Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Taj potop je bio itekako smišljen i dirigiran….

sto se dogadja prije potopa? ne mislis mozda da je ono prije toga bilo osmisljeno pa je potop usljedio kao posljedica?
[/quote]

Osmišljeno, omogućeno (donošenjem pravilnika) i onda udri po prodaji udjela u fondovima (vlasnici udjela: mirovinski fondovi). Početak rušenja tržišta – F. Luković i AZ mirovinac
I ne mislim više o ovoj temi…
[/quote]

mene zanima tko je procesuiran u vezi toga? nitko. toliko o ZSE, hanfi i zaštiti malih dioničara.

...povijest se ponavlja...


koja je faza u velikom ciklusu trzista dionica

Ali to znas samo unazad! Nikad, ali nikad ne znas je li vrh ili dno. Ulazi toliko velik broj varijabli da je to nevjerojatno! Kad pogledas na bilo koji graf, kako god on izgledao, ti ne znas hoce li iduci dan/mjese/godinu/desetljeće gore ili dole! Jednostavno ne znaš!

Jedino što možeš je procjenjivati koja ti se od svih investicijskih klasa čini u tome trenutku najpovoljnija. I to je sve stvar procjene. Jer da itko to zna sa sigurnošću bio bi multimilijunaš!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


moje je pitanje zašto bi se, prema mišljenju velikih znalaca i gurua, trebalo prodavati dionice 2007. godine ako trendovi nisu bitni. kad vidiš da sve ide u k…c, a imaš recimo adris koji se tada trgovao oko 1booka, p/e mu je bio oko 10, a cijena je tonula kao da nećemo dočekati sutrašnji dan..pa zašto je cijena padala uz tako dobre fundamente?? padala je zbog trenda, zbog panike, zbog previše dionica i premalo kupaca…dakle, bitniji je trend i tajming nego fundamenti.

Upravo u tvome pitanju i mojem sada odgovoru krije se cijela filozofija ove rasprave i koliko je suludo pratiti trend! Uzmimo da su ti podatci koje govoriš za Adris točni, nebitno. Dakle, imaš jednu super dionicu koja ti u 10 godina može isplatiti svoju vrijednost jer toliko dobiva ČISTE dobiti! I kupio si je. I ona se počne tonuti, kako kažeš, kao da nećemo dočekati sutašnji dan. I prolazi jedan dan, prolazi tjedan, prolazi mjesec. I ti se pitaš kada je kraj padu? I NEMAŠ POJMA! Je li mala korekcijica, je li velika, je li ogromna, je li smak svijeta? NE ZNAŠ! NEMAŠ POJMA! I dođe ta ista dionica na P/E 5. Dakle, može ti od čiste dobiti isplatiti CIJELU CIJENU dionice u 5 godina! U tome možeš biti i da nastavi padati di god oće. Ja bi takvu dionicu KUPOVAO! A onaj ko gleda trend, ne bi. I gledaš u graf i gledaš u trgovanje… I NE ZNAŠ hoće li iduća transakcija gore ili dole! Je li današnji dan bio zadnji, ili ćemo i dalje roniti? Je li ovo taj mjesec? Je li godina? Je li dvi godine? Je li tri? MA NE ZNAŠ niti NE MOŽEŠ ZNATI! NEMA J.BENE ŠANSE! I tu je sva mudrost. Svatko sa zrnom soli u glavi može razmisliti i prvo virtualno pokušati pogoditi bilo što. NEMA ŠANSE! Toliko varijabli u to ulazi i toliko je nepredvidljivo da ne možeš znati. Evo, sad smo kao u OPORAVKU, svi ćemo se složiti. Trend je UP. Ali dokad? Pa sutra može sve nazad u ponor. SUTRA! A može i 10-20 godina rasti.

Zaključak, za onoga ko nije skužio: NE MOŽEŠ ZNATI TREND I TAJMING unaprijed, samo se praviti pametan UNAZAD.

