Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Niti ja niti Todorić nemamo veze
sa Viaduktom, zašto mjenjati temu. Odlično sam prognozirao ulaganja za 2017. na forumu, a ona stvarnau mom portfelju još i bolje. Žao mi je dioničara, (ali valjda su bili svjesni rizika kod građevinara)
posebno danas Viadukta. Nije mi drago da ijedna firma u Hrvatskoj propada, ali
bez ozbiljnog podizanja plaća u tom sektoru, biti će nemoguće raditi, a već sada su veliki gubitci.
Ponijelo vas je razumijem, dioničari žive od dobiti i dividende, a one od lijepih riječi.
Javite mi kada neki građevinac na ZSE isplati dividendu. Mislite li na članove obitelji i radnike
Viadukta, i njihova djeca trebaju hranu, odjeću i normalan život, a vi kao pokvarena ploča…
“tsunami poslova….tsunami poslova…tsunami poslova…”

1.da se referiram i na drugi dio vašeg komentara
kažete nemate veze sa todorićem?

17.03.2017
Uvijek zanimljiva tema. Moja lista sa početka godine je poznata
1. PVCM 2. RIVP 3. ADRIS 4. LEDO 5. JANAF…


napisao sam da nema potrebe nas na vdkt žaliti, žalite li sebe na temi ledo?
koliko pratim iskreno nisam fan niti involviran u todex pa to praćenje nije dubinsko
ali dojma sam da držite stranu todexu?
nemate ništa od todex dionica?
2. među prvima sam koji je tražio veće plaće za radnike na temi vdkt
i to ćemo izvuću ako će trebati.
vi meni imputirate nebrigu za radnike?
na temelju čega?jer želim kao dioničar dobit?
zar to isključuje veće plaće za radnike?
među prvima sam pozivao na izvarednu skupšitu i izjašnjavanje večine dioničara o
povjerenju upravi vdkt i odluci o tražeju partnera,kupca?
da vam javim kada građevinarac isplati dividendu?
pa neki su isplačivali nemale dividende,očekujem to opet ali
ne trguje se na burzi kvartalnim izvješćima niti dividendama već dionicama po cijenama u hrk.
volim dividendu ali često se zna odlično zaraditi i tamo gdje nema dividende pa..
itekako ja mislim na članove obitelji radnika,ako želite dokaze
samo recite ,lako ćemo i to naći.
“pokvarena ploča”?
da ste si dali priliku slušati pokvarenu ploču mogli sste biti danas nemalo punijeg novčanika.
isto je bilo i na turizmu od 2010 kada su mi govorili da sam kao pokvarena ploča.
jer sam xxx puta ponavljao o not rev. imovini + profitabilnosti koja se zamalgljuje amortizacijom.
večina nije prihvatila niti nakon xxx puta,danas večina ne prihvača “tsunami”
sutra neće opet nešto deseto prihvačati.
dobro da je tako,zato smo mi kako jesmo a oni jesu kako jesu zar ne?
meni je to(pokvarena ploča) normalno,nemam problema sa time,moj mi novčanik kaže “pusti ih shvatit će jednog dana”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@kressom

Kakvo kockanje sa građevinarima i brodarima?

Dalekovod ima EPS od 2.18
U bull marketu bi P/E bez problema mogao biti 50 za takovog građevinara.

Pa vi računajte koja bi trebala biti cijena takve dionice.

Oni koji prate dubinski brodare razumiju da postoje razlozi osim rasta BDI i globalnog GDP za rast brodara.

Vama je kocka, a meni je sve kristalno jasno.



@kressom

Kakvo kockanje sa građevinarima i brodarima?

Vama je kocka, a meni je sve kristalno jasno.


Pravo kockanje, eto kakvo. Ono kao u casinu.

Drago mi je da je tebi sve jasno. Ti ćeš onda biti bogat čovjek!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Dobro kaže Krešo AKO građevinari i brodari ispune očekivanja ulagači će zabogatiti.
Pod tvorbom utrživost zapravo mislim na likvidnost dionice. Valjda imam pravo ne imati neki
sektor u portfelju. Sve je utrživo samo je pitanje cijene i spreada.

Poštujem sve ulagače kao što sam i napisao, ali vratimo se bliže temi. Jedan veliki
ulagač prodavao je RIVP kada je bio malo više od pola sadašnje cijene i kupovao brodara, mislim
da to ne znači apsolutno ništa i ja ne bih to učinio jer mislim da bi to za mene bio promašaj, uz napomenu da dotični sigurno ima više znanja i iskustva od mene. Razumije da ljudi vole izazove, ali ja nisam jednostavno sklon velikim rizicima, bez obzira na xy? mogućnost zarade. Valamar bih prodao u idućih godinu ili dvije jedino u slučaju preuzimanja.
Ledo je jako profitabilan i odličan, ali je pao zbog preuzetih jamstava. Za Ledo i dalje mislim da ima veliku
perpepektivu, to je jedan od najjačih brendova na širem tržištu i ima suverenu tržišnu poziciju.
Današnja cijena je špekulativna i tu nema recepta. Segment gotove ili polugotove hrane će u idućem
razdoblju biti sve jači, tako da po meni treba ostati miran ili dokupljivati ako se može.
I druge dionice koje sam naveo mislim da su odlične, što je i tržište u zadnja 3 mjeseca manje više potvrdilo.

