Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


IPKK

koliko je podcjenjen

koliki je tenutno book

kakvo se izvješće očekiva

Lp

BVPS 331,01 kn
Izvjesce se ocekuje najbolje do sad
Digestija, urod, prinos, cijena secera na najvisoj mogucoj razini

seRIJA ..koliki je book vira ako znaš

pepe7

Tomo 292,45 kn

za best buy kanididiram OPTE, po meni se sadašnja cijena može lako udvostručiti do kraja godine

OPTE, IPKK, DLKV – moj trio gušti

Zagrebačka burza d.d. – ZB

Ovo je definitivno best buy trenutno a da ima održiv i siguran rast u budućnosti koja dolazi.
Prometi u 2016. su bili sitno viši od 2 milijarde kn i to je desetljetno dno što se prometa tiče. A kako stvari trenutno stoje, ove godine bi bez problema prometi trebali premašiti 5 milijardi kn a samim time i prihodi ZB znatno biti viši što će se odraziti i na cijenu same dionice.

A najbitnije od svega je tehnički dio, ovaj što siluje cijenu već mjesecima, napokon je na izlaznim vratima jer mu nije još ostalo puno dionica za prodati.

Mislim kako smo došli opet do onog perioda kada sve raste.
Kao prije prošle krize. samo što smo sada na početku tog rasta.
Ukoliko je vjerovati povijesti, ovaj “mali” rast bi trebao biti tek početak onog što slijedi.
Kamate na štednju su duhovito male, yield obveznica u padu (Bund, Foat, Bono, BTP…), tako da su trenutno najbolji izbor dionice. Naročito one dionice koje imaju lijepi dividendni prinos. Sada što veći prinos, to bolje.
Kasnije kako će dionice rasti tada svaki prinos iznad 1-2% će biti dobar.
Tako da trenutno tipujem na veći dio ZSE.Od Adrisa, ADPL, ERNT do Leda, Podravke, Jadroagenta… ma svega što isplaćuje dividendu.
Vjerujem uistinu kako če 2017 biti bikovska godina.
Već sada vani svjetski burzovni indeksi luduju u svom rastu.

Eto, živi bili pa vidjeli!

lp

Pa ja bi svakako rekao da je best Buy dalekovod .

Ovako dobar Graf na nekoj dionici se ne vida često.

Zadnji tako dobar Graf je bio na igh prije nego je explodirao. Ali to je stvarno bio poseban slučaj….

Ovaj gap sa Ema21 je nesto posebno… analizirajte pa cete vidjeti sami.

Dakle, gap od prije par dana “Bakićev gap” je vrlo vjerojatno continuation gap , a link ispod govori sto to znaci !

http://www.tradingday.com/c/tatuto/thegapprimer.html

Kolega tigrus,
ako to je to, na koje to razine dolazi DLKV?

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Obicno investiram u ono sto mislim da je dobro poslovanje po dobroj cijeni ili u ono sto mislim da je izvrsno poslovanje po ne preskupoj cijeni. Trapule, spekulacije, trejdanja me ne zanimaju, nemam znanja, nemam volje, nemam zelje za to. Problem je sto ne vidim nikakav best buy na horizontu po svojim kriterijima, prije veliki broj „not bad buya“ na vrhu liste i tako sam dogurao do 20 dionica u portfelju. Htio bih ih pokratiti, ali koliko god gledam ne vidim najslabiju kariku za izbaciti. Gledao sam sto su sa svojim cijenama napravili iz bb liste rangirani od vrha do dna prvih 20-25 u 6 mjeseci i to oni koji su bili bb prije i oni koji su bb poslije tog perioda, oni na vrhu vrha nisu napravili bolje i vise od onih na dnu vrha. Moj fishfinder je u kvaru, svugdje ista dubina i pristojno ribe. Mozda smo usli u puranski period pa je zato tako.

Nastavno na prethodni mail pokusavam pogledati i izvan samo poduzeca i poslovanja kako ja to vec obicno i to jos mehanicki radim. Prilika za arbitrazu na grckim slovima vidljiva je vec duze, dijelom je i odradjena, da li ce se i do kojeg postotka odraditi ostatak valjda ovisi o procjeni trzista o rizicima odnosa i poteza vecinskog vlasnika u njima. Jesam li u pravu? Zanima me jedna moguca situacija. Kada se konacno proda lrh, to ce se desiti na vlasnickoj razini alfa, beta i gama ddova, i oni ce se napuniti cashom prodajom lrha dionica. Je li to tocno? Tada bi se, ako ne prije, mogla izravnati razlika. Ali onda ce alfa i beta doci u situaciju kao delta. Hoce li isto kao kod delte oprezno trziste zadrzati razliku izmedju cijene dionica i golog casha u posjedu po dionici? To bi znacilo da razlika moze trajati sigurno ne neodredjeno vrijeme ali mozda dugo za ulagacki horizont? Zanimaju me sadrzajna misljenja na razini ValueWalka, Krese, Crobiza i slicnih da nesto naucim, a ne plitko spamanje od Beara i kompanije! Sorry ako sam napravio neki cinjenicni ili logicni previd, tek cackam po ovome. Ovdje mi se cini buduci problem umrtvljenog casha kao sada kod Adrisa.

New Report

Close