Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mojih 20 bb prema godisnjim fi od 60 koje pratim:
LEDO-R-A
CKML-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
JMNC-R-A
HUPZ-R-A
ATLN-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
KOEI-R-A
PLAG-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
HJDR-R-A
HBRL-R-A
SAPN-R-A
MDKA-R-A
JNAF-R-A
KOES-R-A
HT-R-A
faq:
-ovo je rangirano, top bb na vrhu.
-14 imam, 6 nemam.
-6 mojih ostalo vani, istina neki vrlo blizu a neki jednokratne stavke, a neki zreli za otpis.
-gdje su gradjevinari: dlkv dogurao do 23. mjesta.
-gdje su brodari: nema ih na vidiku.
-gdje je adris: mehanizam izracuna gdje 0 kao kategorija zbog smanjenja novcanog tijeka od poslovnih aktivnosti u godisnjem fi daje nulu produkta trendova cime pada ispod crte.

Meni se ta tvoja lista čini jako, jako dosadna i predvidiva. Koji je smisao tablicarenja na ovako maloj burzi sa tako malo dionica i još k tome minornim freefloatovima?

A da ne spominjem da preferira neke dionice koje su kroz povezano vlasnistvo pred mogućim defaultom, a neke za koje je oporavak moguće krenuo i traje niti ne navodi. Očito tablica jako kasni za promjenama i vjerojatno je neučinkovita ili dosta neučinkovita.

I čemu ta diverzifikacija na 15 ili 20 pozicija? Ne vodim smisao toga. Ili sektorska diverzifikacija s najlikvidnijim i najvećim predstavnicima sektora ili sve svesti na 10 pozicija ili manje od 10 pozicija ili jednostavna replikacija nekog indeksa odnosno podindeksa, a to je u suštini recimo prije navedena sektorska diverzifikacija. O težinama pojedinih pozicija ništa ne znamo pa neću ni komentirati.

Uglavnom, ovakav je portfelj obzirom na sve gore navedeno bez edga kojim bi se mogla zaraditi neka ozbiljnija lova. Ako je smisao alokacije dijela ulaganja u equity i ganjanje nekog prosjeka šireg indeksa onda ajde, al ovako ne djeluje obećavajuće. Zapravo, meni je to neučinkovito skroz jer se oslanja očito na set financijskih podataka samog društva.

I onda recimo nemaš Adris? Jer mehanizam bla, bla, bla… a godišnje izvješće ono revidirano, još nije ni objavljeno. Želim reći, ovo sto Adris objavljuje kao holding za 4. kvartal bez pojašnjenja nije reper za zaključivanje o poslovanju i usporedivosti sa prethodnim razdobljima.

Eto, u Drevilovoj tablici DLKV dogurao do 23 mjesta. Brzo je uznapredovao. Posao bi bio da je Drevil to vidio prije godinu dana ili barem prije 6 mjeseci ili barem prije nove godine. Da se tada nakrcao, prinos bi mu na toj dionici bio 100 % u malo više od dva mjeseca. Brodari mu još nisu na vidiku. Kad oni budu vidljivi u njegovih top 30, cijena ATPL će bit udvostručena na sadašnju cijenu. Dakle, bit je to prepoznati barem godinu dana ranije, jer samo tada se mogu očekivati nadprosječni prinosi.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


mojih 20 bb prema godisnjim fi od 60 koje pratim:
LEDO-R-A
CKML-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
JMNC-R-A
HUPZ-R-A
ATLN-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
KOEI-R-A
PLAG-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
HJDR-R-A
HBRL-R-A
SAPN-R-A
MDKA-R-A
JNAF-R-A
KOES-R-A
HT-R-A
faq:
-ovo je rangirano, top bb na vrhu.
-14 imam, 6 nemam.
-6 mojih ostalo vani, istina neki vrlo blizu a neki jednokratne stavke, a neki zreli za otpis.
-gdje su gradjevinari: dlkv dogurao do 23. mjesta.
-gdje su brodari: nema ih na vidiku.
-gdje je adris: mehanizam izracuna gdje 0 kao kategorija zbog smanjenja novcanog tijeka od poslovnih aktivnosti u godisnjem fi daje nulu produkta trendova cime pada ispod crte.

DLKV
-dogurao je do 23 mjesta,a BV skliznuo
-a što će biti sa FI prvog kvartala 2017.u odnosu na 2016.jer su u tom razdoblju “zaradili”50 mil kn
Mislim da će kliznuti ispod 60 mjesta.
Ali zato bi VDKT mogao uzletiti visoko na tablicu nakon prvog kvartala.Ali možda uslijedi i blokada računa ili možda štrajk radnika zbog neisplate plaća pa tu ne treba žuriti sa kupnjom.U strahu su velike oći.
I THNK bi mogla priviriti u tablicu prvih 30 nakon prvog kvartala.
A gdje su ZABA i PBZ i IKBA/Umag/.Kako njih nema u tablicama.Neka greška u izračunu.Zar je moguće da među prvih dvadeset nema ovih banaka na P/E ispod 12.I sa velikim dividendnim prinosima.
ZABA dividenda 5,3 kn brutto ,na 66 kn 8,03%
ZABA na 80kn.. 6,62% dividendni prinos.
PBZ daje manju dividendu/oko 3%/,očito ne žele smanjivati kreditni potencijal.Dugoročno možda bolja prilika od ZABE,ali svako razmišljanje u budućnost duže od šest mjeseci je mužnja krave u sito.

