Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@dervil anketa

Predlažem vam da izračunate P/E za recimo dalekovod.

Ovaj dug trebate shvatiti kao beskamatni kredit koji je omogućen zakonom.

Napravite to i sve ce vam biti jasno. Bar se nadam … jer pisete ovdje litanije , a onda se čudite zašto raste dionica koja fundamentalno i tehnicki vrišti da ide UP.

@Moller: lajkam, lajkam… 😉

Nisam bas mislio da ce IPKK tako eksplozivno, al nije mi zao. 😀

kad vas vidim večinu ovako složnih u “zbornom pjevanju” oko neulaganja u građevinu moram vam priznati da me to veseli jer vidim da će biti i onih kojima će za godinu dana biti građevina novootkriveni sektor pa će i tada biti onih koji će dizati sebi i nama portfelj.
naravno ako će tsunami poslova od 100mlrd kn pristizati očekivanim intenzitetom
kako mi koji smo unutra očekujemo.
ima tu nemalo ali i ako ali bi i oni koji se odvaže prije drugih mogli to jako dobro naplatiti.
ako ne griješim ima već nemalo primjera takvih.
sa dolaskom crno na bijelo biti će svakim danom više takvih.
rezimirat ćemo za godinu dana kada su velike šanse da opet iako izgledno veće cijene
večini neće opravdavati…
večina ima uvijek onu hebenu sudbinu koju bi trebalo,bilo mudro barem pokušati izbjeći.
takvo je moje iskustvo a prihvačam i tuđa.
svima želim uspjeh u onome u čemu su.
srećom za sve nas da nakon godina pesimizma došao je i optimizam na površinu
pa je izgledno da smo svi više ili manje u pravu ,u takvoj situaciji
netreba cijepidlačiti oko …

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Slažem se…nego jesi li pogledao malo vlasničku strukturu i koliko im treba da vas sve sqeezaju?
Jako malo….ali doslovno sa par stotina tisuća kuna vas sve sqeezaju?Sve ok i za cijenu šećera…ali ovo je rizik koji je veći od bilo čega..

pa tamo su Marko i Marinko, prava BiH kombinacija, nije nikakav Guzda,
vidim i vi bi malo rizika podijelili s nama, ali morati ćete još više rizikovati što duže čekate, prošla baba sa slatkim kolačima


Slažem se…nego jesi li pogledao malo vlasničku strukturu i koliko im treba da vas sve sqeezaju?
Jako malo….ali doslovno sa par stotina tisuća kuna vas sve sqeezaju?Sve ok i za cijenu šećera…ali ovo je rizik koji je veći od bilo čega..

Da si ulagao u adrs pa nama govorio o riziku vec bi nekako shvatio ovo sad iz tvojih usta pari kao zajebancija, uostalom kako je kresso naveo i da se desi taj scenarij na ovoj ili na jos vecoj cijeni od ove cak bi zaradio, uostalom mislim da mu to nijie u interesu jer s obzirom da postoji mogucnost da prodaju seceranu burzovna kotacija im vise ide u prilog nego ne

Ignore : renči

od pocetka godine, dakle u grubo mjesec dana, portfelj 8%. crobex slicno. puno, a tek gradjevinari, od 30 do 100%. sad ce tehnicari svih vrsta (ukljucujuci egzoticne skupine, prechterovci i slicno) poceti izlaziti iz podruma po forumu, trejderima ce metode ispadati uspjesne, a biti ce rijec samo o skakanju s konja na konja, a cijelo krdo u galopu, ne mozes pogrijesiti. koliko posto napravi u prosjeku cijelo trziste u ovoj godini reci ce nam koliko je ciklus dozrio. po meni ove godine raspon moguceg ide od medjukorekcije svega sa zrtvovanjem najslabije karike – gradjevinara sto ce rast svesti na umjeren pa sve do jak input novaca (fondovi, nova generacija novaka bez sjecanja, razocarasni orocivaci), glad za dionicama i hvatamo kao trziste 30%, jer ce se tada zalet u cjelini oteti kontroli kao sada gradjevinari. u cemu je razlika u posljedicama? u tome koliko cemo godina imati ispred sebe u ovom ciklusu, burzovno vrijeme nije u sekundama vec u prometima, i ono ce se ubrzavati. sto jos u javnosti nedostaje za pocetak burzovnog mahnitanja, hm, ipoi, fondovi po medijima, puna usta o rastu pojedinih dionica, svjeza izdanja knjiga o burzi itd.

