Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



nevjerojatna je količina energije koju vi ulažete u krive stvari.

zasto ne uzmete Murphija i ne naučite tih 400 stranica?

nikakve exelice vam neće trebati vise. a posebno ne one gdje mjerite koliko je koje godine rastao crobex…


Pa ti, legendo sigurno imas milijune na racunu! Evo, sa svim tim trudom ja, crobiz i drevil nemamo ni 10 milijuna cini mi se, a prinosi su nam jako fini. A tebi ako je ovako sve to lagano, sigurno plivaš u lovi! Vjerojatno dizes onda barem 100% godisnje. A na burzi si vec 9 godina. Pa ako si poceo i sa samo 100.000 kuna ti vec imas preko 50 milijuna! Svaka cast!
[/quote]

50 miliona kuna mislite ?
Imam 17 miliona dolara. To je 102 miliona kn

Virtualna ili stvarno.
Trebas to svejedno zaraditi….
😉

[/quote]
Kakav kralj! A je se nekad lupim po prstima sto burzu dozivljavam kao igru – kladionicu…



Što kupiti a da ima potencijal rasta barem 500%? Ingre imam dovoljno, možda Optima ili Pevec…?

MGMA

[/quote]

Kolega @Lojtra, jeste me poslusali? 210% u par sati. Za kolegu @tigrusa, to sam po Bollingeru vidio. Inace drzim besplatni tecaj iz TA u hotelu Milenij u Opatiji ponedjeljkom i srijedom od 19 do 21h pa navratite ako imate vremena.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.




Što kupiti a da ima potencijal rasta barem 500%? Ingre imam dovoljno, možda Optima ili Pevec…?

MGMA

[/quote]

Kolega @Lojtra, jeste me poslusali? 210% u par sati. Za kolegu @tigrusa, to sam po Bollingeru vidio. Inace drzim besplatni tecaj iz TA u hotelu Milenij u Opatiji ponedjeljkom i srijedom od 19 do 21h pa navratite ako imate vremena.
[/quote]

jel vi uopce znate sto je Bolinger?





Što kupiti a da ima potencijal rasta barem 500%? Ingre imam dovoljno, možda Optima ili Pevec…?

MGMA

[/quote]

Kolega @Lojtra, jeste me poslusali? 210% u par sati. Za kolegu @tigrusa, to sam po Bollingeru vidio. Inace drzim besplatni tecaj iz TA u hotelu Milenij u Opatiji ponedjeljkom i srijedom od 19 do 21h pa navratite ako imate vremena.
[/quote]

jel vi uopce znate sto je Bolinger?

[/quote]

kolege, Bolinger ne igra na našoj tzv “burzi”. On glumi u ozbiljnim filmovima, a ne u komedijama.

ako ostavimo “trend i tajming” ekipu na stranu, da li je ovdje itko kupio nekog brodara ili nekog gradjevinara zbog fundamenata, ono “platio sam jer kosta manje nego sto vrijedi a za godinu dana ce vrijediti puno vise, ili platio sam jer kosta puno manje nego sto vrijedi a za godinu dana ce vrijediti jednako”? ako je, moze li mi molim vas taj investitor objasniti procjenu? nije bitno kojim nacinom ili metodom vrednovanja je dosao do toga da ili kosta puno manje nego sto vrijedi ili da ce uskoro fundamenti vrijediti puno vise nego sada, pokusati cu shvatiti model ako ga objasni, bitno je da su brojevi a ne prica. zelio bih zaobici svoj daltonizam i da mi netko preprica te dugine boje, jer sve sto ja vidim dok gledam njhove finacije na moje dionice je jeza i nelagoda. uz to, ako moze i izjava “mirno spavam u njima, da mi zabrane pristup trgovanju iducih par kvartala ne bih se uzbudio”, takav investitor bi bio car za mene.


ako ostavimo "trend i tajming" ekipu na stranu, da li je ovdje itko kupio nekog brodara ili nekog gradjevinara zbog fundamenata, ono "platio sam jer kosta manje nego sto vrijedi a za godinu dana ce vrijediti puno vise, ili platio sam jer kosta puno manje nego sto vrijedi a za godinu dana ce vrijediti jednako"? ako je, moze li mi molim vas taj investitor objasniti procjenu? nije bitno kojim nacinom ili metodom vrednovanja je dosao do toga da ili kosta puno manje nego sto vrijedi ili da ce uskoro fundamenti vrijediti puno vise nego sada, pokusati cu shvatiti model ako ga objasni, bitno je da su brojevi a ne prica. zelio bih zaobici svoj daltonizam i da mi netko preprica te dugine boje, jer sve sto ja vidim dok gledam njhove finacije na moje dionice je jeza i nelagoda. uz to, ako moze i izjava "mirno spavam u njima, da mi zabrane pristup trgovanju iducih par kvartala ne bih se uzbudio", takav investitor bi bio car za mene.

“mirno spavam u njima, da mi zabrane pristup trgovanju iducih par kvartala ne bih se uzbudio.”

to ne postoji.
kupite stan pa mirno spavajte u njemu.
dionice nisu za takve izjave.

ne možeš ni stan . potres uvijek vreba ….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ne možeš ni stan . potres uvijek vreba ….

mozes se osigurat kod osiguranja protiv potresa….

to je opcija. pa eto , kao mirno spavas


ako ostavimo "trend i tajming" ekipu na stranu, da li je ovdje itko kupio nekog brodara ili nekog gradjevinara zbog fundamenata, ono "platio sam jer kosta manje nego sto vrijedi a za godinu dana ce vrijediti puno vise, ili platio sam jer kosta puno manje nego sto vrijedi a za godinu dana ce vrijediti jednako"? ako je, moze li mi molim vas taj investitor objasniti procjenu? nije bitno kojim nacinom ili metodom vrednovanja je dosao do toga da ili kosta puno manje nego sto vrijedi ili da ce uskoro fundamenti vrijediti puno vise nego sada, pokusati cu shvatiti model ako ga objasni, bitno je da su brojevi a ne prica. zelio bih zaobici svoj daltonizam i da mi netko preprica te dugine boje, jer sve sto ja vidim dok gledam njhove finacije na moje dionice je jeza i nelagoda. uz to, ako moze i izjava "mirno spavam u njima, da mi zabrane pristup trgovanju iducih par kvartala ne bih se uzbudio", takav investitor bi bio car za mene.

Evo upravo to se i ja pitam.
Gledam ATPL. I gledam. I to rasteee. OK i ja nekad špekuliram da ni dosadno. Al brate.Šteta da nisam ušao.
Probao sam računati EV pa po brodu…. Onda sam jučer razmišljao o BDI.. pa kako će se to odnosti na prihode, što ako narastu 33%, dobim da je EPS takav da bi P/E na sadašnju cijenu bio brat bratu 7 !?

Onda gledam malo te brodove… I tako to… To je živa ciklička dionica, džaba menadžment i sve to, kad je potop onda je potop svima. Ćale mi je na brodu cijeli život i uvijek je bila neka šema da u jednom periodu brodovi rade sa gubitkom, na vezu, idu u rezanje itd itd…

kod brodara, za razliku od ostalih firmi ti je bitan NAV

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Hvala ptico

nema na čemu

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close