Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako imate portfelj od cca 100000 kn…najbolje vam je to rasporedit na 50-60 dionica…
tako ćete sigurno smanjiti rizik od gubitka..
Tako piše u knjigama..

A BALVANA!!! :) :) :)


Todi
Državni aparat i vlada
vrana vrani ne kopa oči

Bear kaj te zelo?

zelo me…pogubio sam sve što sam imao…pa tražim pomoć od dobrih ljudi..
Jel ima tko posudit 10-ak tisuća kuna…evo upravo sam bankrotirao

A BALVANA!!! :) :) :)

Hoće netko kupit bicikl…novi je..nije ukraden

A BALVANA!!! :) :) :)

ti si neki klinac, spamas sve redom. znači da ti je i banka 2000 kuna, ako.



@what

Iznesi nam konkretne primjere iz svog ulagačkog iskustva, ovako mi zvučiš kao netko tko je pročitao par popularnih knjiga o ulaganju i sada soli pamet ljudima.

A tebi je od argumenata bitnije nešto što se ne može provjeriti čak da ga i navedem?
Bojim se da ti, ovako odgovarajući na jasne argumente, zvučiš kao tipičan birtijski ulagač.
Ono, pojmovi kao što su kompetitivna prednost i monopol su ti valjda štreberski izrazi za koje treba rječnik, nikako stvarna vrijednost.

@What
Argumenti ti nisu neki originalni, fraza o kompetitivnosti i monopolu sam se načitao još prije desetak godina. I zato sam alergičan na takve prosipače mudrosti. Navedi ti meni da li je bolje ulaganje Coca Cola ili pepsi, a ne sky. Argumentirano.
A lijepljenje etiketa kao birtijaški ulagač isto nije nešto. Nemaš pojma kako i u što ulažem.
Kraj diskusije moje strane.


ti si neki klinac, spamas sve redom. znači da ti je i banka 2000 kuna, ako.

Bravo… Skinuo si me iz prve.. Svaka cast..
Ako ovako pogadas i dionice.. Pa ti ces bit miljarder za koju godinu..
Ajde da netko is prve pogodi tko sam i koliko imam…
Bravo

A BALVANA!!! :) :) :)


Dugorocno, dobar dio dionica izlistanih na ZSE je best buy . Dionice nekih tvrtki od izrazitog znacenja za hrvatsko gospodarstvo su na abnormalno niskim razinama . Sjetite se razina od prije 8-9 godina . Potrebno je probuditi svijest kod ljudi da ulaganje jednog dijela ustedjevine u dionice je normalno, pametno i isplativo ulaganje .
Ulaganje u dionice treba gledati kao ulaganje u buducnost, a ne kao instrument za bogacenje u 15 dana .

uz takav stav ostat’ ces bez gaca kad prodje ponoc na satu burzovnog ciklusa, ali ne brini, pred nama je tek 9 h, letjeti ce i zaledjene kokosi u medjuvremenu, a kad kazaljka bude u silaznom dijelu ciklusa neces biti sam, biti ce jos puno ogoljele ekipe.


Zašto bi vlada trebala pripaziti na male dioničare?
Iz razloga jer ih oporezuje za dobit.
Dakle vlada mora postaviti jasno regulativu za vlasnike
kompanija i ne dopuštati kojekakve igrice. Tada ne bi imale ovakve igrice,a cijene
dionica ispod 0,6 booka bi bile na 2 booka.
Dakle može se postaviti zakon gdje se poslodavac kažnjava
da u korist dioničara isplati određeni iznos koji država propiše.

zvucis kao ekipa 2009., zavjera-kriminal-kradja-nepravda a ne neznanje-glupost-pohlepa-slijepa sila trzista koja ne prasta i nema emocije


ako imate portfelj od cca 100000 kn…najbolje vam je to rasporedit na 50-60 dionica…
tako ćete sigurno smanjiti rizik od gubitka..
Tako piše u knjigama..

ako imate portfelj od par sto tisuca kuna rasporedite na dvadesetak najboljih dionica i tucite 5 godina po 20 posto i sad to treba izracunati na koliko je doslo nakon 5 godina. normalno da ne mozes, tu cak moras staviti onaj mali broj iznad desnog gornjeg ugla onog velikog, lakse je racunati ako svake godine pocnes od nule, i koristis samo plus i minus, ivana gdje si, radim tvoj posao?

New Report

Close