Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najjaci mi je kolega lopina koji za rivp veli da ne dolazi u obzir.
Glavno da je do grla u Belju i Vupiku. Ajme majko.
Da, mozda kad pogledas p/e staticki onda izgleda fer ili cak skupo. Ali firma ide galopirajuci naprijed, i prihodi i dobit. Sad cak raste brze nego prije!! Ne cijena, ona je otkljucana, nego stvaranje nove vrijednosti. Osobno ocekujem dvostruke prihode i dobit kroz nekoliko godina. A onda me pitaj za cijenu.
Ali dobro, to je stvar strategije i taktike… A o tome se kao i o ukusima ne raspravlja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prvo: daj mi reci jel taj Adris koji je “na istoj cijeni” isplatio koju kunicu dividende?
Drugo: svi ovdjeuzimate kao da je neko prije krize baš uletio jednom i to na najvećoj cijeni i više nije kupovao. To što većina ovdje kockara ide na sve ili ništa i ulaže sve odjednom ko da igra rulet, to je druga stvar…
Treće: baš bi bilo zanimljivo za taj Adris pogledati kako bi netko prošao kroz krizu da je mjesečno oko 1000 kuna stavljao u nju. Dao si mi super ideju, to ću i napraviti, hvala ti na tome! Nadam se da će rezultat biti zanimljiv!
Četvrto: eto, baš na tom primjeru Adrisa koji je bio VRIJEDNOST i onda i sada dokazuješ ono što ja cijelo vrijeme govorim. Ne možeš predvidjeti pad. Eto, već SUTRA se može dogoditi nešto što će uzorkovati da tržište padne. Niko neće odma moći procjeniti utjecaj tog događaja i cijene će početi padati. Do kada? Koliko? Nemamo pojma. Pada i Adris sa tržištem i svima. Izaći? Čekati? Pada tjedan. Jel gotovo? Oće li još? Pada godinu, oće li još? Strepiš. NEMAŠ POJMA. Niti ja, niti “katastrofičari”. I opet sve isto ko i na rastu. Nemaš pojma kad je kraj. Ali, ako nisi kockar koji je uletio u nju stavivši sve odjednom i ostao bez love za doinvestiranje, ti si na gubitku i ČEKAŠ da se oporaviš. Onaj tko kupuje inteligentno, nastavlja doinvestirati. Kupuje sve do 150. Adris pada na 1 kn. Izgubi 99.9% svoje imovine prije. Nema veze. Kupuje dalje jer vidi da Adris i dalje dobro posluje. Kupio za kunu, Adris isplatio 15 kn dividende. Adris se nakon 10 godina vraća na “istu cijenu” 500 kn. Koliko je moj imaginarni junak izgubio, a koliko vaš? Biti će zanimljivo to pogledati!

P.S. imam Adris, i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju Adrisa, već je samo uzet kao primjer.

Ocito nisi svatio post jer si se uhvatio Adrisa kao temu, a to je samo primjer bio kako i ono sta vrijedi u datom trenuku pada za 70%, s druge strane nisi ni sagledao drugi dio posta, vazniji ti je bio prvi dio posta al zapravo u cijeloj toj prici drugi dio posta je bitniji, a ne prvi. Uglavnom poanta cijele price je zaradit dugorocno.

Ono sta ces cesto nac u knjigama kao najbitnija stvar je capital preservation na prvom mjestu, a tu ti nikakvo doinvestirnje kad padaju dionice tj hvatanje padajucih nozeva ne dolazi u obzir pitaj one koji su to pokusavali kakvo im je iskustvo ( ovo ne mora znacit da ne smis dokupit nize ako ti je takva strategija u trenutku ulaza tj akumulacije oko odredjene cijene), a vezano uz to u svemu ovome je najbitnije zapamtit kako kazu “trend is your frend” i omjer “risk:reward”. S obzirom da sam prosao tu krizu i da sam na njoj u trenutku dogadjanja izgubio na kraju sam izasao opet s skoro duplim kapitalom nego sta sam usao samo iz razloga jer sam likvidirao pozicije kada je krenilo nizbrdo i sta sam ostao hladne glave da sacuvam kapital ne kupujuci dok ne sagledam posljedice novonastale situacije koja je ocigledno onda potrajala duza i gora nego sta je itko u pocetku mogao zamislit, da sam kojim slucajem kupovao pri padu stalno doinvestirajuci danas vjerovatno ne bi imao ni desetinu onoga sta iman.

