Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bear G ,ne možeš kritizirati drugačije mišljenje , pa navodit kao primjer Tokijsku burzu i njenu dugogodišnju stagnaciju , kad se zna da je to specifičan slučaj među razvijenim tržištima .

Ma ima gomilu specificnih slucajeva.oze se reci da je svaki slucaj specifican. Al ono sto ovi znalci ne kuze je sto znaci kupovati dionicu na P/E 5 ili 3, za koju pretpostavis da moze tu dobit i odrzati. To ti znaci da ti na njoj mozes vrlo lako zaraditi bez da se cijena mijenja. Ma cak da joj i pada cijena. Bez obzira na trend i tajming.

Zamisli, kupis dionicu za 100 kn koja godisnje zaradi CISTOG (dakle nakon poreza i svih sr.nja) 33 kn! Ta dionica ti moze dati 33 kn dividende! Da, da ima takva dionica po P/E 3 ja bi radio normalan posao i koliko god mogu od place ulagao u to. Makar znao da ce do kraja zivota ostat na istoj cijeni. To ovi mudraci nece nikad shvatit.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Dodajem PEVEC na svoju best buy listu 2017.
1. Nema duga, 2. Dobit sve veća, 3. CERP uskoro izlazi

RIVP, ADRIS, JANAF, PODRAVKA I P E V E C

Zapravo, za mladog covjeka nema boljeg od tog slucaja koji navodi jedan od 3 najbolja investitora na ZSE, g. BearG.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

pa ja imam neke dionice sa p/e 4 , a dividenda mi je 3%…što bi ja sad trebao sve što imam uložiti u tu dionicu???? taman posla…već trčim prodati stanove da kupim još te dionice…ovo je presmiješno što neki pišu. svaka rasprava je uzaludna. a ja JOŠ UVIJEK nisam dobio odgovor zašto onda padaju cijene dionica koje odlično posluju, imaju p/e 5, p/Bv 0,5, povate preko 10, a imam jednu sa povratom preko 80% … zašto to onda pada, a nema ni krize…zbog sentimenta i trenda, a i ostalih faktora . ulaganje temeljem prošlih izvještaja je put u propast. ali, umara me ovo. radite kako želite.

...povijest se ponavlja...

mogla bi INGRA biti kratkoročni BB … baš se mota oko višegodišnje padajuće linije otpora
ako to prođe mogli bi je i na 6 vidjeti uskoro … samo teoretiziram virtualno 🙂

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

IPKK, OPTE, DLKV

a KABA ?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

pa nisam još kupio dovoljno, biti će i ona, samo dok se isčiste ovi što misle da bi im dionice mogle biti oduzete, mama mia i ostali

nelikvidne. vidimo puljanku…tako će i ostale sredinom godine.

...povijest se ponavlja...

crobex plus,crobex to su fokusi stari godinama jer drugih nije bilo.
to je već u prvim plimnim valovima optimizma dizano,pa dizano,pa dizano i danas smo gdje jesmo.
po meni gap je vrlo velik,prevelik i morat će se smanjivati u bliskoj budućnosti.
zakoni su to prirode…
dobar primjer građevinski sektor .prošle godine duplo veći rast od crobexa a ove godine još žešće ga tuče (130%)ako to nije dokaz…
a tek treba počet dolazit crno na bijelo što će taj žestoki trend dodatno pojačati.
ovo ja iz svog osobnog građevinskog kuta ali tsunami poslova dolazi 100 mlrd kn (prvi valovi su tu) a tsunami je majka svih plimnih valova,on ne diže samo brodove nego sve što mu nađe na putu.
živi bili…

do danas u 2017 vozi vlak građevine 250% većom brzinom(+17,47%) od crobexa a i on vozi već više nego respektabilnom brzinom od 4,9% na 23(15 radnih) dana.
anualizirano >75% a za građevinu tek…
troznamenkasti rast građevine nebi bio senzacija jer neki su građevinari i u prošloj godini rasli >100%
slažem se,uzorak je mali ali i ne baš tako mali da nebi puno toga govorio.
neki su prognozirali nešto prije godinu dana što bi i danas mnogima izgledalo nestvarno a ostvarilo se zar ne?
slučajnost,sreća ili ipak utemeljeni argumenti?
za prošlost je manje bitno jer nad prolivenim mlijekom nema smisla plakati ali za budućnost bi moglo biti još važnije pripaziti da se mlijeko opet ne prolije.
posebno vrijedi u slučaju “kada imamo kravu koja daje najviše mlijeka u selu”
barem bi to tako rekli “naši stari”.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Imam potrebu napisati nešto. Često se na ovoj temi pisalo kontra NB i njegovog rezoniranja. Kako smo svi odrasli ljudi, uvijek je odraslo i poželjno samo napadati tezu ali ne i čovjeka. Što više, zbog ove akcije micro:bit – STEM u školama, se vidi da Nenad pokušava promijeniti ono što je učmalo i zastarjelo u Hrvatskom društvu. Ne mogu kontra toga i ovim putem potičem da ubuduće ne vodimo takav monolog kontra nekoga tko se ne može direktno braniti i na kraju dana želi bolje djeci. Moje isprike za prijašnja pisanja. DB

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Imam potrebu napisati nešto. Često se na ovoj temi pisalo kontra NB i njegovog rezoniranja. Kako smo svi odrasli ljudi, uvijek je odraslo i poželjno samo napadati tezu ali ne i čovjeka. Što više, zbog ove akcije micro:bit – STEM u školama, se vidi da Nenad pokušava promijeniti ono što je učmalo i zastarjelo u Hrvatskom društvu. Ne mogu kontra toga i ovim putem potičem da ubuduće ne vodimo takav monolog kontra nekoga tko se ne može direktno braniti i na kraju dana želi bolje djeci. Moje isprike za prijašnja pisanja. DB

Bravo, majstore! Respect!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close