Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– ako se me varam Vi ste ionako ušli u nekretnine s 85%.
– po meni malo previše.

U nekretnine ulažem puno duže nego u dionice, tada nije postojala Burza u današnjem smislu.
I nije jednostavno prebaciti 15 ili 20% jedne nekretnine u dionice.
Po smirivanju tržišta i padu godišnje dobiti od dionica ispod 20%, prodat ću najvrijedniju nekretninu i ući u dionice i fondove.

No respect


do predizborne nervoze oko mogućeg dolaska SDP-a na vlast.

Obzirom na Polancecove “briljantne” poteze zadnje vrijeme mislim da nam je SDP sve izvjesniji na zalost.

Polancec je postao glavni jurisnik SDP-a. Mozda je tip stvarno 007 ubacen u HDZ. “Spavac” koji se upravo probudio. [smiley9]

skype - ivek1234


SLK: ” do predizborne nervoze oko mogućeg dolaska SDP-a na vlast. ” Obzirom na Polancecove “briljantne” poteze zadnje vrijeme mislim da nam je SDP sve izvjesniji na zalost. Polancec je postao glavni jurisnik SDP-a. Mozda je tip stvarno 007 ubacen u HDZ. “Spavac” koji se upravo probudio. [smiley9]

– pusti politiku na miru.
– do izbora se može još cijeli portfelj dva puta preokrenuti na burzi.
– a kad dođe to što pričaš, biti će nagli zaokret i to je to.
– rađe napiši što nam je raditi u narednim danima.
– pratim ja tebe i znam keš-r-a.
Pozdrav !

ivana7:

maui_high, 17.08.2007. u 02:25
– rađe napiši što nam je raditi u narednim danima.

meni je nekako dioki zanimljiv u zadnje vrijeme. dalo se fino zaraditi na proslom valu 40x-440, i sada je opet na 405. mislim da bi TA mogla pokazati preokret sutra ili u ponedjeljak.[smiley2]

Molim SLK i ostale rijetke znalce da mi objasne turbulencije u cijeni i očekivanja s PBZ dionicama – kratkoročno i na godinu dana


Polancec je postao glavni jurisnik SDP-a. Mozda je tip stvarno 007 ubacen u HDZ. “Spavac” koji se upravo probudio. [smiley9]

Ma kakav 007, prije bi rekao da je član nekakve 666 org. [smiley16]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Molim SLK i ostale rijetke znalce da mi objasne turbulencije u cijeni i očekivanja s PBZ dionicama – kratkoročno i na godinu dana

Kolega, tržište funkcionira u ciklusima, valovima rasta i padova. Do sada je uvijek val rasta bio snažniji od povratnog vala, i razlika se slijeva u džep.
Sad su se stvari malo zaredale, pa pad i stagnacija traju duže. Očekujem do IPO jedan jači rast, te lakši pad. Nestabilno će biti i sredinom studenog. Što će biti u prosincu ovisi i o rezultatima (ne samo o njima) Izbora 25.11.

PBZ će tu proći kako i ostale dionice, ništa gore, možda malo bolje.

No respect

pbz je dobra banka strpljen spašen

Ovaj tjedan sam imala ogromne gubitke.
– osobni portfelj, brokerski portfelj, investicijski fondovi sve u dobrom minusu.
– jedina stvar koja nije padala to su dionice kojima se nije trgovalo, nekad su odlične i te nelikvidne.
– ali kad gledam prinose od početka godine onda stvar izgleda super, pa ovoliko nisam planirala na početku godine zaraditi u cijeloj godini.
– što raditi u narednom tjednu ?
– prodavati ?
– nije ni to lako na padajućem tržištu, prodati po asku ili se staviti na neku cijenu i ne uspijeti prodati.
– kupovati ?
– koje dionice ? tu mi je situacija otprilike jasna, znam što želim, ali bih opet željela na najnižim cijenama, a to je nemoguća misija, a opet nikada ne hvatam padajuće noževe.
Savjeti, komentari i prijedlozi su uvijek dobrodošli.
Pozdrav !

Ljudi bez panike padali smo samo zbog događaja koji su se vani događali,zato što su svijetski indexsi dotakli dna i postojala je realna mogućnost da ih probiju a onda bi padali sigurno još 10 ili 20% naša burza nije padala sve do trenutka kada su i kod nas shvatili težinu situacije u svijetu zato je bio brzopotezni pad od nekih 5% pa kada se u svijetu situacija smirila i kod nas je usljedio oporavak na kraju dana. Ja sam vam cijelo vrijeme ukazivao di su te granice na drugim temama pa ću još jednom ponoviti S&P 1380 DOW 12600 da je recimo probijen S&P na 1380 sledeći otpor bi bio tek na 1200cca bodova plus panika itd i na taj način tržište bi prestalo biti bikovsko a postalo bi znate već koje.Poslije izjave FED-a tržište je pokazalo da ostaje i dalje u bikovskom trendu i da je ovo bila korekcija a ne promjena trenda, međutim sada se vani zbrajaju mrtvi nakon ove krize realno je očekivati da će svijetska tržišta ući sledećih dana u lagani uzlazni trend ali svi će biti oprezni i čekaće se rezultati gubitaka koji su nastali u ovoj krizi ako će ti rezultati pokazivati veće gubitke od očekivanih postoji mogućnost ulaska u recesiju i nemojte misliti da se to neće odraziti na našu malu burzu.

Za kraj sledećih dva do tri tjedna sljedi oporavak kako vani tako i kod nas zato bez panike a nakon toga rezultati će dalje odrediti smjer tržišta .Savijet imati jedno oko uvijek u budućem razdoblju upereno na ameriku

SAM PROTIV SVIH

Da ne bi bilo, ja zakasnio, vlak odlazi ali ja se ne brinem… Karta je u džepu! [smiley11]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


Molim SLK i ostale rijetke znalce da mi objasne turbulencije u cijeni i očekivanja s PBZ dionicama – kratkoročno i na godinu dana

– u publikaciji JDD analitičar V.Kleme ju vidi na cijenama nešto ispod 1.750kn.
– velike banke iz regije imaju prosiječan odnos P/BV od 3.5, dok pri cijeni od 1.900kn kod PBZ taj omjer iznosi 4.1
– u zadnjoj korekciji sam ju slučajno uspijela prodati po navišim cijenama, kad se je tržište oporavilo dionica je preskočila tadašnje najviše cijene.
– kupila sam ju jeftino i šteta je bilo ne kapitalizirati dobit.
– ako padne, biti će moja meta za kupnju.
Pozdrav !

New Report

Close