Očekujem objavu darovnog ugovora između dvoje kolega na 100 komada dionica RIVP-a. Molim da se to realizira u relativno kratkom vremenu. Hvala.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

LEDO na ovi razina best buy

Barkib@

svi mi imamo pravo na svoje analize,prognoze,,mišljenja ali Vi ste mene javno okarektirizirali kao osobu koja “izmišlja”.
ako ne stojite i dalje kod toga, javno povlačenje izrečenog bi po meni bio nekakav min.pristojnosti.
ako se slažete samnom(a niste demantirali već prešutili )te i dalje stojite kod izrečenog što se tiće kompenzacije u vidu “100 dionica Valamar” želim vas obavijestiti da se odričem tih “prava” u humanitarne svrhe a na vama je da izaberete i obavijestite nas u koju plameniti svrhu ste donirali.


Migra, na žalost potpuno ste izmislili da sam rekao ovo o ulagačima u građevinare i brodare, apsolutno nije moj stil da tako govorim. Ako nađete poklonit ću vam simbolično 100 dionica Valamara, darovnim ugovorom. Meni građevinari niti brodari nisu u fokusu uopće. Niti ja niti Todorić nemamo veze…

07.01.2017 str 1869

Kao što sam i napisao 29.12.2016.
1. RIVP
2. JANAF
3. ADRIS
4. PODRAVKA.

Doista mislim da je ovo najbolje od najboljeg. Jednu dionicu ću izostaviti, jer ju kupujem iako bi
možda došta tek na 5. mjesto, ali to su osobne preferencije i očekivanja. Ova su 4 glavna asa 2017.
Smatram da ulagač na ovim dionicama smanjuje svoj rizik na vrlo prihvatljiv ili čak mali, te
osigurava si vrlo lijepu zaradu. Naravno da treba ostaviti casha za HEP…kada i ako bude, nadam se.
Za kockare i avanturiste uvijek dobro dođu građevinari i brodari umjesto kladionica, ali
tu je preveliki rizik za inteligentnog konzervativnog i naravno uspješnog investitora.

dali ja imam problema sa razumijevanjem pročitanog ili se iz vašeg komentara mogu izvući premise koje upučuju na zaključak da je vaš izrečeni stav bio:
da su oni koji ulažu u građevinare i brodare neinteligentni,nekonzervativni i neuspješni?

[/quote]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Migra, nejasno mi je zašto nakon izgubljene rasprave i rezultata 0:2 mislite da ste u pravu
Rezultat se odnosi na izvedbu građevinara i na dokaz da sam ja tobože napisao da su ulagači nepametni.
Naime mojim riječima, promjenili ste predznak iz plusa u minus i dodali negativnu konotaciju i još probali konstrukciju. Hvala na tome što ste prenijeli tekst, pa svatko može vidjet. Tom vašom logikom ako
kažem Ana je zgodna, za sve druge žene mislim da su ružne.
Osim toga iznio sam skepsu prema građevinarima i očito bio u pravu. Preispitajte vašu, a ne moju logiku.
Nisam rekao da ste osoba koja izmišlja (to mi je posve nepoznato), nego da ste izmislili da sam ja
nešto napisao što svakako nisam, pa morate dopustiti ispravak kad se već dirate u mene.
Ako vas je pogodio slom Viadukta, to vam ne daje pravo na konstrukcije prema meni, a to ste u pravu
da svatko ima pravo na svoje analize, prognoze i mišljenja.

