Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bas pisem Mikanu, ako mi je Mandelbrot legao kao trijumf uma, ljepota otkrica, skoro otkrovljenje o burzi, Loius Navellier je moj covjek, kupio me prvom recenicom: My name is Loius Navellier, and I’m a numbers guy, plain and simple.

Knjiga u citanju, ali par stvari s pocetka, kao da mi je bio u glavi:
…Because of this tendency for the game to change, I have found that it is necessary to rank stocks on more than one fundamental variable, and from time to time I may even tweak the weighting of each variable.
i
…I will even talk about ways to manage the biggest risk to successful growth stock investing— human emotions such as fear and greed that all too often lead us to do the wrong thing at exactly the wrong time. It is difficult to be buying amid panic, and selling when everyone else is excited about the stock market, but I am going to teach you how to use my system to do exactly that.
i
…Listening to stories can be great fun. It can be entertaining and interesting. A great way to spend an evening is to sit around with a few adult distilled beverages and share stories with friends. But this is a lousy way to pick stocks and can cost you a lot of money over the long run (and sometimes even the short run). Wall Street loves to find and sell stories. It is the basis of the business.
i
…I am a numbers guy. Numbers and stocks are two of my greatest passions in life, and fortunately I have been able to combine them into a long and successful career picking growth stocks. I believe that the proof is in the numbers and that a careful study and analysis of the numbers can help us find stocks with growth potential and big gains in the future while avoiding stories and mumbo-jumbo. Getting caught up in the story can cause investors to believe the hype surrounding a stock or a market and stay long after they should have exited.
i

i
…More and more, society understands that it is often the numbers and math of a situation that have the most meaning. Meaningful, real answers, as opposed to mysterious forces, come from scientific analysis of the numbers underlying a situation. Analyzing things from a subjective point of view allows us to color situations with our own opinions, hopes, and dreams and to be influenced by others. And there is just way too much information of a subjective nature floating around us every day.
i
…Relying on just the numbers has helped us find growth stocks before Wall Street turned them into stories, and it has helped us exit before the story ended. Wall Street sells stories. I trust numbers. I can’t always trust the Wall Street sales machine. But I can trust the numbers from my database. Count on it.



Dugorocno, dobar dio dionica izlistanih na ZSE je best buy . Dionice nekih tvrtki od izrazitog znacenja za hrvatsko gospodarstvo su na abnormalno niskim razinama . Sjetite se razina od prije 8-9 godina . Potrebno je probuditi svijest kod ljudi da ulaganje jednog dijela ustedjevine u dionice je normalno, pametno i isplativo ulaganje .
Ulaganje u dionice treba gledati kao ulaganje u buducnost, a ne kao instrument za bogacenje u 15 dana .

uz takav stav ostat' ces bez gaca kad prodje ponoc na satu burzovnog ciklusa, ali ne brini, pred nama je tek 9 h, letjeti ce i zaledjene kokosi u medjuvremenu, a kad kazaljka bude u silaznom dijelu ciklusa neces biti sam, biti ce jos puno ogoljele ekipe.
[/quote]

Dragi Drevil,
jako poštujem tvoj ulagački habitus i izrazitu potrebu za stalnom edukacijom i učenjem. Na žalost knjige i teorija nam samo djelomično omogućuju da shvatimo i napredujemo. Ogroman i presudan značaj ipak ima ulagačka intuicija, a koja se gradi i stječe isključivo neposrednim iskustvom u velikoj mjeri, a u ostalom dijelu sa njom se rađaš. Za razliku od tebe,mislim da smo tek na početku 3. četvtine ciklusa. Po tome purani još nisu ni blizu da polete.
Sretna i uspješna Nova 2017. godina.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Pa ovo JE zabavno.
Napetica !
Čita se kao Once Upon A Time. 🙂
Hvala drevil.
Štivo za iduću godinu. Važno je imati plan 🙂
Svim kolegama forumašima želim dobru i uspješnu novu godinu.

drevil, radi se o The Little Book That Makes You Rich?

