Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kata rina na bcin si drukala 2 god sad te vise nema?

BB 2017.

1. ADRIS
2. RIVP
3. JANAF

Pokusavam grupirati znanja koja sam sakupio a da su nekako vezana uz burzu dionica i koja su mi bila od koristi kod investiranja. Znanja su sakupljena na osnovu raznih izvora – knjige, clanci, tekstovi na webu, blogovi. Knjige koje smatram dobrima i koje su utjecale na mene dosta se lako rasporedjuju u jednu ili najvise dvije skupine.
Skupine su:
1. tehnička analiza, vise jer ce svatko tijekom ulagackog razvoja u pocetku proci kroz to i kao dio opceg pregleda, „ulagacke kulture“ nego zbog stvarne koristi.
2. upravljanje osobnim financijama, vremenski tijek novca i složeni kamatni račun. Bez toga nema smisla dalje.
3. Random walk i efikasno trziste, i posljedicno metoda indeksnog ulaganja. Prvi korak, moze se na njemu i ostati i ne ici dalje, pogotovo ako je ekonomija razvijena i trziste veliko, te trziste koliko-toliko efikasno.
4. ciklusi kretanja cijena dionica, ekonomski ciklusi, povijesni primjeri ciklusa. Ako mislite da ovo ne postoji pogubite pare u nesvjesno losem tajmingu.
5. bihejvioristička ograničenja naseg uma i utjecaj na ulaganje u dionice. Ako mislite da ovo ne postoji lako pogubite pare.
6. fundamenti poduzeća, analiza financijskih izvjesca. Bez ovog nema dalje u iduce tri skupine.
7. odabir dionica po value principu.
8. odabir dionica po growth principu.
9. odabir dionica po garp principu i odabir dionica po nekoj kvantitativnoj shemi, jednadzbi.
10. izvan teme a korisno za nju: kvantitativni mentalni mehanizam gledanja na svijet od trzista dionica, preko ljudskog društva do ravnoteže na Zemlji, matematika, statistika.
Sada bih mogao, koristeci nauceno na vlastitim greskama u ovih osam godina, svaku od ovih tema razraditi na kartici teksta i posloziti u uputu koja znanja trebaju, koji osnovni izvor znanja prvi uzeti u ruku kod neke skupine i kojim redom ih usvajati.

Gdje nam je Ivana, ona djeluje na priglupo drukanje kao ddt na komarce. Ivana ugodni blagdani i svako dobro u novoj godini!


.
Sada bih mogao, koristeci nauceno na vlastitim greskama u ovih osam godina, svaku od ovih tema razraditi na kartici teksta i posloziti u uputu koja znanja trebaju, koji osnovni izvor znanja prvi uzeti u ruku kod neke skupine i kojim redom ih usvajati.


Pa sto cekas, covjece! Napisi knjigu! Ako ti je gust, to ce ti biti rezime tvog znanja. Ne moras je tiskati, napisi je ka ebook.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Kolega Prognostik svako dobro Vama i Vašima ali često krivo odaberete BB, kako kod izbora dionica tako i odojak na današnji dan … sutra već daaa

Svim virtualnim kolegama Sretan Božić i uspješnu Novu godinu !!! 👍

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica



Sada bih mogao, koristeci nauceno na vlastitim greskama u ovih osam godina, svaku od ovih tema razraditi na kartici teksta i posloziti u uputu koja znanja trebaju, koji osnovni izvor znanja prvi uzeti u ruku kod neke skupine i kojim redom ih usvajati.

Pa sto cekas, covjece! Napisi knjigu! Ako ti je gust, to ce ti biti rezime tvog znanja. Ne moras je tiskati, napisi je ka ebook.
[/quote]

hvala ali kratkorocni plan: za rucak bakalar zlicom, recept pravi, onaj dalmatinski s malo meda, toljaniceva zlahtina i cijeli paket od prigodnog aperitiva do kolaca itd. navecer bakalar in bianco s cijelim paketom itd. srednjorocni plan: po kartica teksta o svakom od znanja. dugorocni plan: uciti, pokriti najvece rupe u znanju, i vidjeti koliko mi je znanje u svakom trenutku ispod onoga za napisati knjigu. inace imam iskustva s knjigama u jednom sasvim drugom svijetu, jednom sam cak bio urednik i autor jednog poglavlja knjige kod izdavaca iz Taylor & Francis grupe, ali sudeci po royaltiesima koji su mi kapali na sitno svake godine nismo bas bili rasprodani:)




Sada bih mogao, koristeci nauceno na vlastitim greskama u ovih osam godina, svaku od ovih tema razraditi na kartici teksta i posloziti u uputu koja znanja trebaju, koji osnovni izvor znanja prvi uzeti u ruku kod neke skupine i kojim redom ih usvajati.

