Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolegice sa natuknicama! Vođeni Vašom osobnom ( i svih nas osnovnom ) potrebom da budete pohvaljeni za svoj uspjeh pišete ovakve postove, što se vidi i po odabiru avatara (o utjecaju takvih i sličnih stvari može se knjiga napisati)… Vjerujem da ovdje većina forumaša nije samo da bi raspravljala tko je koliko postigao u svom portfelju, nego da traži i nalazi nove prilike za buduće prinose, naravno što više potkrepljeno pismenim, analitičkim i svim ostalim činjenicama… Sasvim je logično da dionice koje nisu rasle postaju sve zanimljivije, a one koje su pri vrhu (recimo LEDO) gube na pažnji koliko god te firme bile dobre…

– sve ovo pišem kako bih oživila i ovu temu, na kojoj se nekada nalazilo super savjeta za ulaganje.
– ima ih i sada ali puno manje.
– želim biti što objektivnija i protiv sam navlačenja na dionice na ovim stranicama, iako je to u najvećem broju slučajeva.
– na niti jednoj drugoj temi neću pisati protiv bilo koje dionice, jer znam kako to izgleda kad netko tko nema pojma o dionicama negativno piše o dionici o kojoj Vi mislite sve najbolje.
– pohvale mi ne trebaju osim od moga portfelja.
– a na ovoj temi sam i nalazila nove prilike za buduće prinose.
Pozdrav !


kad ste vi preporucili ne znam.. i koliko se trebalo cekati na to.. ali ako se sjecate, preporucio sam vam ZVZD na 13000, niste me poslusali, u 10 dana je dosla na 20 000kn.[smiley1] Pozdrav! [smiley1]

– u prethodnom postu ste napisali “vidjet ćemo kroz par dana”.
– kroz par dana na dionicu gledaju dnevni trgovci dionicama koji skupljaju mrvice.
– LEDO sam preporučila relativno davno, ali je sada tu prinos cca 120%.
– sjećam se za ZVZD, i priznala sam Vam na p.p. kako nisam ušla u ZVZD, zašto ?
– pa bila sam tada 100% u dionicama bez keša, tada je većina dionica rasla, jednostavno se ne mogu iskoristiti sve prilike na burzi.
Pozdrav !

Kolegice slažem se nedostaju neki biseri—Tehnika,Ingra,Atlantska plovidba, Tankerska plovidba, Dalekovod, te Ericsson Nikola Tesla. Sve ove navedene gledao bi i gledam na duge staze, iako možda trenutna situacija kod jedne nije baš blistava, no zasigurno budući poslovi i kvalitetan managment pokazati će pravu stranu, te ostvariti odlične financijske rezultate. Također bi preporučio da se otvori slična tema: 10 < s najvećim rastom u budućnosti, jer mislim da nije baš pouzdano dionice gledati samo na godišnjoj razini već i gledati za neki duži period. [/quote] – biseri, mislila sam na dionice koje su u ovim odličnim vremenima na burzi u zadnjih 8 mjeseci ostvarile minuse. – pa minuse nisu ostvarile samo neke dionice, minuse su nažalost ostvarili i neki investicijski fondovi (mislim za ovu 2007g) i to više njih. – o dobrim dionicama se nažalost malo piše, vidim kako ste ih Vi kao i ja otkrili. – koje su to dobre dionice, pa one koje donose i lijepi rast. – za razliku od navlakuša koje Vas često vode u munuse. – slažem se s Vama ovom forumu nedostaje TOP 5 najboljih dionica, ali dodala bih i TOP 5 najgorih dionica kako bi znali što prodavati, optimalni period bi bio 2 – 3 mjeseca. Pozdrav !

Da svakako bi trebalo otvoriti temu vezano za Top 5 najboljih, ali i Top 5 najgorih dionica, a vremenski period, naveo bi kao recimo kvartalni ili polugodišnji.

Što se tiče investicijskih fondova, najviše su prinose ostvarili dionički, kao što već i znate, no 90% njih imalo je i ima pozitivan rast od početka godine, te mislim da će se stanje do kraja godine znatno popraviti.

Da na tržištu postoji mnoštvo navlakuša, te bi trebalo argumentirano upozoravljati male neiskusne ulagače od potencijalne opasnosti, koja je svakim danom , nažalost sve veća.

A što se tiče dionica, jedan moj kolega je rekao da se možda preemotivno vežem za neke, no ja kažem dok su pod mojim okriljem poštovat ću svaku kupljenu, te se radovati svakoj nadokupljenoj, naravno to vrijedi samo za one koje ću pomno analizirati ,a kažem Vam da svaku kupnju tj predkupnju izanaliziram, te ako mi se (ne)sviđa (ne)uzimam.


