Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nego kolega ja sam jamnicu odvozio od 40000 kn i zaradio nekoliko stotina posto…pitam ja vas što sam ja to spalio…i pitam vas koliko ste vi spalili na ledo i jamnicu dokupljujući zadnjih mjesec dana..
Ja sam izašao sa više stotnim plusom i to javno objavio…a vi mi se rugate da sam spalio 30000 kn na jmnc jer sam je prodao malo ranije nego je dosegla vrh..
Sad ću vama ja odati jednu svoju tajnu koju sigurno niste naučili niti pročitali u pustim knjigamma koje ste pročitali..
Ja nikada ne kupujem na dnu i uvjek prodam prerano..
To je tajna mog uspjeha…
Vidite kako gledamo iz drugačijih kutova…Dok vi gubite novac meni se rugate što sam jmnc prodao malo prije vrha i zaradio nekoliko stotina posto…ista stvar na ledu..
I sada ja vas pitam dali vam je neugodno?
I koliko ste vi spršili…kad već meni inputirate da sam ja spržio…a ja na jamnici i ledu sam zaradio više nego ste vi od kada ulažete i vi imate meni obraza napisati da sam ja spržio…a vi veliki načitani znalac koji je stvarno spržio lovu..
Napišite nam koliko?

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Nego drevil…
Kako ti gledas na ovo stanje u agrokoru..
Dali je ledo i dalje pri vrhu excel tablice ili ne?
Zanimljivih mjesec dana jel da?
Negdje sam procitao da si nadokupio ledo po booku..
Koliko se ja sijecam ti si se prvi rugao netkom tko kupuje po booku..
I za kraj… Ako nije tajna koliki ti je prinos u ovoj godini..
Meni se zbog todorica… Cije dionice nemam..
Dobit smanila sa 45%…,,na 37%…,
Za sada… Iako sam u dionicama koje nemaju veze sa hr ekonomijom i mogu reci da sam nezadovoljan prinosom jer da nije bilo todorica bio bih na 60-70% sto sam i bio u jednon trenutku…
Eto… Ako moze samo tvoje videnje trenutnog stanja posto si jedan od najiskusnijih dionicara ovdje… I da… Znam da si dugorocni kao i kressom na period od 20 godina tako da te oscilacije od 50% ne interesiraju..
Mene ipak jesu…

barem si pristojan, pa ostavimo tvoj sarkazam na stranu, na te dijelove necu odgovarati jer su pretpostavljam retoricka pitanja, da ti odgovorim:
-portfelj mi je na -1% u ovoj godini.
-prosjecni ulazi u ledo su mi kako stari od prije pet godina tako i novi sada na 6 tisuca i nesto.
-jucer provjereni gubitak u ledu mi iznosi oko 2% porfelja, sa uracunati dividendama 1,5% portfelja, vidjeti cemo danas na kraju.
-agrokor najsazetije: najvjerojatnije od leda dizem ruke ako alvarez digne ruke od agrokora, ne znam koja vijest bi mogla utjecati da odem ranije ili kasnije od toga.
-na kraju se mrtvi broje, ne za 20 godina, ali za godinu dvije da.

Trebaju vam dobra mu_a za Agrokorove perjanice trenutno.
Mislio sam kako je LEDO ispod 6.000 kn free money. te sam ga i kupio.
Međutim kad su izašle informacije o “lažiranju” obveza, malo sam promislio. Počeo tražiti po internetu informacije, uzeo kalkulator i krenuo zbrajati… vrlo brzo sam premašio iznos od 26 milijardi koje navodno duguju kreditorima.
Odmah sam izašao iz dionice.
Jedino što bi me moglo držati trenutno u toj dionici je dividenda… međutim upitno je kakva će sada biti politika isplate dividende (dobiti vlasnicima). Nekako mi nema smisla kako će se dobit izvlačiti dok se obveze ne podmire.

kolege malo reklame u ovim turbulentnim vremenima, tema best buy – navijam za ADPL..
jedina ovisi o vanjskim tržištima, koja su trenutno rastuća, i to u dvoznamenkastom postotku (iznad 10%)..
sentiment kod nas je da sve pada, ali sama lova je gubitak, pa očekujem kupovinu ove dionice…možda još ernt..


kolege malo reklame u ovim turbulentnim vremenima, tema best buy – navijam za ADPL..
jedina ovisi o vanjskim tržištima, koja su trenutno rastuća, i to u dvoznamenkastom postotku (iznad 10%)..
sentiment kod nas je da sve pada, ali sama lova je gubitak, pa očekujem kupovinu ove dionice…možda još ernt..

Kako ADPL jedina ovisi o vanjskim tržištima, a brodari??
Ne voze naši brodari po Jadranskom moru.. ADPl je moždastabilnija dionica ali se mnogo veći prinosi mogu ostvarit na brodarskim dionicama..


kolege malo reklame u ovim turbulentnim vremenima, tema best buy – navijam za ADPL..
jedina ovisi o vanjskim tržištima, koja su trenutno rastuća, i to u dvoznamenkastom postotku (iznad 10%)..
sentiment kod nas je da sve pada, ali sama lova je gubitak, pa očekujem kupovinu ove dionice…možda još ernt..

sve je to OK, samo zaboravljaš da je ADPL došao na nekakav vrh u ovom rastu crobexa i ostao na toj cijeni, a masa drugih dionica je pala, mnoge kao todex i po -60-70% od nedavnog vrha te su svakim danom i sve većim padovima sve zanimljivije za ulaz mnogim ulagačima, pa tako i onima koji su u ADPL, a nemaju keša pa bi lako mogli unovčavati dionice s kojima su u velikom plusu i kupovati one koje su žestoko popadale. ne mislim tu samo na ADPL, ima ih još koje su u velikim plusevima u odnosu na ostatak burze

