Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ivek123: ” fazan: ” E pretjeruješ ga sada. Ako do sada nisi jeftino dokupio, onda se ostavi burze. Ako netko poslije HT-a bude govorio o jeftinom dokupu, onda s***! ” Mozda ne poslije HT-a. Ali neposredno pred izbore vjerujem da ce biti jeftinih dionica.” Valjda poslije izbora, ako pobijedi Ljubo?

ne onda će poskupiti, zbog poreza[smiley1]

Heaven or Las Vegas


Valjda poslije izbora, ako pobijedi Ljubo?

Ako pobjedi Ljubo idemo niz Katedralu. Valjda se slazes sa time.

HT ce malo dici trziste na neko vrijeme. Medjutim, sto se vise politicarska banda i nas miljenki Bob Rock budu pojavljivali na TV to ce biti manji prometi a oni slabih zivaca ce prodavati i lupati po bidu. Slicno kao i do sada. Pogotovo ako ankete budu upucivale na pobjedu SDP-a. Ja to fakat tako vidim. Jel se slazes?

skype - ivek1234

Kratko je razdoblje od HT-a do izbora za toliko puno događaja koje si nabrojao. Možda najgore vrijeme bude nakon izbora, a prije formiranja večine. Stvaranje koalicije bi moglo potrajati (ne znam točno zakonski rok, ali mi se čini da je 30 dana) i tu bi moglo biti svega.

Dugoročno, ipak mislim da je EU kotač zamašnjak koji će dignuti Crobex do 10.000.

I love the Smell of Profits in the Morning

Zašto su se tri opće teme na Forumu pretvorile u predizborne? [smiley6]

No respect


Zašto su se tri opće teme na Forumu pretvorile u predizborne? [smiley6]

Zato što će to po prvi put u povijesti naše burze biti presudno za njen daljnji razvitak!

I love the Smell of Profits in the Morning


Kratko je razdoblje od HT-a do izbora za toliko puno događaja koje si nabrojao. Možda najgore vrijeme bude nakon izbora, a prije formiranja večine. Stvaranje koalicije bi moglo potrajati (ne znam točno zakonski rok, ali mi se čini da je 30 dana) i tu bi moglo biti svega.

Dugoročno, ipak mislim da je EU kotač zamašnjak koji će dignuti Crobex do 10.000.

S ovime se slazem u potpunosti i to i govorim. Jako turbulentno vrijeme je pred nama i tesko je nagadjati sto ce se dogoditi. Cak i ako Ljubo dodje na vlast i nametne sve gluposti koje je nabrojao doci ce vjerojatno do ostrog pada trzista u prvim danima/tjednima a s vremenom ce se ulagaci vratiti. Osnovno je pitanje koliko bi to moglo trajati? Mjesec, godinu, dvije godine, itd.. EU je sigurno nesto sto ce dici trziste, slazem se.

Medjutim ako Ljubo krene u rusenje kune na omjer 1 Eur = 10 KN da bi zavrtio BDP onda je otvorena Pandora Box i tko ziv tko mrtav. Moze biti ovako i onako. Prije onako. Zato ja krcam dio sredstava u Euro dok je na ovim razinama.

skype - ivek1234

U slučaju da ljubo digne tečaj na 10 kuna, tko će vraćati kredite koji su naglo poskupili za gotovo 50%! Ipak su oni socijaldemokrati.

Mislim da velikom kapitalu više odgovara HDZ, a veliki kapital uvijek dobije ono što hoće.

I love the Smell of Profits in the Morning


U slučaju da ljubo digne tečaj na 10 kuna, tko će vraćati kredite koji su naglo poskupili za gotovo 50%! Ipak su oni socijaldemokrati.

Mislim da velikom kapitalu više odgovara HDZ, a veliki kapital uvijek dobije ono što hoće.

Iskreno se nadam da ce biti tako.

skype - ivek1234


U slučaju da ljubo digne tečaj na 10 kuna, tko će vraćati kredite koji su naglo poskupili za gotovo 50%! Ipak su oni socijaldemokrati.

…i onda će imati socijalne nemire.

Kad već toliko vjerujete tim političarima odvrtite film malo unazad do “berača kestena” i nemoći “odlučnih”, te prosvjednika na Splitskoj rivi – busanja u prsa i datih obećanja “sadašnjih”….nije problem u tome dali uvesti porez na KD, već tko je od njih u stanju uvesti bezobrazniji porez na KD?

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Ovog vikenda sam pokrenula temu IPO HT.
– ali rasprava je krenula na krivu temu, politika i izbori.
– slažem se to je jako važno, ali ipak za neko vtijeme, a tako i ne mora biti.
– pale su dionice i u Americi, vjerojatno će i to ovaj tjedan povući našu burzu još dolje.

– ali ja tu vidim samo dobre prilike.
– oni koji su s malim kapitalom i spretni (sretni) moći će u ovoj godini zaraditi na burzi sigurno još 100%.
– ne vjerujem kako će se moći upisati puni paketi HT.
– vjerojatno će biti i neke čarolije od HDZ-a i moći će se na HT-u zaraditi 20 -30%, možda i više ovisi kako će biti raspoloženi.
– a sad ono najvažnije, povrat viška love od HT (na MAGMI je kod mene bilo puno povrata), plus lova od onih najbržih prodavatelja HT (a to će biti milijarde kuna).
– za pretpostaviti je kako će se veliki dio tog novca ponovno vratiti na burzu.
– a na burzi imamo puno jeftinih dionica, ima ih dosta koje i nisu baloni, a isplaćuju i redovne dividende.
– sigurno će biti i još jedan IPO do kraja godine.
– eto to je moje viđenje koje i ne mora biti točno.
– ali već danas na burzi ima dosta prilika, dionica koje su puno pale, a sad hoće li još padati ???, ali inveaticijski fondovi već imaju dobre minuse, mogli bi i braniti neke dionice.
– za kraj pitanje kao i obično, a ovaj vikend nitko nije napiso osim Iveka koji prodaje, što prodavati ili još bolje što od ovog jeftinog kupovati ???
Pozdrav !


Ovog vikenda …… što prodavati ili još bolje što od ovog jeftinog kupovati ??? Pozdrav !

buy: ZABA, THNK
sell: ISTT, DLKV

Heaven or Las Vegas

New Report

Close