Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nastavno na prethodni mail pokusavam pogledati i izvan samo poduzeca i poslovanja kako ja to vec obicno i to jos mehanicki radim. Prilika za arbitrazu na grckim slovima vidljiva je vec duze, dijelom je i odradjena, da li ce se i do kojeg postotka odraditi ostatak valjda ovisi o procjeni trzista o rizicima odnosa i poteza vecinskog vlasnika u njima. Jesam li u pravu? Zanima me jedna moguca situacija. Kada se konacno proda lrh, to ce se desiti na vlasnickoj razini alfa, beta i gama ddova, i oni ce se napuniti cashom prodajom lrha dionica. Je li to tocno? Tada bi se, ako ne prije, mogla izravnati razlika. Ali onda ce alfa i beta doci u situaciju kao delta. Hoce li isto kao kod delte oprezno trziste zadrzati razliku izmedju cijene dionica i golog casha u posjedu po dionici? To bi znacilo da razlika moze trajati sigurno ne neodredjeno vrijeme ali mozda dugo za ulagacki horizont? Zanimaju me sadrzajna misljenja na razini ValueWalka, Krese, Crobiza i slicnih da nesto naucim, a ne plitko spamanje od Beara i kompanije! Sorry ako sam napravio neki cinjenicni ili logicni previd, tek cackam po ovome. Ovdje mi se cini buduci problem umrtvljenog casha kao sada kod Adrisa.

doktore, od ValueWalka i mene dobit ćeš različita mišljenja o istoj temi. Različitu interpretaciju istih podataka. I to je super stvar ovog foruma.

Moje mišljenje o alfabetima…Prvo, imam ih sve. Dobio raspadom SNHO. Od onda ih nisam proučavao… Znam da mi imaju vrijednost starog SNHO, samo ne znam točno kako je raspodjeljena. Gledam to kao jednu priču. Iako, naravno, to će biti različite priče i kako je, čini mi se, ValueWalk, dobro napomenuo, zadržana dobit nije jednako po svima raspodjeljena (u odnosu na godine) i tu će se temeljiti različiti scenariji za pojedine…Što se tiče tržišta i cijena, to znamo svi, možemo samo špekulirati, jel? Ako se slažemo s tim, onda mogu iznit svoju špekulaciju, a to je (iako imam sve alfabete+lulg+pcts), dogodit će se slično kao i na Delti…. Naravno, u slučaju da cijena LRH bude veća, osjetiti će se to i na ovima drugima, al opet, moje mišljenje je da se tu neće puno toga “otvoriti” i da će tržište ostati i dalje “tupo” prema činjenici da se novčanica od 100 kn prodaje za 50-60-70 kin… Po meni, najbolji potez samih tih društava bio bi da po tim cijenama pokupuju vlastite dionice! No, ko mene pita… Vjerojatno neće biti tako. Al vidimo da npr. Delta kupuje Betu… Meni zanimljivo… Od tih alfabeta neki će vjerojatno biti eliminirani i tu ćemo, nadam se dobiti lovu i onda će tržište ostat iznenađeno, kao neko ko je platio, recimo 70 kn, dobije pravu novčanicu od 100 kn. Drugi će nastaviti ulagati tu lovu i mislim da ćemo moći osjetiti zaradu tek nakon što prode (dosta) vremena… No, meni to po ovom popustu, odgovara!

Dakle, iako čekamo jednu situaciju, mislim da će ona rezultirati različitim pričama, al da će tržište na svima ostati tupasto kako je i sada…

P.S. Kako sam napomenuo, imam sve navedene dionice i ovo moje pisanje nije nagovor na bilo kakvu akciju s njima već predstavlja isključivo moje mišljenje i špekuliranje sa razvojem dokađaja i moju osobnu, amatersku procjenu!
P.P.S. Samo da mi Value ne spomene delistiranje…. Agrh!!! 😛 :-D

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

..best buy trenutno DLKV..

Kolega drevil, ja sam isto kod stava da ce se u tom scenariju ponoviti prica DELT-e. Spomenuli ste ADRS i mislim da je problem identican. Za naciju ljubitelja gotovine nase trziste kapitala istu brutalno diskontira. Nemam odgovor zasto je tome tako, neki bi rekli vlasnicka struktura ili free float no to ne drzi vodu na ADRS. Iz perspektive potencijalno dugackog investicijskog horizonta, ocito je da su alfabeti no-brainer. Koliko dugackom? Nemam pojma.

Unatoc ekonomskoj logici, ako vjerujete u zadrzavanje diskonta (u postotnom iznosu), mislim da je racionalnije posjedovati LRH/LRHC koje mozete prodati u ponudi za preuzimanjem. Makar da je free float na alfabetima veci, i moj stav bi bio nesto drugaciji. Jednostavno ne vjerujem da ce ljudi nahrliti na alfabete kod prodaje neke od LRH-ova sto otezava prodaju vaseg udjela.