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre




Dugorocno, dobar dio dionica izlistanih na ZSE je best buy . Dionice nekih tvrtki od izrazitog znacenja za hrvatsko gospodarstvo su na abnormalno niskim razinama . Sjetite se razina od prije 8-9 godina . Potrebno je probuditi svijest kod ljudi da ulaganje jednog dijela ustedjevine u dionice je normalno, pametno i isplativo ulaganje .
Ulaganje u dionice treba gledati kao ulaganje u buducnost, a ne kao instrument za bogacenje u 15 dana .

uz takav stav ostat' ces bez gaca kad prodje ponoc na satu burzovnog ciklusa, ali ne brini, pred nama je tek 9 h, letjeti ce i zaledjene kokosi u medjuvremenu, a kad kazaljka bude u silaznom dijelu ciklusa neces biti sam, biti ce jos puno ogoljele ekipe.
[/quote]

Dragi Drevil,
jako poštujem tvoj ulagački habitus i izrazitu potrebu za stalnom edukacijom i učenjem. Na žalost knjige i teorija nam samo djelomično omogućuju da shvatimo i napredujemo. Ogroman i presudan značaj ipak ima ulagačka intuicija, a koja se gradi i stječe isključivo neposrednim iskustvom u velikoj mjeri, a u ostalom dijelu sa njom se rađaš. Za razliku od tebe,mislim da smo tek na početku 3. četvtine ciklusa. Po tome purani još nisu ni blizu da polete.
Sretna i uspješna Nova 2017. godina.
[/quote]

Dragi Gigic, ja bih jako volio da si u pravu, to bi znacilo jos dobrih prirasta portfelja bez rizika precjenjenosti. Bojim se da je treca cetvrtina ciklusa tj. prva polovina uzlaza gotova ili skoro gotova. Cak i u tom slucaju, tek smo isplovili, sampanjac, muzika, uzivaj, do kraja voznje neki od nas ce biti milijunasi, a kako ce se brzina burzovnog vremena nastelati prema stvarnom, nemam pojma, mogu proci godine do sante. Moj jako oprezni portfelj je na 13 i nesto ponderiranog P/E, skoro na fer vrijednosti. Pokusao sam sakupiti osobine druge polovine uzlaznog dijela ciklusa cijene dionica kroz svjetske primjere ciklusa, vidjeti cemo koliko cemo ih prepoznati u nasoj maloj bari kroz iducu godinu:
1. Jasan ulaz novca iz novog izvora, npr. iz štednje s lošim prinosima, strani ulagači
2. Porast volumena trgovanja
3. Optimizam
4. Porast ulaganja mirovinskih fondova u dionice
5. Rast ukupne količine novca uložene u dioničke fondove
6. Pojačan interes javnosti za burzu dionica i pojačana prisutnost dionica u medijima
7. Porast broja ulagača na burzi
8. Rast ugleda vrijednosti individualizma
9. Rast materijalističkog osjećaja u društvu
10. Rast vjere u kapitalizam
11. Osjećaj nove ere, novog perioda
12. Širenje tehnologije koja podiže standard
13. Jačanje ekonomije
14. Niske dividende

…….
15. Porast IPO aktivnosti
16. ima još sitnijih signala

@drevil

odličan podsjetnik, potražio sam ga prije neki dan

Inače u praksi mi se pokazalo da je za portfelj u RH od par milijuna kn najbolji izbor 10 dionica

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]





Dugorocno, dobar dio dionica izlistanih na ZSE je best buy . Dionice nekih tvrtki od izrazitog znacenja za hrvatsko gospodarstvo su na abnormalno niskim razinama . Sjetite se razina od prije 8-9 godina . Potrebno je probuditi svijest kod ljudi da ulaganje jednog dijela ustedjevine u dionice je normalno, pametno i isplativo ulaganje .
Ulaganje u dionice treba gledati kao ulaganje u buducnost, a ne kao instrument za bogacenje u 15 dana .

