Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OPTE-R-A definitivno


Filozofi, pojednostavite razmišljanje: sve se više love počinje slijevati na TK – većina će tražiti dionice tvrtki koje posluju s dobiti, isplaćuju dividendu i imaju BVPS manji od 1 (kumulativni uvjet). Proučite FI pa ćete vidjeti da ih ima dosta na ZSE. Onima koji smatraju da ulaganje u takve donosi (pre)malu dobit preostaje da napuhuju one druge. Što je isto OK ali uz veći rizik te nemiran san. Crta se podvlači kad je lova na računu a imaginarne računice bolje ne praviti.

to bi trebalo puno FI prouciti ako covjek krene onako abecedski.. mozete vi koju imenovat?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Filozofi, pojednostavite razmišljanje: sve se više love počinje slijevati na TK – većina će tražiti dionice tvrtki koje posluju s dobiti, isplaćuju dividendu i imaju BVPS manji od 1 (kumulativni uvjet). Proučite FI pa ćete vidjeti da ih ima dosta na ZSE. Onima koji smatraju da ulaganje u takve donosi (pre)malu dobit preostaje da napuhuju one druge. Što je isto OK ali uz veći rizik te nemiran san. Crta se podvlači kad je lova na računu a imaginarne računice bolje ne praviti.

to bi trebalo puno FI prouciti ako covjek krene onako abecedski.. mozete vi koju imenovat?
[/quote]

Onako na prvu, Adris recimo. A i prvi je po abecedi

odmah u abecednom vrhu je i ad plastik, također jedan od best buy-a po meni


to bi trebalo puno FI prouciti ako covjek krene onako abecedski.. mozete vi koju imenovat?

Ha, ha, ha, vidim ulijenio si se. Sjeti se samo koliko je tvrtki bilo izlistano 2004.-2005. na VSE i ZSE? A transparentnost izvještavanja puno manja nego danas. Ako neku dionicu sad imenujem to bi se protumačilo kao navlačenje. Blic analiza na mojedionice.com daje brzi odgovor na postavljeno pitanje

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

More me slatke brige.
S obzirom na rezultate koje ostvarujem sve više članova moje familje želi ulagati na burzu.
Upravo imam račun od 90 k kn koje trebam uložiti.Vlasnik ima jedan uvjet,Ne smijem ulagati u šestu i sedmu ligu .To je zona rezerviran a za Lopinex,koji ove godine ima jadan rast od 38%,ali ako VLBT
povuče i dobije isplatu od države kao SLPF, i PRFC možda to bude i 54%.
Naravno da i ja imam neke uvijete.Prvo i osnovno,ne ulažem u skupo fondovsko smeće tj u CROBEX 10,a ostale iz CROBEX a najćešće ne dolaze u obzir.To je preskupo,naročito,turistički sektor. Ostale iz CROBEX plus i naravno poneki lividni bedaci kao ALFABET,LULAGI,PECTINATUSI,PROFICIA,Peveci koji su četvrta liga,zajedno sa potencijanim dionicama koje će ući u elitu.
Ni u jednu poziciju ne ulazim više od 20 posto u startu,ni u jednu ne ulazim manje od 10%.Dakle
maksimalno deset pozicija po deset posto,ili minimalno 5 pozicija po 20.

Cilj::pobjediti crobax/sa dividendom/20% godišnje. brutto
Med i mlijeko teče obilato,zadnji mjesec presahnulo,ali rezerve dobiti su bile toliko velike,da će ova godina biti vrlo dobra!!!!


More me slatke brige.
S obzirom na rezultate koje ostvarujem sve više članova moje familje želi ulagati na burzu.
Upravo imam račun od 90 k kn koje trebam uložiti.

Eto… I onda se mi čudimo zašto ljudi ne ulažu u dionice. Kad prepuste lopini da im sprži lovu, ko bi se kasnije onda opet upuštao u to…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Kakav kralj :))))))

Jos devet trgovinskih dana do kraja godine, pa povlacenje crte iza nove godine, zatim preslagivanje bb temeljem promjene cijena dionica uz jos uvijek fundamente zakljucno s fi3q2016, te biranje prve dionice za ulazenje u nju 2017. godine sa sada prikupljenim novcima.

