Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao što sam i napisao 29.12.2016.
1. RIVP
2. JANAF
3. ADRIS
4. PODRAVKA.

Doista mislim da je ovo najbolje od najboljeg. Jednu dionicu ću izostaviti, jer ju kupujem iako bi
možda došta tek na 5. mjesto, ali to su osobne preferencije i očekivanja. Ova su 4 glavna asa 2017.
Smatram da ulagač na ovim dionicama smanjuje svoj rizik na vrlo prihvatljiv ili čak mali, te
osigurava si vrlo lijepu zaradu. Naravno da treba ostaviti casha za HEP…kada i ako bude, nadam se.
Za kockare i avanturiste uvijek dobro dođu građevinari i brodari umjesto kladionica, ali
tu je preveliki rizik za inteligentnog konzervativnog i naravno uspješnog investitora.


Kao što sam i napisao 29.12.2016.
1. RIVP
2. JANAF
3. ADRIS
4. PODRAVKA.

Doista mislim da je ovo najbolje od najboljeg. Jednu dionicu ću izostaviti, jer ju kupujem iako bi
možda došta tek na 5. mjesto, ali to su osobne preferencije i očekivanja. Ova su 4 glavna asa 2017.
Smatram da ulagač na ovim dionicama smanjuje svoj rizik na vrlo prihvatljiv ili čak mali, te
osigurava si vrlo lijepu zaradu. Naravno da treba ostaviti casha za HEP…kada i ako bude, nadam se.
Za kockare i avanturiste uvijek dobro dođu građevinari i brodari umjesto kladionica, ali
tu je preveliki rizik za inteligentnog konzervativnog i naravno uspješnog investitora.


kolega moram priznati da ste me dirnuli u ego.
ima dokaza da niste u pravu,dapače čak i naznake zablude ali pričekajmo još malo za rezime.
ako se ne varam i na himr ste se pojavili oko 5xx (isprike ako griješim) a ja na 160 pa i u tome leži dio odgovora. neki ulaze prerano a neki sa zvukom sirene.
kako bilo čestitam vam na uspješnosti,nebi sa drugima mjenjao prinose pa ni sa vama
neka ostane da smo svi sretni.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Točno je, lijepo sam zaradio u vrlo kratkom roku na HIMR,
nitko nije htio ni štapom dirati…
Vjerujem da će Tehnika biti OK, ali jednostavno nije za mene.
Evo čujem kako jedan građevinac žica novce od Valamara,
pa na cassa sconto recimo to tako koluta očima, ali naravno nema izbora…
Mislim da se kužimo.


Točno je, lijepo sam zaradio u vrlo kratkom roku na HIMR,
nitko nije htio ni štapom dirati…
Vjerujem da će Tehnika biti OK, ali jednostavno nije za mene.
Evo čujem kako jedan građevinac žica novce od Valamara,
pa na cassa sconto recimo to tako koluta očima, ali naravno nema izbora…
Mislim da se kužimo.

thnk već je ok a biće još više ok jer je prije 10 mjeseci bila 150-170% jeftinija a ako ne griješim ide to ide jer do booka su još milje i milje…
atpl je bila prije godinu dana >200% jeftinija a u maximimu i >300%
na tim temama je izneseno i masu argumenata i nije taj rast slučajan,ima on svoje temelje,tko je vidio,želio vidjeti a i danas se vidi puno lipih temelja…
zato sam morao reagirati na vašu izjavu:
“Za kockare i avanturiste uvijek dobro dođu građevinari i brodari umjesto kladionica, ali tu je preveliki rizik za inteligentnog konzervativnog i naravno uspješnog investitora.”

investitori su cijedili u građevini preko svake mjere,možda još i danas mogu neke cijediti ali sve će to oni sa kamatama povratiti jer knjige naruđbi se pune tako da se niti tinta ne stigne sušiti,
tsunami je na putu i biti će nestašiće tinte a ako ne griješim i papirnatih maramica bi moglo usfalili,a i srdela snacka sa šlagom.
“mislim da se kužimo”
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


….thnk već je ok a biće još više ok jer je prije 10 mjeseci bila 150-170% jeftinija a ako ne griješim ide to ide jer do booka su još milje i milje…
atpl je bila prije godinu dana >200% jeftinija a u maximimu i >300%….

Da mi je samo izracunat cijene navedenih dionica s obzirom na danasnju cijenu i gore navedeno.Ovo ni Einsten ne bi uspio,a kamoli ja.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

frankie@
da ti tako slabo računaš bio bi bitno manje bogat.
moglo se je to isto i drugačije napisati rezultat bi bo isti ali neki su rođeni da stvari okreću “kontra”
ili da dodaju svoj”potpis”
🙂

.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Što mislite o favoritima 2017 ? Kako je krenulo bit će vruće.
Samo utržive dionice.

više utržive su dale do sada bitno više od manje utrživih,vrijeme za arbitražu??
među manje utrživima se kriju potencijalno najbolje prilike za 2017.
imovina i dalje snažno podcijenjena a profitabilnost će rasti kod gotovo svih.
držim da tko će ih izostaviti da će mu portfelj ostvariti manji avg prinos.
neki su primjerci u 2016 potegnuli i >100% a to može sigurno “pozlatiti” svačiji porfelj.
omjer potencijalni rizik-potencijalna dobit na takvima po meni vrijedan ozbiljnog razmatranja a možda i must have u nekom dijelu.
opća klima,sentiment već dugo ne tako pozitivan a izgledno sljedi bitno više + od – vijesti što bi taj sentiment trebalo gurnuti još više u +
reakcija,posljedice nebi smjele izostati
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Barikb
Rivp – vecinom odradilo svoje, ali rastu prihodi i dobit pa nije lose,
Janaf – slicno, ali s manjim potencijalom,
Adris – drzati zauvijek, rasti ce sigurno, ne eksplozivno, ali solidno,
Podr – slicno, s vecim potencijalom.
Uglavnom, ovo nije spekulativan portfelj, solidan, ali za mene preziheraski. Treba malo sosa ovdje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

…čitam par stranica unatrag….na ovoj temi je dio dioničara ……..prolupao..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


frankie@
da ti tako slabo računaš bio bi bitno manje bogat.
moglo se je to isto i drugačije napisati rezultat bi bo isti ali neki su rođeni da stvari okreću "kontra"
ili da dodaju svoj"potpis"
🙂

.

Jednostavno ovo je matematicki totalno nekorektno i netocno sto si napisao,ali s obzirom na kvalitetu foruma nije za iznenadit se i nije mi cudno da sam dobio svega 60%. S drugu stranu gledajuci ocima optimista to znaci da ipak natpolovicna vecina ima mozga ili makar ona koja razmislja o onome sto cita i preispituje napisano.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


frankie@
da ti tako slabo računaš bio bi bitno manje bogat.
moglo se je to isto i drugačije napisati rezultat bi bo isti ali neki su rođeni da stvari okreću "kontra"
ili da dodaju svoj"potpis"
🙂

.

Migracije dušo draga nemojte cijena biti nikako manja od 100%…
Jer nešto može sa 100 kuna pasti na nula i to je 100% pad.
Ne postoji pad od 150 %…..Rast svakako da..

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close