Ignore: KressoM, delux



kolege malo reklame u ovim turbulentnim vremenima, tema best buy – navijam za ADPL..
jedina ovisi o vanjskim tržištima, koja su trenutno rastuća, i to u dvoznamenkastom postotku (iznad 10%)..
sentiment kod nas je da sve pada, ali sama lova je gubitak, pa očekujem kupovinu ove dionice…možda još ernt..

sve je to OK, samo zaboravljaš da je ADPL došao na nekakav vrh u ovom rastu crobexa i ostao na toj cijeni, a masa drugih dionica je pala, mnoge kao todex i po -60-70% od nedavnog vrha te su svakim danom i sve većim padovima sve zanimljivije za ulaz mnogim ulagačima, pa tako i onima koji su u ADPL, a nemaju keša pa bi lako mogli unovčavati dionice s kojima su u velikom plusu i kupovati one koje su žestoko popadale. ne mislim tu samo na ADPL, ima ih još koje su u velikim plusevima u odnosu na ostatak burze
[/quote]

Upravo zato burze i tonu gotovo na svim dionicama. Neki uzimaju keš za dokup, netko rebalansira…


Moguće je da je dobro bilo uci danas u Ledo na 4500-4600.

Ja sam ušao, pa sto bude.

Ja sam izasao iz LEDOa.

Ostvario mali minus. Jupi.

:/

Općenito mislim da će biti best buy-eva kada se sve ovo oko todexa smiri. Što je tjedan dana naspram godina gomilanja problema. Još uvjek vjerujem da je previše zainteresiranih dionika u ovom slučaju da bi se pustila totalna propast. Eto trenutni best je stajati sa strane i čekati…Nadam se da će i nakon ovoga zaživjeti tema BEST BUY….

Festina lente

evo i Andra premijer pokušao objasniti Marasu da možda neće niti on dobiti plaću, ako se nešto ne riješi, za sada bi se svi još svađali, prepirali, ali trebalo bi im stvarno ukinuti primanja mjesec, dva, možda bi tek onda shvatili koliko smo svi generalno u go.nima zahvaljujuči generalno svima njima

A najbolje mi je kad je Maras priopćio premijeru da nema pojma o ekonomiji , hahahahahaha ! Pazi , drug Maras to govori , hahahaha . Ajme cirkusanta , makar iskrenoi , ni drugi baš nemaju nekog pojma , ali Maras :):)

@ drevil

Hvala na iscrpnom odgovoru.

Ako Vaša taktika pali da zarađujete i Vi ste s prinosima zadovoljni mislim da trebate nastaviti s time i ništa mijenjati.

Po meni je ZSE malo tržište, s jako malim prometom tako da bi teško u jednoj dionici izdržao dvadesetak godina.

Nije da nisam pokušao, ali takav način ulaganja mi je donio gubitke. Najviše na HT-u.

Od tada sam puno oprezniji.
Mislim da nema smisla držati dionice u beskonačno, već ih na nekim vrhovima prodavati i unovčiti zaradu.

Što se Leda tiče samo bi Vas upozorio.

Imao sam ja slično iskustvo s Diokijem, a nevjerojatne su i sličnosti.
Isto sam išao svjesno u rizik.

Zašto je Dioki propao?

Ne zato što je imao loš proizvod. Bio je jedan od naših najvećih izvoznika, a i zarada je bila dobra.

Prvo Dioki je prodan od strane INE privatniku za male novce, sigurno ne za fer vrijednost.

Tada Ježić uzima velike kredite na račun Diokija i zemljišta na Krku i Zagrebu.
Pri tome se gradi novo postrojenje na Krku.

Banke dijele novac šakom i kapom. U ovom slučaju austrijske banke.
Za to vrijeme Ježić u Švicarskoj otvara nove firme gdje preusmjerava svu “dobit”.

Kredite ne vraća, dobavljače ne plaća.

Na kraju kada je voda došla do grla jer Ježić ne plaća plin Ini, energiju HEP, komunalnu naknadu Zagrebačkom Holdingu, sjedaju mu vjerovnici na račun i blokiraju ga.

Naravno, odmah se uključuje Vlada (tada Čačić i ministar financija).

Kaj su napravili?

Ništa. Sav dug HEPA, INE…. propali novci.

Jadni radnici ostali bez posla.
Banke uopće nisu bile zainteresirane za nastavak proizvodnje, a i ono nekoliko ulagača su otjerali.

Ja stvarno ne znam ništa o proizvodnji sladoleda (osim što ga volim jesti).

Ali o petrokemijskoj industriji nešto znam i vjerujte da je šteta što je ta tvornica propala.

Da ne govorim koliki bi manji bio trošak LNG terminala koje bi gradili naše firme i koji bi bio na kopnu.

Pa brodogradilišta su mogli izgrađivati tankere za prijevoz LNG, KATAR je imao tu dosta interesa.
Mogla se napraviti i velika hladnjača i luka za izvoz naših poljoprivrednih proizvoda.

Evo iskreno se nadam da Ledo neće doživjeti sudbinu Diokija.

Uopće ne sumnjam kada Ledo vrati sve dugove da će opet biti profitabilna firma.

I naravno da će te na njemu zaraditi.

Lp

New Report

Close