Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ali to znas samo unazad! Nikad, ali nikad ne znas je li vrh ili dno. Ulazi toliko velik broj varijabli da je to nevjerojatno! Kad pogledas na bilo koji graf, kako god on izgledao, ti ne znas hoce li iduci dan/mjese/godinu/desetljeće gore ili dole! Jednostavno ne znaš!
Jedino što možeš je procjenjivati koja ti se od svih investicijskih klasa čini u tome trenutku najpovoljnija. I to je sve stvar procjene. Jer da itko to zna sa sigurnošću bio bi multimilijunaš!

1) Mislim da nikad ne mozes znati kad ce u smislu vremena zapoceti i zavrsiti velika korekcija trzista dionica, te kod kojih vrijednosti dionica ili indexa ce poceti i na kojima ce se zaustaviti. To je nespoznatljivo, kao i smjer gore/dole i svaka prijelomna tocka na trzistu dionica!
2) Mislim da mozes procjeniti da li je trziste u odredjenom momentu u fazi precjenjenih dionica ili fazi potcjenjenih dionica tj. u kojoj je fazi trziste dionica.
3) Provesti cijeli veliki pad kao onaj 2008./2009. u dionicama znacilo bi za mene izgubiti, istina vjerojatno ne na duzi rok, svu zaradu na dionicama i vjerojatno i opipljiv dio ulozenog ako pad dovoljno otklize. Farewell fuck you money!
Ovo su bile premise, a zakljucak je:
4) da razvijam strategiju moonwalka za fazu precijenjenih dionica vrednovano prema P/E portfelja tj. kod koje vrijednosti P/E portfelja prestajem doinvestirati svjezi novac, kada prestajem renivestirati dividendu, kod kojih vrijednosti i u kojim porcijama pocinjem privremeno u cash izvlaciti dijelove sada ulozenog u portfelj. Takodjer i povratnu strategiju i izvucenog, i nakupljene neulozene dividende i nakupljenog novca namjenjenog doinvestiranju.



Ali to znas samo unazad! Nikad, ali nikad ne znas je li vrh ili dno. Ulazi toliko velik broj varijabli da je to nevjerojatno! Kad pogledas na bilo koji graf, kako god on izgledao, ti ne znas hoce li iduci dan/mjese/godinu/desetljeće gore ili dole! Jednostavno ne znaš!
Jedino što možeš je procjenjivati koja ti se od svih investicijskih klasa čini u tome trenutku najpovoljnija. I to je sve stvar procjene. Jer da itko to zna sa sigurnošću bio bi multimilijunaš!

1) Mislim da nikad ne mozes znati kad ce u smislu vremena zapoceti i zavrsiti velika korekcija trzista dionica, te kod kojih vrijednosti dionica ili indexa ce poceti i na kojima ce se zaustaviti. To je nespoznatljivo, kao i smjer gore/dole i svaka prijelomna tocka na trzistu dionica!
2) Mislim da mozes procjeniti da li je trziste u odredjenom momentu u fazi precjenjenih dionica ili fazi potcjenjenih dionica tj. u kojoj je fazi trziste dionica.
3) Provesti cijeli veliki pad kao onaj 2008./2009. u dionicama znacilo bi za mene izgubiti, istina vjerojatno ne na duzi rok, svu zaradu na dionicama i vjerojatno i opipljiv dio ulozenog ako pad dovoljno otklize. Farewell fuck you money!
Ovo su bile premise, a zakljucak je:
4) da razvijam strategiju moonwalka za fazu precijenjenih dionica vrednovano prema P/E portfelja tj. kod koje vrijednosti P/E portfelja prestajem doinvestirati svjezi novac, kada prestajem renivestirati dividendu, kod kojih vrijednosti i u kojim porcijama pocinjem privremeno u cash izvlaciti dijelove sada ulozenog u portfelj. Takodjer i povratnu strategiju i izvucenog, i nakupljene neulozene dividende i nakupljenog novca namjenjenog doinvestiranju.
[/quote]
Tocno, drevil. Pretpostavio sam ja da ti misliš na to. Ali to opet ima veze sa fundamentima i tvojom procjenom, nikako sa trendom i tajmingom. To je tvoja procjena vrijednosti. Ti ćeš reći tada da tebi “to ne vrijedi tih novaca koje trebam platiti” i točka. Makar trend bio takav da izgleda da će narasti još 10 puta.

Sve jasno. 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]




Mudro zaobilaze glavno pitanje…kada prodati?

Pitanje je odgovoreno. Isto kao i kupiti, kada procjeniš prema fundamentima. I ako je u kakvoj drugoj investicijskoj klasi bolji omjer zarade i rizika.

Naravno, bilo bi lijepo da znaš kada će padati pa prodaš u tom periodu, a kupiš kada pad prestane. Postoji samo problem što NIKAD NE ZNAS hoće li upravo sada završiti trend ili će se nastaviti godinama… Sa svakom transakcijom opet nepoznanica. Možeš si umišljati da znaš. Nećeš biti prvi! A svi su završili isto. 😉
[/quote]
upravo tako, većina onih koji su prodali IGH u petak, nisu niti slutili da će danas ići još 10% gore, jer ne poznaju TA, samo pravi tehničari su još kupovali u petak do 16:29:59, eeeeeeeeeee to ti je trend, sada je bitno ocijeniti, da li je danas dan P ili dan U, dan D ovdje neće dugo biti, ali ima potencijal
[/quote]

jasno je kao dan da je IGH formirao zastavicu za nastavak trenda gore.
a to su zbilja osnove tehnicke.

