Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ono sto mogi potvrditi iz prve ruke je da je to proslost a i sam bdi kao jedini index koji pokazuje indikaciju buducnosti i sa kojim se ne trguje tako da nema umjetnog dizanja i spustanja vozarina..
Ovo ke istina ciklicki sektor i u doba konjukture firma se sprema za krizne godine..
Ono sto je zanimljivo da nakon ovakvog pada koji nije zabiljezen od kada se mjeri bdi index u zadnjih 30 godina… Oni koji su prezivjeli disperziraju svoje poslovanje a i u buducnosti ce volatilnost ovog sektora biti znacajno manka jer skolu su svi naucili u zadnjih 10 godina tako da ovaj kako su ga svi zvali ciklicki sektor ce u buducnosti postajati sve manje ciklicki… I u tom vidim sansu a sigurno ke i gosp. Bilbija to prepoznao…
Osim toga svi nasi brodari su uspjeli..
Samim tim sto nisu bankrotirali i sto su docekali novu konjukturu…
Krvna slika se promjeni za dva do tri kvartala..
Cijena brodova ….konkretno starih pet godina je cca 7-10% manja od novogradnje..
Vozarine iz dana u dan rastu i breakeven je vec probiven tako da se vec posluje pozitivno..
Konkretno direktor jdpl gosp. Branimir je i sam rekao… imate na temi jdpl link sa pomorske veceri….da. im je breakeven 8000 usd…
Dakle ti isti brodovi koji su imali breakeven na 12000-13000 usd sada su ispod 10..
Naravno pricam o supramaxima i panamaxima.
Jos jedna stvar koja je jako vazna je ta da doticni sektor nema veze za HR i HR ekonomijom… Iskljucivonse bore na svjetskom trzistu..
Uz rast vozarina i jacanje dolara koji ce imati jako velikunstavku u povecanju prihoda te uz revidiranje cijene brodova u floti koji su vec neki za20% a neki i za 50% veci samim tim NAV… Koji je u bito book sto se brodskog sektora tice preko noci ce za isto ici gore..
Zelim samo spomenuti da ja ulaganje u dionice vidim na nacin a i kupukem ih kada primjetim potencijal a ista ima lose fundamente…
Primjera radi…evo posto sam spomenuo gosp. Bilbiju kojem svaka cast na prepoznavanju korfa danasnjeg rivp po ekvivalentnoj cijeni prije splitanja koji ju je kupovao od 1,5-2 kuna… I to skoro cijelu kolicinu….tada je korf imao lose fundamente i gotovo sam siguran da vecina koji pisu na ovoj temi je tada nisu imali niti na gledalici…
Danas je kupujunskuplje i to jako skuplje.
Ne zelim ovdje povaciti paralelu sa rivp vs brodari…. Samo sam htio reci da je najlakse kupiti nesto sto posluje dobro…
Treba prepoznati potencijal i kupiti nesto sto ce kroz odreden period vrijediti puno vise..
Dakle. Na pamet i ne pada da ja bilo koga na bilo sto uvjeravam… Kupnju i prodaju svatko neka radi sam za sebe…. Ja necu bito general poslije bitke…niti mi ke drago kada vidim kako drugi iz dana u dan gube ogromne kolicine novca krvavo zaradenih…. Ne zelim likovati to sto sam jos u 11 mjesecu prodao cijeli todex… Slobodno provrtite teme.. Jmnc.. Ledo.. Belje.. Zvzd..
Zao mi ke kada ljidi gube novac i kada kupuju jer je kao puno palo… Uvjek moze jos. Pasti… Zadnja granica je nula… Isto kao i kod rasta..
Ja sam se odlucio za strategiju ulaganja na srednji rok u dionice koje posluju na.svjetskom trzistu..
Hocu li u konacnici biti u pravu… Vidjet cemo… Jer tko danas ista moze predvidjeti..
.. Ali buduci da sam tu na domacem terenu sto se tice tig sektora znam o cemu pisem i znam o cemu govorim…
Eto toliko..
Puno srece svima pa i njima…
Pazite na svoj novac…
Svakog procitajte ali sami donesite odluku gdje cete parkirati svoj novac ili mozda ostati u kesu…
Rekoh svako ulaganje koje donosi dobit vecu od stednje na banci je dobro..

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Mene to ne interesira..
Uostalom i sam gospodin Bakic jer puno puta napisao da ne ulazi u dionicu u kojoj nece ostvariti barem 300% prinosa…. I covjek je ostvario na svojoj najvecoj investiciji oko 3500% a na drugima i po 1000%…doduse bilo je tu i gresaka… Ali tko radi taj i grijesi..
Vazno je disperzirati portfelj..
U mom slucaju ja sam 90% u brodskom sektoru s tim da sam napravio disperziju na vise brodskih dionica..
Netko ce opet napisati da sam kockar.. Kao i gospodin Bilbija…
Svatko neka sa svojim novcem radi sto zeli…
Ja znam zasto sam u ovom sektoru..
Od njega zivim..
A znate li vi zasto ste u sektorima u kojima. Ulazete?

