Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Kresso
Ma ja nevolim govoriti čiji je veći i koliko je tko..
Ali dotični gleda u čarobnu kuglu i on zna koliko tko zarađuje i kad dobiva a kad bankrotira..
To znači da on zna gdje će koja dionica ići i po kojoj cijeni…
Sad mi je žao što sam ga stavio na ignore jer ako čovjek zna gdje će ići koja cijena…tko će zaraditi a tko izgubiti onda ima nadnaravne moći procijene u što treba uložiti..
Evo kolega moje isprike,…vi ste jedan od jačih ulagača koje sam u životu upoznao..
Možete mi barem javiti na pm što će rasti a što padati i u što da uložim a da ne bankrotiram…

A BALVANA!!! :) :) :)


Sad mi je žao što sam ga stavio na ignore jer ako čovjek zna gdje će ići koja cijena…tko će zaraditi a tko izgubiti onda ima nadnaravne moći procijene u što treba uložiti..

Baš obrnuto! Ja nemam pojma di će cijena i kakav je trend i tajming. Točno to ti radiš i točno to što si sada meni reko, sprdaš se sa samim sobom.

No….vrijeme će pokazati… Kao mnogo puta do sada…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Evo malo benzine na vatru: u grafu koji prilažem predstavljam vam: „Rastopljivače!!!“, deset firmi od 60-tak koje pratim čiji kapital se godinama topio kao artički led u globalnom zatopljenju. Staza je jednostavna: ostvariš godišnji zgubitak – preneseš i akomuliraš gubitak – nitko ti gubitak ne pošpuga magičnom krpicom – to ti se oduzima od kapitala dakle vlasništva dioničara – A) zadužiš se pa ti imovina ostaje ista a dug raste ili B) smanjuješ imovinu. Ja ih ne bi razmatrao za kupnju sve do određene razine ostvarene godišnje dobiti, ali kada bi se takve spustaše ranije isplatilo kupiti: kada je A) cijena dionica padala brže od pada kapitala, a da je B) poslovanje prestalo ponirati i proizvoditi masivne gubitke. Bez ostvarenog A) + očitog B) koliko god nešto jeftino kupili riskirate da kupujete sutrašnji zrak, prazninu. Normalno govorim o investiranju, ako neki špekulant želi uskočiti i iskočiti iz brzog vlaka bez kočnica, može završiti s džepom punijim u skoku van nego unutra.


Evo malo benzine na vatru: u grafu koji prilažem predstavljam vam: „Rastopljivače!!!“, deset firmi od 60-tak koje pratim čiji kapital se godinama topio kao artički led u globalnom zatopljenju. Staza je jednostavna: ostvariš godišnji zgubitak – preneseš i akomuliraš gubitak – nitko ti gubitak ne pošpuga magičnom krpicom – to ti se oduzima od kapitala dakle vlasništva dioničara – A) zadužiš se pa ti imovina ostaje ista a dug raste ili B) smanjuješ imovinu. Ja ih ne bi razmatrao za kupnju sve do određene razine ostvarene godišnje dobiti, ali kada bi se takve spustaše ranije isplatilo kupiti: kada je A) cijena dionica padala brže od pada kapitala, a da je B) poslovanje prestalo ponirati i proizvoditi masivne gubitke. Bez ostvarenog A) + očitog B) koliko god nešto jeftino kupili riskirate da kupujete sutrašnji zrak, prazninu. Normalno govorim o investiranju, ako neki špekulant želi uskočiti i iskočiti iz brzog vlaka bez kočnica, može završiti s džepom punijim u skoku van nego unutra.

Bem ti misa maloga, drevil. Ja sam prvo mislio da si otisa na kvasinu, vidim grafovi svi rastu! A onda sam skuzio samo da si “naopak”, godine ti idu obrnuto od uobicajenog… 😀

