Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako sto ce ovima sto su procitali puno knjiga portfelj ostati netaknut…dok cemo mi koji cemo biti tada u cash poziciji bankrotirati..

A BALVANA!!! :) :) :)

Da nije bilo KD Viktorije nitko nebi mogao kupovati korf po 21,47 u desecima tisuća komada .. u onom trenutku su bile potpuno nevažne bilance prognoze i poslovanje korfa već samo da imaš CASH da se pokupe ti darovi

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

I Gospodin Drevil i Gospodin BearG su u pravu (ja sam čisti dokaz) , prvo sam slijedio gospodina Bakića i pogriješio tajming izgubio na (TISK , PTKM, ADPL, DDJH nisam kupovao), no dobro je što mi je RIVP (KORF) sanirao štetu, isto sam slijedio gospodina Drevila i opet pogriješio tajming.
Nijedan od njih dvojice nije kriv , sam sam si kriv (molim da se nitko ne ljuti).

strategija je još vruća tema ovdje?
svaki pristup ovdje sukobljenih strana ima prednosti i nedostaka.
držim da je najbolja strategija kombinacija ta dva pristupa ali i on ima nedostataka.
tko želi naći nedostatke uvijek će ih naći i onaj tko želi naći prednosti uvijek će ih naći zašto uopće ulagati na tržištu kapitalai ili zašto ne ulagati.
kome nije tajming i trend frend teško će mu pomoći i brod exelica da nadmaši onog kome je.
a sad tko je više uspješan je manje bitno kada večina je uspješna a upravo kako ja vidim to vrijeme ponovo dolazi.
jednog dana ćemo napraviti rezime na temu frendiranja sa tajmingom i trendom.
nebi li bilo mudrije sada u ovoj situaciji kada sve raste i rasti će izgledno i dalje raspravu usmjeriti u smjeru predviđanja gdje će i na čemu rast biti veći.
gdje je do sada potencijal rasta više više iskorišten,iscrpljen a gdje manje?
percepcija toga je sudionika tržišta kapitala uvijek u nekoj blažoj ili jačoj zabludi ,sigurno je i danas pa se nudi na preslagivanju između dionica,sektora veće ili manja dodatna zarada.
meni u zadnje vrijeme najinteresanntija građevina,a razlozi i argumenti su na građ temama pa…
stoji činjenica da je onaj tko je te razloge,argumente prije godinu dana uvažio mogao je u
2016 ostvariti oko 100% veći prinos nego na crobex–u.
meni to zvuči kao propuštena prilično dobra prilika,sigurno ima i danas takvih prilika.
evo u 2017 se nastavlja >130% brži rast građ sektora od rasta crobex-a.
nije li to dokaz o arbitraži između sektora,dionica koji su rasli brže,prije drugih(crobex) i onih koji su rasli sporije(van crobexa) i sada nadoknađuju taj rast?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra uvijek lijepo piše. jer, doista istina je između odnosno svi su u pravu. naravno, migra favorizira građevinare i moguće da je pogodio..ali treba se još strpiti. nije sada baš ista situacija kao 2004. godine. ipak je nužan oprez. sad je i kupnja nekretnina opet postala primamljiva, posebno poslovnih prostora po zagrebu koji su prazni i nude se po povoljnim cijenama..ni tu ne treba reći ne apriori…ilica je prepuna takvih, a uz malo ideje lako se ima prinos i od 20% godišnje što je za nekretnine nevjerojatno…dakle, sada će vjerojatno sve kategorije imovine napredovati, ukoliko ne bude novih potresa tržišta

...povijest se ponavlja...

Je li kolega Migra u vezi građevinara u pravu ili ne je upravo izrekao guverner HNB-a kod Stankovića.
I dok će se naši vrli mediji (garantiram) uglavnom baviti s temom je li on buržuj ako ima 35.000 kn neto plaće, Vujčić je ponovio podatak koji investitorima u HR može biti uputa o ponašanju za naredno razdoblje. Dakle, Vujčić je rekao (a to Migra priča zadnjih XY mjeseci) da Hrvatsku, ukoliko bude imala dobre projekte, čeka europski val investicijskog novca koji već pritječe, a pravi zamah bi trebao krenuti u naredne dvije godine. Trenutno je na razini od 1,1 milijarde € godišnje. Prema Vujčiću, uz rast osobne potrošnje ovo će biti glavni izvor rasta našeg BDP-a.
Dakle, ono što treba napraviti je vidjeti o kojim investicijama se radi i tko će ih izvoditi.
Sve inforamcije su svima dostupne. Samo ih treba znati nači i pročitati na vrijeme.

La vita e bella!

1) ja sam iznio podatke i komentirao jednu varijablu, trend kapitala, koji sam uocio na deset dionica. Ekipa je pocela citati izmedju redova cega nema i nastala je poplava mailova kao da sam iznio detaljno svoju strategiju ulaganja u dionice i kao da sam takodjer prvo detaljno izlozio i zatim popljuvao druge strategije ulaganja u dionice. I tako su malo po malo zavrsili na problem velikog ciklusa cijelog trzista dionica i skoro mi podmetnuli stav da ignoriram veliki ciklus.