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


crobix16 koji su rigali vatru po mojim tehničkim analizama.

Mene nema jer je pisanje po ovom forumu cisti gubitak vremena. Ima ljepsih stvari u zivotu za raditi nego uvjeravati ljude poput tebe da pisete ghluposti non stop. Tesko je uopce rijecima opisati koliko ti nista ne razumijes kada pokusavas iz TA davati targete za bilo koju dionicu u ovim vremenima a posebice todexovim. Kad sam procitao da si ti dao target za LEDO samo sto nisam pao sa stolice. Koliko su tebi malo jasne stvari. Strasno! Ali kao sto rekoh, necu tratiti vrijeme.

Vec sam napisao prije da sam svoju ranu polizao. LEDO mi je cinio 40% portfelja na vrhuncu, prekrsio sam svoj standardni stop loss od 10%, isao do 20%, sto je rezultiralo 8% gubitkom u portfelju na toj stavci. Ako ce mi to biti najveca pogreska ove godine, neka je.

Hvaljen Gazda!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.



crobix16 koji su rigali vatru po mojim tehničkim analizama.

Mene nema jer je pisanje po ovom forumu cisti gubitak vremena. Ima ljepsih stvari u zivotu za raditi nego uvjeravati ljude poput tebe da pisete ghluposti non stop. Tesko je uopce rijecima opisati koliko ti nista ne razumijes kada pokusavas iz TA davati targete za bilo koju dionicu u ovim vremenima a posebice todexovim. Kad sam procitao da si ti dao target za LEDO samo sto nisam pao sa stolice. Koliko su tebi malo jasne stvari. Strasno! Ali kao sto rekoh, necu tratiti vrijeme.

Vec sam napisao prije da sam svoju ranu polizao. LEDO mi je cinio 40% portfelja na vrhuncu, prekrsio sam svoj standardni stop loss od 10%, isao do 20%, sto je rezultiralo 8% gubitkom u portfelju na toj stavci. Ako ce mi to biti najveca pogreska ove godine, neka je.

Hvaljen Gazda!
[/quote]

E baš mnogi čine greške kao ti i uhvatili su crtu neki sa manjim neki sa većim gubitkom…te neki su prvi put se ukakali u gaće neki više puta…i sad se strah uvukao u veliku većinu i to je ono što će vas sputavati u daljnim investicijama i prosudbama jer ćete od sada pa nadalje uvjek biti sumnji9čavi i bježat ćete iz pozicije i na najmanju objavu loše situacije…
Svakako je dobro da ste izašli makar i sa 20% gubitka nego glumili dugoročnog tvrdoglavog investitora….svaka škola se plaća…nemojte samo da strah bude kočnica u daljnjem ulaganju u bilo što…jer onda ćete sigurno pogriješiti…mnogi jesu i greiješe i griješit će..
Od onih tvrdoglavih što glume dugoročne do ovih malih sitnih trejdera koji kupuju na odbijancima ali u konačnici oni popuše i više negop vi…
pokušajte pronaći recimo 30% portfelja nešto što vam se čini ok ili barem relativno sigurno…ovo naravno nije nagovor na ništa….vi ližete rane…neki su ostali bez udova metaforički rečeno…a neki ne žive u stvarnosti i misle da će sve doći na svoje jednog dana…možda i hooće….samo je pitanje kada i za koliko desetljaća…a možda nikad neće…..drago mi je da ste shvatili da se ne ulaže isključivo prema fundamentima…jer evo todorić vas je tom naučio…ja sam to odavno shvatio..

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Sad je vrime kad u ribe triba ić. Kockarima pustit nek kockaju. Dok nisi siguran što radiš, ne treba ludirat skupa s krdom i mislit da si pametniji od krda. Treba pokušati procjeniti kako će ovo utjecati na pojedine dionice, ali ne reagirai na osjećaje, nego na ono što uspiješ procjeniti…
No, to je samo moje mišljenje, nije nagovor na ništa. Nek svako radi kako misli da je najbolje, vrijeme će naravno pokazati tko je u pravu, samo…tada će neki novi nadimci opet pamet prodavati… 😉
drevil, kad ćemo na ribe?

