Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene zanima gdje su nestale tablice i čarobne formule 🙂 nije valjda zapelo negdje


Mene zanima gdje su nestale tablice i čarobne formule 🙂 nije valjda zapelo negdje

sad ako govoris meni, nisam napravio q1, on trazi duplo posla, ubaciti q1 za ttm i revidirana godisnja za povijesne podatke za 2016. ukupno trebam samo dva dana za dopuniti i ispraviti tablice, pregledati unesene podatke i odraditi dio zakljucivanja koji ide pjeske, ali kad imam dva dana slobodna a lijepo je vrijeme opustam se vani. danas je kisa pa sam krenuo rjesavati revidiranu 2016. cetvrtak sam otisao do dubrovnika autom, odradio posao nocu i ujutro u petak nazad za rijeku, u ponedjeljak idem za split, srecom samo sastanci i idem doma navecer, itd. zgusnulo mi se, lako moguce da bb ne napravim prije lipnja, znam da ne mozes docekati:)



Mene zanima gdje su nestale tablice i čarobne formule 🙂 nije valjda zapelo negdje

sad ako govoris meni, nisam napravio q1, on trazi duplo posla, ubaciti q1 za ttm i revidirana godisnja za povijesne podatke za 2016. ukupno trebam samo dva dana za dopuniti i ispraviti tablice, pregledati unesene podatke i odraditi dio zakljucivanja koji ide pjeske, ali kad imam dva dana slobodna a lijepo je vrijeme opustam se vani. danas je kisa pa sam krenuo rjesavati revidiranu 2016. cetvrtak sam otisao do dubrovnika autom, odradio posao nocu i ujutro u petak nazad za rijeku, u ponedjeljak idem za split, srecom samo sastanci i idem doma navecer, itd. zgusnulo mi se, lako moguce da bb ne napravim prije lipnja, znam da ne mozes docekati:)
[/quote]
Njoj treba pola minute da dokaze koliko je “siromasna”…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Mene zanima gdje su nestale tablice i čarobne formule 🙂 nije valjda zapelo negdje

To sam se i ja pitao…
Gdje su tablice nestale ?

… ali već 2 mjeseca nikoga nema na temi…

Navodno se ribari naveliko.




LEDO dokupija 2 komada..

di gori?

imate jos puno lufta do targeta

dervil,
na kojem mjestu Best buya na Vasoj skali je LEDO ?
[/quote]

sve prviji:), prvi po value, prvi po trendu, kad je uzeo zlato i u utrci spusta i u utrci slaloma normalno da je premocno prvi u kombinaciji. oprez jer u izrazu za izracun nisu uracunati losi raspleti sadasnjeg problema, svako sam riskira sa svojim novcima.
[/quote]

Drevil,

Ne tako davno ste pisali da je LEDO top gun i sve prviji na tablici.

Sta kažete na ovaj članak iz vecernjeg lista?

https://m.vecernji.hr/biznis/jamcili-agrokoru-u-iznosu-od-18-9-mlrd-kn-vrijednost-leda-je-0-kuna-1172436



sve prviji:), prvi po value, prvi po trendu, kad je uzeo zlato i u utrci spusta i u utrci slaloma normalno da je premocno prvi u kombinaciji. oprez jer u izrazu za izracun nisu uracunati losi raspleti sadasnjeg problema, svako sam riskira sa svojim novcima.

Drevil,

Ne tako davno ste pisali da je LEDO top gun i sve prviji na tablici.

Sta kažete na ovaj članak iz vecernjeg lista?

https://m.vecernji.hr/biznis/jamcili-agrokoru-u-iznosu-od-18-9-mlrd-kn-vrijednost-leda-je-0-kuna-1172436
[/quote]
Pa jel znas ti citat? Jel napisa lipo:
“oprez jer u izrazu za izracun nisu uracunati losi raspleti sadasnjeg problema, svako sam riskira sa svojim novcima”

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Mene zanima gdje su nestale tablice i čarobne formule 🙂 nije valjda zapelo negdje

sad ako govoris meni, nisam napravio q1, on trazi duplo posla, ubaciti q1 za ttm i revidirana godisnja za povijesne podatke za 2016. ukupno trebam samo dva dana za dopuniti i ispraviti tablice, pregledati unesene podatke i odraditi dio zakljucivanja koji ide pjeske, ali kad imam dva dana slobodna a lijepo je vrijeme opustam se vani. danas je kisa pa sam krenuo rjesavati revidiranu 2016. cetvrtak sam otisao do dubrovnika autom, odradio posao nocu i ujutro u petak nazad za rijeku, u ponedjeljak idem za split, srecom samo sastanci i idem doma navecer, itd. zgusnulo mi se, lako moguce da bb ne napravim prije lipnja, znam da ne mozes docekati:)
[/quote]
Te svoje tablice možete okačiti mačku o rep i onda ga pustiti nizvodno, to Vam je čisto gubljenje vremena jer na ZSE-u to vrijedi isto kao lanjski snijeg, sve se topi a najviše se istopiše uzdanice ZSE_a sved redom fundamentalno jake firme ali sa lopovskim upravama. Moje tablice kažu da Todex više neće u Crobex. Jer da su ostavili Todex u Crobexu i pustili trgovanje sada bi bili ispod 1000 bodova.