U očekivanju meda i mlijeka,zbog poboljšanja kreditnog rejtinga, srdačno VAS pozdravljam!

Drevil, popisao si skoro sve dionice …….?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Lopina, pa nije li BV RIVP-a oko 17 kn?

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Neumoran

Rivp nije bio u PSN i nije imao ogromne dugove kao što ih ima sada Dalekovod.

Pa zato sam mišljenja da se s obzirom na sva događanja s ovom tvrtkom ne treba previše zamarati tim podatkom. Kad se riješe dugovi za par godina, onda će i BV rasti. U ovom trenutku treba gledati potencijal, a on je pregolem. Kad bude sve CnB cijena neće biti na ovim razinama…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

“neumoran”
BVPS točno 17,22..izvor mojedionice.com.
Ali gore sam komentirao P/E za 2016. sa izgledima za 2017.
Sve vam izgleda da pucam odoka.Ne ,nakon ozbiljne analize sam nastojao biti objektivan.Od svih deset
iz crobexa 10 imao sam ADPL iz koje sam u potpunosti izaša.Nemam više ni jednu,Radije sam u ZABA
koja bi bila u CROBEX 10i po tržišnoj kapitalizaciji i likvidnosti,ali zbog velike koncentracije većinskog ne može u eletni Crobex 10.

Med i mlijeko će poteći,barem kroz dividendu,ako ne utečem ranije!!!!!!


mojih 20 bb prema godisnjim fi od 60 koje pratim:
LEDO-R-A
CKML-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
JMNC-R-A
HUPZ-R-A
ATLN-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
KOEI-R-A
PLAG-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
HJDR-R-A
HBRL-R-A
SAPN-R-A
MDKA-R-A
JNAF-R-A
KOES-R-A
HT-R-A
faq:
-ovo je rangirano, top bb na vrhu.
-14 imam, 6 nemam.
-6 mojih ostalo vani, istina neki vrlo blizu a neki jednokratne stavke, a neki zreli za otpis.
-gdje su gradjevinari: dlkv dogurao do 23. mjesta.
-gdje su brodari: nema ih na vidiku.
-gdje je adris: mehanizam izracuna gdje 0 kao kategorija zbog smanjenja novcanog tijeka od poslovnih aktivnosti u godisnjem fi daje nulu produkta trendova cime pada ispod crte.

Dobar dan, na kojem mjestu vam je bc institut i ipkk?
Hvala

S obzirom na očekivanu inflaciju od cca 2% godišnje i BVPS će dobiti na vrijednosti,jer bi se svake godine
postojeća materijalna trebala revalorizirati,a ako ne dođe do revalorizacije amortizacija će biti realno manja što bi se trebalo sliti u dobbit.A i dobit će se manje oporezivati pa će i po toj osnovi dobit biti veća za 2,5% u odnosu na sadašnju.Dakle,sama inflacija će popraviti parametre i koeficijente,
pisati će da imamo više ili isto.a imati ćemo realno manje.Ali usmeriti ćemo se na veći broj.
Tek sam danas primjetio da je EURO dobro skliznuo prema kuni,gotovo 2%.Dakle moja dobit u zadnjih
pet šest mjeseci je dodatno veća za tih 2%.Nije li to više od eurske godišnje kamate na banci.
Bolje ne može,mauvijek može bolje,ali sam jako zadovoljan sa crobijevom izvedbom,a sa mojim portfeljom i više.
Ćini mi se da mi kapa sa svih strana.I penzija će mi rasti,a kreditna rata vezana uz euro pada.I velike
poplave počnu sa kišicom.Kap po kap,pa se skupi.Da li su došla vremena plime???Dokle????

Med i mlijeko teku,da li će i poplava??????.

a optima? dugoročno zicer samo takav. bez 10 kn ne izlazim iz nje. o više da i ne govorim. kad se to ostvari samo na toj poziciji imam mirovinu.

who dares, wins


a optima? dugoročno zicer samo takav. bez 10 kn ne izlazim iz nje. o više da i ne govorim. kad se to ostvari samo na toj poziciji imam mirovinu.

ako nastave putem oporavka kojim sada idu, moguće je kroz par godina i iznad tih 10 kuna… obzirom na sve što je žestoko naraslo, pa čak i gubitaši, OPTE koja pozitivno posluje izgleda kao sve bolje i sigurnije ulaganje

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close