Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma Fenki i Bear vi niš ne kužite. Ljudi su prije godinu dana davali dionice atpl i thnk i još bi ti platili da uzmeš. Kakva je to prilika bila…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Neka 2017. bude posna i skromna barem kao 2016.
nitko zadovoljniji od mene. Radujem se dobitcima koji
su veći od bilo koje legalnog posla, imao sam jedan
gubitak koji sam brzo očistio iz portfelja, i jedan
minimalan zanemariv. Prilika uvijek ima.
Moji favoriti su kvalitetne dionice dobitaši.
Nekako sam protiv izmišljanja tople vode.
Žao mi je sudionika koje se prezentiraju kao
nekakvi trejderi i slično jer je njima sigurno najteže,
a novac je lako izgubiti.


…čitam par stranica unatrag….na ovoj temi je dio dioničara ……..prolupao..

tockice znace:
-u stvarnom govoru mucas?
-hvatas zrak izmedju dvije rijeci kao bivsi ministar poljoprivrede?
-rijeci ti slabo dolaze zbog demencije ili neuroloskog ostecenja pa ti treba vremena da ih prizoves?
-ti si u stvari stranac, pa trebas razmisljati kako bi nesto rekla na hrvatskom jeziku gramaticki i pravopisno ispravno?

…opća klima,sentiment već dugo ne tako pozitivan a izgledno sljedi bitno više + od – vijesti što bi taj sentiment trebalo gurnuti još više u +
reakcija,posljedice nebi smjele izostati
time will tell


http://lider.media/aktualno/ekonomska-klima-optimizam-na-najvisoj-razini-od-ulaska-u-eu/

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

HHLD dvije blokade


Što mislite o favoritima 2017 ? Kako je krenulo bit će vruće.
Samo utržive dionice.
PLJK je bila neutrživa na 1kn,pa je bila utrživa na 22.
Na PLJK zaradio dovoljno za pokriti cjelokupni neutrživ portfelj kupljen u 2016.
HMDN/virtualno +12,realno nakon delistinga -30% ili postajem dugoroćni/,JDTC/virtualno+ 30% dobiti,realno ćemo znati nakon 14.1.radi PSN/,IKBA/virtalno i realno + 12%/PUNT/virtualno 60%.
Ukupno u tom nelikvidnom porfelju veliki podbačaj u odnosu na ranije godine.Samo 45,5% rasta koji će biti smanjen s obzirom da sam ostvario porez na kapitalnu dobit.
Kako mi je taj nelikvidni porfelj koji je prije tri godine bio težak cca 35 tis.virtualnih kuna,i pored isplate od desetak tisuća realnih kn/isplata iz temeljnog kapitala/ QUNE u dva navrata/sadašnji portfelj je težak cca 222 tis.kn.Mislim da je to briljantan rezultat,pa pobjedničku strategiju neću mjenjati.
Razmišljao sam da postepeno izlazim iz nelikvidnih pozicija i da ulazim ,naravno,ne u skupo fondovsko smeće,nego barem u dionice koje su u redovnom poslovanju,koje će tu ostati ili će uskoro ući u redovno trgovanje zbog povećanja likvidnosti,recimo kao SNBA.I kako uči u neku skupu likvidnu poziciju pored
nelikviduše kao SNBA.
Likvidni porfelj kojeg vodim za jednog prijatelja u toku 2016 ostvario je brutalan rast od preko 60%.
Nakon obračuna poreza biti će nešto niži,ne želim nepotrebno gubiti vrijeme za obračun,jer očekujem obračun od brokera.Najbolja pozicija u 2016. THNK kupljena prosječno po 230 ,djelomično kapitalizirana po 400,a imam je još uvijek u portfelju.Ne prodaje mi se jer su porezne škare ogromne jer ako prodam po 500
platit ću porezna 270 kn,cca 36 kn po dionici.Ali ukoliko nastavi rast morat ću prodavati ili THNK ili DLKV jer smatram da ni jedna branša ne smije biti zastupljena više od 40% porfelja,a jedna dionica ne više od 30% porfelja radi sigurnosti.I dok mi je THNK najbolja pozicija 2016.DLKV je bio najgora pa sam u dokupu od 13 prema 10 spustio prosječni ulaz.Većina dionica iz ovog porfelja su kupljene u 2016. pa
,dosta se i trejdalo,lijepo se zaradilo na SLPF,INGR,OPTE.PVCM,tih 6x % rasta i prezni gubitak za 2016.a tome treba pridodati i gubitak koji će se pojaviti
u obračunu poreza za 2018.pa smatram da je netto dobit oko 55%.I to je odlično i ponovilo se jer se radi
o velikom porfelju i zaradi od više desetina tisuća eura.
Med i mlijeko reče ka rijeka,u mom malom presušilo s obzirom na HMDN,ali likvidni porfelj pobjedio
crobex za 4% u prvoj sedmici poslije nove godine.
Odlično,ali nikada nije previše!!!!!