MiG29: ” kad ste vi preporucili ne znam.. i koliko se trebalo cekati na to.. ali ako se sjecate, preporucio sam vam ZVZD na 13000, niste me poslusali, u 10 dana je dosla na 20 000kn.[smiley1] Pozdrav! [smiley1] ”

– u prethodnom postu ste napisali “vidjet ćemo kroz par dana”.
– kroz par dana na dionicu gledaju dnevni trgovci dionicama koji skupljaju mrvice.
– LEDO sam preporučila relativno davno, ali je sada tu prinos cca 120%.
– sjećam se za ZVZD, i priznala sam Vam na p.p. kako nisam ušla u ZVZD, zašto ?
– pa bila sam tada 100% u dionicama bez keša, tada je većina dionica rasla, jednostavno se ne mogu iskoristiti sve prilike na burzi. Pozdrav !

ZVZD je narasla u tih “par dana” 80%, ako su to vama mrvice, svaka cast..ja osobno vise volim da mi u par dana naraste 10-50%, nego u godinu i vise 120%.no to je sad vec stvar osobne politike investiranja, ja bih nastojao iskoristiti obje prilike.info za LEDO je iz itse bacve kao i ona za ZVZD i da nije bilo ove bjelosvjetske korekcije, vec sad bi ga gledali na minimum 13k., ovako ostaje da uzivamo u nelikvidnosti i vrtimo prsticima tih “par dana ” do izvješća..[smiley2]

PS- i INGRA je ove godine bila skupa na 20k[smiley1]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Sve što se ovdje piše je više manje neargumentirano navlačenje. Od dvadeset postova jedan je smislen.
Ćao


Sve što se ovdje piše je više manje neargumentirano navlačenje. Od dvadeset postova jedan je smislen.
Ćao

Glavno da su tvoji pametni.

No respect


Toecutter: ” Sve što se ovdje piše je više manje neargumentirano navlačenje. Od dvadeset postova jedan je smislen. Ćao ” Glavno da su tvoji pametni.

Ćao

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

MiG29 dobro i argumentirano objašnjava. Pomažeš ljudima i još te ne cijene i ne daju ništa zauzvrat, još se pojavljuju “početnici” sa par postova i blate po preporukama ko veliki i iskusni igrači.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

HIMR-R-A
U prvih 10 skuplja 3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 69.098 10,87 . U ovom tjednu je dionica pala 18 posto i po meni je idealna prilika za dokup jer kad završi ovo skupljanje za T-HT ponovno je dionica gore. Pratim kako se polako na kupnji spušta cijena i svaki drugi dan stižu nalozi za kupnju 100 po 100 dionica.

IPO HT.
– imam dosta upita za ipo HT.
– tema HT je previše narasla pa nemam volje sve to čitati, ali jako je interesantna tema kako smo počeli, i još sam pročitala temu o kreditima.
– bila sam i po bankama, u nekim se stvarno mogu i dobiti nenamjenski krediti u roku dva dana.
– ali sve su to za mene male svote ali ipak dostatne za dva paketa HT.

– u ovaj IPO nisam previše sigurna, ali ću upisati 6 – 10 paketa.
– zašto nisam sigurna ?
– previše je ljudi zainteresirano.
– puno ih želi izići iz HT-a s 15 – 30% zarade već u prvim danima trgovanja.
– iz MAGME je izišlo u prva dva dana 20% malih, slično će biti i kod HT.
– a glavno je pitanje, tko će to kupiti ?
– kupovati ću i ja ali nakon desetak dana ako bude povoljna cijena.
– ako fondovi kupe HT po 30% većoj cijeni gdje im je tu dobit, a od malih investitora na IPU ne vjerujem kako će išta moći kupiti.
– da sam ja fond menagerica sigurno bi kupovala ostale dionice koje su puno pale i popravljala prinose fondova.
– pa zašto onda kupujem HT ?
– političke igre, izbori, kupovati će to i država (pa dobili su dividendu od HT čime imaju sredstva za kupnju), mirovinci kako bi pomogli Sanaderu, pa ionako je to tuđi novac.
– biti će stvarno zanimljivo gledati taj promet prvog dana trgovanja.
– puno njih je kužilo, treba se stvoriti 100.000kn keša i za petnajestak dana to pretvoriti u 130.000kn, nitko na tu investiciju ne gleda dugoročno.
Pozdrav !

6-10 paketa,ima se kinta. Ukoliko je 1-38000kn mnogo ljepo ajd se udaj za mene,ja cu upisat 2 pa podjelimo to[smiley1]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

New Report

Close