste vi neki Dervilov zaštitnik ?

To pitam jer vam se postovi svode na neke polu-osobne obračune/provokacije iako je tema diskusije pravilno investiranje.

Pa zasto si to shvatio osobno? I ja sam komentirao pravilno investiranje! Tvoj način zovem kockanje, al nije to nista osobno. Ulažeš na temelju nečega što je totalno random i virtualno i to je jedan od načina kockanja i za mene nije investiranje, a kamoli “pravilno” investiranje…

Ono što sam reko su činjenice. To je da je čovik govorio svoj portfelj svako malo i svatko može vidit koliko mu je efikasno? Jel točno? Jel točno da se tvoje ne može? E pa onda? Nema tiu ništa osobno, ne poznajem te. Poznajem samo nadimak tigrus koji govori o nekakvim trendovima koji se ne mogu predviditi unaprijed, govori o kupovini IGH koji je u rastućem trendu i nakon toga rokne… To su činjenice koje ja imam pravo interpretirati. To što si ti to osobno shvatio, to je tvoj problem.

Ovo tvoje što je mene izbacilo iz sedla, meni ne smeta. Ledo nikad nisam imao, a Tisak i Vupik koje imam čine ukupno 2,25% portfelja. Da padnu i na 0, ne vjerujem da bi me “izbacilo iz sedla”. Što se tiče šoka koji mi je market pripremio, također sam zadovoljan, sa 5% plusa nakon prvih 5 mjeseci u ovoj godini. Najmanje što sam pao je bilo oko 2-3% plusa.

Nažalost nemam vremena za ono što volim i želim, a to bi bila prvo videa koja imam ideju napraviti pa tek onda pisanja na forumu. U ovoj godini nisam ništa kupio od 6.3., a prodao nisam ništa. Al eto, kad procitam nesto “socno”, odgovorim, jer mi je to odmor za mozak. Pogledaš li moj profil, vidit ćeš da tu i tamo dođem malo, ništa značajno… I neboj se, u dogledno vrijeme neću nažalost baš imati vremena za “provokacije”… Kad bude. znat ćeš.

Nemoj shvaćati stvari osobno. Ako si kockar, kockar si. Ja to mislim, ja cu to reci, ne zanima me politička korektnost. 😉 Živio!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

ja sam jednom na jednom drugom forumu kojem neću spominjat ime ali počinje sa mojnova… počitao kako treba investirati od jednog mudrog korisnika sa sjekiricom.. poštovani gospodin savjetovao je investiranje u znanje i vlastito usavršavanje.. meni se to učinilo vlo mudrim pa sam ga poslušao..

bila je to određena vrsta kocke, mora se priznati, ali vjerujem u dobre rezultate.. odlične štoviše..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

BB po meni trenutno..

ingr-r-a.. do 5 kuna…tko ima vremena i novaca
ktjv-r-a po 28 ne bi bilo loše ali sumnjam da će išta kapnuti po toj cijeni
vdkt za kockare…

ima vjerojatno još dosta dobrih kupnji, ali ja volim građevinare i vino 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Ne znam zašto neki napadaju Drevila..zato jer je Agrokor puko ko kokica i povukao cijelo tržište a to Drevil u svojim tablicama nije vidio?
Što ćemo rusima onda reći koji su uludo ulupali više od miljarde eura???


Rusi su to planski radili i rade i dalje. Oni će ulupati još milijardu eura novog novca i bit će im zato priznat i stari dug od milijardu eura sa prvenstvom naplate. Znači Rusi će za dvije milijarde postati apsolutni gospodari svih tvrtki koje su pod Agrokorom. Dugoročno su najveći dobitnici, svi ostali su gubitnici. Rusi idu do kraja! Još bi im i čestitao ako tuže obitelj Todorić i pospreme ih u bajbuk a imovinu im prodaju da se naplate za ostatak.

