Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zm1
Apsoluto nisi u pravu i ako pozorno procitas sto sam pisao o rivp bit ce ti jasno.
Rekao sam da je to odlicna dionica koja ima jos potencijala za rast…nasa najbolja i najlikvidnija blue chip dionica…
Jedino sto sam napisao da sam je prodao i da vam zelim puno srece u buducnosti jer ovo jest zaista dobra dionica..
Ali mene zadovoljava rast od 700% i ja sa takvim prinosom idem vani…pa makar ta dionica napravila jos 5 puta toliko..
Imam svoje limite i na dobitku i stop loss na gubitku..
Rivp sam prodao i sretan sam a vama koji ste unutra i dalje zelim puno srece i velike prinose

A BALVANA!!! :) :) :)

zm1, ja sam replicirao onome prije koji kaže da su nekretnine unutar portfelja turističkih dionica jeftinije od kvadrata uz more, a očito je da zasada ili ponovno više nisu. vjerojatno jer su cijene turista otišle jako prema gore. više to nije tako povoljna kupovina kao nekada.
a drugi post tiče se toga da je.b.eš ti usklađivanje portfelja kad izvučeš glavnicu uvećanu za 1000% i još ti ostane dionica …znam ja što je to, ali njihov je prinos nevjerojatan…preko 2500% , ako ne i više od bilbije…on je kupio RIVP po 1,50 kuna, bakić po 2,50 kuna preračunato. sada je cijena 38 kuna.

...povijest se ponavlja...

Da i sad je taj isti Bilbija koji je prepoznao rivp na 1,5 kn kada su fundamenti bili ocajni i kojeg korisnici drevil i kressho nebi ni uzeli u razmatranje u svoje excel tavblice i analize..
Prepoznao je brodare kao novu priliku koji trenutno imaju ocajne fundamente.. Ali takve se dionice i kupuju sa takvim fundamentima.
Dakle Bilbija je hudala jer je prodao rivp za 40 mil. kuna i to stavio u atpl i jdpl koji je imao od prije.
Ocito vi nacitani znate bolje i od gospodina Bilbije. I Bakica jer vi kupujete tek kada i corava kokos vidi da je nesto dobro i da jako puno zaraduje..
Ako ste procitali puno knjiga kao sto sami govorite onda ste trebali i nauciti prepoznati kada uci u neku dionicu koja trenutno ne stoji do ro ali u buducnosti ima potencijal.
Najbolji primjer za to je rivp tj. korf kojeg sam i kupovao i prodavao te kasnine opet kupovao prije nego ste znali da postoji uopce ta dionica i sada takvi mene idu uciti kako treba ulagati i da cu ja bankrotirati.
Meni su ove pausalne ocijene smijesne i ocito je da osoba koja sebe smatra intelektualcem i koja je procitala puno knjiga mora postivati svaku osobu i svaki nacin ulaganja slagao se sa tim ili ne.
Ja sam nekoliko puta napisao da postujem vas nacin ulaganja i nikad nisam spomenuo rijec bankrot a mogao sam jer vi koji ste toliko nacitani a ja koji nisam se ne zelim penjati na vasu razinu..
Jos jednom sretno vam u ulaganju i portfelju kojeg moze sloziti i da prostite Ljubo iz Siska… nek se nitko ne uvrijedi… Samo parafraziram… Jer portfelj kojeg vi imate moze sloziti ama bas svatko tko se tek poceo baviti ulaganjem…jer svatko moze otici na mojedionice. com… Izvaditi 20 najboljih dionica po rastu dobiti i profitabilnosti po Roe.. Roa.. Ebidta te P/E…i P/S….za koje lijepo pise sta je sta..
Vi sigurno nebi.. Napominjem.. Niti u razmatranje stavili rivp… Tj. Korf 2006-2007-2008 godine… Jer je tada imao fundamente gore nego neki gradjevinari danas… Pa cak i brodari..
O tome sam zelio pisati i pisem..
Da vi pocinjete kupovati kada vecina pocne prodavati.. tj. prepoznate neku dionicu onda kada svi vide na mojedionice. com.
To moze i moja nona Sima.
I koja je poanta?
Vi se rugate sa tajmingom i trendom..
A pitat cu ja vas kad budem u cash poziciji a vi u sigurnim dionicama koje ce bez obzira na sve pasti od 70-90%…
Kako gledate na tajming i trend… Koji su Bog i batina trzista kapitala na svim burzama svijeta..