I da iman i ja Adris

Ignore : renči


Dečki od svih ovih povjesnih priča bumo se slabo kruha najeli … dajte radije stavite popis Vaših BB-jeva pa da vidimo 31.12. tko je "znalac" …
Moji BB: ULPL, VDKT, VART

Pa sve ti je ovdje http://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx
nista više virtualno od nekoga tko ovdje priča kako je kupio ovo i ono a nema ni jednu dionicu

slijedi nam precesija

Tko je 2008 /2009 doživio u asktivnom trgovanju proživio je čistilište.
Ja sam proživio deveti krug pakla jer sam bio u marginima.I kada sam ih zatvorio/imao sam tri
jedan dospjećem u svibnju 2008.jedan u srpnju i zadnji najveći u rujnu9.ostao sam u nelikvidušama
koje su padale i po desetak puta kao banka Kovanica,Koes.Ali 2008.se trejdalo kao u prići.Često bi
u odbijancima znao zaraditi i po 50.000 tis kn dnevno.Znao sam okrenuti i do 100.000 EUR dnevno
i samo produžavao agoniju.
I onda sam ostao u nelikvidušama i sa minimalnim likvidnim sredstvima zarađivao izizetno puno.
LPLH sa 40 na 200,TNPL sa 1000 na 200.ZNTJ sa 60 na 140 ali sve sa malim novcemŠto bi se reklo
što gore ,to bolje.Takav potop možemo doživjeti jedino ako počme atomski rat,a onda nam ionako
neće ništa ni trebati.Sada sam u daleko povoljnijoj situaciji jer nažalost nemam margin,ali sam
ponovno u nelikvidušama,uglavnom i čekam udar.U zadnje vrijeme u tom nelikvidnom porfelju imam
udar po žepu.Ubili me delistinzi i fair otkupne cijene CHAG,HMDN,IMZV, ćudo da nisam u BPBA-Naravno da sam kupio i JDTC,očekivao sam da vlasnik neće bojkotirati sklapanje PSN.Eto i to sam doživio.Ali u šestoj i sedmoj ligi sve je moguće.
Radije u sve ove nego u RIVP.Sve promašaje pokrila PLJK sa cca 600% dobiti.
Ali veliki likvidni porfelj mi donosi izuzetno veliki profit,tako da lakše podnosim stagnacju nelikviduša.
Napomena:prije četiri godine imao sam 35 tisuća kn nelikviduša,sada je to 220 tis,a isplaćeno je
oko10 tis kn keša u slavoncu i QUNE.Meni to izgleda uspješno,čak ako dobijem i pola od tih 220.

Med i mlijeko teče,pa će veliki dotok ih dovesti i do udaljeni nelikviduša.Normalno da sam optimista!!

Na burzi 10 godina i trola protiv RIVP-a, dijamantnog blue chipa na ZSE.
Gdje si bi što si radio sve te godine, kada možeš baš toliko fulati ???

RIVP je best buy za svakog dugoročnog ulagača iako je sada sasvim
drugačije i bolje vrednovan, ali kompanija je u razvoju i sa planovima
za daljnje akvizicije, sjajnom vlasničkom strukturom i likvidnošću iz snova
već godinama.

serislave
ne diraj mi VUPIK,tu sam počeo ulaziti na 33 do 30 u proljeće prošle godinea izašao djelomično na 45 do 55.Zaradio preko
50%,a sada dokupljujem.
Belje me baš i ne sluša.Samo strpljivo.Doći će i oni na red.
Problem,i ne dišu baš,pa se loše trejda.
Samo strpljivo.

