Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fer i korektno od tebe domach.


pa ja imam neke dionice sa p/e 4 , a dividenda mi je 3%…što bi ja sad trebao sve što imam uložiti u tu dionicu???? taman posla…već trčim prodati stanove da kupim još te dionice…ovo je presmiješno što neki pišu. svaka rasprava je uzaludna. a ja JOŠ UVIJEK nisam dobio odgovor zašto onda padaju cijene dionica koje odlično posluju, imaju p/e 5, p/Bv 0,5, povate preko 10, a imam jednu sa povratom preko 80% … zašto to onda pada, a nema ni krize…zbog sentimenta i trenda, a i ostalih faktora . ulaganje temeljem prošlih izvještaja je put u propast. ali, umara me ovo. radite kako želite.

Zato jer market očekuje da će u budućnosti dobit padati.Imate u USA čak i sad npr GILD,Forward P/E 6.59,ali market smatra da to neće biti baš tako zbog niza razloga,radi se o dionici čiji je MCAP 94 milijardi dolara,dakle ne neka bezvezna za koju skoro nitko ne zna.
Slijepo ulaganje u dionicu samo zbog niskog p/e nema apsolutno nikakvog smisla,cilj igre je ustanoviti da li je isti održiv,što je nešto sasvim drugo.

"Only dead fish swim with the stream"

Uvijek je odraslo i poželjno samo napadati tezu ali ne i čovjeka.

Naravno,po tome se i prepoznaje pravi druker,kad nemaju argumente počni napadati osobu,i to obavezno:

1.”Samo želiš srušiti dionicu i jeftino kupiti,čekaš na bidu.”
2.”Ako te ne zanima dionica što tu radiš na temi?”

Ovo im je sveto pismo.

"Only dead fish swim with the stream"

Ne bi li Agrokorove dionice trebale rasti a ne padati!?
Sada je jos jasnije da se priblizava IPO-nakon vesti o odustajanju od sindiciranog kredita.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Ne bi li Agrokorove dionice trebale rasti a ne padati!?
Sada je jos jasnije da se priblizava IPO-nakon vesti o odustajanju od sindiciranog kredita.

Ja ne znam tko prodaje LEDO po ovoj cijeni. Mozda ima neke informacije koje ja nemam…

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.



Ne bi li Agrokorove dionice trebale rasti a ne padati!?
Sada je jos jasnije da se priblizava IPO-nakon vesti o odustajanju od sindiciranog kredita.

Ja ne znam tko prodaje LEDO po ovoj cijeni. Mozda ima neke informacije koje ja nemam…
[/quote]

imam ja…javi se na pm

A BALVANA!!! :) :) :)


IPKK, OPTE, DLKV

ovaj post podržala je samo jedna trećina ulagača, hvala im, ostalima na znanje, jedna je odradila koliko su joj dozvolili, jedna odrađuje, a najbolja čeka svojih 5 minuta

kolega, čestitke na uspjehu i pogocima

skupa čekamo opte, ali tko čeka taj i dočeka

@moller:

Putujemo zajedno u tim dionicama. 😉

OPTE su malo pobrkali s tim kupnjama i prodajama, trenutnio se ne zna tko tu koga hoće preuzeti, ali kada AZTN riješi svoje, idemo dalje

Evo link jedne od najboljih knjiga koje sam procitao o investiranju….
Ovo pogotovo saljem zbog korisnika drevila i kresshe jer puno citaju a siguran sam da nikd nisu ni culi za ovu knjigu.
Izvolote
link na knjigu Maxa Gunthera Ziriški aksiomi http://books.global-investor.com/boo…Zurich-Axioms/ 
Aksiome je zapisao kao sin švicarskog bankara. Zbog njihove jezgrovitosti neodoljivo me podsjećaju na Sun Tzua i njegovo Umijeće ratovanja. 
Aksiomi su primjenjivi na sve situacije gdje investirate novac i očekujete neku zaradu (dionice, nekretnine, zlato itd.). Većina aksioma (pravila koje ne treba dokazivati) je u suprotnosti s većinom knjiga i savjeta o investiranju koje sam do sada pročitao. Briljantno. Izvolite