I bem mu misa maloga, ja ti udrija “palac gore”, a doslo 25%. Znaci da su ti najmanje trojica u sat vremena lupnuli “palac dole”… Udrija si ih u žicu…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Evo malo benzine na vatru: u grafu koji prilažem predstavljam vam: „Rastopljivače!!!“, deset firmi od 60-tak koje pratim čiji kapital se godinama topio kao artički led u globalnom zatopljenju. Staza je jednostavna: ostvariš godišnji zgubitak – preneseš i akomuliraš gubitak – nitko ti gubitak ne pošpuga magičnom krpicom – to ti se oduzima od kapitala dakle vlasništva dioničara – A) zadužiš se pa ti imovina ostaje ista a dug raste ili B) smanjuješ imovinu. Ja ih ne bi razmatrao za kupnju sve do određene razine ostvarene godišnje dobiti, ali kada bi se takve spustaše ranije isplatilo kupiti: kada je A) cijena dionica padala brže od pada kapitala, a da je B) poslovanje prestalo ponirati i proizvoditi masivne gubitke. Bez ostvarenog A) + očitog B) koliko god nešto jeftino kupili riskirate da kupujete sutrašnji zrak, prazninu. Normalno govorim o investiranju, ako neki špekulant želi uskočiti i iskočiti iz brzog vlaka bez kočnica, može završiti s džepom punijim u skoku van nego unutra.

Potpisujem kompletnu analizu,molim sagledati prestale doaupne parametre. Otići u nekoliko navrata na ribanje,fizički trening jogu itd. Možda pidsvjesno presudi. Razmišljati o onome što je preko zida. Očekujući ili iščekujući potrdu razmišljanja kroz brojke,često dovodi do pretjeranog kašnjenja u realizaciji i gubitka komparativne prednosti. Najčešće nekoliko stotina %.
Evolucija ubrzala,počinje preispitivanje. Bravo Drevil…….😃

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


Evo malo benzine na vatru: u grafu koji prilažem predstavljam vam: „Rastopljivače!!!“, deset firmi od 60-tak koje pratim čiji kapital se godinama topio kao artički led u globalnom zatopljenju. Staza je jednostavna: ostvariš godišnji zgubitak – preneseš i akomuliraš gubitak – nitko ti gubitak ne pošpuga magičnom krpicom – to ti se oduzima od kapitala dakle vlasništva dioničara – A) zadužiš se pa ti imovina ostaje ista a dug raste ili B) smanjuješ imovinu. Ja ih ne bi razmatrao za kupnju sve do određene razine ostvarene godišnje dobiti, ali kada bi se takve spustaše ranije isplatilo kupiti: kada je A) cijena dionica padala brže od pada kapitala, a da je B) poslovanje prestalo ponirati i proizvoditi masivne gubitke. Bez ostvarenog A) + očitog B) koliko god nešto jeftino kupili riskirate da kupujete sutrašnji zrak, prazninu. Normalno govorim o investiranju, ako neki špekulant želi uskočiti i iskočiti iz brzog vlaka bez kočnica, može završiti s džepom punijim u skoku van nego unutra.

Gospon drevil….gospon Bakic je u ove dvije dionice koje ste vi izbacili na svojoj listi ulozio vise nego cete vi i kospodin kressho te cijela vasa rodbina i prijatelji zaraditi za cijeli zivot.
Napominjem ulozio…znaci ulozio je da zaradi.
Molim te mozes li izbaciti isti graf za rivp tj.nekadasnji korf od 2006 do 2008.
Pa da vidimo koliko su oni u tom vremenu sprzili a Bakic i Bilbija su bas tada kada vi jos niste ni znali za varijable i excel tablice ma za burzu uopce kupovali tu dionicu sa losim fundamentima po 1, 5-2 kune.
Vi ste poceli ulagati kada su fundamenti postali brutalni i kada vam je vasa tablica to rekla da trebate dakle 1000% skuplje nego oni..
Poanta je da izbacite tablicu onih dionica koje po vama imaju potencijal da od ocitog gubitasa i rasipnika kapitala postane pravi labud.
A to je upravo.rivp.
Dakle niste vi otkrili toplu vodu nego doticni dvojac..
Ajte izbacite nam nesto sto neznamo a ne nesto sto znamo i sto mozemo vidjeti na monedionice.com.
Ovo sto vi pisete je meni u najmanju ruku i da budem pristojan smijesno.
Uz svu silu knjiga koje ste procitali.
I jos jednom ne zaraduju na burzi ini koji procitaju vise knjiga…jer bi se onda svi takmicili tko ce ih vise procitati

A BALVANA!!! :) :) :)


Ja ne govorim za g. Bilbiju da će bankrotirati, nego za tebe. G. Bilbija je vjerojatno jako dobro izanalizirao i ulozio u sto je ulozio, a sigurno nije "gađao" tajming. Ja i drevil imamo potpuno različite poglede na ulaganje i ja ne gledam ono što on gleda. I drevil i g. Bilbija i ja i mnogi drugi radimo isto, pokušavamo saznati iz izvješća i ostalih informacija što vrijedi, a ti gledaš tajming. Tako da… G. Bilbija je sigurno sličniji drevilu, nego tebi. Da možeš pogoditi tajming bio bi među bogatijim ljudima u svijetu i mi se ne bi zgražali nad onim što piše BearG, već bi govorili o faci g. _______ , jednom od najboljih ulagača na ZSE.