uz takav stav ostat' ces bez gaca kad prodje ponoc na satu burzovnog ciklusa, ali ne brini, pred nama je tek 9 h, letjeti ce i zaledjene kokosi u medjuvremenu, a kad kazaljka bude u silaznom dijelu ciklusa neces biti sam, biti ce jos puno ogoljele ekipe.
[/quote]

Dragi Drevil,
jako poštujem tvoj ulagački habitus i izrazitu potrebu za stalnom edukacijom i učenjem. Na žalost knjige i teorija nam samo djelomično omogućuju da shvatimo i napredujemo. Ogroman i presudan značaj ipak ima ulagačka intuicija, a koja se gradi i stječe isključivo neposrednim iskustvom u velikoj mjeri, a u ostalom dijelu sa njom se rađaš. Za razliku od tebe,mislim da smo tek na početku 3. četvtine ciklusa. Po tome purani još nisu ni blizu da polete.
Sretna i uspješna Nova 2017. godina.
[/quote]

Dragi Gigic, ja bih jako volio da si u pravu, to bi znacilo jos dobrih prirasta portfelja bez rizika precjenjenosti. Bojim se da je treca cetvrtina ciklusa tj. prva polovina uzlaza gotova ili skoro gotova. Cak i u tom slucaju, tek smo isplovili, sampanjac, muzika, uzivaj, do kraja voznje neki od nas ce biti milijunasi, a kako ce se brzina burzovnog vremena nastelati prema stvarnom, nemam pojma, mogu proci godine do sante. Moj jako oprezni portfelj je na 13 i nesto ponderiranog P/E, skoro na fer vrijednosti. Pokusao sam sakupiti osobine druge polovine uzlaznog dijela ciklusa cijene dionica kroz svjetske primjere ciklusa, vidjeti cemo koliko cemo ih prepoznati u nasoj maloj bari kroz iducu godinu:
1. Jasan ulaz novca iz novog izvora, npr. iz štednje s lošim prinosima, strani ulagači
2. Porast volumena trgovanja
3. Optimizam
4. Porast ulaganja mirovinskih fondova u dionice
5. Rast ukupne količine novca uložene u dioničke fondove
6. Pojačan interes javnosti za burzu dionica i pojačana prisutnost dionica u medijima
7. Porast broja ulagača na burzi
8. Rast ugleda vrijednosti individualizma
9. Rast materijalističkog osjećaja u društvu
10. Rast vjere u kapitalizam
11. Osjećaj nove ere, novog perioda
12. Širenje tehnologije koja podiže standard
13. Jačanje ekonomije
14. Niske dividende

[/quote]

Dragi Drevil,

Ponovno odlično rasčlanjivanje potrebnih dijelova za lavinu. Ako si u ulagačkom životu dužem od punoljetnosti doživio i preživio više lavina i more prepuno Scila i Haribdi naučiš navigati i na slijepo. Naravno uz svu analitiku i činjenice donosiš na kraju intuitivne odlike. Oslanjaš se isključivo na sebe i možda ponekad trasiraš put drugima. Hvala na lijepim i poticajnim rječima, a pogotovo o mogućoj velikoj imovinskoj koristi. Više me veseli mogućnost kreiranja lijepe poslovne i životne priče. A milijuni i/ili destci miljuna dođu i prođu.
Još jednom sve pohvale i nadam se i veselim tvojoj ulagačkoj evoluciji u nadolazećem vremenu. Pratit ću i navijati podozrivo.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


drevil, radi se o The Little Book That Makes You Rich?

da!


…….
15. Porast IPO aktivnosti
16. ima još sitnijih signala

@drevil

odličan podsjetnik, potražio sam ga prije neki dan
Inače u praksi mi se pokazalo da je za portfelj u RH od par milijuna kn najbolji izbor 10 dionica

bravo, ipo, zaboravio sam, najvise vadio iz Schillera i Galbraitha, ako ti se da i sitne signale bilo bi super!