A BALVANA!!! :) :) :)

Da izvucem iz knjige prijevode koje je napravio jedan kolega… Posebno ovdje se odnosi na DUGOROCNE INVESTITORE…
Ide prijevod aksioma… Zadnji je za kolegu drevila i kresshu.
Molim vas na ocitovanje kada procitate knjigu.
Prvi Glavni Aksiom
O Riziku

Briga nije bolest, to je znak zdravlja. Ako nisi zabrinut, ne riskiraš dovoljno.

Mali Aksiom I
Uvijek igraj za značajne iznose. 

Mali Aksiom II
Pruži otpor očaravajućoj diverzifikaciji portfelja.

Drugi Glavni Aksiom
O Pohlepi

Uvijek uzmi profit prerano.

Mali Aksiom III
Odluči unaprijed koju dobit očekuješ od investicije i kada je dobiješ, izađi van.

Treći Glavni Aksiom:
O Nadi

Kada brod počne tonuti, ne moli. Skači.

Mali Aksiom IV
Prihvati male gubitke s veseljem kao sastavni dio života. Očekuj da ćeš ih doživjeti više čekajući veliki dobitak.

Četvrti Glavni Aksiom:
O predviđanjima

Ljudsko ponašanje se ne može predvidjeti. Ne vjeruj nikome tko misli da zna budućnost, ma kako maglovito izgledala.

Peti Glavni Aksiom:
O pravilima

Kaos nije opasan dok ne počne izgledati pravilno.

Mali Aksiom V
Čuvaj se povjesnih klopki.

Mali Aksiom VI
Čuvaj se iluzije grafova.

Mali Aksiom VII
Čuvaj se korelacija i kauzalističkih zabluda.

Mali Aksiom VIII
Čuvaj se kockarskih obmana.

Šesti Glavni Aksiom
O pokretljivosti

Izbjegni puštanje korijenja. Ometaju kretanje.

Mali aksiom IX
Ne budi ulovljen u kiselu investiciju zbog sentimenata kao što su odanost ili nostalgija.

Mali aksiom X
Nikada ne okljevaj napustiti investiciju ako se nešto atraktivnije pojavi u vidokrugu.

Sedmi Glavni Aksiom
O intuiciji

Predosjećaju se može vjerovati ako se može objasniti.

Mali Aksiom X
Nikad ne mješaj predosjećaj sa nadom.

Osmi Glavni Aksiom
O religiji i okultizmu

Nije vjerojatno da Božji plan univerzuma ukljućuje napraviti te bogatašem.

Mali Alsiom XII
Da astrologija funkcionira, svi bi astrolozi bili bogataši.

Mali Aksiom XIII
Praznovjerje ne treba iskorijeniti. Može se uživati, ako se drži na svom mjestu. 

Deveti Glavni Aksiom
O optimizmu i pesimizmu

Optimizam znači očekivati najbolje, ali samopouzdanje znači znati kako rukovati s najgorim. Nikada ne napravi potez ako si samo optimističan.

Deseti Glavni Aksiom
O koncenzusu

Zanemari mišljenje većine jer je vjerojatno krivo.

Mali Aksiom XIV
Nikada ne prati spekulativne hirove. Često, najbolje vrijeme za kupovinu nečega je kada to nitko drugi ne želi.

Jedanaesti Glavni Aksiom
O tvrdoglavosti

Ako se ne isplati prvi put, zaboravi.

Mali Aksiom XV
Nikada ne pokušavaj spasiti lošu investiciju tako da se dokupljuje kada pada.

Dvanaesti Glavni Aksiom
O Planiranju

Dugoročni planovi izazivaju opasno vjerovanje da je budućnost pod kontrolom. Važno je da nikada ne uzimate vlastite ili nečije druge dugoročne planove ozbiljno. 

Mali Aksiom XVI
Kloni se dugoročnih investicija

Napomena:
U originalu hunch = predosjećaj

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close