barikb
Bio sam u KORFU po 239 izaradio na 150 trejda i na 135 i stalno.Ali nisam vjerovao nikada.I to je dobro
jer da sam vjerovao bio bi u njemu skliznuo sa 100 na 20.A inaće bježim od svih blogerovih dionica.
U DLKV sam bio stalno dok on nije izbio u prvih deset dioničara.Napustio sam ga,ali naravno da trejdam.
To nije zabranjeno!!!!!!
Med i mlijeko teče na zse.Saćuvajte originalnost i individualnost.I nemojte misliti da smo pametni što
zarađujemo.Slućajno se nalazimo u brodu koji se diže kao plima.Ja se već godinama dižem brže kada
je plima,a tonem sporije kada je oseka.Treba pobijediti tržište,rasti brže od crobexa u rastu i padati manjer u padu.I ja to radim uspješno,ne zato što sam prepametan.To moje lovište koje dobro poznajem.A zašt ne idem na truli zapad.Bože saćuvaj oni bi me oderali,za njih bi bio laka lovina.
ZSE je moja zona,sutra Makedonija,Srbija,Bosna.Oni kaskaju za nama.Što gore to bolje!

Med i mlijeko teče na ZSE,kao rijeka!!!!!


Neda mi se provjeravati pa cu ti vjerovati na rijec ali ne mogu vjerovati da VPIK ulazi u Crobex. A i ako udje, izlazi odmah na sljedecoj reviziji bez dileme.

Pa će biti malo likvidniji jer će ga indeksni fondovi kupovati,a kada ispadne prodavati.biti ću uvijek biti na suprotnoj strani.

Med i mlijeko će teći i u Vupiku!

ja sam ove godine na nestvarnih 21% i prvi put nakon listopada 2015 imam namjeru mijenjat dio portfelja. pricekat cu ostatak izvjestaja ali nece biti puno iznenadenja ja mislim. rivp imam namjeru smanjit jer mi cini preveliki udio, od kodt ove godine ocekujem solidan prinos, a slrs po mojim izracunima ima najveci risk reward ratio od dionica koje pratim. banke su dosta odradile al ih jos uvijek drzim solidnom kupnjom. uglavnom mi je portfelj vise nego dosadan, za brodare i gradevinare jednostavno nemam znanja pa se ne petljam, ne ulazem gdje je drzava i gdje je todoric (iako bi ledo odmah rado kupio da se proda). sve teze pronalazim odlicne kupnje, ima ih u nelikvidnim al samo 25% portfelja je namjenjeno za poseban rezim. ima li itko bas jednu growth dionicu na zse ???

@kreso
cak i na mojedionice sam ja mislim jedini u top 10 koji nije prinos ostvario na gradevinarima vec po meni solidno rizicnom portfelju (ZABA, PVCM i SLRS)

Lopino
Bar si iskren i bas nekako simpa. Ali i dobrih nelikvidusa: evo bas sam upozoravao na neodrzivu situaciju da se Jdos trguje s 40% diskonta u odnosu na Cros, a jos je i likvidnija i daje solidnu dividendu?!? Cudo jedno. Ali eto, netko pocistio sve s 4200 evo nekidan. Sad vise nema za dzaba mada ce se ponuditi sigurno za koju kunu vise, jos uvijek diskontirano dosta.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


U Crobex ulaze ZB,VPIK i VDKT.

Revizija Crobexa biti ce 17.3. U razdoblju od 17.9.2016 do danas bilo je 119 trgovinskih dana a VDKT je protrgovan u 92 dana (77,3%). Cak i da se protrguje u svih narednih 15 dana do revizije omjer bi bio 107/134 sto je 79,9%.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.



U Crobex ulaze ZB,VPIK i VDKT.

Revizija Crobexa biti ce 17.3. U razdoblju od 17.9.2016 do danas bilo je 119 trgovinskih dana a VDKT je protrgovan u 92 dana (77,3%). Cak i da se protrguje u svih narednih 15 dana do revizije omjer bi bio 107/134 sto je 79,9%.
[/quote]

Pa ne gleda se broj trgovinskih dana do 17.3.
Gleda se razdoblje od 01.09. – 28.02.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close