A BALVANA!!! :) :) :)

nisam proučavao brodare, ali načelno se slažem. treba kupovati kad nitko neće, odnosno kad se stvari čine bezizlaznima. recimo, sada su brodari na dnu, sigurno je da neće bankrotirati , tako da je kupovina možda dobra odluka. kad oni izbace dobra izvješća, a izvješća izlaze nakon perioda, a ne prije, onda će i cijena već biti puno veća. najbolje je ući na dnu ciklusa, a bilbija očito želi kupovati i ispred dna, jer ako cijena i bude padala, to neće biti nešto značajno. valjda…kažem valjda jer nitko ne zna…a kome se kupuje po dobrim fundamentima, ja doista ne znam što radite onda na ZSE kad regija pruža p/e ispod 15, a bookove ispod 1…uz vrhunsko poslovanje i odlične povrate…kome je do toga, taj više ovdje nema što raditi jer sada će cijene rasti isključivo zbog poslovanja i percepcije budućnosti. kupovati temeljem izvješća je smiješno. pa tako ne radi kostolany, a stari se jako obogatio. on kupuje anticiklički, a postoje veliki i mali ciklusi. sada smo pri kraju manjeg ciklusa i uskoro će mnogi prodavati dionice, oni koji su kupovali kad nitko nije htio. veliki ciklus i dalje traje…dakle, tko je htio kupovati ispod cijene na ZSE je zakasnio. sada treba naći dionice, nelikvidne, koje će rasti do kraja godine a onda sve prodati i preći u makedoniju i srbiju jer tamo su povrati višestruko veći, uz mrvu veći rizik. slovenija već kaska jer tamo je rast odrađen.u biti, treba pratiti slovence..oni su pioniri dioničarstva u regiji..a oni sada kupuju u srbiji i makedoniji. tada će 2018-19 prodavati našima…a naši 2020. lokalcima…kao nekad…povijest se ponavlja…

...povijest se ponavlja...

Joj, kako je super ovaj MedvjedĐi, on zna sto bi ja razmatrao. Zna trend i tajming. Al on je Zoro, nocni osvetnik. Ne znamo mu ime, al znamo da je u rangu g. Bakića i g. Biblije!

Vjerojatno bi ova dvojica zaplakali da znaju da ih stavljas u svoje drustvo i govoris da ulazu kao ti! Da tajming i trend….

Oni su ulagali tamo jer su vidjeli vrijednost koji drugi nisu, a sigurno se nisu kockali s trendom i tajmingom ko ti. Jednako kao sto sad g. Bilbija vidi u ATPL di ulaze, vjerojatno dugorocno. Samo su ova dva gospodina preblesava jer jos imaju RIVP-a u portrelju. Koji luzeri. Valjda ne prate dovoljno trend jer gube vrijeme na glupe knjige!

Nego, kada ces ti napisati knjigu? Ipak, ako tako rasturas, steta bi bilo da ljudi ne znaju kako ulaze jedan od tri najbogatija ulagaca na ZSE, g. MedvjedĐi!

Vjerojatno neces shvatit, al ja i drevil imamo razlicite poglede na ulaganje, ja cak imam AGMM s ove njegove liste luzera, a opet, i ja i on mislimo da taj tvoj nacin vodi u bankrot, prije ili kasnije. Al lijepo, ti ces nas za koju godinu demantirati jer zaradom od 300% godisnje prestici ces za tren i g. Bilbiju i g. Bakica, zar ne? Cak i da si poceo sa 100 kn. Dakle, ili ce rezultati dokazati sto govoris, ili, da prostis, s.res! 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Zm broj jedan… Ides na ignore.
Ne zelim gubiti vrijemw citajuvi malo losije brojevw alan forda.. A upravo tako izglwdaju vasu clanci..
Sretno vam u ulaganju i da zaradite barem nekoliko mil. Kuna.. Pozdrav od srca

A BALVANA!!! :) :) :)



@zm1

Apsoluto nisi u pravu i ako pozorno procitas sto sam pisao o rivp bit ce ti jasno.
Rekao sam da je to odlicna dionica koja ima jos potencijala za rast…nasa najbolja i najlikvidnija blue chip dionica…
Jedino sto sam napisao da sam je prodao i da vam zelim puno srece u buducnosti jer ovo jest zaista dobra dionica..
Ali mene zadovoljava rast od 700% i ja sa takvim prinosom idem vani…pa makar ta dionica napravila jos 5 puta toliko..
Imam svoje limite i na dobitku i stop loss na gubitku..
Rivp sam prodao i sretan sam a vama koji ste unutra i dalje zelim puno srece i velike prinose