LEDO dokupija 2 komada..

di gori?
imate jos puno lufta do targeta
dervil,
na kojem mjestu Best buya na Vasoj skali je LEDO ?
[/quote]
sve prviji:), prvi po value, prvi po trendu, kad je uzeo zlato i u utrci spusta i u utrci slaloma normalno da je premocno prvi u kombinaciji. oprez jer u izrazu za izracun nisu uracunati losi raspleti sadasnjeg problema, svako sam riskira sa svojim novcima.
[/quote]
Drevil,
Ne tako davno ste pisali da je LEDO top gun i sve prviji na tablici.
Sta kažete na ovaj članak iz vecernjeg lista?
https://m.vecernji.hr/biznis/jamcili-agrokoru-u-iznosu-od-18-9-mlrd-kn-vrijednost-leda-je-0-kuna-1172436
[/quote]

1) prema onda objavljenom fi godisnjem 2016 imao bih isto misljenje sada kao i onda, provukao bih brojeve kroz tablice i dobio iste rezultate. sad cemo vidjeti sto ce biti nakon revizije fi.
2) lijepo sam napisao: “oprez jer u izrazu za izracun nisu uracunati losi raspleti sadasnjeg problema, svako sam riskira sa svojim novcima.”. znao sam, kao i svi za jamstva koja se ne vide u fi, i igrao/kockao da se nece aktivirati.
3) ono sto ce otkriti revizija nije toliko veliki problem kao moguce aktiviranje jamstva.
4) nastavno na 2) i 3) kao i na stupidni clanak u vecernjaku, svako tko je zbrojio kapital svih poduzeca u sujamstvu i sva jamstva u pdfovima vec je onda znao da aktiviranjem jamstva koja su zbrojeno veca od zbrojenog kapitala u tim poduzecima, suvlasnicima poduzeca ostaje nula kuna.
5) priznajem nisam ocekivao ovakvo mrcvarenje agrokor problem i da sam znao, izasao bih iz leda onda. cisto zbog duzine cekanja ja sam svoje u ledu u glavi otpisao pa ako se rasplete dobro, meni ce doci kao bonus, ako ne, godinu cu zavrsiti nesto losije nego li bez agrokor afere. dobro je da sam odmah porezao sve agrokor dobavljace jos dok sam dokupljivao ledo, u njihovom dosadasnjem padu izgubio bih vise nego li u mogucem otpisu cijelog ledo ulaganja pa je steta ogranicena.

unio sam podatke fi q1, ali nisam obradio i interpretirao tablice, 12 od 60 poduzeca koje pratim nemaju iz ovog ili onog razloga fi q1, ukljucujuci agrokorke, pa ce ispasti iz bitke za bb samo temeljem toga, nema straha da ce ledo opet biti bb:). idem na platak, poslije rostilj, mozda dovrsim navecer.






LEDO dokupija 2 komada..

di gori?
imate jos puno lufta do targeta
dervil,
na kojem mjestu Best buya na Vasoj skali je LEDO ?
[/quote]
sve prviji:), prvi po value, prvi po trendu, kad je uzeo zlato i u utrci spusta i u utrci slaloma normalno da je premocno prvi u kombinaciji. oprez jer u izrazu za izracun nisu uracunati losi raspleti sadasnjeg problema, svako sam riskira sa svojim novcima.
[/quote]
Drevil,
Ne tako davno ste pisali da je LEDO top gun i sve prviji na tablici.
Sta kažete na ovaj članak iz vecernjeg lista?
https://m.vecernji.hr/biznis/jamcili-agrokoru-u-iznosu-od-18-9-mlrd-kn-vrijednost-leda-je-0-kuna-1172436
[/quote]

