Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


presao 6% minusa u ovoj godini ili idem prema 20% minusa od ath. to je u redu, korekcija kao korekcija.

blokiran u ledu s 4% portfelja, sa trenutnim gubitkom nesto ispod pola u odnosu na ulozeno. i to je u redu, ako kockas ne kmeci poslije. jedino sam ljut na sebe zbog slabosti licnosti koje su mi se pojavile i utjecale na djelovanje, tj. zbog samouvjerenosti i neopreza, kao da sam ulagac u brodare ili gradjevinare od 2008. na ovamo. ponio me onaj niz od prosjecno preko 20% pet godina za redom, covjek si umisli midin touch. mislio sam da ce se stvar agrokora brze rasplesti, a ako ne, radi mehanizam pozitivne povratne sprege, sto je problem veci duze traje, sto duze traje postajati ce sve veci. dakle, ledo, i to potpisujem.

ono sto mi se stvarno ne svidja u sadasnjoj situaciji je skupoca dionica koje imam, a i ne vidim jeftinijih na zse. nakon solidnog pada cijena dionica i nakon q1 fi ponderirani p/e ttm portfelja je opet izmedju 14 i 15!? treba mi cudo u zaradjivanu u q2 i q3 da popravi dojam, a to znaci opet sve karte na turiste, i ja i domovina.


drevil, kako si stajao prošle godine u ovo doba? Ja sam bio gotovo 7% u minusu! A završio godinu sa gotovo 20% plusa! Tako da još svašta može biti do kraja godine…

Sada sam još u plusu 3.33% (bez računanja divdendi RIVP-a i ADRS-a).

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Za vas dugoročnije i racionalnije ulagače, ne bi li imalo više smisla pratiti koliko vam je rast prihoda, profita, EBITDA-e, ROE, duga, etc. ponderiranih dionica u portfelju, nego ovdje pisati najviše o tome je li vam portfelj narastao ili pao 3% ili 6% od početka ove godine?

Ako ne namjeravate prodati danas ili sutra, onda su vam to daleko važniji podaci.



presao 6% minusa u ovoj godini ili idem prema 20% minusa od ath. to je u redu, korekcija kao korekcija.

blokiran u ledu s 4% portfelja, sa trenutnim gubitkom nesto ispod pola u odnosu na ulozeno. i to je u redu, ako kockas ne kmeci poslije. jedino sam ljut na sebe zbog slabosti licnosti koje su mi se pojavile i utjecale na djelovanje, tj. zbog samouvjerenosti i neopreza, kao da sam ulagac u brodare ili gradjevinare od 2008. na ovamo. ponio me onaj niz od prosjecno preko 20% pet godina za redom, covjek si umisli midin touch. mislio sam da ce se stvar agrokora brze rasplesti, a ako ne, radi mehanizam pozitivne povratne sprege, sto je problem veci duze traje, sto duze traje postajati ce sve veci. dakle, ledo, i to potpisujem.

ono sto mi se stvarno ne svidja u sadasnjoj situaciji je skupoca dionica koje imam, a i ne vidim jeftinijih na zse. nakon solidnog pada cijena dionica i nakon q1 fi ponderirani p/e ttm portfelja je opet izmedju 14 i 15!? treba mi cudo u zaradjivanu u q2 i q3 da popravi dojam, a to znaci opet sve karte na turiste, i ja i domovina.


drevil, kako si stajao prošle godine u ovo doba? Ja sam bio gotovo 7% u minusu! A završio godinu sa gotovo 20% plusa! Tako da još svašta može biti do kraja godine…

Sada sam još u plusu 3.33% (bez računanja divdendi RIVP-a i ADRS-a).
[/quote]

vukao sam sitan minus par mjeseci, mislim da sam negdje u ovo doba okrenuo u plus i zavrsio godinu na nesto preko 25%. ne muci me to, vec ovo sto sam napisao: u ostvarenim dobitima portfelja ttm ne lezi vise neka velika potcijenjenost, portfelj mi je sada pao na nesto ispod 700 kkn, a u godinu dana napravio je nesto ispod 100 kkn ebitde i nesto ispod 50 kkn ciste dobiti, nema tu materijala za veci rast osim u mjehur, trebam daljnje popravljanje poslovanja, tako ja to gledam.