P.S. Imam samo LRHC (zbog nesto kraceg investicijskog horizonta). Nije savjet na kupnju ni prodaju. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


Nastavno na prethodni mail pokusavam pogledati i izvan samo poduzeca i poslovanja kako ja to vec obicno i to jos mehanicki radim. Prilika za arbitrazu na grckim slovima vidljiva je vec duze, dijelom je i odradjena, da li ce se i do kojeg postotka odraditi ostatak valjda ovisi o procjeni trzista o rizicima odnosa i poteza vecinskog vlasnika u njima. Jesam li u pravu? Zanima me jedna moguca situacija. Kada se konacno proda lrh, to ce se desiti na vlasnickoj razini alfa, beta i gama ddova, i oni ce se napuniti cashom prodajom lrha dionica. Je li to tocno? Tada bi se, ako ne prije, mogla izravnati razlika. Ali onda ce alfa i beta doci u situaciju kao delta. Hoce li isto kao kod delte oprezno trziste zadrzati razliku izmedju cijene dionica i golog casha u posjedu po dionici? To bi znacilo da razlika moze trajati sigurno ne neodredjeno vrijeme ali mozda dugo za ulagacki horizont? Zanimaju me sadrzajna misljenja na razini ValueWalka, Krese, Crobiza i slicnih da nesto naucim, a ne plitko spamanje od Beara i kompanije! Sorry ako sam napravio neki cinjenicni ili logicni previd, tek cackam po ovome. Ovdje mi se cini buduci problem umrtvljenog casha kao sada kod Adrisa.

Ja bi vam osobno preporucio posto ste ziheras da svoj portfelj rastavite na jos 20 dionica tako da ih ukupno imate 40 i to neka je svaka zastuoljena po 2,5% i onda sve u excel tablicu i sto tablica izbaci.
Pri tom imajte u vidu da nikakvo ulaganje u fondove koji imaju isti ili bolji prinos od vas ne dolazi u obzir.
Svakako se jos dodatno educirajte i naravno citajte i citajte sto vise knjiga sto se i vidi iz vaseg elokventnog i sofisticiranog izrazavanja koje zaista obara sa nogu.
Ma samo na racun takvog truda zbog citanja i sirenja intelekta ja bih vam u startu dao 5% onako dobre ruke..
Jer kako ste krenuli po meni za koju godinu cete imati sve dionice koje kotiraju na birzi i portfelje… Ah da… Ali samo one koje zaradjuju…problem je samo sto iz svo to silno znanje neznate prepoznati dionicu koja trenutno ne zaradjuje a u buducnosti ce biti avion… kao recimo rivp kojeg ste vi poceli tek kupovati kada je narasla 1000%…jer je tek o da izbacila dobit.. pa samim tim ni to ne ulazi u vasu sad vec legendarnu excel.
Mislim da ni Goldman Saks nema toliko dionica u portfelju kao vi.
Sto se mucite dragi moj drevil.
Ljepo novac stavite u fond i prst u uho.
Kad vidite da je dosta povucete i gotovo.
Pa i sam bas guru …bloger.. je rekao da ne ulazi u dionicu u kojoj nece zaraditi 200-300%..
Cemu onda burza… Za vas je kupovanje obveznica ili stambena stednja ili zivotno osiguranje.
Nemate vi ono sole za burzu..

A BALVANA!!! :) :) :)

Kresso i crobiz hvala! Kresso jos samo, s obzirom da si unutra, imas li kakav stav i znanja o usporedbi alfe i bete, je li svejedno? Diskont nije potpuno isti, vlasnicka struktura razlicita i sto je s ostalim vlasnistvom osim lrh u jednom i u drugom drustvu (i gdje se moze vidjeti sto se mijenjalo u odnosu na ono u planu podjele iz 2015.)?


Ja bi vam osobno preporucio posto ste ziheras da svoj portfelj rastavite na jos 20 dionica tako da ih ukupno imate 40 i to neka je svaka zastuoljena po 2,5% i onda sve u excel tablicu i sto tablica izbaci.
Pri tom imajte u vidu da nikakvo ulaganje u fondove koji imaju isti ili bolji prinos od vas ne dolazi u obzir.
Svakako se jos dodatno educirajte i naravno citajte i citajte sto vise knjiga sto se i vidi iz vaseg elokventnog i sofisticiranog izrazavanja koje zaista obara sa nogu.
Ma samo na racun takvog truda zbog citanja i sirenja intelekta ja bih vam u startu dao 5% onako dobre ruke..
Jer kako ste krenuli po meni za koju godinu cete imati sve dionice koje kotiraju na birzi i portfelje… Ah da… Ali samo one koje zaradjuju…problem je samo sto iz svo to silno znanje neznate prepoznati dionicu koja trenutno ne zaradjuje a u buducnosti ce biti avion… kao recimo rivp kojeg ste vi poceli tek kupovati kada je narasla 1000%…jer je tek o da izbacila dobit.. pa samim tim ni to ne ulazi u vasu sad vec legendarnu excel.
Mislim da ni Goldman Saks nema toliko dionica u portfelju kao vi.
Sto se mucite dragi moj drevil.
Ljepo novac stavite u fond i prst u uho.
Kad vidite da je dosta povucete i gotovo.
Pa i sam bas guru …bloger.. je rekao da ne ulazi u dionicu u kojoj nece zaraditi 200-300%..
Cemu onda burza… Za vas je kupovanje obveznica ili stambena stednja ili zivotno osiguranje.
Nemate vi ono sole za burzu..