Banana nije mi baš tolika urota vjerovatna odnosno da utjecaj na ovom prostoru vrijedan toliko muka i novaca.
Dakle po tebi njima Agrokor i njihovo poslovanje nije imperativ u toj priči a po meni ako te firme nisu efikasne bar kao štoo su do sada bile onda budućnosti nema a tek onda su ulupali bezveze više od 2 miljarde eura.
Kako ja vidim iz ove priče nitko neće izać a da se nije debelo opekao a o ruskom utjecaju u hrvatskoj koja sama po sebi nema utjecaja na ništa samo ću ti reći “neš ti”


Pa zasto si to shvatio osobno? I ja sam komentirao pravilno investiranje! Tvoj način zovem kockanje, al nije to nista osobno. Ulažeš na temelju nečega što je totalno random i virtualno i to je jedan od načina kockanja i za mene nije investiranje, a kamoli "pravilno" investiranje…

Ono što sam reko su činjenice. To je da je čovik govorio svoj portfelj svako malo i svatko može vidit koliko mu je efikasno? Jel točno? Jel točno da se tvoje ne može? E pa onda? Nema tiu ništa osobno, ne poznajem te. Poznajem samo nadimak tigrus koji govori o nekakvim trendovima koji se ne mogu predviditi unaprijed, govori o kupovini IGH koji je u rastućem trendu i nakon toga rokne… To su činjenice koje ja imam pravo interpretirati. To što si ti to osobno shvatio, to je tvoj problem.

Ovo tvoje što je mene izbacilo iz sedla, meni ne smeta. Ledo nikad nisam imao, a Tisak i Vupik koje imam čine ukupno 2,25% portfelja. Da padnu i na 0, ne vjerujem da bi me "izbacilo iz sedla". Što se tiče šoka koji mi je market pripremio, također sam zadovoljan, sa 5% plusa nakon prvih 5 mjeseci u ovoj godini. Najmanje što sam pao je bilo oko 2-3% plusa.

Nažalost nemam vremena za ono što volim i želim, a to bi bila prvo videa koja imam ideju napraviti pa tek onda pisanja na forumu. U ovoj godini nisam ništa kupio od 6.3., a prodao nisam ništa. Al eto, kad procitam nesto "socno", odgovorim, jer mi je to odmor za mozak. Pogledaš li moj profil, vidit ćeš da tu i tamo dođem malo, ništa značajno… I neboj se, u dogledno vrijeme neću nažalost baš imati vremena za "provokacije"… Kad bude. znat ćeš.

Nemoj shvaćati stvari osobno. Ako si kockar, kockar si. Ja to mislim, ja cu to reci, ne zanima me politička korektnost. 😉 Živio!

Komentar jednog forumaša koji je toliko naučio o burzi da tehnicku analizu smatra kockanjem.
S ovim pristupom i količinom znanja u ozbiljnim investicijskim kućama bi dogurao eventualno do radnog mjesta cistaca wc-a, ali naravno zasto se educirati kada se na poslovnom moze pametovati, pri tom misleći da na blogu jednog naseg investitora je vrhunac znanja o burzama.
Dr.evil sa svojim pristupom zanemaruje toliko bitnih stvari i tu je tigar u potpunosti u pravu.
“McNamara fallacy” je odavno napustena stvar, samo kad se trguje na ovoj neefikasnoj i nelikvidnoj burzi, dok dode iz guzice u glavu treba izgubiti par godina. S ovim pristupom bi dr. evil vani pokupovao gild na 110 i gm 40, pa dokupio na 90, 80, 70, pa sta bi onda bilo opravdanje zasto je minus od 50%, tko ne zna o cemu je stvar, neka pogleda fundamenta gild-a i gm-a.
Ne kazem ja, svatko napravi krivu procjenu, zanimljivu situaciju na gm-u mozete vidjeti gdje dvojica ponajboljih value investitora i trenutno dionicara gm-a ( buffet i einhorn) imaju dijamentralno suprotna misljenja sto bi board trebao napraviti, te su oba trenutno u solidnom minusu sa pozicijama u gm-u.
S druge strane primjenjujuci iste kriterije ne bi nikad ulozio u nflx na 60, ili tslu na 200, ili amzn na 600, jer to ne zadovoljava kriterije, unatoc tome danas je nflx na 163, tsla na 330 i amzn 994.
Igrate se burze ovdje. Mr. market je efikasan. Ako vasi rezultati, naravno na efikasnim burzama nisu u skladu bar s peer grupom ili benchmarkor, onda je pristup kriv nije mr. market.
Razumljivo za ove poput ovog vrlog forumasa kresom, koji ce tek nauciti koliko mu je pristup dobar kad se ponovi 2008 god., dr. evil je bio ovdje 2008., pa me tim vise cudi tvrdoglavost u pristupu, ali dobro svatko je odgovoran za svoje postupke.