Do kada cu u ciklusu trzista dionica ubacivati vanjski novac u dionice? Postavio sam si neke targete, protokoli i disciplina su vazni da izbjegnes pritisak okolisa na ponasanje u datom momentu, prestajem ubacivati svjezi novac kad P/E portfelja ode desetak posto iznad 15, dakle oko 16,5; prestajem reinvestirati dividendu kod dvadesetak posto iznad, dakle oko 18. Market moze nastaviti jos dugo i vise godina uzlazno, ludovati i zaustaviti se na P/E portfelja 20, 25, 30, 40, novci u mom portfelju ce ga slijediti veci dio puta, pripremiti cu protokol za postepeni izlaz i ocuvanje tako stecenog bogatstva, ali moj svjezi novac skupljati ce se sa strane za iduci dio ciklusa, samo mijena stalna jest, novac ulozen na P/E 15 moze se prepoloviti, ali onaj ulozen iznad moze otici na 1/3, 1/4, 1/5. Nemojte zaboraviti i da ispod krivulje ciklusa dionica svoje vozi i krivulja ekonomskog ciklusa i zbrojenih pojedinacnih sudbina zarada poduzeca, ne fiksirate putanju trzisnog hira na stalne zarade, vec i jedno i drugo je u pokretu, iduca vrijednost je mjesto dodira dva tijela, oba u pokretu, pad na P/E 10, 7 ILI 5 mozes se desiti uz nize zarade uz posljedicno pogorsanje navedenih razlomaka zgubitka.

Za sada, uz P/E portelja oko 13, imam prostora za rast od oko 20% jos jednu godinu unaprijed bez probijanja fer vrijednosti.

Vrlo malo sam trgovao u ovoj godini, cuvao sam neoporezivost portfelja jer sam vidio da od zivljeg turnovera nisam imao korist, u kunama ovogodisnje prodaje iznose mi 15% prodaja u 2015. godini, a kupnje 30% kupnji u 2015. godini. Otisao je lkpc s zgubitkom, kracenja s vecim plusom na poslovno usporavajucim jdgt i koei, ulaz u tri nove: jnaf, ckml (povratnicki, pokajnicki, nakon trzanja na kvartalna fi i turnover ubrzanja ranijih godina), hbrl.

Izgleda da cu zavrsiti godinu s 20 ili vise % zarade od porasta cijene dionica i od dividende. I petu godinu za redom odrzati cu prosjek od 20% godisnje garpovskim ulaganjem. Da li to sto mi je novcic i peti put zaredom pao na pismo dokazuje uspjesnost ulagacke metode, mislim jos ne, jos nisam dokazao da sam iz okolice Graham-and-Doddsvillea. Portfelj jos uvijek submilijunski, dominira likvidnim kapitalom, likvidni kapital nadmilijunski. CROBEX mi ni jednu godiu nije bio blizi, u ovom casu OTP indeksni na samo par posto ispod mene.

@ drevil

Svaka čast na prinosu. To što ostvaruješ prinos iznad 20% nekoliko godina za redom dokazuje da nije slučajnost. Samo se drži zadane formule u kojoj vidim da nema emocija i imat ćeš financijski slobodnu budućnost.

Meni je 2016. g. bila loša ali sam puno toga naučio na greškama i optimistično ulazim u 2017. g. Sretna nam svima.



More me slatke brige.
S obzirom na rezultate koje ostvarujem sve više članova moje familje želi ulagati na burzu.
Upravo imam račun od 90 k kn koje trebam uložiti.

Eto… I onda se mi čudimo zašto ljudi ne ulažu u dionice. Kad prepuste lopini da im sprži lovu, ko bi se kasnije onda opet upuštao u to…
[/quote]
Prvi stup formiran.Prehrana:VPIK i BELJE.
Ako želiš pobijediti/zaraditi/ ne smiješ izgubiti.
Opasnost od delistinga i skvizanja.Bitno mi je da je trenutna cijena ispod tromjesječnog prosjeka,pa bi čak i u tim situacijama nešto zaradio.
Vrebam banke:ZABA i SNBA- možda i IKBA,to bi trebao biti drugi stup
Od građevinara preferiram one koji nebi trebali u stećaj:HDEL ne,IGH preskup ili možda prejeftin-pojma nemam,DLKV može,možda i VDKT ali THNK sigurno.To bi bio treći stup.
Četvrti stup bi rebali biti SLPF,QUNE,možda i FMPS
Peti stup je moj teritorij,stećajuše ili budeće zvijezde.Tu radim najveću disperziju.

Ova strategija će pobijediti Crobex,Crobex 10,a sigurno i DREVILEX..

Ajmo iznijeti 3 favorita za 2017 godinu. I VIDJETI KOLIKI ĆE TKO OSTVARITI PRINOS

VDKT
ATPL
ZVZD

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close