Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opte je zicer ali ima vremena za nju i drugih prilika trenutno

ima turista koji se trze po 8 EV/EBITDA i malim dugom jos uvijek ce turizam biti perjanica kesa

Kamate na štednju bi trebale rasti,ali za vrlo male iznose pa štednja na bankama neće biti atraktivna.
Hrvatska država se zadužuje vani po 3%.Nikada jeftinije,ali i pored rasta kamatnih stopa slijedeće
zaduživanje prodajom obveznica bi moglo biti i jeftinije jer bi uskoro trebalo doći do daljnjeg poboljšanja kreditnog rejtinga.
Moguće jeftino zaduživanje na međunarodnom tržištu će dovesti i do pada kamatnih stopa i na domaćem,pa će mirovinci manje zarađivati na svom osnovnom plasmanu tj.u hrvatske obveznice.
Narodna banka plasira bankama sredstva po 0,30% radi popravljanja likvidnosti.I nijedna banka
nije uzela ni kune u zadnje dvije aukcije.
Para kao u prići,likvidnost nikad bolja.Jedini plasman gdje se može nešto više zaraditi ostaju dionice.
Naročito dividendne,pa bi one koje davaju 5% i više dividende mogle postati meta mirovinaca.
ZABA,ADPL,ERNT bi trebale postati interesantne.
Naravno i sve ostale za koje se očekuje budući P/E ispod 20… 15 postaje interesantno.
Ali bez novih izdanja mirovinci imaju preveliki kapital za tako mali slobodni MCAP tkz.free float.

Dakle,vjeća vjerovatnost za potočić meda i mlijeka,od čaše pelina.U najlošijoj prognozi voda.
Naravno ,ovo vrijedi do svibnja,a tko zna možda potraje i zacijelu godinu.


a optima? dugoročno zicer samo takav. bez 10 kn ne izlazim iz nje. o više da i ne govorim. kad se to ostvari samo na toj poziciji imam mirovinu.

Tek kada na tržište dođu dionice H1 mogu se uključiti.Naravno trejd nije zabranjen.



a optima? dugoročno zicer samo takav. bez 10 kn ne izlazim iz nje. o više da i ne govorim. kad se to ostvari samo na toj poziciji imam mirovinu.

Tek kada na tržište dođu dionice H1 mogu se uključiti.Naravno trejd nije zabranjen.
[/quote]
ništa se ne sikiraj. samo prati kako ćemo suve pare uzeti. slobodno se malo uključi ako možeš izdržati godinu, dvije. imaš financijske pokazatelj i sve ostale okolnosti. samo je vrijeme upitno. ja sam do penzije još daleko ali treba o tome misliti na vrijeme.

who dares, wins


Opte je zicer ali ima vremena za nju i drugih prilika trenutno

Ima drugih prilika? Sigurno misliš na Atlantic Grupu, zar ne?
Podučili su me nekoliko desetaka puta (uz napomene da sam gljupan ako ne mislim tako) da je to super vođeno poduzeće i ujedno BEST BUY koji će preuzeti Podravku. :-)))


mojih 20 bb prema godisnjim fi od 60 koje pratim:
LEDO-R-A
CKML-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
JMNC-R-A
HUPZ-R-A
ATLN-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
KOEI-R-A
PLAG-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
HJDR-R-A
HBRL-R-A
SAPN-R-A
MDKA-R-A
JNAF-R-A
KOES-R-A
HT-R-A
faq:
-ovo je rangirano, top bb na vrhu.
-14 imam, 6 nemam.
-6 mojih ostalo vani, istina neki vrlo blizu a neki jednokratne stavke, a neki zreli za otpis.
-gdje su gradjevinari: dlkv dogurao do 23. mjesta.
-gdje su brodari: nema ih na vidiku.
-gdje je adris: mehanizam izracuna gdje 0 kao kategorija zbog smanjenja novcanog tijeka od poslovnih aktivnosti u godisnjem fi daje nulu produkta trendova cime pada ispod.

HJDR daleko najbolji performance i najeftinija dionica od cjele liste. Takoder najeftiniji turist na ZSE.
PE 6,6
PB 0,5


mojih 20 bb prema godisnjim fi od 60 koje pratim:
LEDO-R-A
CKML-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
JMNC-R-A
HUPZ-R-A
ATLN-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
KOEI-R-A
PLAG-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
HJDR-R-A
HBRL-R-A
SAPN-R-A
MDKA-R-A
JNAF-R-A
KOES-R-A
HT-R-A
faq:
-ovo je rangirano, top bb na vrhu.
-14 imam, 6 nemam.
-6 mojih ostalo vani, istina neki vrlo blizu a neki jednokratne stavke, a neki zreli za otpis.
-gdje su gradjevinari: dlkv dogurao do 23. mjesta.
-gdje su brodari: nema ih na vidiku.
-gdje je adris: mehanizam izracuna gdje 0 kao kategorija zbog smanjenja novcanog tijeka od poslovnih aktivnosti u godisnjem fi daje nulu produkta trendova cime pada ispod.

Sam moram citati misli: vjerojatno te muci 1., 3.,i 5. Uz varijable koje koristim i dalje bih dobio isti rezultat, cak malo bolji zbog pada cijene. Od njih 1. i 5. su i dalje izvrsna poduzeca po sve boljim cijenama. Najgore sto mogu zamisliti, a ne znam da li se stvarno moze dogoditi je da izgube i do 2/3 kapitala (ono pod dani zajmovi, depoziti i slicno) i nastave kao ernt na steroidima. Za taj kapital obnoviti treba im 4 godine zadrzavanja postojece razine dobiti. Sad ako netko ima ozbiljan scenarij kako bi im ovo moglo razhebati poslovanje rado cu ga procitati jer to je onda druga situacija. Imam ledo, ne prodajem, nisam krenuo u dokup, gramzljivo mastam da ledo padne na jedan book.

krivo ste procitali misli, jure je komentirao hjdr samo ga je ubacio u vas citat pa nije vidljivo

Best buy, trenutno, biti u gotovini.

Promet 40.000 .000 U koje dionice će se preseliti ?

HJDR se uopce ne moze kupiti.
sveukupno 8 naloga na kupnji + prodaji.

nemojte uopce spominjati takve dionice koje su apsolutno nelikvidne

New Report

Close