Komentar jednog forumaša koji je toliko naučio o burzi da tehnicku analizu smatra kockanjem.
S ovim pristupom i količinom znanja u ozbiljnim investicijskim kućama bi dogurao eventualno do radnog mjesta cistaca wc-a, ali naravno zasto se educirati kada se na poslovnom moze pametovati, pri tom misleći da na blogu jednog naseg investitora je vrhunac znanja o burzama.
Dr.evil sa svojim pristupom zanemaruje toliko bitnih stvari i tu je tigar u potpunosti u pravu.
“McNamara fallacy” je odavno napustena stvar, samo kad se trguje na ovoj neefikasnoj i nelikvidnoj burzi, dok dode iz guzice u glavu treba izgubiti par godina. S ovim pristupom bi dr. evil vani pokupovao gild na 110 i gm 40, pa dokupio na 90, 80, 70, pa sta bi onda bilo opravdanje zasto je minus od 50%, tko ne zna o cemu je stvar, neka pogleda fundamenta gild-a i gm-a.
Ne kazem ja, svatko napravi krivu procjenu, zanimljivu situaciju na gm-u mozete vidjeti gdje dvojica ponajboljih value investitora i trenutno dionicara gm-a ( buffet i einhorn) imaju dijamentralno suprotna misljenja sto bi board trebao napraviti, te su oba trenutno u solidnom minusu sa pozicijama u gm-u.
S druge strane primjenjujuci iste kriterije ne bi nikad ulozio u nflx na 60, ili tslu na 200, ili amzn na 600, jer to ne zadovoljava kriterije, unatoc tome danas je nflx na 163, tsla na 330 i amzn 994.
Igrate se burze ovdje. Mr. market je efikasan. Ako vasi rezultati, naravno na efikasnim burzama nisu u skladu bar s peer grupom ili benchmarkor, onda je pristup kriv nije mr. market.
Razumljivo za ove poput ovog vrlog forumasa kresom, koji ce tek nauciti koliko mu je pristup dobar kad se ponovi 2008 god., dr. evil je bio ovdje 2008., pa me tim vise cudi tvrdoglavost u pristupu, ali dobro svatko je odgovoran za svoje postupke.


Točno. Ulaganje na temelju tehničke analize smatram kockanjem.

Sa drevilom se ne slažem u mnogo toga (pa i imamo samo 1 ili 2 iste dionice iako oboje imamo brojni portfelj) jer također smatram da treba puno toga uzimati u obzir i da E ne govori o dionici puno, ako nisi pogledao i interpretirao ostale stvari što je svakako subjektivno, ali takvo je investiranje. Treba se procjeniti i uložiti na temelju svojih odluka. I kako si reko, svak sam odgovara za svoje postupke, biva nagrađen ili kažnjen. I to je super!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

PODR pri ovoj cijeni od 325 na P/B 0.78 !


Točno. Ulaganje na temelju tehničke analize smatram kockanjem.

Sa drevilom se ne slažem u mnogo toga (pa i imamo samo 1 ili 2 iste dionice iako oboje imamo brojni portfelj) jer također smatram da treba puno toga uzimati u obzir i da E ne govori o dionici puno, ako nisi pogledao i interpretirao ostale stvari što je svakako subjektivno, ali takvo je investiranje. Treba se procjeniti i uložiti na temelju svojih odluka. I kako si reko, svak sam odgovara za svoje postupke, biva nagrađen ili kažnjen. I to je super!

Što se raspravljaš sa pametnjakovićem koji ne razumije osnove ulaganja i koji je imao više nego dovoljno bisera na ovom forumu samo kada se sjetim rasprava sa mnom.
Pitanje je i da li se radi o ozbiljnom liku ili se netko šali sa svima nama i lijepo smije na to što uopće raspravljamo sa njime.