Dugorocno, dobar dio dionica izlistanih na ZSE je best buy . Dionice nekih tvrtki od izrazitog znacenja za hrvatsko gospodarstvo su na abnormalno niskim razinama . Sjetite se razina od prije 8-9 godina . Potrebno je probuditi svijest kod ljudi da ulaganje jednog dijela ustedjevine u dionice je normalno, pametno i isplativo ulaganje .
Ulaganje u dionice treba gledati kao ulaganje u buducnost, a ne kao instrument za bogacenje u 15 dana .

uz takav stav ostat' ces bez gaca kad prodje ponoc na satu burzovnog ciklusa, ali ne brini, pred nama je tek 9 h, letjeti ce i zaledjene kokosi u medjuvremenu, a kad kazaljka bude u silaznom dijelu ciklusa neces biti sam, biti ce jos puno ogoljele ekipe.
[/quote]

Dragi Drevil,
jako poštujem tvoj ulagački habitus i izrazitu potrebu za stalnom edukacijom i učenjem. Na žalost knjige i teorija nam samo djelomično omogućuju da shvatimo i napredujemo. Ogroman i presudan značaj ipak ima ulagačka intuicija, a koja se gradi i stječe isključivo neposrednim iskustvom u velikoj mjeri, a u ostalom dijelu sa njom se rađaš. Za razliku od tebe,mislim da smo tek na početku 3. četvtine ciklusa. Po tome purani još nisu ni blizu da polete.
Sretna i uspješna Nova 2017. godina.
[/quote]

Dragi Gigic, ja bih jako volio da si u pravu, to bi znacilo jos dobrih prirasta portfelja bez rizika precjenjenosti. Bojim se da je treca cetvrtina ciklusa tj. prva polovina uzlaza gotova ili skoro gotova. Cak i u tom slucaju, tek smo isplovili, sampanjac, muzika, uzivaj, do kraja voznje neki od nas ce biti milijunasi, a kako ce se brzina burzovnog vremena nastelati prema stvarnom, nemam pojma, mogu proci godine do sante. Moj jako oprezni portfelj je na 13 i nesto ponderiranog P/E, skoro na fer vrijednosti. Pokusao sam sakupiti osobine druge polovine uzlaznog dijela ciklusa cijene dionica kroz svjetske primjere ciklusa, vidjeti cemo koliko cemo ih prepoznati u nasoj maloj bari kroz iducu godinu:
1. Jasan ulaz novca iz novog izvora, npr. iz štednje s lošim prinosima, strani ulagači
2. Porast volumena trgovanja
3. Optimizam
4. Porast ulaganja mirovinskih fondova u dionice
5. Rast ukupne količine novca uložene u dioničke fondove
6. Pojačan interes javnosti za burzu dionica i pojačana prisutnost dionica u medijima
7. Porast broja ulagača na burzi
8. Rast ugleda vrijednosti individualizma
9. Rast materijalističkog osjećaja u društvu
10. Rast vjere u kapitalizam
11. Osjećaj nove ere, novog perioda
12. Širenje tehnologije koja podiže standard
13. Jačanje ekonomije
14. Niske dividende

[/quote]

Dragi Drevil,

Ponovno odlično rasčlanjivanje potrebnih dijelova za lavinu. Ako si u ulagačkom životu dužem od punoljetnosti doživio i preživio više lavina i more prepuno Scila i Haribdi naučiš navigati i na slijepo. Naravno uz svu analitiku i činjenice donosiš na kraju intuitivne odlike. Oslanjaš se isključivo na sebe i možda ponekad trasiraš put drugima. Hvala na lijepim i poticajnim rječima, a pogotovo o mogućoj velikoj imovinskoj koristi. Više me veseli mogućnost kreiranja lijepe poslovne i životne priče. A milijuni i/ili destci miljuna dođu i prođu.
Još jednom sve pohvale i nadam se i veselim tvojoj ulagačkoj evoluciji u nadolazećem vremenu. Pratit ću i navijati podozrivo.
[/quote]

hvala:), sve najbolje u novoj godini!

Nove pozitivne vijesti za gospodarstvo.
Prijelaz preko 2030 otvara vrata 2370
Vaš link …

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close