Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moguće je da je dobro bilo uci danas u Ledo na 4500-4600.

Ja sam ušao, pa sto bude.

Ja sam izasao iz LEDOa.

Ostvario mali minus. Jupi.

:/

[/quote]

Prodao gotovo cijeli portfelj.

Ostavio samo IGH – nizak ulaz (1xx kn) i ogromna količina. Nema se to kome prodati. Bid supalj ko šuplji zub.
S tim čekam info o Pelješkom mostu. I dobit od 12 M .

Nije mi drago zbog ove akcije, ali Graf mi govori sa uzmem zaradu i čekam svojih 5 minuta kad se pojave sigurni signali za Up.




Moguće je da je dobro bilo uci danas u Ledo na 4500-4600.

Ja sam ušao, pa sto bude.

Ja sam izasao iz LEDOa.

Ostvario mali minus. Jupi.

:/

[/quote]

Prodao gotovo cijeli portfelj.

Ostavio samo IGH – nizak ulaz (1xx kn) i ogromna količina. Nema se to kome prodati. Bid supalj ko šuplji zub.
S tim čekam info o Pelješkom mostu. I dobit od 12 M .

Nije mi drago zbog ove akcije, ali Graf mi govori sa uzmem zaradu i čekam svojih 5 minuta kad se pojave sigurni signali za Up.
[/quote]

Ma kakvi grafovi, ovo je izvanredna situacija, nitko ništa sa sigurnisti ne zna, zadnje što se može primijeniti su grafovi. Ni inače se to ne može primijeniti na zse, a pogotovo ne sada

Al je Toda nasanjka mirovince na 7500-8000 sjecam se kao danas da je bilo




Moguće je da je dobro bilo uci danas u Ledo na 4500-4600.

Ja sam ušao, pa sto bude.

Ja sam izasao iz LEDOa.

Ostvario mali minus. Jupi.

:/

[/quote]

Prodao gotovo cijeli portfelj.

Ostavio samo IGH – nizak ulaz (1xx kn) i ogromna količina. Nema se to kome prodati. Bid supalj ko šuplji zub.
S tim čekam info o Pelješkom mostu. I dobit od 12 M .

Nije mi drago zbog ove akcije, ali Graf mi govori sa uzmem zaradu i čekam svojih 5 minuta kad se pojave sigurni signali za Up.
[/quote]
I opet je neko drugi kriv jer si popušio… Sada Agrokor…sutra X, preksutra Y. Al to da ti taktika ne valja, nećeš ni pomisliti… A rezultat uvik isti… Možda i naučiš jednom… Kad prestaneš gledati u kuglu! Oću reći kavu. Oću reći graf.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@ kressom

A tko kaže da sam popušio. ?

Ja zadovoljan sa zaradom. Odkud to da sam popušio?

UTOK-A


dva dinamična tjedna iza nas, trening iz padanja, čisti adrenalin. ako ste unutra, ako izlazite ili ako ulazite izvrsno za testirati vlastito ponašanje i psihologiju svoje ličnosti, koliko je ostalo od vašeg uobičajenog ponašanja i rezoniranja, a koliko je zaprljano atmosferom, koliko ste podložni, povodljivi i slabi. opet koliko ste spremni u hodu mijenjati procjenu, ako su postavke iz kojih ste došli do nje narušene, a koliko ste se ukočili u razmišljanju, kao zec pred zmijom.

krasno proljetno jutro, da sazmem dogadjanja pa idem provesti vikend na zraku. ako zanemarim pisanje trolova bez dionica, bilo je zanimljivo citati na forumu kako se greed and fear pretvarao u fear and fear i na kraju u fear and terror. u pisanjima ovdje strah se sirio, a nasladjivanje topilo. prvo su se pelene za odrasle punile onima u agrokorovim dionicama, pa onima u dobavljacima, pa na kraju i svim ostalima. sve sam mislim napravio kako treba, ali nisam odrzavao stalno dobro raspolozenje, dva puta osjetio sam anksioznost, ponijeli me grupni osjecaji, ne svidja mi se ta slabost, u petak 31.3. kako je dan odmicao a standstill cak i za bankare i zakon jos bili potpuno neizvjesni, drugi put od onih 17 do 19 h kad je Alvarez kasnio s pojavljivanjem.

