Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sretan Božić svima i svako dobro u 2017. Kolega Drevil kako to mislite “bijeli gemišt”? Ja sam vam iz Međimurja gdje se pije vrhunsko bijelo vino i gemišti pa me zanima dal možda ima još gemišta druge boje?


Sretan Božić svima i svako dobro u 2017. Kolega Drevil kako to mislite "bijeli gemišt"? Ja sam vam iz Međimurja gdje se pije vrhunsko bijelo vino i gemišti pa me zanima dal možda ima još gemišta druge boje?

sisao u lucicu, proljece, bonaca, cudesno, isploviti ili ne, upalio brodski i vanbrodski, prosla dva tjedna, rad najbolje zimsko konzerviranje, i otisao u klub, lagano se zabio se piva, loza, piva, …runde slecu ko avioni na heathrowu, ali pratim rad motora. sada cekam rucak.
za mene postoji gemist (bijeli, s mineralnom) iz vasih sjevernih krajeva spricer (bijeli sa sodom) i bevanda (uglavnom crna, s vodom), ali danas na svakakve nacine produzuju vino, bolje biti precizan.

špricer ti je na sjeveru daleka prošlost jer soda voda kvari vino!


špricer ti je na sjeveru daleka prošlost jer soda voda kvari vino!

sa sodom vodom s vinom sam se prvi put upoznao prije puno godina (prije rata) na istoku slavonije u kopacevu, selo je imalo svoju punionu, a kod frenda u virovitici jos piju. ako si odozgora valjda imas informacije bolje nego ja. da napisem nesto i na temu bb:

jos cetiri trgovinska dana do kraja godine, bb lista prvih 20 iz moje jednadzbe temeljem fiq3 i sadasnjih cijena je:
JMNC-R-A
SAPN-R-A
PODR-R-A
PLAG-R-A
LEDO-R-A
CKML-R-A
KOES-R-A
RIVP-R-A
JNAF-R-A
ILRA-R-A
AUHR-R-A
ADPL-R-A
MAIS-R-A
HBRL-R-A
KODT-P-A
KOEI-R-A
ARNT-R-A
HUPZ-R-A
TUHO-R-A
ZVZD-R-A
dakle uredjeno trziste, pratim 60 dionica, imam izraz za izracun, nisam tresnuo tickere napamet i bez argumenta kao postovi “sto ce najvise rasti”, nemam pojma sto ce najvise rasti. nadam se da ne trebam opet kako izgleda jednadzba jer sam je puno puta opisao. lista je rangirana, jmnc najbolja, zvzd najmanje dobra od ovih 20. nemam cak 6 dionica od prvih 20. ovih prvih 20 napravilo je u pola godine prosjecno oko 20% a crobex 12,9%. Imam jos izracuna, sto su napravili u ovih pola godine oni koji su bili bb 24 prije pola godine, pa da li ima razlike izmedju prvih, drugih i trecih 8, itd., rezultati zanimljivi.

Nemoguce da ovdje nema ATLN…


Nemoguce da ovdje nema ATLN…

21. HT-R-A nemam
22. MDKA-R-A imam
23. JDGT-R-A imam
24. ATGR-R-A imam
25. ATLN-R-A imam

Nešto buy za narednih 2 godine su brodari..
Potencijal za rast ovim redoslijedom
Jdpl
Ulpl
Atpl
Imam sve tri

A BALVANA!!! :) :) :)


Nemoguce da ovdje nema ATLN…

Jer se radi o nekakvoj mehaničkoj formuli koja ne prilagođava brojke za jednokratne stavke (kojih je u slučaju ATLN-a bilo na taj način da rast izgleda manji no što je stvarno bio), ne uzima u obzir kvalitetu menadžmenta, prostor za povećanje cijena/kapaciteta, a ni fantastičan dugoročni monopol koji žičara uživa…

Uglavnom, takve stvari su dobre kao stock screener, ali donositi investicijske odluke i proglašavati best buy dionice na temelju par sirovih brojeva bez konteksta je suludo.

Suludo? Covjek tuce 20% godisnje vec par godina…. Ima svoju dokazanu taktiku i formula mu mozda skriva neke dobre prilike, ali isto tako ga spasava i od “nagaznih bombi”.

Ja osbno ne ulazem ko on, al sigurno mu taktika nije suluda, vec naprotiv, jedan je od uspjesnih na nasoj burzi.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ne sporim da funkcionira na neefikasnom tržištu kakvo je ZSE, ali nije optimalno jer je površno i zanemaruje hrpu bitnih informacija.
I to je mina na koju će nagaziti jednom kad tržište postane efikasnije.

Slažem se da je njegov pristup i među uspješnijima (vjerujem navedenim brojkama, iako nisam provjeravao) i među racionalnijima (jer izbjegava hrpu kognitivnih biasa).
Ali ima te nedostatke.

Svakako da ima nedostatke. I svakako da ju može modificirati kad tržište postane efikasnije, zar ne? Svako vrijeme traži svoju taktiku. Izabrao je dobru za trenutno, i čovjek provjerava non-stop koliko je dobar. Ja također mislim da ovom taktikom propušta brojne dobre skrivene prilike koje se može otkriti baš dodatnim “rovanjem” (npr. amortizacijom skrivanje dobiti…), ali sigurno mu taktika nije suluda ako ostvaruje zadovoljavajuće rezultate. 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Jedan od boljih dana ove godine. Jesi prebacio ATH, drevil? Ja jesam, nakon 11.10.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close