Točka. Nema o tome rasprave.. Milijuni ljudi su pokušali, svi su završili isto… To je trend gubitka, i tko ga slijedi tako će i završiti…

A ko slijedi fundamente (koji nisu nikako nešto JASNO i NEDVOSMISLENO nego podliježu svakakvim subjektivnim procjenema) zaraditi će ako njegove kompanije budu radile dobro, ma kud tržište išlo. Da ja kupim kompaniju koja se prodaje za P/E 5 i da dobijem zabranu da ju ikad više prodam, da joj padne cijena na 0 kn, ja bi bio sretan što ju imam jer u 5 g. s njom bi mogao zaradio 100%, a to nije mala stvar!

Dakle, tko hoće, slobodno, nek se kocka skupa sa BearG i delboyem i iduće godine u ovo vrijme, biti će milijunaš! Definitivno!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Mudac je rekao:
1.Ući
2.Radi
3.Štedi
4.Uloži
5.Dijeli
Naravno po tom redoslijedu ili teimingu kako kaže medo.
Ali da nebi davap podršku samo medi smatram da pod 2. 3. 4. 5.treba dodati …i ući.Tu je drevil u prednostiCjeloživotno učenje,neminovnost iljuta potreba ako želimo biti bolji od prosjeka.
Tu nema dileme da neprestanoi treba učiti ,ne samo iskustveno nego i teoretski.
U trenutku bezidejnost,i analiziram i ućim i rađa se niz novih ideja.
A pobjediti tržište mogu samo talentirani,ali i trenirani i vrijedni,Smirenisvakako,odlučni ali i uplašeni.
hrabri i kukavice,.U svakom trenutku treba imati drugaćije lice u ovisnosti od situacije.Nikako se ne
uzoholiti kada nam ovako dobro ide,ne razmišljati da smo bogom dani,jednostavno plima je pa svima
brod pliva na višoj razini.
Mir u glavi svakako sačuvati.Hladna glava donosi dobre odluke.
Med i mlijeko teče svima,nekima više.Čestitam im,naravno i sebi.



moje je pitanje zašto bi se, prema mišljenju velikih znalaca i gurua, trebalo prodavati dionice 2007. godine ako trendovi nisu bitni. kad vidiš da sve ide u k…c, a imaš recimo adris koji se tada trgovao oko 1booka, p/e mu je bio oko 10, a cijena je tonula kao da nećemo dočekati sutrašnji dan..pa zašto je cijena padala uz tako dobre fundamente?? padala je zbog trenda, zbog panike, zbog previše dionica i premalo kupaca…dakle, bitniji je trend i tajming nego fundamenti.

Upravo u tvome pitanju i mojem sada odgovoru krije se cijela filozofija ove rasprave i koliko je suludo pratiti trend! Uzmimo da su ti podatci koje govoriš za Adris točni, nebitno. Dakle, imaš jednu super dionicu koja ti u 10 godina može isplatiti svoju vrijednost jer toliko dobiva ČISTE dobiti! I kupio si je. I ona se počne tonuti, kako kažeš, kao da nećemo dočekati sutašnji dan. I prolazi jedan dan, prolazi tjedan, prolazi mjesec. I ti se pitaš kada je kraj padu? I NEMAŠ POJMA! Je li mala korekcijica, je li velika, je li ogromna, je li smak svijeta? NE ZNAŠ! NEMAŠ POJMA! I dođe ta ista dionica na P/E 5. Dakle, može ti od čiste dobiti isplatiti CIJELU CIJENU dionice u 5 godina! U tome možeš biti i da nastavi padati di god oće. Ja bi takvu dionicu KUPOVAO! A onaj ko gleda trend, ne bi. I gledaš u graf i gledaš u trgovanje… I NE ZNAŠ hoće li iduća transakcija gore ili dole! Je li današnji dan bio zadnji, ili ćemo i dalje roniti? Je li ovo taj mjesec? Je li godina? Je li dvi godine? Je li tri? MA NE ZNAŠ niti NE MOŽEŠ ZNATI! NEMA J.BENE ŠANSE! I tu je sva mudrost. Svatko sa zrnom soli u glavi može razmisliti i prvo virtualno pokušati pogoditi bilo što. NEMA ŠANSE! Toliko varijabli u to ulazi i toliko je nepredvidljivo da ne možeš znati. Evo, sad smo kao u OPORAVKU, svi ćemo se složiti. Trend je UP. Ali dokad? Pa sutra može sve nazad u ponor. SUTRA! A može i 10-20 godina rasti.