sve sto sam napravio napravio bih ponovno, ali mogao sam imati i bolji timing. 1) izlaz iz poslovnih tromusa i iz agrokorovih dobavljaca za prikupljanje casha ok i sto i kad, 2) kupovina meni dobrih dionica ok sto, a kad nije se dalo bolje pogoditi, 0-10% od dna, stvar srece, 3) kupovina leda, sto i koliko ok, ali kad ne, ulazi od 8000 do malo ispod 5000 kn. normalno, ako je neko novo dno ubrzo ispred nas, “kad” ce ispasti losiji.

u ovom casu portfelj je na -3,4% u ovoj godini, s potencijalom rasta iz podcjenjenosti od 25%. jako sam znatizeljan kako ce zavrsiti ova godina, da li ce mi metoda nastaviti zapinjati i da li ce se anomalija na trzistu porasta cijene losih poslovanja odrzati cijelu godinu.


A najbolje mi je kad je Maras priopćio premijeru da nema pojma o ekonomiji , hahahahahaha ! Pazi , drug Maras to govori , hahahaha . Ajme cirkusanta , makar iskrenoi , ni drugi baš nemaju nekog pojma , ali Maras :):)

Maras je ucio ekonomiju u Las Vegasu na tjednom kursu. Ulazas ono sto nije tvoje a ako nesto dobijes zaradio si sebi. Gubici se socijaliziraju a dobit uzima privatno. Drugaciju ekonomiju ne zna ni Delboy iz Bruxellesa Plenky. Koliko je Plenky utjecajan u Bruxellesu vidimo sad na slovenskoj granici.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/guzve-na-granicnim-prijelazima-provjerite-dokumente-1161875

bit ce veselo u turistickoj sezoni , ako nesto ne promjene , smatram da ce sezona biti losa, nazalost, odnosno ne tako dobra kako bi mogla biti.



dva dinamična tjedna iza nas, trening iz padanja, čisti adrenalin. ako ste unutra, ako izlazite ili ako ulazite izvrsno za testirati vlastito ponašanje i psihologiju svoje ličnosti, koliko je ostalo od vašeg uobičajenog ponašanja i rezoniranja, a koliko je zaprljano atmosferom, koliko ste podložni, povodljivi i slabi. opet koliko ste spremni u hodu mijenjati procjenu, ako su postavke iz kojih ste došli do nje narušene, a koliko ste se ukočili u razmišljanju, kao zec pred zmijom.

krasno proljetno jutro, da sazmem dogadjanja pa idem provesti vikend na zraku. ako zanemarim pisanje trolova bez dionica, bilo je zanimljivo citati na forumu kako se greed and fear pretvarao u fear and fear i na kraju u fear and terror. u pisanjima ovdje strah se sirio, a nasladjivanje topilo. prvo su se pelene za odrasle punile onima u agrokorovim dionicama, pa onima u dobavljacima, pa na kraju i svim ostalima. sve sam mislim napravio kako treba, ali nisam odrzavao stalno dobro raspolozenje, dva puta osjetio sam anksioznost, ponijeli me grupni osjecaji, ne svidja mi se ta slabost, u petak 31.3. kako je dan odmicao a standstill cak i za bankare i zakon jos bili potpuno neizvjesni, drugi put od onih 17 do 19 h kad je Alvarez kasnio s pojavljivanjem.