"A sto je ulaganje u turisticke dionice nego u biti ulaganje u nekretnine uz more na dobrim lokacijama." => Točno.

"Na jako dobrim lokacijama…a sa druge strane ulazete u turisticke dionice koje se trenutno trze duplo skuplje nego prave nekretnine uz more.." => Netočno.

oprosti, ali točno je da su sada nekretnine uz more jeftinije od turističkih dionica.
evo primjer poreča. uz more, pored hotela materada ima parcela po 200 eura po m2, a nekad je bilo 400 eura po m2, čak i 500. i kupaca još nema jer parcela je velika, a nalazi se u T1 zoni. ulicu iznad imaš kuća po 1000-1200 eura po m2, također jeftinije nego prije i to zato što su to kućerine od 500-800 m2, ali opet 1000-1200 eura u poreču, 3 minute pješice do mora…a prosječna cijena u poreču i okolici je 1800 eura po m2. a po kojoj cijeni ide riviera? na 2 book-a i to nakon revalorizacije nekretnina prije par godina kad su cijene bile tu negdje…dakle? nije tako kako govorite. trenutno je jeftinije kupiti nekretninu uz more nego turističke dionice. razlog: toliko ste hvalili turističke dionice svi odreda, toliko ste pisali o njima da danas 90% investitora ima poneku turističku dionicu, s time da se vrata za izlaz iz kina nisu proširila. i dalje su ista. samo argumentirano, nemojte pisati napamet.

...povijest se ponavlja...

A gospodin Bilbija je u dionice koje ste stavili da su rastapljivaci…taj isti gospodin koji je kupio rivp po 1, 5 kuna kada je bila rasipljivac i kada ste vi tek hodali po knjiznicama da se educirate…
Ulozio u dvine dionice sa vase liste gotovo 40 mil. kuna i vi se posprdno obracate ovim putem ljudima koji su zaradili vise para na burzi nego ste vi vidjeli na teveu..
Ono jel vam neugodno.
Da vam te silne knjige nisutoliko podigle ego pa ste izgubili busolu.
Gospodin Bilbija je prepoznao potencinal u Atpl i Jdpl…dok je Gospodin Bakic prepoz ao potencinal u DDjh i hdel…
Ja imam mix dio ica doticnog dvojca a o visini nebih.
Meni ne samo sminesno kada netko poput vas ili korisnika kresshe prodaje oamet i kupuje dionice koje vam doticna gospoda prodane 2500% skuplje nego su oni kupovali a vi pucate od rece jer imanu dobre fundamente…
Udarac o pod za vas dvojicu ce biti toliko bolan da cete promjeniti strategiju i to vrlo brzo…

A BALVANA!!! :) :) :)

slažem se. a najgore je što neki kažu da njih dvojica sada prodaju jer je to tzv. usklađivanje portfelja…a ja pitam zašto prodavati nešto što će i dalje munjevito rasti? oni znaju da slijede crne godine za naše preinvestirane turiste. sve uloženo vraćat će se ne idućih 2 godine nego idućih 5-10 godina. zato prodaju, a bogme je bih i prije prodao kupljeno po 1,5 – 2,4 kune, a sada je cijena 38-39 kuna….kapa dolje za gospodu što su prepoznali ono što drugi nisu…a njihova daljnja ulaganja ne pratim pa ne mogu komentirati. logično je i da neće sve prodati u turizmu, bitno im je da izvuku glavnicu uvećanu za prinos od recimo 1000%. ostaje im još preko 2000% prinosa , dakle ostaju u dionicama koje su čisti prinos i koje nisu platili ni lipe…

...povijest se ponavlja...

delboy , to i jest usklađivanje portfelja , što ti vjerojatno i znaš ali se praviš blesav kao i bearg , pa probate zaobilazno drukat . Prozirni ste , zato se ostavite ćorava posla jer ispadate smiješni , posebno bearg kojeg na svakoj temi posebno žulja rivp …

Bravo delboy..
Ocito ti jedini kuzis ovdje o cemu pisem…
Hvala i pozdrav

A BALVANA!!! :) :) :)

bearg , a većina ostalih očito kuže koliko si proziran.

New Report

Close