Pa u čemu je onda problem? Ok , prodao si Rivp , jer si kao vidio potencijal na nekoj drugoj dionici . Pa šta si se onda okomio na Rivp na jedan podcjenjivački način? Kažem ti još jednom da si jedan obični PROZIRNI DRUKER! I onda , normalno , kad se nema argumenata za raspravu , ide se na ignore , jadno.

ekipa svi ste dijelom u pravu iako je moj stil bliži medi.
moj rezime je da vidim da ste svi uvjereni da je vaš stil bolji,da ga nebi mjenjali i ono što je najvažnije zadovoljni ste sa prinosom.
ovo se iz best buy teme pretvorilo u temu ulagačka strategija,nije ni to loše,dobro je raspraviti di se nađu željni rasprave dok je svježe i ima volje ,motiva za to.
dakle win-win,svi sretni i zadovoljni.
moj povod za javljanje ovdje je vezano uz best buy a vi ste ga se posredno dotakli i navukli me da napišem,pa da se nadovežem na meni interesantne poveznice.
naši najpoznatiji investitori izlaze pomalo iz turizma,rekao bi svi mi pomalo izlazimo iz turizma jer je turizam dobar,ma odličan ali večina nas svjesno ili podsvjesno osjeća da će drugi vlakovi voziti bitno brže od turizma.
nije tajna tko je u čemu više u čemu manje taman da i ne objaviš.
mene osobno godinu dana žulja građevina,imamo mi posebne teme za to i dosta je tamo toga ispisano ali meni je nešto upalo u oči.
jedan od najrazvikanijih,najuspješnijih investitora na ovim prostorima na pitanje na svom blog
nije citat ali vrlo približno;dali očekuje radi junkerovog plana i EU fondova opravak gađevinskog sektora.
a dotični vrlo veliki znalac,vrlo iskusan,vrlo školovan vrlo uspješan,još važnije često vrlo opširan,rječit,slikovit odgovori:”ne znam” točka
očekuje se da će se u građevinu sliti >100 mlrd kn poslova u sljedećih nekoliko godina
iz raznih izvora pa mi je taj odgovor djeluje…???
a ako izlazi iz turizma teško da negdje ne ulazi?
građevinari su po cijeni kao i turisti nekad 0,3-0,4 Bv
i turisti su na tim razinama bili neprofitabilni kao i građevinari danas.
ok,nisu prikazivali dobit radi izbjegavanja plačanja poreza,prikazuju li građevinari baš sve?
ili zar nije za očekivati sa tsunamijem poslova povečanje profitabilnosti?
vidi li još netko dim osim mene ?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Upravo slušam neko predavanje od Petera Lyncha. To je jedan neznalica, nema pojma. Kaže nešto ovako:
Loše ekonomske vjesti poput rasta kamatnih stopa, ratova, izbora, sve to može srušiti tržište. Ako ste od onih ljudi koji pomoću grafova, ekonomskih statistika ili astroloških slika pokušava dokučiti što će sutra biti s burzom gubite vrijeme. NITKO ne može predviditi kretanje tržišta!

Sad se ja vako jadan pitan. Je li taj čovjek čuo za BearG. Zna li taj jadni Peter Lynch što je trend i tajming? I pitam se, je li bolje poslušati tog luzera Petera i možda pročitati njegovu koju knjigu? Pa zar nije jednostavnije s našim BearĐi-jem pratiti trend. Misim da će BearĐi uskoro ući u legendu. Jer ovaj neki Peter koji “je konstantno nazivan “legenda” od financijskih medija zbog svojih rezultata” kaže da NITKO ne može predvidjeti kretanje tržišta (tajming i trend). Dakle BearG je bolji od svih! Legenda naša! Kaže wikipedija za ovog Petricu da mu je vrijednost (net worth) US$352 million (2006). Očekujemo onda od naše legende BearĐi-ja barem 352 milijuna kuna…. Što je to njemu. Ovaj Lynch je prosječno godišnje zarađivao 29.2%. Onda naš BearĐi sa 300% godišnje može to stići u par godina! Nema tu greške!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


