Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tajming and trend is always your frend, doesn’t matter what kind of stock when sektor going up..
Some stock will be more some less than expected.
Buying shipping stock I believe tahat this market will go on.
I am pretty sure and my bet is shipping market for 2017 and 2018…maybe 2019 for sure.
I pretend that shipping market will not be volatile in the future lake past 17 years.
My opinion is value of contract for mutch more time so shipping marke in the future will not be ciclic stoks.
Brgds

A BALVANA!!! :) :) :)


Bem ti misa maloga, drevil. Ja sam prvo mislio da si otisa na kvasinu, vidim grafovi svi rastu! A onda sam skuzio samo da si "naopak", godine ti idu obrnuto od uobicajenog… 😀
I bem mu misa maloga, ja ti udrija "palac gore", a doslo 25%. Znaci da su ti najmanje trojica u sat vremena lupnuli "palac dole"… Udrija si ih u žicu…

Sorry Kresso, naucio tako, vise i ne vidim da je naopako:)

Najlakše je lupetat i nikad ni jedan podatak ne proučiti. Ja to ne bih mogao. Meni nije problem povaditi i proučiti podatke, najviše zbog osobne znatiželje, dakle da podsjetim: tema mog prethodnog posta je ograničena na kapital poduzeća! Pa što je bilo s kapitalom KORFa 2006.-2008.? Je li se raspadao na očigled kao kod rastopljivača? Otvorio sam revidirane i konsolidirane fi od 2005. do 2011. KORFa (da bih imao isti broj godina kao kod 10 sladoleda na ljetnoj žegi) i superponiroa podatke na graf ledenih santi južno od Grenlanda u kolovozu (godine bez zagrade rastopljivači, godine u zagradi za KORF). Kapital KORFa držao se dobro, čak rastao, nije hvatao nikakav zalet nizbrdo da bi poslije mogao uzbrdo kao vlak u lunaparku.


Najlakše je lupetat i nikad ni jedan podatak ne proučiti. Ja to ne bih mogao. Meni nije problem povaditi i proučiti podatke, najviše zbog osobne znatiželje, dakle da podsjetim: tema mog prethodnog posta je ograničena na kapital poduzeća! Pa što je bilo s kapitalom KORFa 2006.-2008.? Je li se raspadao na očigled kao kod rastopljivača? Otvorio sam revidirane i konsolidirane fi od 2005. do 2011. KORFa (da bih imao isti broj godina kao kod 10 sladoleda na ljetnoj žegi) i superponiroa podatke na graf ledenih santi južno od Grenlanda u kolovozu (godine bez zagrade rastopljivači, godine u zagradi za KORF). Kapital KORFa držao se dobro, čak rastao, nije hvatao nikakav zalet nizbrdo da bi poslije mogao uzbrdo kao vlak u lunaparku.

drevil, đaba ti njima objašnjavat kad im je vrhunac analize: “Turizam je bio nisko pa se sam od sebe oporavio. Sad je građevina/brodari nisko, MORA se oporaviti.”.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

korf je bio ultrarizičan za malog ulagača zbog delistiranja i sličnim svinjarija. tog se više ne sjećate…ili stara riviera…također delistirana…bakić je imao hrpu dionica, on je, da se dionice nisu vratile pod njegovim pritiskom na burzu, mogao svoje pakete prodati mimo burze…a ostali? preko malog oglasnika……tako da izvješća kod korifeja nisu bitna…nego ono u pozadini koje nije bilo dobro za male dioničare. oni su riskirali i sada prodaju uz prinos od 2000-3000%…svaka im čast. kao i kupcima na hrabrosti.

...povijest se ponavlja...



Najlakše je lupetat i nikad ni jedan podatak ne proučiti. Ja to ne bih mogao. Meni nije problem povaditi i proučiti podatke, najviše zbog osobne znatiželje, dakle da podsjetim: tema mog prethodnog posta je ograničena na kapital poduzeća! Pa što je bilo s kapitalom KORFa 2006.-2008.? Je li se raspadao na očigled kao kod rastopljivača? Otvorio sam revidirane i konsolidirane fi od 2005. do 2011. KORFa (da bih imao isti broj godina kao kod 10 sladoleda na ljetnoj žegi) i superponiroa podatke na graf ledenih santi južno od Grenlanda u kolovozu (godine bez zagrade rastopljivači, godine u zagradi za KORF). Kapital KORFa držao se dobro, čak rastao, nije hvatao nikakav zalet nizbrdo da bi poslije mogao uzbrdo kao vlak u lunaparku.

drevil, đaba ti njima objašnjavat kad im je vrhunac analize: "Turizam je bio nisko pa se sam od sebe oporavio. Sad je građevina/brodari nisko, MORA se oporaviti.".
[/quote]

ma indijanci na burzi, ljudi iz predbrojevnog vremena, brojim “1,2,3, mnogo”, baza podataka su mi price uz logorsku vatru, sto bi gori mora doli i obrnuto, kontrom ne mozes pogrijesiti, trend mi je prijatelj, biti ce ostra zima jer poglavica skuplja drva itd.

Tocno to. Njima su dionica vremenska prognoza.
Nakon kise dolazi sunce.
Nakon proljeca mora doci zima.
Nakon juga bura.