Osobno mislim da se tehnička analiza ne može usporediti sa kockanjem, naime upoznao sam ljude koji su se obogatili na kockanju. Tehnička analiza je ipak više ezoterija iako naravno ponekad može imati i pozitivne učinke, ali u principu je ne treba uzeti za ozbiljno, eventualno kao pomoćni alat. Mislim, ja sam na tome diplomirao + davno u praksi iskušavao, ali pamenjaković uvijek ostaje pametnjaković i ne možeš mu dokazati, a možda je riječ i o komedijašu, kao što sam naveo ranije, to ne znamo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Komentar jednog forumaša koji je toliko naučio o burzi da tehnicku analizu smatra kockanjem.
S ovim pristupom i količinom znanja u ozbiljnim investicijskim kućama bi dogurao eventualno do radnog mjesta cistaca wc-a, ali naravno zasto se educirati kada se na poslovnom moze pametovati, pri tom misleći da na blogu jednog naseg investitora je vrhunac znanja o burzama.
Dr.evil sa svojim pristupom zanemaruje toliko bitnih stvari i tu je tigar u potpunosti u pravu.
“McNamara fallacy” je odavno napustena stvar, samo kad se trguje na ovoj neefikasnoj i nelikvidnoj burzi, dok dode iz guzice u glavu treba izgubiti par godina. S ovim pristupom bi dr. evil vani pokupovao gild na 110 i gm 40, pa dokupio na 90, 80, 70, pa sta bi onda bilo opravdanje zasto je minus od 50%, tko ne zna o cemu je stvar, neka pogleda fundamenta gild-a i gm-a.
Ne kazem ja, svatko napravi krivu procjenu, zanimljivu situaciju na gm-u mozete vidjeti gdje dvojica ponajboljih value investitora i trenutno dionicara gm-a ( buffet i einhorn) imaju dijamentralno suprotna misljenja sto bi board trebao napraviti, te su oba trenutno u solidnom minusu sa pozicijama u gm-u.
S druge strane primjenjujuci iste kriterije ne bi nikad ulozio u nflx na 60, ili tslu na 200, ili amzn na 600, jer to ne zadovoljava kriterije, unatoc tome danas je nflx na 163, tsla na 330 i amzn 994.
Igrate se burze ovdje. Mr. market je efikasan. Ako vasi rezultati, naravno na efikasnim burzama nisu u skladu bar s peer grupom ili benchmarkor, onda je pristup kriv nije mr. market.
Razumljivo za ove poput ovog vrlog forumasa kresom, koji ce tek nauciti koliko mu je pristup dobar kad se ponovi 2008 god., dr. evil je bio ovdje 2008., pa me tim vise cudi tvrdoglavost u pristupu, ali dobro svatko je odgovoran za svoje postupke.


Točno. Ulaganje na temelju tehničke analize smatram kockanjem.

Sa drevilom se ne slažem u mnogo toga (pa i imamo samo 1 ili 2 iste dionice iako oboje imamo brojni portfelj) jer također smatram da treba puno toga uzimati u obzir i da E ne govori o dionici puno, ako nisi pogledao i interpretirao ostale stvari što je svakako subjektivno, ali takvo je investiranje. Treba se procjeniti i uložiti na temelju svojih odluka. I kako si reko, svak sam odgovara za svoje postupke, biva nagrađen ili kažnjen. I to je super!
[/quote]
U pm, svatko li sve zna. A vrhunac znanja mu je instant kurs na youtubeu. Pa u koju pm svi brokeri koje si vjerojatno vidio barem na filmu gledaju na ekranima, tablicu množenja ili graf. Pa to i moja strina vidi. Daj se sredi i uči, i ne lupaj gluposti. Nema uspjesnog investitora uz sva moguca znanja a da ne pozna i ta. Nema.
Ja sam kako se to zove swing trader, i u biti firma i njezini fundamenti me ne zanimaju. Moj % zarade u prosloj godini od “swinganja” je 138%. A ne nekakvih tricavih 10-15% .
A drevil neka slaze svoj algoritam svetog grala, nek si ukljuci i par varijabli kao npr. utjecaj bumbarovog leta na povjetarac u turistickoj sezoni a samim time i na npr. Rivp.


PODR pri ovoj cijeni od 325 na P/B 0.78 !
e to nam je jako bitno 🙂

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close