ekipa svi ste dijelom u pravu iako je moj stil bliži medi.
moj rezime je da vidim da ste svi uvjereni da je vaš stil bolji,da ga nebi mjenjali i ono što je najvažnije zadovoljni ste sa prinosom.
ovo se iz best buy teme pretvorilo u temu ulagačka strategija,nije ni to loše,dobro je raspraviti di se nađu željni rasprave dok je svježe i ima volje ,motiva za to.
dakle win-win,svi sretni i zadovoljni.
moj povod za javljanje ovdje je vezano uz best buy a vi ste ga se posredno dotakli i navukli me da napišem,pa da se nadovežem na meni interesantne poveznice.
naši najpoznatiji investitori izlaze pomalo iz turizma,rekao bi svi mi pomalo izlazimo iz turizma jer je turizam dobar,ma odličan ali večina nas svjesno ili podsvjesno osjeća da će drugi vlakovi voziti bitno brže od turizma.
nije tajna tko je u čemu više u čemu manje taman da i ne objaviš.
mene osobno godinu dana žulja građevina,imamo mi posebne teme za to i dosta je tamo toga ispisano ali meni je nešto upalo u oči.
jedan od najrazvikanijih,najuspješnijih investitora na ovim prostorima na pitanje na svom blog
nije citat ali vrlo približno;dali očekuje radi junkerovog plana i EU fondova opravak gađevinskog sektora.
a dotični vrlo veliki znalac,vrlo iskusan,vrlo školovan vrlo uspješan,još važnije često vrlo opširan,rječit,slikovit odgovori:"ne znam" točka
očekuje se da će se u građevinu sliti >100 mlrd kn poslova u sljedećih nekoliko godina
iz raznih izvora pa mi je taj odgovor djeluje…???
a ako izlazi iz turizma teško da negdje ne ulazi?
građevinari su po cijeni kao i turisti nekad 0,3-0,4 Bv
i turisti su na tim razinama bili neprofitabilni kao i građevinari danas.
ok,nisu prikazivali dobit radi izbjegavanja plačanja poreza,prikazuju li građevinari baš sve?
ili zar nije za očekivati sa tsunamijem poslova povečanje profitabilnosti?
vidi li još netko dim osim mene ?

Usklađuje portfelj , ili kako vi kažete ” izlazi” iz turizma , vjerojatno jer priprema novac za skoru dokapitalizaciju ĐĐ , što vjerojatno i vi pretpostavljate ili znate . Makar , ako se nastavi ovakav rast , još veće investicije i u druge branše , vjerujem da će i one rasti po lijepim stopama .


rekao bi svi mi pomalo izlazimo iz turizma jer je turizam dobar,ma odličan ali večina nas svjesno ili podsvjesno osjeća da će drugi vlakovi voziti bitno brže od turizma.

Ako VEĆINA izlazi iz nečega onda cijena PADA, a ne raste. Svim turističkim dionicama cijena RASTE, dakle VEĆINA investitora ULAZI (odnosno više love ulazi nego izlazi, sasvim logično).

migra, ti nažalost, ulažeš na temelju osjećaja, a ne vrijednosti i iako na jednom polju dobiješ (Imperijal), na drugima ćeš izgubiti i to što si steko, jer je ulaganje na temelju osjećaja je lutrija. Jako jednostavno.

Ti si mi inače na “ignore” pa ne vidim što pišeš, al sad te citirao ZdravkoMamić1 pa sam zato vidio što pišeš i tvoje se pisanje nije promijenilo od “ozbiljnog novca”. Ne, građevinari nisu ni približno kao turisti tih godina. To se vidi iz bilanci. To što im je kapital spaljen, to je druga stvar… Nažalost, ne znaš pogledati izvješće već ulažeš na temelju Junkera i izjava ministra…

I što se tiče izlaska iz RIVP-a, pogledajte ovo:
Neki Čovo ima 1.000 dionica X vrijednih 10 kuna. Ukupno je to 10.000 kn. Nakon nekog vremena dionica naraste na 38 kuna i naš Čovo proda 500 dionica X. Izlazi li naš Čovo iz dionice? Hm. Prije je u dionici X imao 10.000kn, a sada NAKON što je prodao POLA ima 19.000 kn u dionici X. Hm. 19.000kn>10.000 kn. Hm. Kako je zanimljiva ova matematika!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

ali zašto bi prodavao ako očekuje daljnji rast te iste dionice, a rast drugih nije izvjestan kao rast te dionice, barem tako ispada prema vašem pisanju. prodaje da smanji rizik ,a vi prikazujete kao da rizika nema. turizam je osjetljiva grana. dovoljna je petarda na stradunu i svi će imati pad posjeta. dovoljno je da tjedan dana pada kiša, propada čitav mjesec, ljudi će otkazati aranžmane…nije sve tako jednostavno kako se prikazuje. treba imati širok portfelj, ne samo turizam. nekad davno ja sam imao solarisa. kupio po 600, u tjedan dana narastao je na 1200 pa sam ga prodao. eto, to su bila vremena…a danas je jedva 1000 kuna…samo, tada se špekuliralo, a danas netko zaista investira u solaris iako je poznato da većinski konstantno posluje netrasparentno prema malim dioničarima…ima nas svakakvih…

...povijest se ponavlja...

New Report

Close