1) prema onda objavljenom fi godisnjem 2016 imao bih isto misljenje sada kao i onda, provukao bih brojeve kroz tablice i dobio iste rezultate. sad cemo vidjeti sto ce biti nakon revizije fi.
2) lijepo sam napisao: "oprez jer u izrazu za izracun nisu uracunati losi raspleti sadasnjeg problema, svako sam riskira sa svojim novcima.". znao sam, kao i svi za jamstva koja se ne vide u fi, i igrao/kockao da se nece aktivirati.
3) ono sto ce otkriti revizija nije toliko veliki problem kao moguce aktiviranje jamstva.
4) nastavno na 2) i 3) kao i na stupidni clanak u vecernjaku, svako tko je zbrojio kapital svih poduzeca u sujamstvu i sva jamstva u pdfovima vec je onda znao da aktiviranjem jamstva koja su zbrojeno veca od zbrojenog kapitala u tim poduzecima, suvlasnicima poduzeca ostaje nula kuna.
5) priznajem nisam ocekivao ovakvo mrcvarenje agrokor problem i da sam znao, izasao bih iz leda onda. cisto zbog duzine cekanja ja sam svoje u ledu u glavi otpisao pa ako se rasplete dobro, meni ce doci kao bonus, ako ne, godinu cu zavrsiti nesto losije nego li bez agrokor afere. dobro je da sam odmah porezao sve agrokor dobavljace jos dok sam dokupljivao ledo, u njihovom dosadasnjem padu izgubio bih vise nego li u mogucem otpisu cijelog ledo ulaganja pa je steta ogranicena.

unio sam podatke fi q1, ali nisam obradio i interpretirao tablice, 12 od 60 poduzeca koje pratim nemaju iz ovog ili onog razloga fi q1, ukljucujuci agrokorke, pa ce ispasti iz bitke za bb samo temeljem toga, nema straha da ce ledo opet biti bb:). idem na platak, poslije rostilj, mozda dovrsim navecer.
[/quote]

Koja klasa optimist… tj. pesimisticni optimist

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Netko je nedavno Tigrusa napao radi IGH da je kockar, a sad vidimo da smo svi mi kockari na burzi, svako s svojim konjem tj.vrijednosnim papiricem, pa i Drevil


Netko je nedavno Tigrusa napao radi IGH da je kockar, a sad vidimo da smo svi mi kockari na burzi, svako s svojim konjem tj.vrijednosnim papiricem, pa i Drevil

nije bas isto, ja se oslanjam na fundamente iz fi a ne na svijet maste, kada stvarnost rasturi svijet maste je jedno, kada skrivena stvarnost ispadne drugacija od fi je drugo. prvo se desava redovito, drugo rijetko.
u sadasnjem padu od ovogodisnjeg vrha do danas, unatoc desetkovanju koje sam dozivio u ledu, moj je porfelj pao na 87,14% od ovogodišnjeg vrha, crobex na 83,35%, tri likvidna brodara prosjecno na 68,69%, a pet likvidnih gradjevinara prosjecno na 59,98% od ovogodisnjeg vrha.

inace kod brodara i gradjevinara mogu reci nesto i pozitivno iz fi q1 ttm osvjezene baze podataka, barem neki su barem stabilizirali barem prihode, ali dug je put do prvih dvadeset.

za ledo normalno da sam ljut na sebe, ali samo zbog jedne stvari – pretjeranog samopouzdanja, ta slabost licnosti ovdje na forumu je uobicajena pojava medju vlasnicima dionica, ali za mene je nedopustivo dozvoliti si takvu bihejvioralnu gresku u ulaganju.

i obecani top 20 bb od najboljeg prema dole iz moje magicne formule (sada ima trendkapitala+trenddobiti+trendprihoda+trendEBITDA+trend operativnog novčanog tijeka+trendroe+trendroa+trend EBIT marže+ dugoročni trend dobiti+dugoročni trend EBITDA + dugoročni trend prihoda i EV/EBITDA+P/E/2) prema fi q1ttm je:
KODT-P-A
AUHR-R-A
CKML-R-A
SAPN-R-A
ADPL-R-A
HUPZ-R-A
KOEI-R-A
VIRO-R-A
ILRA-R-A
JNAF-R-A
PLAG-R-A
KOES-R-A
MDKA-R-A
PBZ-R-A
IPKK-R-A
ERNT-R-A
ATLN-R-A
HT-R-A
MAIS-R-A
HBRL-R-A

biti ce jos ispravaka i finog brusenja jer trend je subjektivna procjena iz objektivnog niza brojeva, a procjene sam donosio na brzinu da to veceras poslozim. tko zna kako ce izgledati fi dobavljaca agrokora kad se situacija rascisti pa ponavljam “oprez jer u izrazu za izracun nisu uracunati losi raspleti sadasnjeg problema, svako sam riskira sa svojim novcima.”, ja sam iz njih za sada izasao. mozda medju ovih 20 stoji jos neka nagazna mina koja se iz sadasnjih izvjesca ne vidi, tko zna. ima oko 150 dionica na uredjenom trzistu, 60 koje sada pokrivam su uglavnom s njega, 12 je otpalo jer nisu imali fi q1 ukljucujuci agrokorke.

mozete li mi reci na kojem mjestu vam je opte?

New Report

Close