drugi tjedan, nadam se, za praznike je, bojim se, lose vrijeme. dozvola u dzepu, jos nevina, jeska u frizeru. prvo u lucicu na pivu izvlaciti informacije. ovo zna biti blesavi dio godine, more jos hladno i riba ne radi, a i ne mora biti tako. kad nisi stalno na moru informacija vrijedi zlata, dakle prvo uz pivu da li, sto, gdje, kako, kad. vidis sto su ti izmuljali a sto stoji i u akciju, u lucici su gori nego na forumu:)



Sad je vrime kad u ribe triba ić. Kockarima pustit nek kockaju. Dok nisi siguran što radiš, ne treba ludirat skupa s krdom i mislit da si pametniji od krda. Treba pokušati procjeniti kako će ovo utjecati na pojedine dionice, ali ne reagirai na osjećaje, nego na ono što uspiješ procjeniti…
No, to je samo moje mišljenje, nije nagovor na ništa. Nek svako radi kako misli da je najbolje, vrijeme će naravno pokazati tko je u pravu, samo…tada će neki novi nadimci opet pamet prodavati… 😉
drevil, kad ćemo na ribe?

drugi tjedan, nadam se, za praznike je, bojim se, lose vrijeme. dozvola u dzepu, jos nevina, jeska u frizeru. prvo u lucicu na pivu izvlaciti informacije. ovo zna biti blesavi dio godine, more jos hladno i riba ne radi, a i ne mora biti tako. kad nisi stalno na moru informacija vrijedi zlata, dakle prvo uz pivu da li, sto, gdje, kako, kad. vidis sto su ti izmuljali a sto stoji i u akciju, u lucici su gori nego na forumu:)
[/quote]
🙂 Je. I tu ipak igra i tajming i trend. 🙂 Al je gust. I nemas sto izgubit. Pomalo! 😉

Ja cu probat ovih dana pa ti javim koliki je prinos. 🙂

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Mnogi su imali školu izuvanja iz cipela po prvi put u životu a neki više puta…Nikom ne želim giubitak ali prateći tržište čini mi se da slijedi pokazivanje vježbe izvanja čarapa nakon što su se izule cipele…
Poanta je da na burzi ništa nije sigurno i da nikad ali baš nikad se nevalja praviti pametan i živjeti u nekoj zamišljenoj realnosti pročitanoj u knjigama jer je tako lakše ljudima priznati vlastitu grešku gubitka novca , a tu se onda počinju javljati i one najniže ljudske emocije poput zavisti,ljubomore i njegovanja egotripova od onih koji su napravili suprotno…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE



crobix16 koji su rigali vatru po mojim tehničkim analizama.

Mene nema jer je pisanje po ovom forumu cisti gubitak vremena. Ima ljepsih stvari u zivotu za raditi nego uvjeravati ljude poput tebe da pisete ghluposti non stop. Tesko je uopce rijecima opisati koliko ti nista ne razumijes kada pokusavas iz TA davati targete za bilo koju dionicu u ovim vremenima a posebice todexovim. Kad sam procitao da si ti dao target za LEDO samo sto nisam pao sa stolice. Koliko su tebi malo jasne stvari. Strasno! Ali kao sto rekoh, necu tratiti vrijeme.

Vec sam napisao prije da sam svoju ranu polizao. LEDO mi je cinio 40% portfelja na vrhuncu, prekrsio sam svoj standardni stop loss od 10%, isao do 20%, sto je rezultiralo 8% gubitkom u portfelju na toj stavci. Ako ce mi to biti najveca pogreska ove godine, neka je.

Hvaljen Gazda!
[/quote]

Pisanje na forumu nije nužno gubljenje vremena.
Da ste ovo pogledali – spasili bi lovu.

Dao sam target od 3500 kad je cijena bila 8000 kn.
Izvolite dokaz. Pa sad vi recite da je to ghlupost.

tigrus kako ste vi prosli s ledom?


tigrus kako ste vi prosli s ledom?

hahaha… dobar!


tigrus kako ste vi prosli s ledom?

Izgubio 300 kn u totalu (uključena provizija).
Ušao na 4600 na onoj pdv blokadi, i umjesto da kapitaliziram na 5700, morao sam izlaziti po gotovo kupovnoj cijeni

Vidjet cemo kad Crobex dođe do targeta koliko ce biti cijena leda.
Svakako mi je na nišanu.

Najbolji buy su turisti ali nebi se sad ni to usudio kupovat pa za sad je najpametnije stajat sastrane dok ne prođu lokalni izbori pa da nam politika prizna realno stanje Agrokora koje je mislim daleko gore od sadašnjih izjava koje moramo priznati su i neophodna da se ne uruši je samo Agrokor nego i cijelo gospodarstvo zbog mnogobrojnih dobavljača koji isključivo plasiraju preko Konzuma prije svega.

New Report

Close