Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U prepisivanju clanka Jutarnji nije prenio u koju vrstu dionica (ne sektor) je vecinom ulagao sto je ovdje bila i najbitnija informacija, nego su se fokusirali na Tumpa. Inace taj je intervju napravljen u sklopu nedavnog predavanja koje su odrzali on i Bill Gates na sveucilistu.

čIni
mi se da su best za kupnju OPTIM i DLKV….

Cinjenice:
Billionaire investor Warren Buffett revealed he beefed up his stock portfolio at Berkshire Hathaway after Donald Trump’s election win.
In an interview with talk show host Charlie Rose that aired Friday, Buffett said, “We’ve, net, bought $12 billion of common stocks since the election.”
Video: https://charlierose.com/videos/29774



od pocetka godine, dakle u grubo mjesec dana, portfelj 8%. crobex slicno.

Uh, miline, a?

Evo, meni +13.29%, a nemam građevinara nijednog… Da da nisam dodatna sretstva ulaga porast bi mi bio 17%! Ne mogu se načudit! Predobro!

RIVP, SAPN, SLRS i IPKK rasturaju portfelj…
[/quote]

Ova 4 = portfelj bombon
A i vidi se po komentarima…👍respect

Nama treba izmedju 24 i 36 mjeseci da Ameri ne zarone u recesiju i Crobex ce doista ici na ATH. Do 3000 ide linearno, a onda nakon restrukturiranja parabolicno, kad uhvate gradjevinari, banke i ciklicari opcenito. 6000 je realnost. Ma koliko se netko zgrazao nad tim.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



od pocetka godine, dakle u grubo mjesec dana, portfelj 8%. crobex slicno.

Uh, miline, a?

Evo, meni +13.29%, a nemam građevinara nijednog… Da da nisam dodatna sretstva ulaga porast bi mi bio 17%! Ne mogu se načudit! Predobro!

RIVP, SAPN, SLRS i IPKK rasturaju portfelj…
[/quote]
Bravo,to je izvrstan rezultat jer je crobex plus narastao cca 8%,a treba ga svakako pobjediti.
Uraćunavajući petak kada je većini ulagača u fondovsko smeče portfelj kisnuo moje blago je kopnilo .
Ali ćeka me svijetla budućnost jer će se višak likvidnosti spustiti na drugu ,a postepeno i na niže lige,ali to ide postepeno pa će i moj nelikvidni porfelj rasti ako se ovakavg trend nastavi.
Druga liga je narasla oko 18% u razdoiblju do 2.2.Gotovo deset posto više od CROBEXA PLUS.
Trteća liga,a to su dionice u redovnom trgovanju,one nelikvidnije iz službenog tržišta ,te one iz MTP u redovnom trgovanju su u prosjeku rasle malo više od crobexa.To dokazuje da vlaga prodire sve niže.
Moja najniža liga miruje.Samo strpljivo jer kada bihtio kupiti te dionice morao bih plačati barem
10 do30% skuplje od cijene po kojima sam kupovao,a to će se kapitalizirati u trenu.
Znalci kažu da će i purani letjeti na jesen.A nisu li purani kao HDEL,IGH,INGR jučer i OPTE dobili orlovska krila.Da li će se vosak otopiti ako se približe suncu pa će tresnuti kao Dedal i Ikar.
Vrijeme će pokazati.
Iskreno,volio bih da većina purana lebde visoko na nebu,pa bi i moji mogli dobiti orlovska krila i
uzletjeti.!
Med i mlijeko uglavnom teče svima,a novacima na burzi bih preporučio da ne dižu nos.Ovo je vrijeme plime koja može potrajati i nekoliko godina,a možda uskoro slijedi oseka.
Oprez je majka mudrosti.
Ako vam dobro ide nemojte rasipati,već na zarađeno nastojte dodatno zaraditi.Što je glava hladnija
bolje funkcionira.
Iskustvo euforične 2007. i katastrofalne 2008.je neprocjenjivo iskustvo.Ja sam ga prošao.

Med i mlijeko teče,ali previše sladora nije dobro ako tuće u glavu!



od pocetka godine, dakle u grubo mjesec dana, portfelj 8%. crobex slicno.

Uh, miline, a?

Evo, meni +13.29%, a nemam građevinara nijednog… Da da nisam dodatna sretstva ulaga porast bi mi bio 17%! Ne mogu se načudit! Predobro!

RIVP, SAPN, SLRS i IPKK rasturaju portfelj…
[/quote]

Nekome tko ima 90% portfelja u građevini kupljenih na oko ATL ovo vaše ne zvuci dobro.

Naravno. I onom liku koji je dobio na lotu, ovo ne zvuci dobro. A takoder i onom kockaru u automat klubu isto ovo ne zvuci bas nesto.

Sretno s kockanjem!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@Kreso on ne kocka. “Vidio” je to no na presjeku MACD-a sa RSI-jem kad je cijena probila treci silazni kanal. Ista prica meni jucer u casinu na ruletu, padne tri puta za redom crno. Hebiga, svi znamo da ako tri puta padne crno, cetvrti put mora past crveno. Palo je crveno. Ako ti nisam sve rekao, ja ne znam.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Sve si reka! Naravno da je palo crveno! MORALO je! Tako znalci dizu lovu, a ne mi jadnici sa par posto sretni… 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@ crobiz16 i kressom

Dobro ste vas dvojica meni spustila sa tih 8 % prinosa!

Tko normalan bi uopće želio prinos od +208% kada moze mirno pajkiti sa +8%.

Samo vi mirno pajkite i dalje , a pridružiti cete nam se kad budete sigurni da građevinari dobro posluju.
Samo tada ce cijena igh biti 1100 ili 3000, ali barem ce RDG biti pozitivan već 3 kvartal.

Kako je lipo racunat samo dobit, a zanemarivat gubitke… Onda su prinosi 208%, 700% i sl.. Imas svoj djir i svoj nacin racunanja. Kog brige sto para imas sve manje. Glavno da su prinosi ekstra!

Ajmooooo, tuci po automatu… Uh, evo, sad kad me krene… Ajmooooo!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close