mene si nasmijao, jedan post sa stilom po mojoj stvarno slaboj tocki, kao da je nesto od ivanine kvalitetne zajedljivosti preslo na tebe, cuvaj se jer je duh tvog neprijatelja usao u tebe:)


Kolega tigrus,
ako to je to, na koje to razine dolazi DLKV?

U rastućem je trendu i ima gap UPove.

Rasti ce dosta.

I sad ako jos Netko najavi preuzimanje o kojem se spekulira , moglo bi biti cirkusa.

Pazite, dlkv ima Graf sa padom od 2000 kn.
Jasno, bila je dokapitalizacija i sve to, ali grafovi su neumoljivi.
Oni se uvijek ostvare koliko god to sad Puranski izgledalo.


Kresso i crobiz hvala! Kresso jos samo, s obzirom da si unutra, imas li kakav stav i znanja o usporedbi alfe i bete, je li svejedno? Diskont nije potpuno isti, vlasnicka struktura razlicita i sto je s ostalim vlasnistvom osim lrh u jednom i u drugom drustvu (i gdje se moze vidjeti sto se mijenjalo u odnosu na ono u planu podjele iz 2015.)?

To ce ti ValueWalk lijepo reci. A ima i na jednoj od tema alfabeta di je to sve jako lipo rasclanio! Ma milina, svaka mu cast.

Ja osobno nakon raspada SNHO nisam vise to niti gledao. Kazem, znam da mi sve zajedno imaju vrijednost SNHO-a..

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Kolega tigrus,
ako to je to, na koje to razine dolazi DLKV?

U rastućem je trendu i ima gap UPove.

Rasti ce dosta.

I sad ako jos Netko najavi preuzimanje o kojem se spekulira , moglo bi biti cirkusa.

Pazite, dlkv ima Graf sa padom od 2000 kn.
Jasno, bila je dokapitalizacija i sve to, ali grafovi su neumoljivi.
Oni se uvijek ostvare koliko god to sad Puranski izgledalo.
[/quote]

Progledat će kao i na IGH – kad bude kasno a onda će ser… kako je to precijenjeno i da ide korekcija samo zato da uđu u poziciju ali i onda će naći razlog zašto ne ući i tako u krug.

Da ponovim: Po tehničkoj analizi (elementarne stvari kao što su otpori i potpore) prvi target je 29-31 kn a iduću cca 39-40 kn.


Po tehničkoj analizi (elementarne stvari kao što su otpori i potpore) prvi target je

Elememtarne stvari su da je tehnicka nalaiza ranga gatanja. Otpori zdravom razumu i potpore ljudskoj gluposti… Target: nikad kraja…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Po tehničkoj analizi (elementarne stvari kao što su otpori i potpore) prvi target je

Elememtarne stvari su da je tehnicka nalaiza ranga gatanja. Otpori zdravom razumu i potpore ljudskoj gluposti… Target: nikad kraja…
[/quote]

To što nečiji mozak ne može nešto shvatiti, ne znači da to nešto ne funkcionira onima koji znaju kako se koristi.




Kolega tigrus,
ako to je to, na koje to razine dolazi DLKV?

U rastućem je trendu i ima gap UPove.

Rasti ce dosta.

I sad ako jos Netko najavi preuzimanje o kojem se spekulira , moglo bi biti cirkusa.

Pazite, dlkv ima Graf sa padom od 2000 kn.
Jasno, bila je dokapitalizacija i sve to, ali grafovi su neumoljivi.
Oni se uvijek ostvare koliko god to sad Puranski izgledalo.
[/quote]

Progledat će kao i na IGH – kad bude kasno a onda će ser… kako je to precijenjeno i da ide korekcija samo zato da uđu u poziciju ali i onda će naći razlog zašto ne ući i tako u krug.

Da ponovim: Po tehničkoj analizi (elementarne stvari kao što su otpori i potpore) prvi target je 29-31 kn a iduću cca 39-40 kn.

[/quote]

Dobro,slažem se s ovim brojevima.

Ja ih namjerno izostavljam u postovima jer postoji neka špekulacija od možebitnom preuzimanju dalekovoda.

New Report

Close