fondovi se već naveliko reklamiraju … pa ima i tu na poslovnom “članak” http://www.poslovni.hr/kompanije/investicijski-fondovi-kao-najvazniji-pokretaci-financijskih-trzista-323767

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@drevil
Nista od navedenog
Koliko mi je poznato, a mozda grijesim, radi se o sasvim drugim stvarima, ne bi bilo…. 🙂


od pocetka godine, dakle u grubo mjesec dana, portfelj 8%. crobex slicno. puno, a tek gradjevinari, od 30 do 100%. sad ce tehnicari svih vrsta (ukljucujuci egzoticne skupine, prechterovci i slicno) poceti izlaziti iz podruma po forumu, trejderima ce metode ispadati uspjesne, a biti ce rijec samo o skakanju s konja na konja, a cijelo krdo u galopu, ne mozes pogrijesiti. koliko posto napravi u prosjeku cijelo trziste u ovoj godini reci ce nam koliko je ciklus dozrio. po meni ove godine raspon moguceg ide od medjukorekcije svega sa zrtvovanjem najslabije karike – gradjevinara sto ce rast svesti na umjeren pa sve do jak input novaca (fondovi, nova generacija novaka bez sjecanja, razocarasni orocivaci), glad za dionicama i hvatamo kao trziste 30%, jer ce se tada zalet u cjelini oteti kontroli kao sada gradjevinari. u cemu je razlika u posljedicama? u tome koliko cemo godina imati ispred sebe u ovom ciklusu, burzovno vrijeme nije u sekundama vec u prometima, i ono ce se ubrzavati. sto jos u javnosti nedostaje za pocetak burzovnog mahnitanja, hm, ipoi, fondovi po medijima, puna usta o rastu pojedinih dionica, svjeza izdanja knjiga o burzi itd.

bitno je samo na vrijeme prepoznati burzovno mahnitanje i prijeći u keš te čekati bolnu korekciju koja će preokrenut trend što će neminovno doći!
ali do tog trenutka može proći dosta vremena, i godina.
jao onima koji u ovo vrijeme nisu bili i nisu u dionicama.
karavane prolaze kao i baba s kolačima!


od pocetka godine, dakle u grubo mjesec dana, portfelj 8%. crobex slicno. puno, a tek gradjevinari, od 30 do 100%. sad ce tehnicari svih vrsta (ukljucujuci egzoticne skupine, prechterovci i slicno) poceti izlaziti iz podruma po forumu, trejderima ce metode ispadati uspjesne, a biti ce rijec samo o skakanju s konja na konja, a cijelo krdo u galopu, ne mozes pogrijesiti. koliko posto napravi u prosjeku cijelo trziste u ovoj godini reci ce nam koliko je ciklus dozrio. po meni ove godine raspon moguceg ide od medjukorekcije svega sa zrtvovanjem najslabije karike – gradjevinara sto ce rast svesti na umjeren pa sve do jak input novaca (fondovi, nova generacija novaka bez sjecanja, razocarasni orocivaci), glad za dionicama i hvatamo kao trziste 30%, jer ce se tada zalet u cjelini oteti kontroli kao sada gradjevinari. u cemu je razlika u posljedicama? u tome koliko cemo godina imati ispred sebe u ovom ciklusu, burzovno vrijeme nije u sekundama vec u prometima, i ono ce se ubrzavati. sto jos u javnosti nedostaje za pocetak burzovnog mahnitanja, hm, ipoi, fondovi po medijima, puna usta o rastu pojedinih dionica, svjeza izdanja knjiga o burzi itd.