Za vas dugoročnije i racionalnije ulagače, ne bi li imalo više smisla pratiti koliko vam je rast prihoda, profita, EBITDA-e, ROE, duga, etc. ponderiranih dionica u portfelju, nego ovdje pisati najviše o tome je li vam portfelj narastao ili pao 3% ili 6% od početka ove godine?

Ako ne namjeravate prodati danas ili sutra, onda su vam to daleko važniji podaci.


What, potpuno si u pravu! Ovo sa postotcima od početka godine je više zabava i čavrljanje. To su sasvim nebitne stvari, al eto, malo da ulaganje bude zabavnije…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

ja sam danas malo uzeo Slpf poradi divke cini mi se ok i racionalno i fundamentalno a sto se best buy tice po meni turisti i samo turisti

koji turisti pod br 1 Hupz kojeg nemam pa SLrs kojeg nemam Lrh kojeg nemam i Lrhc kojeg imam i previse

evo da i ja podijelim svoje.
Kao sto sam vec rekao portfelj nisam dirao od 10/15 primaro iz katastrofalnih poslovnih odluka u 2016. i gubitka velikog novca u privatnom poslu. Prosli tjedan sam pao ispod 10% prinosa ove godine, sto i ne zvuci tako lose. Ipak, imao sam dosta srece buduci da sam bio spreman za veliko preslagivanje, ali nisam uslijed nedostatka likvidnosti na nekim dionicama primarno KODT. Od Todorica i drzave oduvijek bijezim i nikad nisam ulozio kune (znam, znam KODT bla,bla), ipak me LEDO neko vrijeme kopkao i po mojim izracunima na cca 8700 (vidi temu LEDO) bio prihvatljiv na 3300. Iskreno, imao sam sroz drugi scenarij rjesenja krize oko Agrokora i nakon uvodenja zakona sam se prepao kao mali mis i pobjegao u misju rupu. Ponavljam da sam u ovom trenutku sretan sto nisam prodao dio RIVPa i KODT i preselio ih u LEDO i ZABAu sto mi je zapravo bio cilj. U ovoj situaciji opet cekam kao p***a rasplet buduci da meni ne izgleda dobro za poveci dio prehrambene industije i eventualno za likvidnost sustava (ne cijelog naravno). Moj favorit za ovu godinu SLRS me razocarao revidiranim izvjescem i neodgovaranjem na mail poslan 2.5. me dodatno razocarao (nisam u Hrvatskoj tako da ih nemogu zvat telefonom i pitat sto se dogada, a nitko na temi ne pise sto se dogodilo??), ipak mi jos uvijek stoji na vrhu risk rewarda iako sa smanjenim targetom. Nakon jako dugo vremena pronalazim “jeftine” dionice ali s oprezom cekam rasplet agrokora. Sebi osobno zamjeram totalno krivu procjenu scenarija oko agrokora u kojoj nisam ni u ludilu ocekivao uplitanje politike na ovakav nacin. Poslijedicno tome nisam realizirao rizicnost potencijlnog ulaganja u ZABAu (znam da sad zvuci glupo, ali eto bilo je i ljudi koji su kupovali sastavnice Agrokora u veljaci). Cak sam jedno vrijeme razmatrao HPB, ali toliko malo vjerujem hrvatskoj politici da kad mi neki goran maric kaze dobro jutro pogledam kroz prozor i provjerim.
Sto se tice makroekonomije, izracun s pocetka ozujka mi je davao oko 3,8% s time da sam racunao na jos dramaticniji pad nafte. Sto se tice “poreznog rasterecenja” cekam izvjestaje i dosta sam skeptican da li se uopce radi o rasterecenju (vidit cemo negdje u studenom). Sto se tice politicke situacije opcenito, mislim da nece dugo trajati tako da ne ocekujem privatizacije u ovoj godini ni slicnih pozitivnih stvari za burzu.
Sve u svemu rekao bih da su solidna vremena za investitore na burzi samo uz vecu volatilnost indeksa tako da se ja i dalje drzim svojih uzdanica RIVP, KODT, ADRS, SLRS koji bi trebali nositi stabilnost neovisno o raspletu situacije. Nadam se sredinom-krajem ljeta vecem shoppingu na ZSE. lp