Barikb@
što se mene tiče ispadate smješni u vl. koprcanju u mreži koju ste sami ispleli.
imali ste priliku elegantno se izvući ali vam ego to nije dopustio.
slobodno i dalje nastavite u istom tonu,zabavno je.
sve je izneseno crno na bijelo,neki su vam već ukazali da niste u pravu.
prije nego još koji puta zaključite da ste u pravu ,probajte se konzultirati sa onima kojima vjerujete.
vi ste bili u pravu po pitanju skepse u građevinare??:-))
pa propustili ste na njima zaraditi od početka godine 5x više nego na crobexu u kojem se nalazi i vaše božanstvo ledo na kojem ste izgubili koliko %?
ako imate hrabrosti napišite.
nema nikakvog sloma vdkt jer je od početka godine +22%
ako je to slom što je vaš gubitak na ledu??
molim da taj gubitak izrazite riječima,iznimno me zanima taj jezična “vratolomija”
moja izloženost vdkt je minimalna jer mi je samo dio divrz procesa i ušao sam u njega po 310 a pošto ga nisam htio prodati na 440 da dobro ste pročitali 440 zaključak se nameće sam po sebi zar ne?
vi ste taj kojeg boli oportunitetni gubitak pa sad koristite neg. vijest kako bi crnjačili van svake…
onaj tko je po mojim prognozama postupao mogao je odlično na građ sektoru zaraditi ai na vdkt
ako to kupnja po 310 a prodaja po 440 u roku mjesec dana se smije tako okvalifircirati?
ušli ste na himr na 500 gdje sam ja ulazio i na 160.
i tamo ste prihvatili moje argumenta sa određenim odmakom pa očekujem da ćete i na građevinarima prije ili kasnije.
građevinski sektor nije vdkt.
na svom vrhuncu ove godine sektor je bio +66%.
tek treba početi dolaziti CnB pa…
živi bili…

što ste mislili a što stvarno izrekli,te tko je u pravu neka prosudi,i presudi još jednom forumska zajednica.


Migra, na žalost potpuno ste izmislili da sam rekao ovo o ulagačima u građevinare i brodare, apsolutno nije moj stil da tako govorim. Ako nađete poklonit ću vam simbolično 100 dionica Valamara, darovnim ugovorom. Meni građevinari niti brodari nisu u fokusu uopće. Niti ja niti Todorić nemamo veze…

07.01.2017 str 1869

Kao što sam i napisao 29.12.2016.
1. RIVP
2. JANAF
3. ADRIS
4. PODRAVKA.

Doista mislim da je ovo najbolje od najboljeg. Jednu dionicu ću izostaviti, jer ju kupujem iako bi
možda došta tek na 5. mjesto, ali to su osobne preferencije i očekivanja. Ova su 4 glavna asa 2017.
Smatram da ulagač na ovim dionicama smanjuje svoj rizik na vrlo prihvatljiv ili čak mali, te
osigurava si vrlo lijepu zaradu. Naravno da treba ostaviti casha za HEP…kada i ako bude, nadam se.
Za kockare i avanturiste uvijek dobro dođu građevinari i brodari umjesto kladionica, ali
tu je preveliki rizik za inteligentnog konzervativnog i naravno uspješnog investitora.

dali ja imam problema sa razumijevanjem pročitanog ili se iz vašeg komentara mogu izvući premise koje upučuju na zaključak da je vaš izrečeni stav bio:
da su oni koji ulažu u građevinare i brodare neinteligentni,nekonzervativni i neuspješni?

[/quote]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Best buy su generalno gradjevina i jos uvijek turizam. Naprosto i jedan i drugi sektor po prihodima rastu po visestrukim stopama od gdp-a. Treba pronaci one firme koje iz tog prometa stvaraju profit ili da barem postoje solidne indikacije da ce to biti u neposrednoj buducnosti. Znaci, ne ulaze se u sektor nego u firme, a medju njima ima trulih jabuka. Zato oprez…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



@kressom

Kakvo kockanje sa građevinarima i brodarima?

Dalekovod ima EPS od 2.18
U bull marketu bi P/E bez problema mogao biti 50 za takovog građevinara.

Pa vi računajte koja bi trebala biti cijena takve dionice.

Oni koji prate dubinski brodare razumiju da postoje razlozi osim rasta BDI i globalnog GDP za rast brodara.

Vama je kocka, a meni je sve kristalno jasno.

Dalekovod ima eps 2.18, a koliko je sa stvarnom zaradom, a ne s jednokratnim stavkama koje samo predstavljaju papirnu zaradu, a ne zaradjenu lovu, neki dan ste izjavili da vam dalekovod vrijedi sada 100kn ni manje ni vise kapitalizacija od 2.5 miljarde bas ljepo realni ste.

Ignore : renči

Do maloprije ste tvrdili da ste dobili raspravu, a sada neka presudi forumska zajednica.
Osjećam iskorak u razmišljanju. Ne znam zašto vas je toliko bocnulo što sam napisao
da mi je žao ulagatelja u jednu dionicu građevinsku. Izravno ste me prozvali i napisali
da sam rekao nešto što nisam. Ne dopuštam to i rješeno. Ne treba dalje raspravljati.
Ne ulažem u građevince i to smatram kockom. Mislim da će Ledo i dalje biti visoko profitabilan i da može i sa Agrokorom i bez njega i to je ono najvažnije, a da će građevinci i dalje jako zapinjati ili klipsati.

New Report

Close