Zaključak, za onoga ko nije skužio: NE MOŽEŠ ZNATI TREND I TAJMING unaprijed, samo se praviti pametan UNAZAD.

Točka. Nema o tome rasprave.. Milijuni ljudi su pokušali, svi su završili isto… To je trend gubitka, i tko ga slijedi tako će i završiti…

A ko slijedi fundamente (koji nisu nikako nešto JASNO i NEDVOSMISLENO nego podliježu svakakvim subjektivnim procjenema) zaraditi će ako njegove kompanije budu radile dobro, ma kud tržište išlo. Da ja kupim kompaniju koja se prodaje za P/E 5 i da dobijem zabranu da ju ikad više prodam, da joj padne cijena na 0 kn, ja bi bio sretan što ju imam jer u 5 g. s njom bi mogao zaradio 100%, a to nije mala stvar!

Dakle, tko hoće, slobodno, nek se kocka skupa sa BearG i delboyem i iduće godine u ovo vrijme, biti će milijunaš! Definitivno!
[/quote]
Svaka čast Kreso,točno tako .
Samo mi nije jasno šta bi oni kupovali da se kojem slučaj da pogode ‘propast burze’ (sto je nemoguce znati) gdje bi oni uložile lovu?

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.



moje je pitanje zašto bi se, prema mišljenju velikih znalaca i gurua, trebalo prodavati dionice 2007. godine ako trendovi nisu bitni. kad vidiš da sve ide u k…c, a imaš recimo adris koji se tada trgovao oko 1booka, p/e mu je bio oko 10, a cijena je tonula kao da nećemo dočekati sutrašnji dan..pa zašto je cijena padala uz tako dobre fundamente?? padala je zbog trenda, zbog panike, zbog previše dionica i premalo kupaca…dakle, bitniji je trend i tajming nego fundamenti.

Upravo u tvome pitanju i mojem sada odgovoru krije se cijela filozofija ove rasprave i koliko je suludo pratiti trend! Uzmimo da su ti podatci koje govoriš za Adris točni, nebitno. Dakle, imaš jednu super dionicu koja ti u 10 godina može isplatiti svoju vrijednost jer toliko dobiva ČISTE dobiti! I kupio si je. I ona se počne tonuti, kako kažeš, kao da nećemo dočekati sutašnji dan. I prolazi jedan dan, prolazi tjedan, prolazi mjesec. I ti se pitaš kada je kraj padu? I NEMAŠ POJMA! Je li mala korekcijica, je li velika, je li ogromna, je li smak svijeta? NE ZNAŠ! NEMAŠ POJMA! I dođe ta ista dionica na P/E 5. Dakle, može ti od čiste dobiti isplatiti CIJELU CIJENU dionice u 5 godina! U tome možeš biti i da nastavi padati di god oće. Ja bi takvu dionicu KUPOVAO! A onaj ko gleda trend, ne bi. I gledaš u graf i gledaš u trgovanje… I NE ZNAŠ hoće li iduća transakcija gore ili dole! Je li današnji dan bio zadnji, ili ćemo i dalje roniti? Je li ovo taj mjesec? Je li godina? Je li dvi godine? Je li tri? MA NE ZNAŠ niti NE MOŽEŠ ZNATI! NEMA J.BENE ŠANSE! I tu je sva mudrost. Svatko sa zrnom soli u glavi može razmisliti i prvo virtualno pokušati pogoditi bilo što. NEMA ŠANSE! Toliko varijabli u to ulazi i toliko je nepredvidljivo da ne možeš znati. Evo, sad smo kao u OPORAVKU, svi ćemo se složiti. Trend je UP. Ali dokad? Pa sutra može sve nazad u ponor. SUTRA! A može i 10-20 godina rasti.

Zaključak, za onoga ko nije skužio: NE MOŽEŠ ZNATI TREND I TAJMING unaprijed, samo se praviti pametan UNAZAD.