presao 6% minusa u ovoj godini ili idem prema 20% minusa od ath. to je u redu, korekcija kao korekcija.

blokiran u ledu s 4% portfelja, sa trenutnim gubitkom nesto ispod pola u odnosu na ulozeno. i to je u redu, ako kockas ne kmeci poslije. jedino sam ljut na sebe zbog slabosti licnosti koje su mi se pojavile i utjecale na djelovanje, tj. zbog samouvjerenosti i neopreza, kao da sam ulagac u brodare ili gradjevinare od 2008. na ovamo. ponio me onaj niz od prosjecno preko 20% pet godina za redom, covjek si umisli midin touch. mislio sam da ce se stvar agrokora brze rasplesti, a ako ne, radi mehanizam pozitivne povratne sprege, sto je problem veci duze traje, sto duze traje postajati ce sve veci. dakle, ledo, i to potpisujem.

ono sto mi se stvarno ne svidja u sadasnjoj situaciji je skupoca dionica koje imam, a i ne vidim jeftinijih na zse. nakon solidnog pada cijena dionica i nakon q1 fi ponderirani p/e ttm portfelja je opet izmedju 14 i 15!? treba mi cudo u zaradjivanu u q2 i q3 da popravi dojam, a to znaci opet sve karte na turiste, i ja i domovina.


drevil, kako si stajao prošle godine u ovo doba? Ja sam bio gotovo 7% u minusu! A završio godinu sa gotovo 20% plusa! Tako da još svašta može biti do kraja godine…

Sada sam još u plusu 3.33% (bez računanja divdendi RIVP-a i ADRS-a).
[/quote]

Ja sam prošle godine u prvom mjesecu imao cca 850kkn(od čega je cash bio 40kkn), da bi kraj godine završio sa cca 1100kkn(od čega cash cca160kkn), ove godine u prvom mjesecu sam dosegnuo 1190kkn, da bi sad skliznuo na 1030kkn(od čega cash20kkn).

Darac isto i ja ko da stanje svog portfelja citam.
S time da sam skoro 100kkn izvukao van, i da mi je sad 700kkn u cash-u


Darac isto i ja ko da stanje svog portfelja citam.
S time da sam skoro 100kkn izvukao van, i da mi je sad 700kkn u cash-u

Jel se mislis vracati u equity?, ja osobno idem do razine od 40%

koliko vidim iz postova novčani potencijal čeka, sada samo treba nešto napraviti da se stanje stabilizira, ali tko će to, osobno se u Sv.Antu Ramljekeza ne uzdam niti malo, možda bankari odigraju neku ludu igru s novim kreditima, te uz pomoć dobavljača, preuzmu sve dijelove Agrocomerca, koji još uvijek mogu pozitivno poslovati, te nakon 1-2 godine pozitivno posluju ili prodaju, ne treba zanemariti niti količinu novca koja je izašla iz sastavnica Agrocomerca, ne vjerujem da će se sve odmah povući s burze, osim naravno nekog vanjskog Trumpolina



Darac isto i ja ko da stanje svog portfelja citam.
S time da sam skoro 100kkn izvukao van, i da mi je sad 700kkn u cash-u

Jel se mislis vracati u equity?, ja osobno idem do razine od 40%
[/quote]
Dio ću uložiti na NYSE, dio mi treba za neke druge stvari, a sa manjim dijelom vrebam prilike ali vjerojatne neću ulaziti pošto-poto već kad se riješi Agrokor ili ako neke dionice stvarno bezobrazno pojeftine

New Report

Close