Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Best buy, trenutno, biti u gotovini.

Ovo sam napisao 15.03. I dok neki sline oko leda na booku, zaboravljaju kako su 2008. lovili padajuće noževe. Bolje je pričekati i vidjeti kako će se stvari odvijati. Ili netko misli da je u stanju predvidjeti događaje?

I napomena za ljubitelje TA. Trend se ne predviđa, on se UOČAVA.




@ dervil i kressoM

molim komentar za situaciju na marketu.

Crobex vise od -4% u minusu , a ATPL jedina u debelom plusu.

kako to objasniti ?

(molim da NE uvodite teorije urote i price o Masonima, zidovima i bin Ladenu koji meni daju upute o tome sto ce rasti na ZSE).


Hahahahhahahahah, teorije urote ćeš ti davati kad bude situacija obrnuta i kad tvoje kockanje dođe na naplatu! Onda će sve drugo bit krivo, samo ti nećeš. Pa će bit da su se svi urotili protiv tebe. Naše razmišljanje ne uključuje nikakve urote.

To što je jedna dionica u debelom plusu ne znači ništa posebno. Može biti svašta.
[/quote]

Vi se grohato smijete dok se Vas portfelj raspada…

Vazno je to da dionica za koju sam rekao da ce rasti strelovito raste dok se cijeli Market potapa sa -4%.
[/quote]
Portfelj mi se raspada? Danas -1.97%, a ove godine ukupno na +9.71%. Izvrstan “raspad”!

Izvrsno. Pogodio si da će biti crveno. Ideš sad doma ili nastavljaš kockati?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

nista osobno ali malo ste dosadni tim mjerenjem tko ima duzi i ciji je tata jaci.
big deal netko ulaze u atpl netko u ledo, netko voli plavuse, netko crnke. malo bi bila dosadna burza kad bi svi bili u jednoj istoj dionici


nista osobno ali malo ste dosadni tim mjerenjem tko ima duzi i ciji je tata jaci.
big deal netko ulaze u atpl netko u ledo, netko voli plavuse, netko crnke. malo bi bila dosadna burza kad bi svi bili u jednoj istoj dionici

istina

ne mari za male stvari i ostat ce male



I tako, mnogo se dalo naučiti zadnjih par tjedana na ZSE.
1. Volatilnost prema gore često je ista i još veća prema dolje
2. Ivica Todorić itekako je dodirljiv kada se u priči nađu jači igrači (Sberbank)
3. Konzum je najbitniji u lancu Agrokora jer bez distributera sav proizvođački business itekako trpi jer pretpostavljam da je Konzum commitan na kupnju i čini najveći dio plana Businessa
4. Po potrebi se lako uvede novi zakon koji stvara sam "too big to fail"
5. Neke dionice firmi apsolutno nevezane za Agrokor padaju i koreliraju po visokoj pozitivnoj stopi sa Agrokor firmama
Zanimljivo doba.
Sve što jako pada u cijeni na ZSE zbog Agrokora a nije Agrokor itekako je dobra prilika za kupnju.

ono sto ja cekam, osim leda, nazalost na crna srijeda diskontu od samo par posto, dokupio kodt-p-a
[/quote]

Imam pitanje.

Za razliku od nekih na forumu Vi prilikom odluke o ulaganju u obzir uzimate financijske izvještaje.
Sada vidimo da su financijski izvještaji očito lažirani za neke firme.

Možete mi objasniti kako Vaše ulaganje na ovakvu ZSE nije kocka kao za nas ostale koji su shvatili da na ZSE ne vrijede financijska izvješća već priča.

Što je priča bolja, i što više je poduprete svojom LOvom to su prinosi veći.

Bilo bi Vam bolje da ste prodali sve dionice iz tablice i ubacili je recimo u ULPL.

Pa onda ide priča kao se brodari prvi oporavljaju nakon krize (da građevinci idu tek poslije njih).

Nema veze što krize vani nema već pet godina.

Iskreno…

Zašto gubite vrijeme na ZSE s vašom taktikom.
Vani ste mogli puno više zaraditi zadnjih 7-8 godina i ne bi ste se kockali.
Bar se ne bi više čudili ZSE…

lp


Crobex vise od -4% u minusu , a ATPL jedina u debelom plusu.

kako to objasniti ?