2) ponavljam svoj stav iz jednog od ranijih postova, tri su mi stvari vazne pri kupnji i držanju dionica: koliko je dionica jeftina prema poslovanju, koliko je dobro poslovanje i koja je faza u velikom ciklusu trzista dionica. Mene jako brine vrh ciklusa cijelog trzista i sto napraviti na njemu kad se jednom dogodi, razradjujem protokole s kolikim dijelom i kada i koliko dugo biti van dionica. Kroz njega mogu proci ili tako da sam rastopio svoj do tada nadam se skoro fym ili mogu postati visestruko bogatiji nakon pocetnog oporavka koji ce uslijediti. U toj trzisnoj fazi leminzi ce biti u mahnitanju i euforiji, a ja se nadam biti racionalan i medju malobrojnim zabrinutima koji ocitavaju signale na kojem smo dijelu zavoja. Adris, mozete vi izvaljivati brojke napamet, ali tako se ne vodi rasprava, ja otvaram fi. Nazalost, i sa stvarnim brojakama, Adris nije bila dionica na kojoj se vidio vrh. Gledam godisnja fi Adrisa iz tog vremena, na vrhuncu nije bila na 1 booku vec blizu 2, i nije bila na 10 P/E vec na 15. Poslije je pao na 1/3 trzisne kapitalizacije, dakle P/E 5. Svejedno P/E 15 je nedovoljno, Adris sam za sebe nije sadrzavao signal da je vrh. Ali i o tome sam pisao, koje ce sve signale trebati gledati, mislim negdje oko bozica.


migra uvijek lijepo piše. jer, doista istina je između odnosno svi su u pravu. naravno, migra favorizira građevinare i moguće da je pogodio..ali treba se još strpiti. nije sada baš ista situacija kao 2004. godine. ipak je nužan oprez. sad je i kupnja nekretnina opet postala primamljiva, posebno poslovnih prostora po zagrebu koji su prazni i nude se po povoljnim cijenama..ni tu ne treba reći ne apriori…ilica je prepuna takvih, a uz malo ideje lako se ima prinos i od 20% godišnje što je za nekretnine nevjerojatno…dakle, sada će vjerojatno sve kategorije imovine napredovati, ukoliko ne bude novih potresa tržišta

ne tajim mjereno na skali u godinama,svako malo napišem nedvosmisleno da moj stav može biti plod i subjektinosti.
zato i potkrijepljujem sve izrečeno sa argumentima koji podupiru moja razmišljanja,ulaganja.
pozivam i da me se razuvjeri ali nema željnih da mi otvore oči ili nema jakih argumenata za to,ili je sektor još toliko neinteresantan da si nitko još nije dao dovoljno truda.
u ovo zadnje mi je teže povjerovati nakon trgovanja u petak koji je bio “najbolji” dan za sektor u 3 godine po volumenu i rastu ako ne i na duže.
nema potrebe za dužom argumentacijom na ovoj temi,željni rasprave neka dođu na temu građ sektor.
da ,držao sam građ sektor u 2016 kao jednim od best buy-a.
a za ovu godinu prognozu dižem stepenicu višlje.
živi bili…

p.s.
ove će godine konkurencija na best buy biti žestoka jer samo će najnevjernije tome plakati pa je moguće da neću potpuno pogoditi ali je izgledno da ću biti iznimno zadovoljan.
ako je takav “poraz” moje prognoze u pitanju,unaprijed potpisujem.
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

A sto bi molim vas trebalo biti bitno na trzistu kapitala osim vrijednosti poslovanja, manifestiranog u brojcanim parametrima, i trenda, da li je ta cijena u kontekstu silaznog ili uzlaznog trzista, te u konacnici tajminga, da li odradjena primamljiva korekcija unutar inace uzlaznog trenda, da li se trenutak ulaza poklapa s okolisem u smislu ocekivanja nekih vijesti itd. Da, trend i tajming su najbitniji za one ulagace koji nisu dugorocni (5 godina i vise), a takvih je da se ne lazemo vecina. I pravu su.
Mene zanima na prvom mjestu sto je sada, da li je to sto placam skupo ili ne.
Nakon toga me zanima sto ce biti na iducem FI i u mjesecima nakon toga.
2 godine i vise od toga su toliko daleka buducnost da ju se jedino moze razmatrati u smislu vrha ciklusa i izlaska. Te ponovnog ulaska kad grmljavina prodje. Da, trend i tajming. Sve ostalo su burek price za one koji imaju novaca i vremena za gubljenje. Ja nemam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Taj potop je bio itekako smišljen i dirigiran….

sto se dogadja prije potopa? ne mislis mozda da je ono prije toga bilo osmisljeno pa je potop usljedio kao posljedica?

i pojavili se prvi drukeri gradjevine.,,dakle kasne..a zapravo prodaju dio ali potpiruju svekoliku javnost.da ce to u neslucene visine…to je njihovo pravo.i podrzavam ih jer sam preslozio porfelj pocetkom god all out turisti..i all in gradjevina…tako da…nastavite decki i svako dobro


Taj potop je bio itekako smišljen i dirigiran….

sto se dogadja prije potopa? ne mislis mozda da je ono prije toga bilo osmisljeno pa je potop usljedio kao posljedica?
[/quote]

Osmišljeno, omogućeno (donošenjem pravilnika) i onda udri po prodaji udjela u fondovima (vlasnici udjela: mirovinski fondovi). Početak rušenja tržišta – F. Luković i AZ mirovinac
I ne mislim više o ovoj temi…

New Report

Close