sve sto sam napravio napravio bih ponovno, ali mogao sam imati i bolji timing. 1) izlaz iz poslovnih tromusa i iz agrokorovih dobavljaca za prikupljanje casha ok i sto i kad, 2) kupovina meni dobrih dionica ok sto, a kad nije se dalo bolje pogoditi, 0-10% od dna, stvar srece, 3) kupovina leda, sto i koliko ok, ali kad ne, ulazi od 8000 do malo ispod 5000 kn. normalno, ako je neko novo dno ubrzo ispred nas, "kad" ce ispasti losiji.

u ovom casu portfelj je na -3,4% u ovoj godini, s potencijalom rasta iz podcjenjenosti od 25%. jako sam znatizeljan kako ce zavrsiti ova godina, da li ce mi metoda nastaviti zapinjati i da li ce se anomalija na trzistu porasta cijene losih poslovanja odrzati cijelu godinu.
[/quote]

Sad cete biti jos prisiljeni zaključiti da ste fulali tajming ulaska u dionice jer je trend ipak padajući.



krasno proljetno jutro, da sazmem dogadjanja pa idem provesti vikend na zraku. ako zanemarim pisanje trolova bez dionica, bilo je zanimljivo citati na forumu kako se greed and fear pretvarao u fear and fear i na kraju u fear and terror. u pisanjima ovdje strah se sirio, a nasladjivanje topilo. prvo su se pelene za odrasle punile onima u agrokorovim dionicama, pa onima u dobavljacima, pa na kraju i svim ostalima. sve sam mislim napravio kako treba, ali nisam odrzavao stalno dobro raspolozenje, dva puta osjetio sam anksioznost, ponijeli me grupni osjecaji, ne svidja mi se ta slabost, u petak 31.3. kako je dan odmicao a standstill cak i za bankare i zakon jos bili potpuno neizvjesni, drugi put od onih 17 do 19 h kad je Alvarez kasnio s pojavljivanjem.

sve sto sam napravio napravio bih ponovno, ali mogao sam imati i bolji timing. 1) izlaz iz poslovnih tromusa i iz agrokorovih dobavljaca za prikupljanje casha ok i sto i kad, 2) kupovina meni dobrih dionica ok sto, a kad nije se dalo bolje pogoditi, 0-10% od dna, stvar srece, 3) kupovina leda, sto i koliko ok, ali kad ne, ulazi od 8000 do malo ispod 5000 kn. normalno, ako je neko novo dno ubrzo ispred nas, "kad" ce ispasti losiji.

u ovom casu portfelj je na -3,4% u ovoj godini, s potencijalom rasta iz podcjenjenosti od 25%. jako sam znatizeljan kako ce zavrsiti ova godina, da li ce mi metoda nastaviti zapinjati i da li ce se anomalija na trzistu porasta cijene losih poslovanja odrzati cijelu godinu.


Sad cete biti jos prisiljeni zaključiti da ste fulali tajming ulaska u dionice jer je trend ipak padajući.
[/quote]
tko zna da li smo imali dno na 1924 ili ne, vidjeti cemo iduci tjedan. dok agrokor situacija ne dobije kakvu takvu izvjesnost i stabilnost burza ce na svaki povod za prehladu reagirati upalom pluca, sada prvo dobavljaci i konzum na suhom kruhu, pa ce vec nesto drugo doci zatim.

Ajmo mi odvojiti pokoju kunu, pa zaposliti psihoterapeuta.
Trend nije silazan.
Trend je uzlazan, sentiment je vrlo pozitivan, od početka godine, a novaca ima, i to je dobitna kombinacija.
Ovo sa Agrokorom je nepredviđeni događaj, odnosno vrijeme njegove pojavnosti je bilo nepredvidljivo, ali unatoč svim tim potresima pali smo od 2224 bodova na 1950 tri tjedna poslije….a papiri su prešli u čvrste ruke, još malo pa prekupljeno.
I nije jasno tko nema boljeg posla, pa ne posjeduje papire, a šeće se forumom i posta.
Da počnemo naplaćivati i članarinu ?
Malo smo ludi sami od sebe, još nam trebaju nam i besposličari.

New Report

Close