Ovako su likovi pisali kad je cijeli Crobex ronio a Dioki narastao 20-ak %. Sjećam se kao da je bilo jučer.
Više ih nema na forumu, gaće na štapu.
[/quote]

Vidim da mi je post izbrisan, pa ću ponoviti najvažnije.

Taj DIOKI je bio najveći izvoznik u Hrvatskoj.

Zajedno s INOM i PTKM čini zaokruženu proizvodnju od proizvodnje i crpljenja nafte, plina i naftnih derivata do konačnog proizvoda koji je puno skuplji od benzina i koji će opstati i kada se nafta i njezini derivati neće više koristiti kao pogonsko gorivo.

Zbog čega su Mađari izgradili takvo postrojenje u Mađarskoj?

Zajedno s INOM zapošljavali su zajedno cca 25.000 ljudi.

I to nisu tete na blagajnama već inženjeri kemijske tehnologije, strojarstva, IT sektor, ekonomisti.

Uglavnom država je poslala takvu firmu u stečaj. (INA I PTKM samo što nisu).

Očekujem da će i Agrokor poslati u stečaj a da neće spašavati firmu koja stvarno nije strateška.

Naprosto jednog trgovca će zamijeniti drugi trgovac, koji će za razliku od ovoga plaćati račune.
Uostalom svi znamo tko je uvozom uništio hrvatsko selo i male dućane.

Lp



ono sto ja cekam, osim leda, nazalost na crna srijeda diskontu od samo par posto, dokupio kodt-p-a

Imam pitanje.
Za razliku od nekih na forumu Vi prilikom odluke o ulaganju u obzir uzimate financijske izvještaje.
Sada vidimo da su financijski izvještaji očito lažirani za neke firme.
Možete mi objasniti kako Vaše ulaganje na ovakvu ZSE nije kocka kao za nas ostale koji su shvatili da na ZSE ne vrijede financijska izvješća već priča.
Što je priča bolja, i što više je poduprete svojom LOvom to su prinosi veći.
Bilo bi Vam bolje da ste prodali sve dionice iz tablice i ubacili je recimo u ULPL.
Pa onda ide priča kao se brodari prvi oporavljaju nakon krize (da građevinci idu tek poslije njih).
Nema veze što krize vani nema već pet godina.
Iskreno…
Zašto gubite vrijeme na ZSE s vašom taktikom.
Vani ste mogli puno više zaraditi zadnjih 7-8 godina i ne bi ste se kockali.
Bar se ne bi više čudili ZSE…
lp
[/quote]
O sancta simplicitas!:
Nije dokazano da su ZSE FI lazirani
Nije cak ni insinuirano da su FI poduzeca na ZSE lazirani, insinurano je da je FI Agrokora lazirano.
Ne slazem se da na burzi stvar funkcionira jendostavnom petljom prica-novac-prinos.
ULPL, ne hvala, stavite si penziju u njega pa onda nagovarajte druge.
Krize vani nema ne 5 vec dosta duze od 5 godina, a nema je ni na ZSE burzi, u ovih 5 godina na ZSE burzi bilo je stalno dobrih poduzeca po dobrim cijenama na kojima se moglo dobro zaraditi bez straha i bilo je onog drugog – ULPL.
Moja taktika napravila je po 20,8% prosjecno godisnje u zadnjih pet godina, dakle ne gubim vrijeme.
Nisma se kockao i ne znam da li sam vani mogao napraviti vise.
Ne cudim se ZSE, na njoj se zabavljam i ucim.

Snaga Adrisa vidljiva na kilometre . stvarno ne kužim kome njihove brojke nisu dovoljno dobre


dokupio kodt-p-a

Dobar potez. PE 10, dividenda stiže i transformatori ne pitaju jesti Todorića.



dokupio kodt-p-a

Dobar potez. PE 10, dividenda stiže i transformatori ne pitaju jesti Todorića.
[/quote]

Da stvarno je ljepo u ovakvim trenutcima imat ovakvu dionicu, tu se odavno vidi da su tu usli investitori koji gledaju dugorocnije i sigurnije pa su ovakvi udarci gotovo i neprimjetni tu.

Ignore : renči

Čitajući ovu temu vidim da je puno toga na ovoj burzi buy. OD plastike i transformatora do hotela pa i sladoleda, sve ima neku svoju priču i logiku.

New Report

Close