To je takva logika. Ajme.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]




Najlakše je lupetat i nikad ni jedan podatak ne proučiti. Ja to ne bih mogao. Meni nije problem povaditi i proučiti podatke, najviše zbog osobne znatiželje, dakle da podsjetim: tema mog prethodnog posta je ograničena na kapital poduzeća! Pa što je bilo s kapitalom KORFa 2006.-2008.? Je li se raspadao na očigled kao kod rastopljivača? Otvorio sam revidirane i konsolidirane fi od 2005. do 2011. KORFa (da bih imao isti broj godina kao kod 10 sladoleda na ljetnoj žegi) i superponiroa podatke na graf ledenih santi južno od Grenlanda u kolovozu (godine bez zagrade rastopljivači, godine u zagradi za KORF). Kapital KORFa držao se dobro, čak rastao, nije hvatao nikakav zalet nizbrdo da bi poslije mogao uzbrdo kao vlak u lunaparku.

drevil, đaba ti njima objašnjavat kad im je vrhunac analize: "Turizam je bio nisko pa se sam od sebe oporavio. Sad je građevina/brodari nisko, MORA se oporaviti.".
[/quote]

ma indijanci na burzi, ljudi iz predbrojevnog vremena, brojim "1,2,3, mnogo", baza podataka su mi price uz logorsku vatru, sto bi gori mora doli i obrnuto, kontrom ne mozes pogrijesiti, trend mi je prijatelj, biti ce ostra zima jer poglavica skuplja drva itd.
[/quote]

znači andre kostolany je za tebe neznalica i kret.en. To je njegova teorija. Vidi se da su neki na burzu došli nakon krize pa nas educiraju. Strpi se do iduće krize da vidiš jel bitno izvješće kad krene potop…Bitno je sve, a vi iskljucujete sentiment čime pokazujete da ste dobri u teoriji, ali loši u praksi.

...povijest se ponavlja...

Da, mnogi su se uključili nakon 2009 godine, pa su sad jako pametni jer ne mogu uopće pojmiti kakav je potop biblijskih razmjera krenuo u listopadu 2007. i trajao je tijekom cijele 2008. godine…
Čak sam mišljenja da se takav potop, tih razmjera, neće skoro dogoditi na ZSE. A početak potopa je započeo sa F. Lukovićem i AZ mirovincem..

Potop se dogodio jer su se ismijavali oni koji su imali znanje i ulagali na vrijesnost. Tada je TREND i TAJMING bio takav da si morao ulagati u dionice POD SVAKU CIJENU i svi su trend i tajming pratili i onda….. PUF!!!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Onog trenutka kad je omogućeno mirovincima donesenim Pravilnikom ulagati u dionice najviše kotacije (jer do tada su mogli ulagati samo u svega cca 5 dionica i kupovati udjele u investicijskim fondovima), više ništa nije bilo isto kao do tada. Omogućeno im je direktno kupovanje cca 30-ak dionica na ZSE najviše kotacije….i što se tada dogodilo?
Mirovinci, a prije svega AZ dali su naloge za prodaju udjela u investicijskim fondovima koju su mogli ta sredstva u roku od 3 dana namiriti jedino rasprodajom dionica jer se tada radilo o milijardama kuna…uslijedio je potop biblijskih razmjera koji se neće više tako skoro ponoviti.
Danas investicijski fondovi imaju zasigurno puno jače cash pozicije kako im se ne bi dogodilo to što im se dogodilo krajem 2007. godine….
Zato oni i nisu u ovom trenutku takav generator rasta kakav su bili u razdoblju od 2005-2007. godine…

Taj potop je bio itekako smišljen i dirigiran….

opet filozofiranje. moje je pitanje zašto bi se, prema mišljenju velikih znalaca i gurua, trebalo prodavati dionice 2007. godine ako trendovi nisu bitni. kad vidiš da sve ide u k…c, a imaš recimo adris koji se tada trgovao oko 1booka, p/e mu je bio oko 10, a cijena je tonula kao da nećemo dočekati sutrašnji dan..pa zašto je cijena padala uz tako dobre fundamente?? padala je zbog trenda, zbog panike, zbog previše dionica i premalo kupaca…dakle, bitniji je trend i tajming nego fundamenti. to je ono što kaže i kostolany. a dok je sve lijepo, što god kupio, zaradit ćeš kad tad…doslovce tako. samo što ćeš više i prije u dionicama koje posluju dobro nego na dionicama firmi koje posluju slabije. dakle, lako je pametovati ako si ušao 2010 na burzu. zasad je sve By the book..ali, kod prve naznake krize, sve vaše teorije i buffetovske priče padaju u vodu i na scenu stupa kostolany..burza je , na žalost, prije svega psihologija. da nije tako, onda bi svaki računovođa na burzi stekao milijarde jer bi se sve moglo predvidjeti…a ne može se predvidjeti… na stranu sad što je pad bio dirigiran kod nas i nije bilo potrebe za takvim padom od 80-90% za većinu dionica…baš me zanima kako objasniti pad cijene dionice firme koja posluje odlično, ima realne fundamente, a gle čuda—pada kao sjekira na dno mora….lijepo, panika – psihologija i slično…sada nas euforija nosi naprijed, cijene rastu..ali jednom će opet doći strah. a fundamenti će biti povoljni. i cijene će padati. pa kako to????

...povijest se ponavlja...

New Report

Close