frankie@
da ti tako slabo računaš bio bi bitno manje bogat.
moglo se je to isto i drugačije napisati rezultat bi bo isti ali neki su rođeni da stvari okreću “kontra”
ili da dodaju svoj “potpis”
🙂

.

Migracije dušo draga nemojte cijena biti nikako manja od 100%…
Jer nešto može sa 100 kuna pasti na nula i to je 100% pad.
Ne postoji pad od 150 %…..Rast svakako da..
[/quote]

pa napisao sam da je napisano “kontra”. 🙂
ok,teh. si u pravu pa se ispravljam i zato:
umjesto texta”thnk već je ok a biće još više ok jer je prije 10 mjeseci bila 150-170% jeftinija” a ako ne griješim ide to ide jer do booka su još milje i milje…
umeće se text : thnk već je ok a biće još više ok jer je u 10 mjeseci rasla 150-170%“a ako ne griješim ide to ide jer do booka su još milje i milje…
stvarno mislim da je velika večina čitaoca i u neispravljenoj verziji texta isčitala poantu.
izgleda da ću morati angažirati lektora + upotreljavati primjereniji ton štogod to značilo.
kakobilo sada znam da sa thnk-om “nema šale” te da je thnk zabranjena tema na best buy-u
i pridržavat ću se toga tako mi……
nebi niti ja thnk spomenuo M M da me nije dirnulo u ego indirektno proglasivši me neinteligentni,nekonzervativnim neuspješnim investitorom jer investiram i u građevinu,brodare…i to sve u jednoj rečenici :-))
tko nije na ego slab neka ovdje napiše da nije.
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


HHLD dvije blokade

može ih biti i 100, šrot je uvijek šrot

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

serislave,
zahvaljujem na komentarima oko mojih favorita za 2017.
(rivp, janaf, adris i podravka)
Ali za rivp ste napisali da je rast većinom odrađen.
Tržište to zapravo već demantira. Postavljam pitanje kako
može biti odrađen rast kada su velike investicije tek u
pumpama betona, a nove akvizcije vrlo vjerojatno tek
slijede…Postoji vrijednost koju ne možemo znati dok
ne dobijemo FI za godinu, dvije, tri…moje mišljenje.

Pa nije serislav jedini koji je to napisao za Rivp . Ima ih još koji to pričaju ve ć godinu dana , ali ona ne sluša , hebiga☺️

U redu, pokušavam razumjeti slijedeću logiku, ali u startu ne štima:
Kao, raslo je pa neće više ili puno je palo pa neće više.
To jednostavno nije realno. Korekcije itd su potpuno druga stvar,
jaki kupci ili jaki prodavači.
Što da recimo Bilbija nije prodavao stotine tisuća dionica, kolika
bi danas bila cijena itd to je važnije od toga da je puno raslo, a raslo je.

Potencijal ili isplativost kupnje neke dionice pojednostavljeno se sastoji iz potencijala poslovanja nekog poduzeca, cijene dionice prema sadasnjem poslovanju i dijela ciklusa u kojem se nalazi cijelo trziste dionica na kojem je dionica izlozena. Za prvu, growth komponentu ne pokusavan nagadjati sto ce biti, za to nemam znanja, nego jednostavno pratim trendove varijabli koje me zanimaju. Dobar dio dionica u mom portfelju ima taj neuznemireni, skoro pravocrtni, rastuci trend na svim varijablama iz godine u godinu, godinama. Tablicne podatke po varijablama pretacem u male grafove, skoro piktograme, za brzi pogled. U attachu primjer, atln, jedno je cista dobit, ebit, ebitda i prihod/5 da bi stao u mjerilu ostalih varijabli, drugo je cista dobit, operativni tijek novca i slobodni novcani tijek, zadnji kao linearni trendline zbog jakog variranja od godine do godine.

New Report

Close