Pa sto cekas, covjece! Napisi knjigu! Ako ti je gust, to ce ti biti rezime tvog znanja. Ne moras je tiskati, napisi je ka ebook.
[/quote]

hvala ali kratkorocni plan: za rucak bakalar zlicom, recept pravi, onaj dalmatinski s malo meda, toljaniceva zlahtina i cijeli paket od prigodnog aperitiva do kolaca itd. navecer bakalar in bianco s cijelim paketom itd. srednjorocni plan: po kartica teksta o svakom od znanja. dugorocni plan: uciti, pokriti najvece rupe u znanju, i vidjeti koliko mi je znanje u svakom trenutku ispod onoga za napisati knjigu. inace imam iskustva s knjigama u jednom sasvim drugom svijetu, jednom sam cak bio urednik i autor jednog poglavlja knjige kod izdavaca iz Taylor & Francis grupe, ali sudeci po royaltiesima koji su mi kapali na sitno svake godine nismo bas bili rasprodani:)
[/quote]
Pa ne mislim knjigu pa da se obogatis na njoj. Ali za pocetak, neku kratku, e-knjigu… Zasto ne.. Mislim, ako ti je gušt..

Kratkorocno Jallja se upravo nalovio orada jedno 10ak kg, a sad smaza bakalara…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

moj šaran s vranskog jezera je bio izvrstan, uz krompir, ručak za čistu peticu. pečenka gotova i čeka da se završi polnoćka. SVIM LJUDIMA DOBRE VOLJE ČESTITI BOŽIĆ I POROĐENJE ISUSOVO.

dan je pametniji od noći!





Sada bih mogao, koristeci nauceno na vlastitim greskama u ovih osam godina, svaku od ovih tema razraditi na kartici teksta i posloziti u uputu koja znanja trebaju, koji osnovni izvor znanja prvi uzeti u ruku kod neke skupine i kojim redom ih usvajati.

Pa sto cekas, covjece! Napisi knjigu! Ako ti je gust, to ce ti biti rezime tvog znanja. Ne moras je tiskati, napisi je ka ebook.
[/quote]

hvala ali kratkorocni plan: za rucak bakalar zlicom, recept pravi, onaj dalmatinski s malo meda, toljaniceva zlahtina i cijeli paket od prigodnog aperitiva do kolaca itd. navecer bakalar in bianco s cijelim paketom itd. srednjorocni plan: po kartica teksta o svakom od znanja. dugorocni plan: uciti, pokriti najvece rupe u znanju, i vidjeti koliko mi je znanje u svakom trenutku ispod onoga za napisati knjigu. inace imam iskustva s knjigama u jednom sasvim drugom svijetu, jednom sam cak bio urednik i autor jednog poglavlja knjige kod izdavaca iz Taylor & Francis grupe, ali sudeci po royaltiesima koji su mi kapali na sitno svake godine nismo bas bili rasprodani:)
[/quote]
Pa ne mislim knjigu pa da se obogatis na njoj. Ali za pocetak, neku kratku, e-knjigu… Zasto ne.. Mislim, ako ti je gušt..

Kratkorocno Jallja se upravo nalovio orada jedno 10ak kg, a sad smaza bakalara…
[/quote]

Sretan bozic!
Nisam mislio odbaciti ideju o knjizi zbog neizvjesne zarade, zarada me ne zanima, vec zbog neizvjesne kvalitete, pisem samo kad mislim da sam dovoljno dobar. U ovom casu kartica teksta o svakom od znanja mislim da mogu napraviti kvalitetno i to cu napisati.

Orade sada, 10 kg, kako, gdje?

Nakon 15 godina po slatkim vodama naucio sam se na rijecnu ribu, sad mi malo masti pod kozom pase i na morskoj. Najbolji saran: ako je dovoljno masan onda na raslje pomalo, da ne spominjemo ugodaj dok to traje uz vatru, s casicom u ruci, prvo sljivovica, zatim bijeli gemist, neprocjenjivo, rekli bi na master card reklami.

Sretan Bozic svima!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close