Točka. Nema o tome rasprave.. Milijuni ljudi su pokušali, svi su završili isto… To je trend gubitka, i tko ga slijedi tako će i završiti…

A ko slijedi fundamente (koji nisu nikako nešto JASNO i NEDVOSMISLENO nego podliježu svakakvim subjektivnim procjenema) zaraditi će ako njegove kompanije budu radile dobro, ma kud tržište išlo. Da ja kupim kompaniju koja se prodaje za P/E 5 i da dobijem zabranu da ju ikad više prodam, da joj padne cijena na 0 kn, ja bi bio sretan što ju imam jer u 5 g. s njom bi mogao zaradio 100%, a to nije mala stvar!

Dakle, tko hoće, slobodno, nek se kocka skupa sa BearG i delboyem i iduće godine u ovo vrijme, biti će milijunaš! Definitivno!
[/quote]

Nema lakše stvari nego odrediti trend ako znaš tehničku analizu.

Dajte se vi malo informirajte o ovom poslu sa dionicama.

Čisti amateri ovdje dijele mi lekcije. Mudro zaobilaze glavno pitanje…kada prodati? I ja bi kupio adris na p/e 5. Vaše mudrosti uništili su ovu burzu jer nema više tko novi doći. Ljudi su popusili lovu jer fundamentalno nije bilo razloga za pad adrisa od 70%. O tome ni riječi. Nema smisla raspravljati sa najpametnijima na svijetu. Upravo je poanta prepoznati kada izaći. To j bit znanja o burzi. Kada prodati.po vama, nikad ne treba prodati sve dok firma super posluje. A to što mogu proći 40 godina da se dionica vrati na kupovnu cijenu, to je nebitno. Vi niste ovdje da zaradite pravi novac, vama je bitno što vam piše na ekranu. To na ekranu, to je iluzija sve dok ne prodas.

...povijest se ponavlja...


Nema lakše stvari nego odrediti trend ako znaš tehničku analizu.

Dajte se vi malo informirajte o ovom poslu sa dionicama.


Naravno, u nazad nema lakse stvar. Bez greske odredis trend DO SADA. A za budućnost, blisku ili dalju…. NIKAKO. Samo pretpostavke i lutrija.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

KressoM, 23.01.2017. u 08:46

Čisti amateri ovdje dijele mi lekcije

Uh, baš sreća da sam čisti amater jer profesionalci su se baš iskazali kad je trebalo… 🙂

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Mudro zaobilaze glavno pitanje…kada prodati?

Pitanje je odgovoreno. Isto kao i kupiti, kada procjeniš prema fundamentima. I ako je u kakvoj drugoj investicijskoj klasi bolji omjer zarade i rizika.

Naravno, bilo bi lijepo da znaš kada će padati pa prodaš u tom periodu, a kupiš kada pad prestane. Postoji samo problem što NIKAD NE ZNAS hoće li upravo sada završiti trend ili će se nastaviti godinama… Sa svakom transakcijom opet nepoznanica. Možeš si umišljati da znaš. Nećeš biti prvi! A svi su završili isto. 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Nema lakše stvari nego odrediti trend ako znaš tehničku analizu.

Dajte se vi malo informirajte o ovom poslu sa dionicama.


Naravno, u nazad nema lakse stvar. Bez greske odredis trend DO SADA. A za budućnost, blisku ili dalju…. NIKAKO. Samo pretpostavke i lutrija.
[/quote]

Pa zna se kada i kako završava trend.

Dajte vi to malo proučite.



Mudro zaobilaze glavno pitanje…kada prodati?

Pitanje je odgovoreno. Isto kao i kupiti, kada procjeniš prema fundamentima. I ako je u kakvoj drugoj investicijskoj klasi bolji omjer zarade i rizika.

Naravno, bilo bi lijepo da znaš kada će padati pa prodaš u tom periodu, a kupiš kada pad prestane. Postoji samo problem što NIKAD NE ZNAS hoće li upravo sada završiti trend ili će se nastaviti godinama… Sa svakom transakcijom opet nepoznanica. Možeš si umišljati da znaš. Nećeš biti prvi! A svi su završili isto. 😉
[/quote]
upravo tako, većina onih koji su prodali IGH u petak, nisu niti slutili da će danas ići još 10% gore, jer ne poznaju TA, samo pravi tehničari su još kupovali u petak do 16:29:59, eeeeeeeeeee to ti je trend, sada je bitno ocijeniti, da li je danas dan P ili dan U, dan D ovdje neće dugo biti, ali ima potencijal

New Report

Close