Hahahahhhahahahahahaha, ko kad mi u Casinu oni propali kockari idu objasnjavat kako lupad i “ulagat” da automat izbaci najveće dobitke!

Hahahahahahahahahhahahahahah. Odlični ste! Da osnove! Hahahahahahahhhahahaha.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@ KressoM

dajte molim vas prestanite pokazivati nerazumijevanje problematike.

pennant (zastavica):
http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:chart_analysis:chart_patterns:flag_pennant_continuation

IGH
http://www.teletrader.com/institut-igh-d-d-redovne-dionice/stocks/chart/tts-13907529

kak vam se sad cini?

Čini mi se kao veliki gubitak vremena!

Stari, lijepo sve to pokazuje prošlost. Savršeno. Možete konstruirati i zastavice i kućice i cvjetiće i što god hoćeš. A opet, za budućnost, ne znaš ništa bolje od onoga koji odlučuje na temelju bacanja novčića.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


@ KressoM

dajte molim vas prestanite pokazivati nerazumijevanje problematike.

pennant (zastavica):
http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:chart_analysis:chart_patterns:flag_pennant_continuation

IGH
http://www.teletrader.com/institut-igh-d-d-redovne-dionice/stocks/chart/tts-13907529

kak vam se sad cini?

Dugo nije bilo spamanja sa vradžbinama tehničke analize, ajde odi ti malo na temu tehnička analiza pa tamo spamaj, nije ovo tema za to. Ne bi trebalo moderatorima otežavati posao, imaš temu za to pa tamo piši .

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Trend utjece na bilo koju dionicu i onu sa fudamentima i onu bez fundamenata!


@ KressoM

dajte molim vas prestanite pokazivati nerazumijevanje problematike.

pennant (zastavica):
http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:chart_analysis:chart_patterns:flag_pennant_continuation

IGH
http://www.teletrader.com/institut-igh-d-d-redovne-dionice/stocks/chart/tts-13907529

kak vam se sad cini?

A lijepo sam stavio grafikon sa prvim targetom od cca 390-410 nakon probijanja 190. Probijanje se dogodilo a sad pogađajte što dalje slijedi. 😉

ako su u pravu ovi što kupuju temeljem izvješća, također prošlih, ne budućih jer buduća ne postoje, još uvijek nismo dobili njihovo pojašnjenje zašto su cijene dionica 2007. pale, a bila ih je hrpetina po fer cijenama, p/e bio je daleko od pretjeranog, book također..dakle, zašto je pala dionica adrisa 2007.? ili zabe? ili pbz, čak i moja miljenica jdtc? zašto je masa ljudi krenula u paničnu rasprodaju dionica koje su imale fer cijenu, ako ne radi trenda? fundamenti samo donekle igraju kod investiranja, bitan je i trend, bitan je tajming, sve je bitno, cjelokupna šira slika je bitna…a ovo vaše o dokupu, pa to je smiješno. pogledajte tokijsku burzu i njene krize…pa mnoge cijene kvalitetnih kompanija još uvijek nisu dosegnule vrijednosti otprije 20 godina…znači, vi bi u tih 20 godina samo dokupljivali to što ste kupili po većoj cijeni, jer , eto , funtamenti kazuju da je to jeftina dionica…nevjerojatna količina neznanja. a, kladim se da ste ekonomisti ili imate nezavršen ekonomski faks i držite se tih izvještaja kao pijan plota…sve je bitno, ne samo izvještaji…tko investira po izvještajima, taj također igra igru na sreću…nada se da se američke kućanice neće uspaničiti…jer i one prate izvještaje…i onda kad nisu zadovoljne, wall street pada, pa ako pada dulje od par dana, padaju i europske burze, a onda i naša..pa zašto pada kad je sve tako jeftino…zbog trenda…

...povijest se ponavlja...

Cuj mi smo neuki i nepismeni i nismo nacitani kao oni.
Oni nama predvidjaju bankrot a sebi milione po strategiji u kojoj ulazu.
Apro po Tokijske burze koja je bila u bear marketu punih 20 godina od 1990-2010….gdje je bilo firmi sa izvjestajima da covjek padne na guzicu koliko su dobri a de ne govorim koliko je dionica bilo na p/e ispod 5…,ne 10…ispod pet… Sa fundamentima bolo glava i opet su stagnirale i padale punih dvadeset godina..
I sta bi vas dvojiva stalno dokupljivali i bili u minusu punih 20 godina..
Boze koja hrpetina a ni sam neznam koju bih rijec upotrijebio..

A BALVANA!!! :) :) :)

Bear G ,ne možeš kritizirati drugačije mišljenje , pa navodit kao primjer Tokijsku burzu i njenu dugogodišnju stagnaciju , kad se zna da je to specifičan slučaj među razvijenim tržištima .

New Report

Close