-8% dobiti u mjesec dana je puno,ali u ovakvom mjesecu je premalo
-veliki likvidni portfelj u mjesec dana povukao velikih 17,xx % na krilima PBZ i SNBA i naravno građevinara,THNK i DLKV.Tehniku skratio,DLKV me izulo i sada se ponovno vraćam u DLKV i VDKT
-većinu oslobođenih sredstava iz PBZ i građevinara upucao u ADPL i ZB koja stagnira
-VUPIK ne prodajem jer nemam kome,a ako tresne dokupljujem jer će u CROBEX, ZB će isto ući,naravno i VDKT–te tri dionice su kandidati za ulazak u veću ligu tj.CROBRX a samim time postaju i meta indeksnih fondova fondova
-od fondovskog smeća glavni favorit je ADPL jer će vjerovatno u najvišu ligu tj Crobex 10,ispada HIMR,KRAS se ljulja,ADPL i ARNT vjerovatno ulaze
-ADPL će početkom mjeseca objaviti predujam dividende,uobičajeno 4 kn ali sada potencijalno i više jer pored dobrog poslovanja imamo i jednokratnu inekcije od prodaje udjela tvornice
-rubalj je značajno porastao u četvrtom kvartalu pa bi sveukupna dobit ADPL mogla biti brutalno velika zbog pozitivnih tečajnih razlika,
-to ne znači da fondovsko smeče kao RIVP
neće biti još veća balončina .nego što je sada jer naivci nadiru,a oni kupuju razvikana izdanja kao što je RIVP,ERNT a u tom ludovanju često ADRIS zaostaje iako nije balon .
U trejdu sam ciljano skinuo OPTE,pogodio da će je napucati ali me izulo prerano,prije blokade
Koja je slijedeća dionica za napucavanje.
Treba biti oprezan je kada krene tornado ako se ne skloniš ostat ćeš rano bez imovine koja raste.
To je novi đir na ZSE, tsunami metoda,kada nešto raste može se dogoditi da to bude neselektivni pristup pa raste branša kao što se dogodilo sa građevinarima.
Pitanje svih pitanja:Todex je u komi,najveći gubitnici siječnja a i cijele 2016.godine su LEDO,VUPIK,BELJE…ako Agrokor krene putem/ i za haljine njegove bacaše kocku /to će ići sve još niže,a ako se situcija pozitivno riješi čeka nas još jedan let u visine.Da li ulaziti ili izlaziti.Sada,tada ili kada.Ali treba pratiti.Dok rečeš keks ode todex u provaliju,a već je odavno krenuo nizbrdo ili leti u nebo.
Med i mlijeko teče kao rijeka,siječanjska poplava je dovoljana za cijelu godinu .
Čestitke DREVILU na 8%,ali toliko je zaradio i i INDEXNI fond.Sa time se ne smije biti zadovoljan.Moj cilj je uvijek pobjediti crobex,sa skakanjem sa cvijeta na cvijet.
SNBA će u redovno trgovanje.
KABA koja je preskupa će isto
JDTC se zagrijava,ako odlučim i on će u redovno trgovanje.


od pocetka godine, dakle u grubo mjesec dana, portfelj 8%. crobex slicno.

Uh, miline, a?

Evo, meni +13.29%, a nemam građevinara nijednog… Da da nisam dodatna sretstva ulaga porast bi mi bio 17%! Ne mogu se načudit! Predobro!

RIVP, SAPN, SLRS i IPKK rasturaju portfelj…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/prorok-iz-omahe-vjeruje-u-trumpa-jedan-od-najbogatijih-ljudi-na-svijetu-ulozio-12-milijardi-dolara-u-americke-dionice/5591331/

ovo je garancija za crobex da ide u novi ATH

New Report

Close